Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Rochii de seara,deosebite (10)

+84
amnro
marina40
Gianina4ever
mischelle35
Andante
Dorulet
europolis
ioana soare
ismi3ismi
lelia40
dorina narita
gabriela1554
fulguta28
Karina33
Irinax3m
tiana
bia88
PAULA CONSTANTIN
nicole24
oanaraluca
Simona*
zylv
Adelle23
rosita
Giorgi
Miniona
piciul
lucky
aurishta
cosmina46
Andata
barbin
cory74
Gabica
ancabanu
ancush
corina corina
diblaru maria
Dodo-pui
diada
AcidoR
bobitica
Panea Laura
Uca
otilia gergely
sergiu valentin
Steluzza
valentina_d1986
CarmenClaudia
danniela
afilimonb
sybex
victoriacus
Cristache
Teima
-iulia-
arielas
emmancita
Motzu
Ais
Camy
MihaelaT
martutzza
clodi
chira
kerkyra
marry_a19
AnnieW
alice07
erika28sicilianu
rivka
Carmen T
pisi
mar_ysa_28
iriclau
nico21
elutzamicutza
aidil
i.xell
Admina
scoobbyy
niculasimona
valentinadof
geo
88 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de CarmenClaudia Vin 10 Mai 2013, 2:18 pm

Karina, ca de fiecare data, cu manutele-alea doua faci minunatii.
Partea cu refuzul casei de moda nu am inteles-o.In locul clientei tale (sigur isi va mai lucra la tine) le-as face o antireclama, peste tot (forumuri, retele de socializare,etc).
Spor la treaba in continuare!
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de valentina_d1986 Vin 10 Mai 2013, 2:25 pm

Draga de Karina care e foarte ocupata mereu si-a facut timp sa ma ajute cu cateva sfaturi in crearea unei rochii de gala pentru mine. Dar ca sa n-o mai tot deraanjez pe ea va intreb si pe voi. Din talie rochia va veni semi clos dintr-un saten. Corsajul va fii foarte stramt cu balene . Cand il probez pe mine ca sa stea stamt bine sa nu cada sub talie imi face un pic de colacel ( nu sunt cea mai silueata 1.77m 70 kg un bebe la activ). Si acum intrebarea: ar fii mai bine sa incretesc putin fusta la imbinarea cu corsajul? apoi acopar cu un cordon din material imbinarea? Si daca da....cum sa incretesc? insailez si incretesc manual si apoi cos cu mana abia la urma la masina? In acest caz cat sa fac raza pentru talie (daca nu as increti deloc am calculat ca ar trebui sa decupez cu o raza de 23 de cm)

Multumesc de ajutor, sunteti grozave toate !
valentina_d1986
valentina_d1986
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 27/04/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de danniela Vin 10 Mai 2013, 5:06 pm

Valentina, cred ca daca muti postarea asta la scoala de croitorie o sa ai sanse mai multe sa primesti sfaturi, chiar si de la Karina!
Personal, nu sunt foarte priceputa ca sa iti dau sfaturi la rochie, dar m-am gandit ca ai mai multe sanse acolo, pentru ca fetele toate stiu ca acolo se cere doar ajutor!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de Steluzza Sam 11 Mai 2013, 5:37 pm

Asta am mai facut si eu ca de in ultima vreme cam trag chiulul.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de sergiu valentin Sam 11 Mai 2013, 5:42 pm

Frumoasa ! bravo ,la cat mai multe.... cos
sergiu valentin
sergiu valentin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 258
Varsta : 58
Localizare : iasi
Data de inscriere : 14/05/2012

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de Steluzza Dum 12 Mai 2013, 10:22 am

Asta ar fi alta,dar eu nu reusesc sa vad pozele ce le postez zid si nici pe ale voastre zid zid
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Inca nu e gata mai am putin
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de Karina33 Vin 17 Mai 2013, 10:02 pm

Multumiri pentru aprecieri! Eu sunt fericita cand le vad pe domnisoare cum se invart, cum tzopaie, cum se 'pipaie' de bucurie ca le place cum arata imbracate in rochiile facute de mine.

Si cum am primit acum cateva minute poze cu rochia de lycra v-o arat si voua pe manechina, i-a placut atat de mult incat maine o va purta si la o nunta.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si ce-am mai reusit sa termin saptamana asta. patru dintre ele sunt acum in dansuri la banchet. Jar manaca daca luni nu-mi trimit poze! rade

Din voal si crep-saten am facut o rochita romana, sau greceasca, creata si crapata fusta, fixata bine pe cordon si partea de sus bluzata si prinsa pe un colier auriu. Simpla si de efect, domnisoara are si-un par frumos, negru, bun de impletit intr-o coada adecvata modelului.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Din dantela neagra si ceva crep-saten am lucrat o rochita simpla, mulata (e lucrata cu dantela aplicata pe saten si tratat totul ca o singura foaie). Pe cordon am aplicat incret o lungime de dantela in asa fel incat sa o 'acopere' doar pe jumatate (care o vrea ea wink ) I-am facut poze si cu ea imbracata cand a venit s-o ridice dar astept si pozele de la banchet:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O alta rochita crem de voal: fusta este din doua foi clos, cea de deasupra se opreste in dreptul penselor de la corsaj. Corsajul este simplu, din voal dublu, spatele din tulle elastic cu ceva floricele de dantela decupate aplicate, are o jumatate de sutien cusuta pe sub rochie si in talie un cordon finut cu fundita. Abia astept si eu s-o vad purtata cu toate accesoriile, mie mi-a sugerat o tanara castelana medievala.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Azi am terminat inca o rochie din lycra, alba de data asta si nemulata. Fusta e clos, crapata pe un picior, am dublat-o cu ce mi-a mai ramas de la croit ca prea se vedeau toate cele, la bust este un sutien normal imbracat in lycra. Am pus breteaua din aceeasi panglicuta de organtza cu auriu folosita la decorat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Din voal de matase naturala bleu si tripluvoal albastru am facut o rochie (e marime maaare) pentru un botez (maine):

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si cireasa de pe tort din sezonul asta de rochii de ocazie: rochia lui Anne. Sunt si eu cel putin la fel de incantata ca si ea de ce-a iesit. SIGUR nu mai are nimeni rochie ca a ei la banchet!!!
Daca reuseste sora-mea sa descarce maine camera foto (si daca cineva i-a facut poze nepoatei) revin cu ea purtata. Pana atunci ma laud cu umerasul:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Tineti-mi pumnii sa se simta bine fetele la ora asta in rochiile dorite! hug



Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de otilia gergely Vin 17 Mai 2013, 10:18 pm

Nici nu am cuvinte!
Abia astept pozele cu ultima rochita!
otilia gergely
otilia gergely
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 203
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 17 Mai 2013, 10:19 pm

Mamaaaa, ce mi-am clătit ochii, Karina! love Bravo, doamnă! Bravo!

Motzule, lasă alte treburi şi treci acili şa cu poze pe purtătoare să ne clătim ochii şi mai mult.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de Uca Vin 17 Mai 2013, 10:24 pm

Wow!!! Păi cireașa de pe tort e cireașa de pe tort! Super! Moțule lasă fb-ul și hai cu pozele!
Karina, jos pălăria. Ce cliente norocoase și mulțumite ai! Flowers

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de Panea Laura Vin 17 Mai 2013, 10:43 pm

Karina, acuma cand ma uit la rochiile tale fac ca nepoata mea cand se uita la desene, nici nu mai clipesc.
Foarte frumoase hug
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de bobitica Vin 17 Mai 2013, 11:29 pm

Karina,¡chapó! cum zic spaniolii(adica jos palaria).Superbe rochii.Mor de nerabdare sa le vad imbracate si fetele aranjate.Fumos!
Steluzza,frumoasa rochia crem,sa le porti cu placere si sa mai faci.
bobitica
bobitica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 206
Varsta : 47
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de -iulia- Sam 18 Mai 2013, 9:38 am

Karina fara cuvinte! cred si eu ca sunt fericite si incantate clientele tale! sunt minunate rochitele. deosebite si rafinate. iar cireasa de pe tort este cu adevarat....cireasa de pe tort! la cat mai multe cliente fericite iar tie sanatate sa le poti facce fericite in continuare
-iulia-
-iulia-
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 149
Varsta : 56
Localizare : germania
Data de inscriere : 24/06/2012

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de CarmenClaudia Sam 18 Mai 2013, 10:18 am

Fara cuvinte - asa am ramas uitandu-ma la rochiile create de Karina.
Dupa un asa maraton de croitorie iti trebuie un week-end la munte la reancarcat bateriile wink
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de AcidoR Sam 18 Mai 2013, 11:27 am

Karina, felicitari! Merci
De ceva timp stau in fata mesajului si ma gandesc ce sa scriu, nu-mi gasesc cuvintele. Nu exista superlativ absolut pentru a putea descrie ce impresie mi-au facut creatiile tale. scratch
Sa traiesti sanatoasa si sa tot faci, ca le faci suuuuuper! Flowers
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de diada Sam 18 Mai 2013, 3:25 pm

Absolut minunate! Abia astept sa le vad imbracate, mai ales pe Anne! cu siguranta au fost admirate fetele, bravo Karina, te admir! Sa fi sanatoasa si sa mai faci. Iti multumim ca ne incanti privirile cu asa creatii! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de Dodo-pui Sam 18 Mai 2013, 4:26 pm

superbe,superbe..

kiss
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de tiana Sam 18 Mai 2013, 6:57 pm

karina super rochii,dar ciresica e cea mai cea! Muncita tare...ca cozonacu!
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de diblaru maria Sam 18 Mai 2013, 7:48 pm

Karina ,jos palaria ,sunt superbe toate rochiile,felicitari
diblaru maria
diblaru maria
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 157
Localizare : crevedia
Data de inscriere : 03/10/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de corina corina Dum 19 Mai 2013, 7:17 am

Karina , Flowers si love . Restul s-a spus deja ! wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de ancush Dum 19 Mai 2013, 8:10 am

impresionanta colectia ta Karina!!!!!
poti participa la prezentari de moda pe podiumuri alaturi de mari designeri
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de danniela Dum 19 Mai 2013, 10:59 am

Karina, atat iti trebuie sa nu ne pui si noua pozele!!! Se vede la rochia neagra de dantela cum sta pe umeras si cum sta pe ''manechin''.
Abia astept sa le vad si pe purtatoare!!!
Felicitari din tot sufletul!!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 19 Mai 2013, 11:30 am

Absolut superbe rochiile,Karina!Cu siguranta vor face senzatii printre domnisoare!Felicitari!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de scoobbyy Dum 19 Mai 2013, 11:51 am

Felicitări Karina!
Rochiile sunt superbe, calitatea execuției pe măsură! Imi si imaginez cât de fericite si mandre sunt domnișoarele care le poartă!
scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2012

https://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de ancabanu Dum 19 Mai 2013, 1:04 pm

Karina, de mult timp asteptam rochiile tale!!!! Superbe toate!!!! Felicitari din suflet!! Esti o adevarata sursa de inspiratie!!!
kiss kiss kiss
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (10) - Pagina 4 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (10)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB