Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

+41
dorinamisov
victoriacus
vyky2010
valih
myky7robc
mlizeta
AlexandraMaria
romaya
aisha
valentinadof
Angelica18
Roxi_J
Celya_f40
andas
gaza
flori de camp
AITEN
Muravka
tomari
piciul
Greteledelweiss
Tache Marilena
Gabica
AlinaJ.Bijoux
lacrisel
dragan mirela
cld
kmn
gretty
canadianca50
Dorulet
kitty_1973
Cristache
alessia2007
Giobsy
cristi970
Tigrisor
anielle
mihastef
rivka
macanetu
45 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de kmn Lun 01 Dec 2014, 11:42 am

anielle...minunate toate!
lacrisel...a meritat toata migaleala , jacheta e minunata!

romaya...ma bucur sa te reintalnesc, ma intrebam pe unde ai disparut...miresucile tale vor fi foarte admirate cu asa minunatii!!!
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de Giobsy Mier 03 Dec 2014, 1:36 pm

Am cautat subiectul "poncho crosetat" si am vazut ca este blocat.
Asadar postez aici, poate nu voi fi trasa de urechi:

Iata:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fir Red Heart Bella (430g), croset nr.4

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de lacrisel Mier 03 Dec 2014, 1:44 pm

Foarte frumos!!! Da-ne o poza si mai de-aproape, sa vedem si punctul!
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de Giobsy Mier 03 Dec 2014, 1:48 pm

Punctul este foarte simplu: 3 picioruse duble, 1 ochi de lant.
Vezi la pocho-urile pentru copii postate de mine. Sunt uni si se vede mai bine modelul.


Ultima editare efectuata de catre Giobsy in Mier 03 Dec 2014, 1:50 pm, editata de 1 ori (Motiv : Adaugat precizari)

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de lacrisel Mier 03 Dec 2014, 1:53 pm

Da, mi-am dat seama... i se mai spune si ”ochiul bunicutei” sau ”granny stitch” Smile vroiam totusi si una mai de-aproape Smile
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de Giobsy Mier 03 Dec 2014, 1:57 pm

Sa stii ca manechinul meu are desuuri. Nu se vede nici un punct, nimic. rade
Iar fotografie mai in detaliu nu am facut si poncho-ul a plecat spre destinatar.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de lacrisel Mier 03 Dec 2014, 2:02 pm

Sa-l poarte sanatoasa! Am dat like si pe fb Smile... minunat!
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de anielle Joi 04 Dec 2014, 6:19 am

foarte frumos, dar nu inteleg croiala lui
ai putea detalia? multumesc!
anielle
anielle
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 312
Varsta : 57
Localizare : galatzi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de gretty Joi 04 Dec 2014, 10:10 am

Gata vestuta marimea S - poate pleca la clienta...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de lacrisel Joi 04 Dec 2014, 10:29 am

Ooooo, Gretty!!!!
Iar sunt asa: mirat2 mirat2 Imi place mult si firul, e ca un puf!
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de gretty Joi 04 Dec 2014, 10:41 am

Eu nu agreez de loc firul asta pufos, gen mohair, nu-mi place nici cum ramane dupa spalat... dar n-am avut incotro; dar vestuta e frumoasa... asa a vrut-o clienta, cu snurulete pt legat.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de lacrisel Joi 04 Dec 2014, 10:53 am

Da, stiu, e greu de lucrat cu el... pe mine ma enerveaza daca am gresit si trebuie sa stric... parca imi ia mai mult desiratul decat facutul... trebuie la 3-4 ochiuri sa il iau in mana sa desfac nodurile care se formaza... DAR efectul final este unul deosebit Smile
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de gretty Joi 04 Dec 2014, 11:07 am

Mare dreptate ai cu desiratul... wink
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de AlexandraMaria Joi 04 Dec 2014, 12:28 pm

Mai termin si eu cate ceva! Nu prea indraznesc sa le postez! Nu se compara cu frumusetile facute de voi!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
AlexandraMaria
AlexandraMaria
helper
helper

Numarul mesajelor : 17
Localizare : braila
Data de inscriere : 26/08/2014

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de Roxi_J Joi 04 Dec 2014, 12:49 pm

Vaaaai, fetelor! Ce frumuseeeetiiii! Giobsy, poncho-ul arata FABULOS!!! cyclops Are niste culori... lesin. AlexandraMaria, la fel - un model de poncho superb, si de culori nu mai spun! Alexandra, cu ce fir e lucrat? Ca eu sunt terminata, lesinata dupa degradeuri. Grety, ca de fiecare data, o dantela superba, nu pot decat sa ma uit cu admiratie si sa ma intreb daca o sa ajung si eu vreodata sa fac asa ceva!  cheers
Pun si eu un poncho, e facut mai demult, nu stiu daca l-am mai postat sau nu. Acum ca va vad pe voi ce frumuseti de poncho lucrati, poate imi fac curaj sa mai lucrez si eu cate unul, ca dintre toate lucrurile pe care le crosetez, poncho-urile dureaza cel mai mult si nu prea am curaj sa ma apuc.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />
Roxi_J
Roxi_J
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/01/2012

http://love4felt.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de gretty Joi 04 Dec 2014, 1:13 pm

Roxi, daca si eu am fost odata ca tine, SIGUR si tu vei fi ca mine... si dupa cum esti acum nu va dura mult...
E frumos - si mai ales bine lucrat - poncio-ul tau, eu cred ca se poate purta si ca fusta peste o jupa bej...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de AlexandraMaria Joi 04 Dec 2014, 2:37 pm

Roxi_J nu imi aduc aminte ce fir este!
AlexandraMaria
AlexandraMaria
helper
helper

Numarul mesajelor : 17
Localizare : braila
Data de inscriere : 26/08/2014

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de Giobsy Joi 04 Dec 2014, 7:47 pm

Iata ca ne pregatim de primavara! Au inflorit bluze, veste si poncho-uri superbe.
Roxy, este foarte frumos poncho-ul tau! Ai o schema, ceva?

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de gretty Joi 04 Dec 2014, 9:24 pm

Am finalizat o vesta cu aspect rustic (aminteste de preshuletul bunicii) din acryl cu lana, un fir spesial si imprevizibil coloristic; marimea se potriveste de la M - cu snuruletele de pe umeri stranse, pana la L si XL cu snuruletele de pe umeri largite sau mai putin stranse.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Manechinul e indecent de anemic pt produsul asta... wink
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de Roxi_J Joi 04 Dec 2014, 11:14 pm

mirat2 Grety, wow! Imi place la nebunie vesta! Si firul si forma! Ai o viteza de lucru pe masura inspiratiei!
Giobsy, poncho-ul este dupa o schema de pe site-ul Red Heart, dar doar partea de jos, partea de sus de la gat e dupa capul meu, ca nu mi-a iesit modelul din schema lor. batutincap
Aici e schema:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Roxi_J
Roxi_J
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/01/2012

http://love4felt.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de Giobsy Vin 05 Dec 2014, 8:38 am

Multumesc, Roxi!

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de lacrisel Vin 05 Dec 2014, 9:40 am

Moama, Gretty!!!!!!! UNA PE ZI????????????? Ma bagi in boala! Imi vine sa-mi dau demisia si sa stau acasa sa crosetez!!!!
Imi place la nebunie ideea cu stransul pe umeri! Gata, am bagat-o la cap, poate ii vine randul!

lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de gretty Vin 05 Dec 2014, 10:50 am

Stai cuminte acolo unde esti, lacrisel, baga la cap sau salveaza pt zile negre (de inspiratie vorbesc) dar nu-mi incarca mie constiinta ca ramai fara serviciu ca nu faci mare branza cu crosetatul... Smile Eu mai am lucruri incepute in perioade cand am avut comenzi mai putine si acum mai termin din ele...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de lacrisel Vin 05 Dec 2014, 11:24 am

As, Gretty, stai linistita, nu o sa ma ai pe contiinta!!! Crosetatul e deocamdata la stadiu de hooby... nu cred ca as putea sa fac ceva pentru altcineva in afara de familie si prieteni f f apropiati, care merita Smile Oricum, cu ce preturi se vand lucrusoarele, nu prea consider ca este adevarata lor valoare... asa ca mai bine pas, de-aia fac pentru mine Smile ... ei, dar asta e o alta discutie Smile
Aaaaaaaaa si daca e sa-mi dau demisia sa crosetez, tot doar pentru mine as face-o Smile
Gata, scuze de off-topic Smile
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de romaya Sam 06 Dec 2014, 2:55 pm

anielle a scris:
stiu ca Romaya se incumetase la asa ceva...


De cativa ani "m-am incumentat" ..si am cateva realizari in tehnica dantelei irlandeze,fara falsa modestie  wink  Si mai sunt fete pe forum care au lucrat dantela irlandeza . Dar , nu orice crosetat din bucati se numeste dantela irlandeza..ca sa pastram proportiile ,totusi .. wink  
Eu am deschis si un topic pe tema asta ,daca vreti sa-l vedeti :

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB