Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

+98
flori balteanu
alban andreea
stalonto
Floren
Dinca Aurelia
AcidoR
pink
emmancita
tantza_m
An-Ca2811
Namp
mihastef
firicel
cocav
calindaniela
georgescu olimpia
dalisia
cozma felicia
daiana25
lucky
aligabriela
mia and me
ALICET
cris_io_mat
ildisor
emilia-elena
munteanu otilia
Giobsy
mari01
zarina28
kmn
fizicuta
cristi970
AITEN
europolis
danniela
valentinadof
dadina
Muravka
Greteledelweiss
vyky2010
ninatopor
stephanya
m.a.r.i.m.a.r.
craluca
adriana33
cristina07
alinachiri
mihamihaela
raluca.terente
myky7robc
Giorgiflor
gretty
danianl
monicris
cristinamihaela
andrecris77
iuliana72
MagdaMarin
gabi1972
letho
Dorulet
anasia
victoriacus
trif maria paula
irinuka_russu
alessia2007
canadianca50
Monica88
fulguta28
cica elena
kla78
mariaz_09
bubulinna
bumbu antonia
Celya_f40
pufoi
alinusha1982
SilviaDumitrescu
eriliana
obanceacristina
Ofelia Buzescu
Angelica18
georgeta.prnic
symos
dragan mirela
Snow Butterfly
Serban Valentina
flori de camp
corilex
elluta
lenus70
Gabica
crina68
mishou
cld
romaya
dorinamisov
102 participanți

Pagina 26 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de pink Sam 14 Sept 2013, 5:34 pm

waw multam mult, imi este de foarte mare ajutor, acum mai ramane sa descifrez croiala, ma tot gandesc de unde ar trebui inceputa si cum voi reusi sa o fac mai mica in talie
daca azi nu era sarbatoare ma bagam deja sa vad cum iese, dar trebuie sa astept pana luni
rabdare am, timp sper sa imi ajunga, deci nu mai ramane decat sa ma pun pe lucru.
abia astpet sa se faca luni
muravka multumesc mult
pink
pink
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Muravka Sam 14 Sept 2013, 7:36 pm

Poate lucrezi patratele din talie cu croseta mai mica...
Mult spor!
Muravka
Muravka
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de pink Sam 14 Sept 2013, 7:51 pm

cu floarea in patrat si cu marginile acelea ma descurc, intr-un fel sau altul ii dau de cap ( mai ales ca mi-ai trimis si o schema ) . ma tot gandesc cu sa fac sa nu fie precum un sac.
1. varianta ta cu randul de romburi din talie cu o croseta mai mica este de luat in calcul - multumesc
2. ma gandeam sa fata si spatele separat in asa fel incat in zona taliei sa nu fie un romb intreg ( dat fiind faptul ca nu e decat un singur rand ) s-ar putea sa nu fie foarte vizibil, ca mai apoi pe solduri si la bust sa folosesc romburi intregi
3. s-ar putea ca vreo draga doamna cu multa experienta in ale crosetatului sa vada mesajul meu si sa imi dea o solutie

din schema pe care am gasit-o in link trimis de tine e ceva drept , inca nu sunt dumirita pe deplin
am intrat pe forumul rusesc si am incercat din traducerea google sa imi dau seama ced solutii au gasit rusoaicele dar e "misiune imposibila"tot ce am facut a fost sa trag o portie de ras strasnic de ce a scos translate la traducere
timul rezervat pentru rchia asta de maxim 20 octombrie, pe 26 trebuie sa merg la o nunta si daca nu imi iese sa imi rezerv timp sa imi caut ceva
am nevoie de o minune
multumesc inca o data
pink
pink
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de mihastef Lun 16 Sept 2013, 2:17 pm

Pink ti-ai ales ca model o rochie wow.Iti doresc mult spor in crearea ei.Ochiul meu de foarte incepatoare vede toate romburile la fel.
Acum fetelor am si eu o nelamurire:cand incepeti lucrul la botosei cum stabiliti cate ochiur de lant trebuie sa faceti pt o anumita marime.ca mie nu-mi iese niciodata din prima,ba iese prea mica talpa,ba prea mare si muncesc degeaba.cum se face corect?
mihastef
mihastef
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/03/2009

http://mihastef.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 16 Sept 2013, 4:54 pm

mihastef nu cred ca exista o regula . Totul depinde de fir si croseta. Cel putin eu nu stiu sa fie ceva STAS. Gasisem pe undeva o formula dar nu o mai retin si din ce am retinut am incercat eu la ultina pereche lucrata si nu mi-a iesit wink Asa ca cea mai buna metoda ramane...pe incercate Smile 

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de tantza_m Lun 16 Sept 2013, 7:38 pm

Mihastef, am citit pe un site rusesc ca lungimea lantului trebuie sa fie egala cu distanta dintre baza degetelor si mijlocul calcaiului copilului. Asta cred ca este valabil daca ai copilu si poti sa masori. Dar daca vreai sa faci cadou pentru copilul unei prietene , faci cum zice Silvia .... pe incercate. Smile
tantza_m
tantza_m
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : chisinau
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de alban andreea Mar 17 Sept 2013, 6:52 am

stiu ca avem o diagrama la rochia asta,dar nu o mai gasesc. zid poate sa ma ajute cineva? hug  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

alban andreea
alban andreea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : bacau
Data de inscriere : 22/06/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de pink Mar 17 Sept 2013, 9:27 am

waw . super rochia. nici nu imi dau seama care e mai greu de realizat cea pe care mi-o doresc eu sau asta? frumoasa , din pacate nu te pot ajuta cu scheme, dar nu ma pot abtine sa nu o admir
bafta
pink
pink
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Greteledelweiss Mar 17 Sept 2013, 10:39 am

Iata si diagrama rochitei cu pricina. Le am si eu culese de pe net, dar sper sa fie de folos!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  

Iata si interpretarea schemei:
1. 4-5 ochiuri de lant, 16 picioruse duble
2. in fiecare picorus se lucreaza o bucla formata din 2 picioruse duble + 2 ochiuri de lant = 16 bucle
3. din fiecare arca se lucreaza un piciorus dublu + 2 ochiuri de lant = 24 arcuri
4. intr-un spatiu format din cele 2 oc.de lant (din rd precedent) 1 pic.dublu, 2 och.de lant; in urmatorul spatiu avem 1 pic dublu + 2 och.de lant + 1 pic dublu; apoi iarasi 1 pic dublu, 2 och.lant.
5. din fiecare arca a randului precedent se lucreaza cate 3 picioruse duble
6. 5 ochiuri de lant, 1 piciorus mic intre fiecare 3 picioruse duble( din randul precedent)= 24 arcuri (lanturi)
7. Deasupra primului lant 2 picioruse duble, 3 ochiuri de lant, 2 picioruse duble; 3 ochiuri de lant, 1 piciorus mic de al 2-lea lant a randului precedent, 3 ochiuri de lant = 12 ( zimti)

Iata bordura:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de alban andreea Mar 17 Sept 2013, 11:32 am

multumesc mult fiore kiss 
alban andreea
alban andreea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : bacau
Data de inscriere : 22/06/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de gretty Mar 17 Sept 2013, 2:19 pm

Rochia neagra se lucreaza incepand de la tiv in sus dar sunt necesare si jumatati de patrat ca sa poata fi puse pe diagonala. Personal nu stiu ce cauta punctul lui Solomon acolo ca nu sunt decat flori, plasa si grupuri de picioruse pe marginea patratului. Merge lucrata si drept, cambrarea se face folosind un fir mai moale, mai nemercerizat, care sa dea posibilitatea lucraturii sa "curga" adica sa traga in jos ceea ce lungeste si totodata ingusteaza lucrul care ia astfel forma corpului. La patratele in diagonala nu prea sunt alte modalitati de a creste sau scadea in model.

Si un sfat: cand salvati un model de undeva, salvati poza cu titlul ei (rochie din rozete mari, de exemplu), apoi imediat dupa ea schema sau schemele, cu mentiunea 1...2...Astfel le aveti impreuna si cand vizualizati vedeti ca urmeaza 1...2...sau cate scheme a avut si cand lucrati deschideti pe fiecare intr-o fila noua sa le aveti la indemana. Eu am o arhiva intreaga sistematizata: rochii, fuste, copii, modele de contextura, idei de cadouri, etc...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Muravka Mar 17 Sept 2013, 3:33 pm

Gretty, si pe mine m-a mirat punctul secret, dar se pare ca asa e facuta, uite:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Foarte intresante sfaturile, multumesc mult!
Muravka
Muravka
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de gretty Mar 17 Sept 2013, 3:42 pm

Da, ai dreptete desi mi se pare o complicatie inutila, ar merge mai bine cu plasa. E oricum o piesa de rezistenta rochia asta, trebuie sa faci multe jumatati si sa sti sa le imbini cum trebuie...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Muravka Mar 17 Sept 2013, 4:02 pm

Asa-i! Stii ce nu pricep (bine, eu nu pricep multe in arta asta Smile )
Acolo unde a insemnat poza - o parte de "bordura" pare lucrata pe fata, cealalta - pe dos. Or face floarea si plasa, mai multe patrate, apoi benzi din alea "scarita" pe care le tot intorc, de apar ba pe fata, ba pe dos? Am incercat, dar am dat chix Sad nu-i de mine, deocamdata.
Muravka
Muravka
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de gretty Mar 17 Sept 2013, 4:05 pm

N-am studiat tehnologic (pas cu pas, pe faze) executia ca nu am timp dar in mare, cred ca se duce cu un rand pe fata si se intoarce pe cealalta parte, acolo de fapt le si leaga.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de pink Mar 17 Sept 2013, 5:30 pm

doamna gretty mare multumire, abia astept sa ajung acasa, ieri am  primit si matasea, azi trebuie musai sa imi iasa un patrat . sfaturile dvs. sunt nepretuite, la fel ca si ale doamnei muravka. ieri am incercat patratul dar pe undeva pe acolo m-am piedut si nu a iesit tocmai ce doream.
doamna gretty din pacate nu voi putea folosi un alt tip de ata  mai nemercerizata data fiind culoarea matasii , eu sper ca va iesi cum trebuie .
ma gandeam sa o incep de la talie, de pe piept, dar de jos nu mi-a trecut prin cap
inca o data mari multumiri
firul de matase achizitionat nu este unul foarte gros, nu se poate lucra decat cu o croseta numar mic, ( croseta cu care se face snur de macrame), o sa ma ghidez dupa schema trimis de muravka.
ma mananca degetele de nu mai pot sa ajung acasa

doamne ajuta
multumesc de urare, credeti ca ar trebui dublata cu un fir de ata de papiota ?


Ultima editare efectuata de catre pink in Mar 17 Sept 2013, 5:49 pm, editata de 2 ori
pink
pink
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de gretty Mar 17 Sept 2013, 5:38 pm

Si matasea e buna, e un fir destul de greu pt ca rochia sa se muleze, sa ai spor!
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de cica elena Mar 17 Sept 2013, 5:52 pm

Gretty eu am un fir de bumbac lily green as vrea sa crosetez o rochie fetei in cate fire sa crosetez?Ebumbac luat de pe B
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 17 Sept 2013, 6:00 pm

pink a scris:................... credeti ca ar trebui dublata cu un fir de ata de papiota ?
eu personal nu as mai lucra o rochie de matase nici macar cu fir de papiota adaugat. Am lucrat bluza si tot s-a lasat wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de gretty Mar 17 Sept 2013, 6:37 pm

Cica, daca o vrei mai dantelata si mai subtire, intr-un fir cu croseta 2-2,2, nu mai groasa; daca insa vrei o rochie mai plinuta, mai groasa, cu firul in doua si croseta 2,75-3.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de cica elena Mar 17 Sept 2013, 6:58 pm

Eu crosetez cu croseta de aluminiu nr 6 cum erau crosetele pe timpuri,multumesc
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de pink Mar 17 Sept 2013, 7:05 pm

o sa o fac putintel mai scurta decat o am in plan,daca se lasa macar sa se lungeasca cat trebuie. daca imi iese rochia asta, o sa ma imbat de satisfactie. sunt incepatoare, am lucrat pana acum doar o alta rochie (alt model) si un bolero - ceva de genul -.
multumesc inca o data, dar am ajuns acasa si ma apuc de primul patrat.
doamne ajuta
pink
pink
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de gretty Mar 17 Sept 2013, 7:07 pm

Nu cunosc grosimea la croseta ta, daca e de 6 mm nu merge la bumbac,nici gros, nu iese bine. Dar eu nu stiu ce grosime are, acum crosetele sunt si la noi pe grosimi, ca peste tot in lume.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de cica elena Mar 17 Sept 2013, 7:09 pm

Gretty am lucrat fir alpin intr-un fir cu croseta mea ,nu este groasa este super,eu am lucrat laseta din macrame cu ea.
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de gretty Mar 17 Sept 2013, 7:11 pm

Atunci merge bumbacul acela intr-un fir.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 26 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 26 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB