Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

+130
diana00
diada
dintimisoara
vlad_mom
fiorenza70@yahoo.it
elena_luminita
bluegray
Dorulet
dienutzababy
bumbu
anda81
Iulliana
AndreeaFiroiu
oanadascal78@gmail.com
Alenia
antonina
sabinatudor73
marianatoma89
nedeea12
stephanya
flexi
stejara
Georgianaqqq
bibitu
aligabriela
myky7robc
michelinebeaulieu
Ofelia Buzescu
ioana soare
angelyc
anaid170
odrina
Floren
evelinna
SilviaDumitrescu
mlizeta
Oliii
flori de camp
canadianca50
Cristache
Angelica18
cica elena
bumbu antonia
LRodica
violetas
piciul
-iulia-
macanetu
AITEN
ema
Username2015
victoriacus
iulikaiuliana
carmenm
atelier_xanora
Dodo-pui
deliadeparte
ritame
cboghita
cristina07
danire
tomari
Dionisia
Ginet
nicolae68daniela
Danutzaaa
dannie
tantza_m
xXxVyctoRxXx
kerkyra
danniela
letho
flori balteanu
Mim
kmn
noki
emmancita
afilimonb
nicole24
Giorgi
melinda2012
madalina0611
claudia73
georgeta volovaci
teisoara
Greteledelweiss
barbin
MyryamL
lucylle
airamana8407
sw00mnicul
crivas
ANCA ECATERINA
dragan mirela
Madgalinoiu Victoria
vlad lia
Mandana
irish05
alinavaleria73
tadok
adriuta
Celya_f40
rivka
Maria51
micheline
An-Ca2811
mama2008
ildisor
Maria Tatuti
cozma felicia
Tache Marilena
iuliana72
crina68
Alyna_ct
squirrel
aliona.spaiuc
T_mihaela
AcidoR
Admina
mishou
Giobsy
Gabica
arianalaura
Karina33
brunics
Uca
criss472013
valentinadof
dorina narita
cris_io_mat
134 participanți

Pagina 13 din 36 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 24 ... 36  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Angelica18 Sam 28 Iun 2014, 11:22 pm

Am gasit bluza cu modelul atasat.Poate te ajuta.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de flori de camp Dum 29 Iun 2014, 5:59 am

Da, mulţumesc. Acelea le avea. Nu aveam dar am găsit schema de la modelul de "bază". E a patra (286). Nu se vede extraordinar, însă a fost suficient pentru a descifra modelul.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ce nu pricep eu, e unde se foloseşte modelul "chart A", că B-ul l-am bunghit unde e. Mi-am şi făcut eşantion aseară, l-am şi călcat.  bee Mai trebuie doar să-l măsor şi să mă pun pe calculat.  scratch 
Dar momentan sunt încă la coffee
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de piciul Dum 29 Iun 2014, 7:40 am

Flori de camp, mi-am adus aminte ca si eu doream sa-mi fac o bluza...poate ma apuc zilele astea ca sa o termin pana vine toamna  wink 
piciul a scris:O carte de tricot cusut ornamente...foarte instructiva:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
si o bluza pe care as dori sa o fac daca imi gasesc timp...as putea sa o port la primavara wink
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de flori de camp Dum 29 Iun 2014, 7:42 am

Migăloasă, nu glumă, bluza ta!  Shocked 
Eu prefer chestiile mai simple, fără prea mari bătăi de cap.  Laughing 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de letho Dum 29 Iun 2014, 8:39 am

Frumoase modele.
flori de camp, chart A este modelul 286
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de flori de camp Dum 29 Iun 2014, 8:55 am

Da, Letho.  Merci Acum că mi-ai zis, m-am prins.
Însă mie mi se par schimbate (inversate) sensul scăderilor la 286. D-aia nu se asează la fel de frumos ca în poza cu bluza.

Şi cât m-am chinuit să caut schema  zid Când omul e dus ..... aşa se întâmplă.
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Giobsy Lun 30 Iun 2014, 9:42 am

Flori de camp, chart B reprezinta randurile verticale (de la baza bluzei pana la decolteu).

Revin: imi cer scuze. Intrebarea ta era despre chart A. Am citi aiurea.


Ultima editare efectuata de catre Giobsy in Lun 30 Iun 2014, 9:50 am, editata de 1 ori (Motiv : Precizari)

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de flori de camp Lun 30 Iun 2014, 9:46 am

Mulţumesc, Giobsy  Smile 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de irish05 Lun 30 Iun 2014, 8:11 pm

am si eu o intrebare.
cum lucrati o jacheta cu nasturi? scadeti si la spate pt decolteu? si marginea pt nasturi cum o lucrati in asa fel incat sa se continue si la spate?
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Angelica18 Lun 30 Iun 2014, 10:17 pm

Eu scad la spate pentru ca altfel nu se aseaza bine.Pentru margine,ca sa se continue la spate folosesc doua metode.Lucrez partile fara margini,apoi ridic ochiuri pe andrele de jur imprejur si lucrez cat e nevoie.Am acum in lucru un cardigan la care fac marginile impreuna cu partile in bob de orez.Aici am folosit la spate randuri scurte pentru a face scazatura,apoi am facut marginea care se va uni cu cea de la parti.Daca vrei,maine dupa masa fac o poza cu spatele si-ti arat.Nu-l pot finaliza acum ca am inceput altceva in regim de urgenta.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de piciul Dum 13 Iul 2014, 8:22 am

Am reusit sa termin spatele si fata vestei pentru baiatul meu. La rascroiala in V nu-mi iese cum vreau eu banda...sa o fac separat si sa o cos? Eu am incercat sa ridic ochiurile si sa o fac elastic dublu dar s-a deformat....Nu mai spun ca acum i se pare stramta, ca o vrea neagra (e bleumarin)...ca s-a scamosat, desi firul avea si lana si parca s-a lasat la blocare....spalare....
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
"-Sa o stric de tot?!
-Fa ce vrei."
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de piciul Mier 16 Iul 2014, 5:25 am

Tot cautand sa salvez ce am lucrat, am gasit un tutorial fain pentru maneca:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
....chiar nu voi strica...imi voi face o vesta-rochie...si incep alta vesta de culoare neagra...sa vad ce model gasesc..pentru negru!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de kerkyra Mier 16 Iul 2014, 10:04 am

Foarte interesant tutorialul... din imagini, o sa ma chinui sa traduc cu google. Cautam asa ceva.


L-am studiat cu mai multa atentie, am tradus cu google si pare simplu de lucrat, cu randuri scurte. Chiar o sa-l incerc, sper sa se aseze bine. Multumesc!
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de xXxVyctoRxXx Mier 16 Iul 2014, 4:43 pm

Interesante imaginile, poate fac un model al meu ;)
xXxVyctoRxXx
xXxVyctoRxXx
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 08/07/2014

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de tantza_m Joi 17 Iul 2014, 9:27 am

Foarte interesant tutorialul. L-am salvat. Multumesc Piciu.
tantza_m
tantza_m
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : chisinau
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de danniela Vin 18 Iul 2014, 10:04 am

Daaaaa, deci!
Eu am stagnat la plovarul rosu ca nu imi ajunge firul si m-am apucat de raglan. Am stricat de 3 ori si inca mai stric. Imi iese prea larg. Dupa calculele mele trebuia sa pun 125 ochi, am scazut la 80. De ce imi iese larg?? Probabil pentru ca eu il vreau decoltat un pic in fata. Il vreau raglan descheiat, si cand inmultesc iese ceva enooooorm. Cred ca gresec undeva dar nu stiu unde!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de dannie Vin 18 Iul 2014, 10:33 am

piciul a scris:Tot cautand sa salvez ce am lucrat, am gasit un tutorial fain pentru maneca:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
....chiar nu voi strica...imi voi face o vesta-rochie...si incep alta vesta de culoare neagra...sa vad ce model gasesc..pentru negru!

si nu intelegeam eu cum ies manecile atat de perfecte la rusoaicele astea... eu stiam cum facea mama, bucata separat si dupa aia prindea, si nu iesea atat de frumos, atat de perfect.
Acum stiu:)) pot sa spun fericita ca am invatat ceva nou astazi. multumesc!
dannie
dannie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 38
Localizare : Slobozia, Ialomita
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de danniela Dum 20 Iul 2014, 10:47 am

Revin ca i-am dat de cap, adica am scazut din ochi pana mi-au iesit si mie ochii, si vad ca se leaga, o sa pun o poza....numai ca am un fir subtire si merge cam greu. Nu sunt nici eu aia 'arnica rau!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Angelica18 Lun 21 Iul 2014, 6:51 pm

Danniela,ai facut raglan inceput de jos ca a trebuit sa scazi? Pune o poza sa vedem despre ce e vorba,
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de danniela Mier 23 Iul 2014, 10:47 am

Nu Angelica, am inceput de sus, dar vreau in fata sa fie un pic decoltata.
Uite poza, acum e mai mult lucrat, cred ca ar trebui sa ma opresc la maneci, cum ar trebui sa fie?? Largute la subrat sau fixe??? Ca deja am o palarie de ochiuri!!!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ohhh, scazut...m-am referit la redus din nr de ochiuri....... limba romana!!!!  rade rade rade 
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Danutzaaa Mier 23 Iul 2014, 3:53 pm

pai eu am lucrat pana manecile au ajuns suficient de lejere la subrat, sau daca ti se pare destul de larga maneca, ma gandesc ca te poti opri din crescut si sa ajungi pana la subrat fara sa mai cresti..dar sa vedem ce or spune si fetele...
Danutzaaa
Danutzaaa
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 150
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 06/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Angelica18 Mier 23 Iul 2014, 3:58 pm

Danniela,ai lucrat destul de mult si e tarziu pentru sfaturi de inceput.Trebuia sa incepi pe trei parti (spatele si manecile)+ vreo 3-4 ochiuri pe ambele parti la fata,apoi inmulteai progresiv la partile din fata pentru a forma decolteul.Ti se pare ca a iesit prea larg? Avantajul raglanului inceput de sus este ca se poate proba usor in timpul lucrului.Eu inmultesc (de obicei,dar depinde si de fir) la fiecare rand de fata,spatele lucrandu-l normal cum vine.Cand separi manecile,nu uita sa adaugi cateva ochiuri la subrat pentru ca sa nu stranga.Cred ca 4 ochiuri ar fi suficiente.Daca-l faci cu cusatura,adaugi cate 2 ochiuri la fiecare margine.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de danniela Mier 23 Iul 2014, 5:48 pm

Asa l-am inceput Angelica, cum spui tu, insa explicatiile pe care le-am gasit imi dadeau mai mullti ochi in fata decat am adaugat eu. Deci 4 ochi la subrat, ca eu ma gandeam doar la doi. Multumesc pentru pont!  kiss kiss 
Tot ma probez pe o maneca dar parca ar trebui sa mai adau ceva randuri ca de la gat pana la maneca sa se aseze bine. E primul meu raglan!!! Nu am vazut cum se face, tin minte ca o colega in liceu lucra si parca inmulte la fiecare rand, insa eu pe dos nu am inmulti ci numai pe fata.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de piciul Mier 23 Iul 2014, 6:08 pm

Am citit undeva "Cum sa faci puloverul perfect cu metoda procentelor a lui Elizabeth Zimmermann"....am retinut poza si o pun aici pentru ajutor
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Angelica18 Mier 23 Iul 2014, 6:50 pm

Asa inmultesc si eu,Danniela,doar pe fata.Daca inmultesti si pe dos,iese foarte larg.Adaugarea de ochiuri la fata depinde de adancimea decolteului,numarul de ochiuri care trebuie adaugat (in functie de ochiurile de la spate) si de firul folosit.Toate diagramele si explicatiile sa adapteaza la dimensiunea dorita si la firul folosit.Eu adaug 4 ochiuri la subrat pentru lejeritate.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 36 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 24 ... 36  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB