Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 EmptyAstazi la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 EmptyAstazi la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 EmptyAstazi la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 EmptyAstazi la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 EmptyAstazi la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 EmptyAstazi la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 EmptyIeri la 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

+42
macanetu
flori de camp
europolis
Andata
ancaanca
mama2008
Tigrisor
Floren
tantza_m
Giobsy
michelinebeaulieu
Danutzaaa
stejara
tomari
aurishta
dragan mirela
barbin
AcidoR
Karina33
irish05
ema
Gabica
Dorulet
Day
piciul
danniela
Gianina4ever
valentinadof
AlinaJ.Bijoux
Cristache
Geta_63
silva115
MagdaMarin
Greteledelweiss
Lumaria
Tache Marilena
lacrisel
Celya_f40
SilviaDumitrescu
bobitica
Giorgi
anna_sandu
46 participanți

Pagina 13 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Dorulet Mar 10 Iun 2014, 12:02 pm

Buna ziua,doamnelor!
Danniela,o facem?love 
Pana acum am smuls buruieni,dar am incetat lupta din motive de soare prea puternic.Piciule,a plouat?!Unde?Ca la noi nici nori nu au fost.Noroc cu umbra pomilor,ca nu stiu ce ne-am face.Ii invidiez pe boboceii mei cum stau in tava cu apa,sub privirile atente ale parintilor:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Daca n-ar fi murdar si rece,as intra un pic in Aries.
O zi frumoasa tuturor! prietenie 
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4801
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de lacrisel Mar 10 Iun 2014, 12:15 pm

Ce parinti grijulii!!!!
Imi aduce aminte de verile petrecute la bunici, cu bobocii de rata si de gaina... ce vremuri....

lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Gabica Mar 10 Iun 2014, 12:25 pm

Bună
Acum am citit paginile anterioare. Mă bucur pentru tine Day
Să avem o săptămână frumoasă...
Am avut acum pe cineva la firmă, un control de la mediu. Suntem bine avem toate actele în ordine. La sfârşit am stat de vorbă cu cel mai în vârstă. Mi-a povestit că a stat o săptămână la ţară, în curte, a vopsit garduri, s-a plimbat prin livadă, a mai reparat câte ceva, în ritmul naturii, fără stres... Fascinat de liniştea din grădină...
Încet încet ne întoarcem la simplitate.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de valentinadof Mar 10 Iun 2014, 12:41 pm

Buna ziua,dragilor!As dormi un pic dar mi-am facut pana la urma o cafea ca trebuie sa fiu fresh desi is treaza de cu noapte!Pt 3 zile sunt la Sovata la un curs pe teme medicale.Sper sa nu ne tina zi lumina sa ma pot plimba cu mocanita si eu!S-avem o zi minunata!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de piciul Mar 10 Iun 2014, 5:13 pm

Dorulet, a plouat si ieri, dar eu am scapat de grindina! Am pe cineva care nu mai are in gradina decat aracii la rosii...nimic in copacii..a batut grindina mare si a tasat tot. Azi cauta rasaduri noi.....Viata merge inainte indiferent de ce este! Ce m-as juca si eu cu boboceii...precis ar ssssiiiii tata-gascan la mine!
Ma duc sa verifica masina de spalat si ce mai este de recuperat dupa weekend-ul prelungit. Numai bine!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de stejara Mar 10 Iun 2014, 8:48 pm

Buna seara!
Sa aveti sanatate si mult spor!
Imi cer scuze, am intrat mai rar pe net, si atunci pe fuga,am incercat sa mai raresc cu netul,dar se pare ca e ceva de care nu scapi asa usor!

 Flowers 

stejara
stejara
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 548
Varsta : 53
Localizare : judetul iasi
Data de inscriere : 24/06/2012

http://cretucarmen.wordpress.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de piciul Mier 11 Iun 2014, 5:41 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
....e caldura mare....nu uitati de paharul de apa langa cafea!
....da, e boala grea netul si mananca timp...e bine sa iti impui un program si sa te tii de el!
Dar o barfa mica la cafea, meritam si noi!  wink
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Day Mier 11 Iun 2014, 8:14 am

Cafeaua mea favorita,la ibric !!! Neataaaaaaaaa! Hai sa avem o zi perfecta,vreti?Sa cante muzica si sa ne simtim bine,restul vin singure Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Danutzaaa Mier 11 Iun 2014, 8:17 am

si niste melodii superbe de ascultat:
Hituri romanesti
Danutzaaa
Danutzaaa
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 150
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 06/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Day Mier 11 Iun 2014, 8:24 am

Etete ce repede a percutat ea :D Neata,Danutzaaa Smile
CChiar,m-ati vazut ce par rosu INCA mai am? Ca tot curge,diseara iar am Zumba,sa vedem cu ce prosop plec dupa mine,hahahha
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de ema Mier 11 Iun 2014, 9:05 am

Buna dimineata
Sunt tare trista Prietena mea a murit Cu o noapte inainte am visat-o cu bagaje multe: zicea ca pleaca in calatorie Vroiam sa stau putin cu ea dar ne despartea un perete de sticla...Dumnezeu sa o ierte...
Sa aveti o zi frumoasa
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 11 Iun 2014, 9:46 am

Buna dimineata,doamnelor!
Ema,imi pare rau de tristetea ta!
Mi-a trebuit ploaie si am avut parte de ea: fusta, bluza,sandalele,sacul(cu tot ce aveam in el) sunt inca ude de la furtuna care m-a prins in drum spre microbuz.Cel mai greu am suportat fulgerele(am o teama cumplita,pentru ca de-a lungul carierei,mi-au murit mai multi elevi in astfel de imprejurari).Acum e din nou soare,sunt la bloc,sper sa sar peste raceala.
O zi frumoasa! prietenie 
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4801
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de danniela Mier 11 Iun 2014, 11:09 am

'neata!
Ema, imi pare rau de prietena ta! D-zeu sa o ierte!
Si mie mi-a frica de fulgere si tunete, dar iubesc ploaia, norocul meu ca aici nu prea tuna si fulgera.
Eu mi-am vandut masina! Mai asteptam pana luna viitoare sa luam alta ca nu stam excelent cu finantele. Pana una alta, mi-o trimite rumanul pe-a lui sa o folosesc ca eu sunt mai dependenta de masina decat el, el poate sa isi ia de la serviciu.
O zi faina sa aveti!!!
Day, imi place parul tau! Pacat ca nu e vopseaua buna!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de aurishta Mier 11 Iun 2014, 11:22 am

ema a scris:
Sunt tare trista Prietena mea a murit Cu o noapte inainte am visat-o cu bagaje multe: zicea ca pleaca in calatorie
 Sad hug  Ce trist!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Mier 11 Iun 2014, 12:21 pm

Ema,ce bine ca si-a luat bagajele,totusi!
Unii nu reusesc sa si le ia,ca nu mai au ce,din cauza...hotilor.Bagajele mortilor sunt talentele lor,intamplarile lor de viata,hotii ar zice sa nu si le ia,ca le trebuie lor(  cos  )

Nu spun "Dumnezeu sa o ierte",pentru ca nu pot sa dictez lui Dumnezeu ce sa faca,poate vi se pare ciudat,eu nu-mi permit asta(oricum,de la "caderea in pacat" sunt spirite care sunt impotriva lui Dumnezeu si pe alea nu stiu daca le iarta sau ce le face si spirite care nu sunt impotriva,deci sunt prietene cu Dumnezeu,si lor nu au ce sa le ierte).

Spun toate astea pentru ca ma gandesc ca sa te impotrivesti realitatii nu poti,dar poti gandi cu drag la binele ei-confuziile nu ii fac bine acum,cand...doarme.

Pentru Prietena ta,Ema:



Aurishta,suuuper tabloul,parca ar fi pozaaa!  Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 4094659012 
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de piciul Joi 12 Iun 2014, 5:40 am

Buna dimineata! O zi obisnuita...soare, ploaie si noi gradinarind la buruieni  wink 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]altii fac arta cu cafea!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Celya_f40 Joi 12 Iun 2014, 8:41 am

Interesant tablou!  Smile 
Spor la tot ce v-ati propus pe ziua de azi  hug 
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Gabica Joi 12 Iun 2014, 10:14 am

Bună dimineaţa
Am trecut şi ieri pe aici dar n-am avut timp să scriu.
Ema, odihnă veşnică pentru prietena ta, ne povesteai că s-a chinuit.
Piciule prefer să beau cafeaua, admirând arta!  Smile 


O săptămână frumoasă să avem
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de ema Joi 12 Iun 2014, 10:27 am

Buna dimineata
Multumesc pentru vorbele bune
Ma duc sa dau putin cu capul si apoi sa fac niste poze la "gradina mea de balcon"
O zi minunata va doresc cu chef de viata
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de danniela Joi 12 Iun 2014, 12:34 pm

Sa stii sa bei cafea cu placere e o arta!!!

Din putul gandirii  rade rade rade 
Buna ziua ca dimineata a trecut. Azi a fost zi de inspectie, eu fiind inspectoarea de data asta  rade rade 
In rest...la fel.....
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Tache Marilena Joi 12 Iun 2014, 8:24 pm

Buna seara
Foarte cald a fost si azi. Mai am o saptamana de serviciu si plec la mare!!! Abia astept sa intru in apa sa ma racoresc!
In seara asta am reusit sa cumpar panza topita si am bagat-o la apa ca sa n-am o surpriza. Am si vorbit cu cineva sa-mi coasa o ie pentru Adelina. Imi ia 90 de lei dar e meseriasa baba. Pt mine o sa fac o bluza simpla si mi-o brodez eu cu ceva floricele aruncate.
O seara placuta tuturor!
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de stejara Joi 12 Iun 2014, 9:13 pm

O seara frumoasa tuturora!
Si aici a fost canicula, ieri nu mi-a mers netul tocmai bine,l-o fi durut capul?
Va doresc spor in toate si sanatate!
stejara
stejara
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 548
Varsta : 53
Localizare : judetul iasi
Data de inscriere : 24/06/2012

http://cretucarmen.wordpress.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de piciul Vin 13 Iun 2014, 3:12 am

Buna dimineata! Se simte vacanta? Concediul? Oricum incepe weekend-ul! E ceva "Deja vu"?! Asta este!
Zambiti, e gratis! O zi buna tuturor!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de danniela Vin 13 Iun 2014, 8:34 am

'neata!
Eu singura in batatura, fac rapoarte de zor, de fapt le-am dat gata, acum le expediez pe ici colo.
La mine nu se simte vacanta, broscuta abia de saptamana viitoare intra in teste, cea mare termina in august, eu....habar nu am....
Si la mine ploaie, inca nu s-a terminat sezonul tare mi-e ca tine pana in iulie-august.
O zi faina!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Day Vin 13 Iun 2014, 8:41 am

Neataaaa! Eu mi-s happyyyyy Smile
Ieri am facut inca un test,succes,nu sunt metastaze nici osoase,deci putem programa operatia.Miercuri merg la medic sa vorbesc,poate merge reconstructia simultana:)
Pentru voi,luati de-aci o stare perfecta,asa sa fiti tot weekendul:)
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB