Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 EmptyIeri la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


S.O.S. - Stilul personal -2

+21
michelinebeaulieu
Admina
diada
MagdaMarin
Samarineanca
piciul
Teima
adumitrescu
costina89
Buburuza
scoobbyy
gloriamix
valentinadof
MihaelaT
tiana
CCristinaC
AcidoR
cory74
danniela
Gabica
ioana soare
25 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Buburuza Mar 06 Ian 2015, 8:48 am

Nici asa nu cred ca e bine... Iti vor lipsi / trebui unele piese vechi fix la o saptamana dupa ce ai renuntat la ele wink Am incercat eu metoda drastica cand eram mai tanara si mai... extrema. N-a mers. In plus, imaginea sifonierului gol deprima si in disperare cheltui mai mult pe tot felul de prostii, numai ca sa "umpli golul". Eu o sa-mi fac un inventar, pastrez ceea ce conteaza si voi adauga numai piese care pot completa / complimenta  / transorma ceea ce am deja. Si da, o lista de piese esentiale ajuta mult.

EDIT: intr-un avant "aruncator" si revolutionar, am aruncat acum vreo cativa ani doua basmale mari rusesti (din alea adevarate), una din matase, alta din casmir. Superbe!

EDIT 2: Parca, parca imi vine sa lansez o mega-provocare generala: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA. Ce ziceti?

EDIT 3: Ceea ce am si facut! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Admina Mier 07 Ian 2015, 8:07 am


Buburuza a scris:In plus, imaginea sifonierului gol deprima si in disperare cheltui mai mult pe tot felul de prostii, numai ca sa "umpli golul". Eu o sa-mi fac un inventar, pastrez ceea ce conteaza si voi adauga numai piese care pot completa / complimenta / transorma ceea ce am deja. Si da, o lista de piese esentiale ajuta mult.
Si totusi sunt persoane care se descurca asa, cu un numar limitat de haine. Cred ca e de la bibilica/ bibiloi... Dar ai dreptate, odata invatata asa,mai greu te dezveti.
Eu sunt mai harciog. N-as arunca, daca mi-ar permite-o spatiul. Dar sigur ce ar merge la pastrare, acolo ar ramane. Deci tot ca aruncate ar fi.
Am gasit un chestionar (in engleza ce-i drept, dar are multe poze pt.alegerea variantelor si apoi merge tradus cu Translate), care m-a gasit creativa, adica un amestec de mai multe stiluri. Nu stiu daca se potriveste, dar mi-au placut sugestiile. AICI
Si pe acelasi site un ghid pentru stilul Boho: AICI

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 14 Mai 2015, 9:19 pm

Azi m-am dus sa caut o bluza pt ziua de maine .
Incep serviciul dupa o luna de concediu medical .
Si am sortat si numărat si numărat si numărat ....

20 de bluze/ cămăși cu mâneca scurta/fara mâneca  de bune

6 perechi pantaloni lungi negri
2 pereche pantaloni 3/4
5 perechi blugi

9 bluze mâneca lunga pentru acasa
11 rochii de bune
8 Bolero
12 bluze/cămăși mâneca lunga de bune
20 si ceva de sacouri/ geci/haini groase si de primavara
7 tricouri
17 maieuri
12 perechi colanți lungi/scurți
14 fuste

3 fuste de blug modificate luna asta ca sa imi vina ( le am de câțiva ani)
17 rochii / furouri / corsete ,etc pt momente speciale

Fara sa mai număr ce era spălat sau jos in șifonier mai la îndemâna .

Si totusi nu am cu ce ma îmbracă rade
Ce ma fac? scratch
Am peste 1300 de poze salvate cu modele de pe moldesedicasmoda.blogspot.com
si metrii întregi de țesătura .

Tot eu știu ...imi cos alte haine masina rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Admina Vin 15 Mai 2015, 12:23 pm

Cred ca e des intalnita problema asta. Avem dulapul plin, cu chestii care nu se leaga intre ele sau care trebuie modificate (ca parca n-am avea masini de cusut) sau cu chestii care trebuie date.
Eu zic sa-ti faci o garderoba clasica intai, adica de baza. Pe negru: o fusta, un pantalon, un taior, rochie. Bune de nunta-inmormantare, de orice ocazie... rade Apoi camasa alba clasica macar una, trench sau ceva pentru toamna mai elegant, tot asa, pentru diverse ocazii (acesta poate sa fie bej, negru, gri, cred). Blug de calitate, model clasic, drept (nu slim, cum se poarta), tot asa poti sa-l combini cu camasa, taiorul negru si esti casual-elegant.
In plus, cateva bluze uni sau cu imprimeuri, dar separa-le de tricouri. Depinde si cum mergi la munca, imbracata, cum iesi in parc, etc. Oricum, astea de baza ar trebui sa le avem toate, in dulap, sa ne scoata din incurcaturi, ocazii imprevizibile (invitatii la evenimente, mers la o serbare, la primarie, etc.).
Nici eu nu le am puse la punct, inca. zid

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de diada Vin 15 Mai 2015, 11:02 pm

Mda, eu sunt rau de tot se pare rade Din ce-mi aduc aminte, de bune nu am decat un trenci rosu. Pe care l-am purtat de 2 ori. Restul mai bine nu mai zic rade Pentru simplul fapt ca nu am unde sa le port. In "cercul" meu sunt suficiente hainele pe care le am.

Oricum, anul asta am zis ca imi cos si eu una alta, 3 luni nu am putut sa stau la masina de cusut. Dupa care, se tot ivesc diferite ocazii pentru care sa cos si pentru mine nimic... Nu-mi place ca nu imi ofer si mie timp pentru mine.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Admina Sam 16 Mai 2015, 12:00 am

"Nu-mi place ca nu imi ofer si mie timp pentru mine. "
Asta nu e bine. Se aduna numultumirile astea in timp. Vorbesc din experienta si pana la urma rabufnesti si ii lasi pe altii sa se descurce si iti faci timp doar de tine. wink
"In "cercul" meu sunt suficiente hainele pe care le am." Cu asta nu sunt de acord. Pentru simplul fapt ca nu conteaza cantitatea ci felul cum le combinam. Stiu ca asa zic si eu, cand lucram nu era mediu office neaparat si era ok in blugi, cand am ramas cu bebe la fel, pentru parc era ok in blugi.  zid Dar nu e ok, cred. Ar trebui sa facem o tinuta echilibrata, usor, fara batai de cap si FARA BLUGI! Zic de blugi, pt.ca, eu una ii aleg des. Am unii slim grena, niste raiati slim bleumarin (si nu arat tocmai ok in slim, dar toata lumea parca a innebunit, nu mai poarta nimeni pantaloni drepti) si jeans clasic tot cam slim/ pana. Una peste alta, din pantaloni si mai ales denim, nu ies. M-am saturat! I-as ascunde, sa fiu nevoita sa fiu mai inventiva.
Azi am iesit cu sotul si un prieten de-al lui in oras, vreo ora si ceva, nu mai mult, pt.ca bebe nu avea astampar, la bunici. Venita de la curte, unde am stat toata ziua, aveam nevoie de ceva rapid, sa ma scoata din incurcatura. Am ales o rochita corai de jerse, un cardigan negru si botine turcoaz-petrol. La capitolul geanta am fost varza, insa, am avut toate cele intr-un rucsacel grena si a mers ca nuca in perete. Insa in rest, m-am descurcat onorabil, am iesit din blugi si m-am simtit bine.
Sa ne uitam la putin What not to wear, ca sa vedem diferenta, la inceputul si la sfarsitul video. Pare asa de usor la ei, dar oare de ce nu ne iese, desi avem dulapul plin de haine?



p.s. e hilar video... o americanca pediatra, care purta pijamale pe strada. sunt destule pe acolo, cu pijama pe strada, la magazine...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Sam 16 Mai 2015, 10:17 am

Admina a scris:o americanca pediatra, care purta pijamale pe strada. sunt destule pe acolo, cu pijama pe strada, la magazine...
Cred ca si in Romania exista asa "curent",dar se numeste " a la China".Sau ce se vinde de zor pe toate tarabele la noi,ca sa nu jignesc chinezii,ca poate ei stiu sa faca si marfa mai sic,dar nu o importa la noi nimeni.
Pe mine m-a imbolnavit curentul asta,nu zic ca ma imbrac de la China(uneori da rade rade rade ),dar trag ceva pe mine si plec unde am treaba.
Rau.Inainte de revolutie si cativa ani dupa imi coseam singura toate hainele,toate unicat,deci.Eram si mai slaba,acum  ma impiedica si colaceii pe colo,pe colo,mi se pare ca  nu gasesc ceva potrivit si asa trece viata,searbad...

Dar daca m-am marturisit,spovedit aici(dragut subiect),cine stie?!
Poate ca ma apuc iar! E musai si neaparat!Am metri intregi de tesaturi neintrebate,vorba Magdei!
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Admina Sam 16 Mai 2015, 10:55 am


Uite si pentru doamne mai plinute si sunt destule emisiuni, pentru toate formele corporale, siluetele, dimensiunile. Ei zic ca nu e o scuza. wink Si chiar la unele cliente fac niste schimbari foarte reusite, le iau kg de pe corp cu tinute echilibrate.
Moda "a la China", te referi la hainele trase la indigo pe care le poarta lumea, indiferent de varsta, chiar sex? Eu vad 90% jeans slim (cum ziceam am si eu, dar nu ma omor dupa ei). Si daca sunt sfasiati, rupti si taiati, si mai bine... Shocked Ii poarta persoane de toate greutatile, mai au si talie joasa si se vad gogosile din dorsal sau buricul gol. Si da, poarta si baietii, barbatii tineri. Pantalonasi mulati, chit ca sunt slabi sau grasi, arata tare ciudat pe barbati. zid

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Sam 16 Mai 2015, 11:14 am

Sunt si blugi,asa e,dar eu nu port si s-ar parea ca nici nu ii vad.
Ba i-am vazut o data rade ,pe o tanti care cauta intr-un raft din magazin cevasilea si ii ramasese juma` de fund gol.Na,si se simtea bine,ca nu se sinchisea deloc.

De stilul china,de-ala vorbeam,de care spui tu.Pe vremea lui nea nicu,toate femeile erau elegante,parca si femeile de la tara isi alegeau culoarea,diftina,acuma,pas!De stilul asta m-am imbolnavit,prima data mi s-a parut lejer,dupa aceea m-a agresat ocular,apoi m-am obisnuit.Pina m-am uitat in oglinda! zid  zid  zid

As prefera sa slabesc,totusi.
Am slabit 3 kg si mai vreau.Mai stau nitel si ma apuc de cusut.
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Admina Sam 16 Mai 2015, 11:22 am

Uite-i AICI
Da, inainte femeile erau feminine, elegante.
Acum rar mai vezi, sunt persoane cu simt artistic si fac niste combinatii frumoase, dar in rest la indigo, cu ce se poarta.
De fapt am gasit ca se poarta si blugii evazati! love Link
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Dum 17 Mai 2015, 6:56 pm

Gata,bine,i-am vazut! rade rade rade
De altfel sotul si fata poarta blugi,el uneori,ea la scoala.

Blugii taiati,zdrentuiti mie-mi suna a zombi,dar ma rog,gusturile nu se discuta,fiecare cum se simte mai bine!!!
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Admina Lun 18 Mai 2015, 11:11 am

COLOR = culoare
PATTERN = model (imprimeu, cred)
TEXTURE = textura
SHINE = stralucire
Asta am retinut de la emisiunile WNTW, postate mai sus. Adica toata tinuta sa contina elementele astea, pentru o combinatie de succes.
Ma mandream cu tinuta de zilele trecute, dar era plicticoasa, fara model si stralucire. Aveam textura la cardigan si culoare la rochie si incaltari. Desi cred ca stralucire la accesorii se pune.wink Mai lucram la asta.
Si ma miram ieri cand vedeam niste combinatii de imprimeuri. Astea deja mi se par asa de complicat de facut...
Totusi nu ma vad imbracata asa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de piciul Mier 24 Iun 2015, 7:35 pm

Azi am parasit blugii...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Dorulet Joi 25 Iun 2015, 7:24 am

Foarte bine,piciule!Imi place mult camasa!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4798
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Gabica Joi 25 Iun 2015, 11:42 am

O IE minunată.....
Felicitări Piciule hug
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Admina Joi 25 Iun 2015, 12:00 pm

Da, ieri a fost ziua iei! Bravo Piciule, ti-a stat foarte bine in ie traditionala. love

p.s. Eu ma gandesc sa scot de la naftalina subiectul cu fuste/ rochii, care ne motiveaza sa parasim blugii. Mai ales acum vara, e foarte usor.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de fiordaliso Joi 25 Iun 2015, 7:00 pm

Care vara affraid  ??!!! Ca astazi au fost 12 grade la Cluj. Si chiar imi doream sa mai iau o fusta.
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Admina Joi 25 Iun 2015, 8:13 pm

Cand m-am uitat la vreme, in ultima saptamana, am vazut 20+ in toata tara. Pare rau, Fiordaliso. Sad Pune un dres sub fusta, rochie ca se poate si in sezoane mai reci.
Eu azi am purtat o rochie-camasa cu slituri cam adanci si era prea indecenta pentru gustul meu. wink Am pus o fusta de jerse pe dedesubt si mai apoi colanti (pe rand, nu impreuna) si tot am avut rochie pe mine.
Dar da, a fost racorica si in Bucuresti.
Cum rochia era cam safari style, pun cateva poze de pe net. love

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de piciul Mar 02 Oct 2018, 6:33 am

Ce vremuri...ce de discutii..
In stil personal, m-am gandit sa pun aici aceste comparati, care ne dau de gandit cum se schimba totul prin atitudine, coafura si haine potrivite!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de LRodica Mar 02 Oct 2018, 9:22 am

De acord cu tine.
Reusite schimbarile.
Am parul prins in coada, de multe ori zic ca merg sa il tund sa fie mai potrivit cu varsta mea. Pana acum am tot renuntat.
Felicitari celor care accepta schimbarea si daca reusesc sa o mentina si dupa 'drumul' la stilisti si mai bine.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3663
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 02 Oct 2018, 11:00 am

Ce facem când oferta de pe piață e cum e? Şalvari înflorați sau blugi slim, bluze XXL cu vedere la buric, etc. și toate arată mai rău decât la sh. Am senzația de uniformă.
Greu cu stilul când n-ai cu ce. Poate nu știu eu unde să caut...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Dorulet Mier 03 Oct 2018, 7:03 am

Da,schimbari evidente.O croitoreasa buna stie sa-ti croiasca hainele in asa fel,incat sa ti se potriveasca.Asta daca nu gasesti in magazine ceea ce-ti doresti.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4798
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 03 Oct 2018, 8:27 am

E greu și cu "specialiști", mai ales când știi ce vrei... am numai experiențe neplăcute cu coaforul-frizeria, una zic alta face sau nu înțelege ce vreau, dar zice că a înțeles...
Greu și cu mine care știu cum vreau să iasă și nu prea accept compromisuri.... Smile

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de diada Mar 16 Oct 2018, 9:43 am

Cat imbatranesc ma dezvolt Smile) Am inceput sa port rochii, fuste, scurte, tocuri (cat imi permite spatele). Cu blugi/pantaloni ma imbrac poate vinerea, in parc sau la biciclit. Incerc sa nu ies din casa nearanjata. Nu ma culc pana nu ma demachiez (nu conteaza daca m-am machiat) si pana nu imi dau cu crema pe fata, maini si picioare. Am inceput sa port culori, eu care pana acum eram negru/gri/bej. Imi plac parfumurile, bijuteriile etc. Sunt mai feminina si se vede si in atitudinea mea, ma simt mult mai bine.

Va pup si aveti grija de voi! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 16 Oct 2018, 9:55 am

Cred ca asta este de fapt stilul cel mai potrivit, cel in care te simti bine! Nu conteaza daca esti in blugi sau rochita, atata timp cat te uiti in oglinda si zici "perfect".

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 3 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB