Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 EmptyMier 08 Mai 2024, 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

+98
flori balteanu
alban andreea
stalonto
Floren
Dinca Aurelia
AcidoR
pink
emmancita
tantza_m
An-Ca2811
Namp
mihastef
firicel
cocav
calindaniela
georgescu olimpia
dalisia
cozma felicia
daiana25
lucky
aligabriela
mia and me
ALICET
cris_io_mat
ildisor
emilia-elena
munteanu otilia
Giobsy
mari01
zarina28
kmn
fizicuta
cristi970
AITEN
europolis
danniela
valentinadof
dadina
Muravka
Greteledelweiss
vyky2010
ninatopor
stephanya
m.a.r.i.m.a.r.
craluca
adriana33
cristina07
alinachiri
mihamihaela
raluca.terente
myky7robc
Giorgiflor
gretty
danianl
monicris
cristinamihaela
andrecris77
iuliana72
MagdaMarin
gabi1972
letho
Dorulet
anasia
victoriacus
trif maria paula
irinuka_russu
alessia2007
canadianca50
Monica88
fulguta28
cica elena
kla78
mariaz_09
bubulinna
bumbu antonia
Celya_f40
pufoi
alinusha1982
SilviaDumitrescu
eriliana
obanceacristina
Ofelia Buzescu
Angelica18
georgeta.prnic
symos
dragan mirela
Snow Butterfly
Serban Valentina
flori de camp
corilex
elluta
lenus70
Gabica
crina68
mishou
cld
romaya
dorinamisov
102 participanți

Pagina 13 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de craluca Vin 03 Mai 2013, 9:34 am

craluca a scris:aveam o schema pt jachetuta aceasta, insa nu o mai gasesc. ma puteti ajuta, va rog frumos?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Chiar nu are nimeni schema asta? Merci
craluca
craluca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 109
Localizare : prin jur
Data de inscriere : 31/08/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 03 Mai 2013, 5:15 pm

craluca atat cat imi dau eu seama din poza asta putin cam intunecata, modelul nu este deloc complicat. Sunt 3 randuri de "plasa" si 2 randuri de picioruse, intercalate. Plasa o poti face de cate ochiuri de lant vrei, in functie de cat de mari vrei sa iasa "ochurile", da si in functie de firul pe care il folosesti. Rochita este inceputa de la gat pe rotund.
Daca ai avea adresa de unde ai luat poza, poate pe undeva este si diagrama...

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de craluca Sam 04 Mai 2013, 9:07 pm

SilviaDumitrescu a scris: craluca atat cat imi dau eu seama din poza asta putin cam intunecata, modelul nu este deloc complicat. Sunt 3 randuri de "plasa" si 2 randuri de picioruse, intercalate. Plasa o poti face de cate ochiuri de lant vrei, in functie de cat de mari vrei sa iasa "ochurile", da si in functie de firul pe care il folosesti. Rochita este inceputa de la gat pe rotund.
Daca ai avea adresa de unde ai luat poza, poate pe undeva este si diagrama...
multumesc, o s-o incerc sa vad ce iese. nu mai stiu de unde o am, era salvata pe calculator de vreo 2 ani...
craluca
craluca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 109
Localizare : prin jur
Data de inscriere : 31/08/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de m.a.r.i.m.a.r. Joi 09 Mai 2013, 2:26 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Buna. Fetelor cine ma ajuta cu o diagrama si niste explicatii , va rog ? Nu-mi ies brauletele de langa gauri, cum fac ?
Va multumesc.


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Joi 09 Mai 2013, 4:33 pm, editata de 1 ori (Motiv : mutat postare)
m.a.r.i.m.a.r.
m.a.r.i.m.a.r.
helper
helper

Numarul mesajelor : 60
Localizare : tara de smarald
Data de inscriere : 10/06/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Gabica Joi 09 Mai 2013, 4:38 pm

mamăăăăă, ce frumoasă eeeeee!şi ce trandafirii!!!

Super. Abia aştept să citesc şi indicaţiile, eu strâng informaţii o să-mi iese abur din cap, de atâta studiu.....
mi-a rămas gândul la o rochiţă cu nişte trandafiri albi, micuţi uniţi cu o pânză de păianjen, tot aşa arătau numai că erau mici poate datorită aţei...
nu-mi cereţi amănunte că nu ştiu să spun mai multe, oricum ideea este că eu caut schemă de trandafiri!.

Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de gretty Joi 09 Mai 2013, 4:45 pm

Daca intri pe You tube si ceri "flower crochet" gasesti filmulete pt o multime de modele de flori inclusiv trandafiri...Dar va trebuie putina initiativa...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de anasia Joi 09 Mai 2013, 6:16 pm

marimar, aceasta este schema la palarioara
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
brauletele sunt de fapt ochiuri duble luate prin spate si sunt reprezentate de "carlig"
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
anasia
anasia
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 554
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de stephanya Sam 11 Mai 2013, 5:13 pm

Am nevoie de ajutorul vostru, ca nu prea ma pricep. Vreau sa crosetez o rochita pentru o fetita de 2 luni, cu baza raglan pe rotund, cu ce numar de ochiuri ar fi bine sa incep, ca sa ii incapa capul? Multumesc!
stephanya
stephanya
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 117
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 11 Mai 2013, 7:42 pm

stephanya pe undeva pe aici pe forum e un subiet cu dimensiuni unde spune ca circumferinta capului unui copil de 1-3 luni este de 40 cm. Daca vrei sa faci rochita sa intre capul, ma gandesc ca ar trebui sa incepi rochita pe un lant care are lungimea cel putin circumferinta capului. Sau poti sa incepi mai mic , ca sa vina la baza gatului, dar lasi cativa centimetri ne unita o parte cu cealata si la urma pui 1-2 nasturasi.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de kmn Sam 11 Mai 2013, 10:38 pm

craluca a scris:aveam o schema pt jachetuta aceasta, insa nu o mai gasesc. ma puteti ajuta, va rog frumos?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


daca te mai ajuta...am gasit azi asta
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de stephanya Dum 12 Mai 2013, 9:40 am

Multumesc, Silvia! Am sa incep de luni si daca nu-mi iese ceva, am sa va ma chinui. hug
stephanya
stephanya
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 117
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de craluca Dum 12 Mai 2013, 11:05 am

kmn a scris:
craluca a scris:aveam o schema pt jachetuta aceasta, insa nu o mai gasesc. ma puteti ajuta, va rog frumos?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


daca te mai ajuta...am gasit azi asta
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

MULTUMESC F MULT!!!
craluca
craluca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 109
Localizare : prin jur
Data de inscriere : 31/08/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de kmn Dum 12 Mai 2013, 1:16 pm

cu placere...
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de dragan mirela Lun 13 Mai 2013, 2:40 pm

draga craluca te rog sa mi spui si mie cum sa fac aceea bluza ptr mine ca adult : ce sa masor capul sau gitul si cum sa cresc ptr ca dupa schema nu ma descurc sau daca altcineva ma poate ajuta cu aceste sfaturi v as fi foarte recunascatoare ,multumesc anticipat
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de dragan mirela Lun 13 Mai 2013, 2:47 pm

buna ziua ,va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat ptr incepatoare :ma rugat cineva sa i fac fetitei un poncho si am nevoie sa mi spuneti cum sa incep ,cum sa masor (capul?) si o schema ,multumesc anticipat si spor in toate va doresc
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Gabica Lun 13 Mai 2013, 3:09 pm

gretty a scris:Daca intri pe You tube si ceri "flower crochet" gasesti filmulete pt o multime de modele de flori inclusiv trandafiri...Dar va trebuie putina initiativa...

eşti o dulce, crede-mă că asta făceam când am văzut pălăriuţa, am încercat mai mulete scheme dar nici una nu ieşea aşa cum mi-a rămas mie în cap!
Ba sunt prea plini, ba prea sărăcuţi, dar nu disper.
Mai am în amintire o rochiţă croşetată de când eram mică, era roşie cu alb, cu buburuze, când am să văd modelul sigur o recunosc.
Pentru mine internetul, şi mai ales youtube este cea mai importantă şcoală.
Am ajuns să mă uit şi pentru birou la anumite prezentări...



Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 13 Mai 2013, 4:23 pm

dragan mirela a scris:buna ziua ,va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat ptr incepatoare :ma rugat cineva sa i fac fetitei un poncho si am nevoie sa mi spuneti cum sa incep ,cum sa masor (capul?) si o schema ,multumesc anticipat si spor in toate va doresc
am dat cautare pe google imagini dupa " diagrama poncho" si am gasita asta
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
care zicese ca venea de aici
sper sa-ti fie de ajutor.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de dragan mirela Mar 14 Mai 2013, 3:03 pm

multumesc draga mea silvia ptr ajutor si am sa te tin la curent cu ceea ce voi face in continuare ,pupici si spor in toate iti doresc
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de m.a.r.i.m.a.r. Joi 16 Mai 2013, 12:43 am

mersi mult Anasia
m.a.r.i.m.a.r.
m.a.r.i.m.a.r.
helper
helper

Numarul mesajelor : 60
Localizare : tara de smarald
Data de inscriere : 10/06/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de symos Joi 16 Mai 2013, 6:43 am

promisresem o schema pt o cupa de san pe care am folosit-o la rochita asta
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
asta este schema
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
sper sa-ti fie de folos Gabica
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de ninatopor Joi 16 Mai 2013, 9:42 am

Buna fetelor! Am mare nevoie de un sfat de la voi. Am facut o rochita din bumbac cu bustul crosetat si pentru ca a iesit frumoasa, am vrut sa fac acelasi model dar dintr-un fir de vascoza care se gaseste acum peste tot in mercerii. Marea mea dezamagire este ca lucrul se rasuceste. Puteti sa-mi spuneti unde gresesc? Uite poza la ce-am crosetat:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ca sa pot face fotografia de mai sus, a trebuit sa trag bine de lucru din toate partile, ca sa-l intind
Ar fi mai bine daca as tricota acest fir?
Multumesc anticipat
ninatopor
ninatopor
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 73
Varsta : 63
Localizare : Braila
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de crina68 Joi 16 Mai 2013, 10:27 am

Este un Alizeu*?Seamănă fffff bine cu un fir turcesc din care am făcut fetei o rochiță croșetată în valuri.N-au fost probleme.
Problema prezentată ar apărea atunci când se lucrează circular...eu așa știu.
Deci, tre mers dus întors.
Apar fetele imediat și-și vor împărtăși opiniile wink

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de vyky2010 Joi 16 Mai 2013, 10:30 am

Si eu am patit la fel si a trebuit sa lucrez dus intors.
vyky2010
vyky2010
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 331
Varsta : 78
Localizare : PITESTI
Data de inscriere : 07/06/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de romaya Joi 16 Mai 2013, 10:33 am

Asa se intampla cand lucrezi circular-numai pe-o parte si cand modelul este "plin" ,nedantelat ..aici cred ca e "greseala" Smile
Incearca varianta circular dar "dus-intors" -dezbatuta pe forum de multe ori Smile
adica la capatul randului unesti cu pic.alunecat/orb ultimul piciorus de primul lucrat ,ridici 3 och. de lant si te intorci cu randul
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de ninatopor Joi 16 Mai 2013, 10:41 am

Crina, da, este firul turcesc. Multumesc de sfat. Rochita pe care ai lucrat-o si-a pastrat dimensiunile dupa spalat? Nu am mai lucrat acest fir si am citit in capitolele anterioare ca unele lucruri crosetate cu vascoza nu prea isi pastreaza forma.
Romaya, multumesc mult! Acum ma duc sa-l desir. Sunt incepatoare in ale crosetatului, dar invat cu foarte mult drag pentru printesa noastra de 11 luni. Mi-ar fi placut sa fac platca in ceva dantelat, dar nu am gasit ceva cat de cat mai simplu.
O sa revin zilele astea sa spun ce-am facut.
kiss
ninatopor
ninatopor
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 73
Varsta : 63
Localizare : Braila
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB