Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 EmptyIeri la 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

+42
macanetu
flori de camp
europolis
Andata
ancaanca
mama2008
Tigrisor
Floren
tantza_m
Giobsy
michelinebeaulieu
Danutzaaa
stejara
tomari
aurishta
dragan mirela
barbin
AcidoR
Karina33
irish05
ema
Gabica
Dorulet
Day
piciul
danniela
Gianina4ever
valentinadof
AlinaJ.Bijoux
Cristache
Geta_63
silva115
MagdaMarin
Greteledelweiss
Lumaria
Tache Marilena
lacrisel
Celya_f40
SilviaDumitrescu
bobitica
Giorgi
anna_sandu
46 participanți

Pagina 8 din 30 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de danniela Dum 25 Mai 2014, 8:43 am

'neata!
Si eu la cafea, si la mine se pare ca o sa fie ceva soare, dar la mine se schimba in juma de ora...asa ca!!!
O zi faina sa aveti, la voi s-a votat pentru canditatura europeana??? La noi azi! Eu nu ma duc si nici ai mei nu merg, avem sechele urate, ambasadoarea nu m-a lasat sa votez pe motiv ca nu aveam pasaport desi aveam buletin si allien card (un fel de buletin pentru expati) si dovedeam ca locuiesc in Kenya, a zis NU! Mai tarziu am citi legea, puteam sa votez pe baza de buletin. Ea voia sa vada adresa din pasaport, adresa de Kenya  rade rade rade  ori pe pasaport se trece stampila de work permit, dar ma rog.....eu nu contrazic pe nimeni!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 25 Mai 2014, 8:57 am

Buna dimineata,doamnelor!
Lasa,Danniela,ca vin ele altele,tot mereu ni se cere votul,iar apoi nu mai contam.(Mi-e lehamite.)
Dar va doresc o duminica placuta si linistita! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4796
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de lacrisel Dum 25 Mai 2014, 9:02 am

Neata, doamnelor!!!!
Sunt fericita!!!! Ieri am terminat treaba cu florile!!!!! In sfarsit pot sa imi beau cafeaua pe terasa si sa fiu inconjurata de verdeata ! Smile
Ce mai conteaza votul!!! Am o gradina colorata!!!! Oricum PSD-ul va avea cei mai multi dupa redistribuirea voturilor, asa ca inca ma mai gandesc daca vreau ca votul meu sa ajunga pe-acolo Smile

O zi faina!!!

Revin: ce bine e cand e mama la mine!!!! Azi lenevesc 20 min in pat:) am deschis geamul si le aud pe fete afara ca au gasit o baltoaca!!!! Trebuie sa fie o zi perfecta!
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Day Dum 25 Mai 2014, 11:59 am

Neata si la mine,ca mai e un minut pana la 12 :P
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de irish05 Dum 25 Mai 2014, 5:00 pm

buna, fetelor.
m-am uitat in calendar, maine e sarbatoare, nu se lucreaza. Sad
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 25 Mai 2014, 5:38 pm

irish05 a scris:buna, fetelor.
  m-am uitat in calendar, maine e sarbatoare, nu se lucreaza. Sad

E Sfanta Lene sau ce?

Mie mi s-a luat de atatea sarbatori in care se doarme. Stiu ca joi este Inaltarea si-mi cam strica socotelile, nefiind sarbatoare cu data fixa (sa o tin minte dintotdeauna) nu am stiut de ea si am prea multe programate, asa ca ma voi considera salariata si voi munci (probabil dupa ora 11 cand se termina Liturghia in biserici).
Sa nu ganditi cumva ca as avea cum reorganiza treburile si sa impart orele de joi pe alte zile. Muncesc zilnic de la 6 la 22. Nu cred ca as putea mai mult de-atat  zid
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de AcidoR Dum 25 Mai 2014, 7:08 pm

Maine nu e nici o sarbatoare.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de irish05 Dum 25 Mai 2014, 7:33 pm

e cu cruce neagra.....
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de irish05 Dum 25 Mai 2014, 7:35 pm

scuzeeeeeeeeeeeee, nu e nici cu cruce neagra. nu stiu unde m-am uitat... kiss 
spor la treaba de pe-acum
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de lacrisel Dum 25 Mai 2014, 9:38 pm

Irish, bagi panica!!!?????
Mai am de facut manecile la modelul de bluza postat de Gretty!!!! Abia ateptam sa treaca duminica si tu vii cu sarbatoarea? Eeeeeeeei!!!!
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de barbin Dum 25 Mai 2014, 10:08 pm

Karina33 a scris:Muncesc zilnic de la 6 la 22. Nu cred ca as putea mai mult de-atat  zid
Mititica... mai vezi bine? mi se pare foarte greu..  hug 
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de piciul Lun 26 Mai 2014, 6:33 am

Buna dimineata! Spor maxim si sper ca aveti unde sa va ascundeti de razele soarelui, care incepe sa arda!  wink 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Greteledelweiss Lun 26 Mai 2014, 8:58 am

Neata! Va salut pe fuga caci o gramada de treburi ma asteapta sa le rezolv rapid in urmatoarele ore. Va doresc o saptamana lejera, fara prea mult stres si batai de cap!  kiss 
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Day Lun 26 Mai 2014, 9:05 am

Neata,fete Smile Va salut cu drag de la capitala haha :)Sper sa fie o zi faina si cu soare pentru toata lumea Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de ema Lun 26 Mai 2014, 9:39 am

Buna dimineata
Vreau si eu soare ca la mine iar ploua si mi-e asa de somn si am la treaba de nu stiu cu ce sa incep Ieri am avut niste colegi de-ai lui musiu si toata casa e vraiste Au mai strans ei aseara cate ceva dar nu e suficient Deci ...la treaba cu mine
O saptamana buna si spor la treburi si voua
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Gabica Lun 26 Mai 2014, 10:42 am

Bună dimineaţa şi de la Craiova
Eu am făcut o grămadă de treabă de azi dimineaţă.
Fiica mea a vrut să plece la şcoală într-o rochiţă albă, de pânză. Foarte frumoasă, dar cam largă la gât. Ce se gândi ea să o coase repede pe la umeri... dar din grabă când tăie aţa tăie şi din material... Când o văzui la uşă mi se făcu rău, avea ţâţicile pe afară.
...o întorsăi din drum deşi era 8 fără 10, şi ar fi trebuit să fi fost în drum spre şcoală. Îi dădui repede un tricou alb şi o fusiţă din tercot.
Luai rochia şi mă crucii... intenţia a fost bună, execuţia nu.
Aşa că desfăcui partea cusută de ea, ţesui gaura şi mă gândesc acum să-i fac un fel de guleraş ca să-i acopăr şi găurica din material şi să o mai strâng puţin.
Aşa că spor la muncă.

Daniela eu vreau să-i dau fetii mele haine, dar să-i şi stea bine în ele.... 
Le ia pe cele mari...
Le pătează de acrilice...  zid 
Eu vreau să picteze dar nu în hainele mele...
Deseară am program de aikido, aşa că mai vedem mâine ce mai lucrăm.


Ultima editare efectuata de catre Gabica in Lun 26 Mai 2014, 2:42 pm, editata de 1 ori
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de lacrisel Lun 26 Mai 2014, 1:56 pm

Neata dupa pranz!!!
Day, ai gasit doctor????
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de danniela Lun 26 Mai 2014, 3:15 pm

Buna...dupa amiaza!!!
Gabica, ce aventura!!! Ea nu are uniforma???
Day, succes la capitala, sa vii cu vesti pozitive.
Irish, daca e cu cruce neagra nu faci treaba??? Eu una nu le tin, pe niciuna, mai zicea mama ca aia e rea de boli, alea de arsuri, alea de foc, alea de apa, eiii pai daca e asa eu numai stau nu???
Bine ca a-ti zis de Inaltare ca eu nu ma uitam pe calendar. Eu le stiu doar pe astea cu data fixa, dar uneori mai uit de ele, asta e!!! Singura chestie care o fac e ca pun masina de rufe daca uit de sarbatoare.
Ema, soarele a ajuns la mine, azi nu a plouat deloc de pe la 10, e soare si frumos, eu am pus o covertura la masina asa ca are si succes de uscat repede.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de ema Lun 26 Mai 2014, 3:32 pm

Uf ca am terminat treaba Casa luna, rasadurile transplantate dupa ce m-am chinuit sa gauresc niste jardiniere As mai avea de intins niste rufe la uscat daca mai am loc pe uscator (mai am o serie ude) si de cusut la un cearsaf de pat dar am obosit teribil Deci pauza de cafea si de citit pe aici
Danni sa te bucuri de soare ca si tu ai avut la ploaie...
Lasa mai Gabica ca si tu ai fost de varsta ei Fii bucuroasa ca e cocheta
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Gabica Mar 27 Mai 2014, 5:14 pm

Daniela unifroma în şcoala ei înseamnă bluză jumătatea de sus a corpului _ alb, jumătatea de jos a corpului_ bleumarin sau negru.
Nu contează materialul, croiala, forma.
Ema, te invidiez pentru casa lună. Eu nu ştiu cum fac dar tot timpul mai am ceva de curăţat...
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 27 Mai 2014, 5:51 pm

Buna seara ! Sper ca nu m-ati dat absenta nemotivat. Mi-am permis si eu sa plec cateva zile de acasa. Asa dupa cum stiti , eu plec tot cu treaba dar e placut totusi. Vad locuri si evadez din cotidianul zilnic. Anul acesta am revazut litoralul romanesc. A fost placut, frumos, dar scura evadarea  Smile 6 zile.... mult prea putin pentru cat mi-as fi dorit eu . Dar asta e  wink decat deloc... bun si asta.
Sa avem o seara frumoasa!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de piciul Mar 27 Mai 2014, 8:30 pm

Buna, Silvia! Bine ai revenit cu forte proaspete si energii pozitive!
Ce absenta...azi vad ca nu a baut nimeni cafea....Toata lumea cu treaba pe afara sau prin casa, dupa cum a batut ploaia  wink  ca sa nu spun ca exista si alte tentatii...forumuri, bloguri, mail-uri si facebook-ul! Crezi ca ziua are mai mult de 24 ore?! si in orele astea musai sa mai dormi putin!
Nici eu nu am reusit sa beau ca omul o cafea pe forum.... de doua zile ma chinui sa adun capsuni, sa-i spal si sa-i fac sirop si gem.
Seara placuta tuturor si sa va odihniti bine ca maine in definitiv este o alta zi!   kiss
P.S. ...rectific...O parte din lume este la maternitate!
Felicitari Admina, pentru baietel! Ma bucur ca ai avut o nastere usoara si multa, multa sanatate tie si celor dragi tie!  Flowers
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de piciul Mier 28 Mai 2014, 6:28 am

Buna dimineata! In speranta ca toti ai forumului sunt sanatosi si veseli (atat cat se poate   Smile  ) , va doresc o zi plina de bucurii si zambete si cu spor in toate!  cafea 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 28 Mai 2014, 7:03 am

Buna dimineata,doamnelor!
O,piciule,cum ne mai rasfeti,multumim!
Se arata iar soarele,dupa ploaia de aseara si ceata de dimineata,asa ca sper sa avem o zi frumoasa! prietenie
PS.Succes copilasilor din clasa a IV-a!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4796
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de dragan mirela Mier 28 Mai 2014, 8:49 am

buna dimineata,multumesc ptr delicatesa piciule,o zi frumoasa va doresc si eu de la craiova kiss 
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 30 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB