Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 EmptyAstazi la 15:46 Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 EmptyAstazi la 15:43 Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 EmptyAstazi la 15:41 Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 EmptyAstazi la 15:38 Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 EmptyAstazi la 15:36 Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 EmptyAstazi la 15:35 Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 EmptyIeri la 05:18 Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 EmptyJoi 16 Mai 2024, 13:11 Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 19:46 Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 19:37 Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 05:30 Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 05:06 Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 EmptyDum 14 Apr 2024, 22:42 Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 EmptyDum 14 Apr 2024, 22:17 Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 EmptyDum 14 Apr 2024, 19:33 Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 EmptyDum 14 Apr 2024, 19:15 Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 EmptyVin 08 Mar 2024, 08:38 Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 EmptyMier 28 Feb 2024, 09:03 Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 EmptyDum 25 Feb 2024, 13:30 Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 EmptySam 20 Ian 2024, 05:53 Scris de geia


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

+94
eriliana
LOREDANA39
violetas
obanceacristina
virginia
veronica.l
kla78
Kristina
Celya_f40
valentinadof
victoria2006
Carmencyta
gabi1972
da-mely
onyk
iuliana72
DANY3LA
alessia2007
sunflowers
victoriacus
fizicuta
arianalaura
geo
elluta
Giobsy
aligabriela
Ana Maria
Rimmelle
tomari
Trandafir-rosu
canadianca50
kitty_1973
aida5891
anielle
marina40
mishou
mihamihaela
flori balteanu
sergiu valentin
chivucris
andreeatricoteaza
crina68
irinadcg
MihaelaT
anaid27
monicris
smihaelaviorica
zarina28
Cristache
laurin
Dorulet
symos
mihaelavama
myky7robc
letho
carmenco
dorinamisov
emmancita
cld
anc@
clara birau
pufoi
georgeta.prnic
annamarya
Eva
dadina
dienutzababy
cozma felicia
samo99ro
tinap
LORIMAR
anamaria79"
gabyd
culea mirela
rivka
cristinamihaela
Serban Valentina
kmn
europolis
ivanoiuadela9
romaya
mari01
danniela
SilviaDumitrescu
firicel
Angelica18
munteanu otilia
roxx
anasia
GinaP
gretty
marya222006
ALICET
galben emilia maria
98 participanți

Pagina 25 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de Carmencyta Dum 07 Oct 2012, 15:50

Cu mult drag pupi
Carmencyta
Carmencyta
helper
helper

Numarul mesajelor : 86
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de clara birau Lun 08 Oct 2012, 14:35

silvia , mersi pentru ca m-ai scos din incurcatura dar am facut si eu platca pe rotund dar asa cum ai zis si tu nu iese mereu bine ca la reteta , eu dublam randul doi al doilea ochi cu 2 pic ; randul-3 ochiul al 3-lea dublat, , etc dar vad ca trebuie tinut cont de grosimea firului si a crosetei, si dupa cum spui tu trebuie sa te orientezi ca altfel iese cu onduleuri adica cum zicea cineva pe forum nu trece "testul mesei "( de palarie era vorba) " adica nu se aseaza frumos . deci incerc acum sa schimb randul pe care incep sa- dublez un ochi si vad cum se lucreaza . multe multumiri mi-a mai venit curaj credeam ca sunt eu de vina si m-am prostit !! mai dau din maini daca ma scufund Merci si strig dupa ajutor sa zic asa . . . mersi pa !!
clara birau
clara birau
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 172
Varsta : 68
Localizare : mehedinti
Data de inscriere : 10/03/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de victoria2006 Mar 09 Oct 2012, 08:11

Caut de mult timp tehnica realizarii strugurelui si nu gasesc. Imi spune va rog cineva cum se face un strugure ?
victoria2006
victoria2006
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 06/10/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 09 Oct 2012, 08:25

Victoria pentru strugure se lucraza fiecre boaba separat apoi se prinde una de cealalta prin coasere cu acul . Tehnica de lucru a boabelor nu am momentan la indemana dar se poate lucra in doau moduri. Te sfatuiesc sa cauti pe youtube "boabe de struguri crosetate" sau "sreuguri crosetati" sau ceva de genul. (incearca in engleza ca ai mai multe optiuni)
uite aici o varianta

si mai e una cand se da firul de multe ori peste croseta si se trage apoi prin toate buclele formate operatiunea repetendu-se de mai multe ori pana se formeasa o boaba.


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Mar 09 Oct 2012, 08:33, editata de 1 ori

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de victoria2006 Mar 09 Oct 2012, 08:31

Multumesc mult pt. raspuns! Am sa caut.
victoria2006
victoria2006
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 06/10/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de gretty Mar 09 Oct 2012, 09:15

Poate te ajuta asta:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de victoria2006 Mar 09 Oct 2012, 09:26

Multumesc,mi-a fost de mare ajutor, am reusit si eu sa fac un bob de strugure. Merci muuuuuuuuuuult!!!
victoria2006
victoria2006
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 06/10/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de Serban Valentina Mar 09 Oct 2012, 09:46

Victoria , postez un link cu video si tutorial bobite de struguri :



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/URL]



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]







Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de gretty Mar 09 Oct 2012, 11:01

Uita-te si prin acest blog e deosebit de explicit. Dupa ce vezi tehnica pt "boton" - miezul florii, cauta in bara neagra de sus Crochet si ia pe rand categoriile din stanga.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de canadianca50 Mar 09 Oct 2012, 12:39

multumim Grety
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de culea mirela Mier 10 Oct 2012, 11:08

fetelor salvati-ma si pe mine cu un model de sal mai usor de facut...... ajutor
culea mirela
culea mirela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 327
Varsta : 48
Localizare : constanta
Data de inscriere : 15/03/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de gretty Mier 10 Oct 2012, 11:51

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Ai aici si cu scheme si usoare, e tot un forum, alege ce-ti place. (Nu scapi de mine nici aici...)
Vezi catre sfarsitul paginii unde ai mai multe poze, da clik pe prima sa se maresca apoi NEXT si le vezi pe toate.


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Mier 10 Oct 2012, 13:58, editata de 1 ori (Motiv : Sters adresa link)
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de culea mirela Mier 10 Oct 2012, 16:40

te pup Grety.. Flowers .iar de scapat de tine ... nu nici nu imi doresc ...mai bine te-ai muta la mine .. kiss
culea mirela
culea mirela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 327
Varsta : 48
Localizare : constanta
Data de inscriere : 15/03/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de gretty Mier 10 Oct 2012, 17:24

Scuze, am gresit
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de valentinadof Joi 11 Oct 2012, 13:07

Pt kitty 1973,oare asta cautai?

Am auzit o prietena ca vorbea de firul asta pt esarfa si i-am zis sa-mi dea de veste de afla vreun filmulet,te stiam in cautare. pupi

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de Celya_f40 Mier 17 Oct 2012, 14:16

M-am apucat de un fes, basca, ce-o fi, da nu gasesc o diagrama. Am inceput eu ceva inmulteli p´aci, da nu-s sigura ca e bine.
Are Silvia ceva postat, dar nu da diagrama, si o sa....... bataita , doar ce ma gasesc cu ea!
Multumesc anticipat bucurie
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 17 Oct 2012, 15:00

Alooo Celyyyyaaa, aici Ploistiul, Silvia la telefon, pardon, pe forum rade
Ia zi fata ce fes faci? ce diagrama vrei ? La ce tereferi ca am eu postat? ca la cate alea postez eu... cine stie la ce faci tu referire wink pupi

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de Celya_f40 Mier 17 Oct 2012, 15:40

Oooooooooooo, in sfarsit!!!!! hug
O bascuta vreau sa fac, asa ceva ca a ta zid
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Bascute crosetate - diagrame so modele

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 17 Oct 2012, 15:50

Celyuta draga mea, Eu am lucrat bascaliile "dupa ureche" wink Uite o sa pun cateva diagrame si poze dupa care m-am inspirat, dar de lucrat am lucrat dupa cum m-a taiat capul si dupa cum s-a potrivit la fir. wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Asta e tot ce am eu salvat. Daca ai ceva concret sa ma intrebi sunt aici si astept.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de Celya_f40 Mier 17 Oct 2012, 16:09

oooh, tzukutzi sufletelu tau de bagaboanda, ca atatea te-am bombanit pupi
Deci, uite cum sta treaba: eu am inceput cu partea de jos, deci cu bentita din jurul capului. Apoi am impartit in 6 si ma apuc de inmultit cam o palma, ce nu stiu eu, inmultesc la fiecare rand? Model nu vreau sa fac deoarece mai apoi, o sa aplic floricele si frunzulite.
E un mohair tare frumos, si daca iese cum vreau eu, o sa fa si un sal cu franjuri wink
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de clara birau Mier 17 Oct 2012, 16:21

celya scuze ca ma bag in discutie(ca mararul in ciorba) dar nu e mai simplu sa incepi de sus adica sase ochiuri pe care al doilea rand faci 12 picioruse ,randul urmator dublezi al doilea ochi ,randul urmator il dublezi pe al treilea si al patrulea rand,pe cel de-al patrulea ochi si asa mai departe atat cat vrei sa cresti si apoi dupa marimea dorita te opresti din crescut(dublat)asa se face discul bastii aceasta este reteta pentru "disc"cel catre sta la baza oricarei basti caciuli sau toca !!daca supar pe cineva ca ma amestec scuze !!oricum te salut si puup!! kiss
clara birau
clara birau
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 172
Varsta : 68
Localizare : mehedinti
Data de inscriere : 10/03/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de Celya_f40 Mier 17 Oct 2012, 16:25

Da de ce-ti ceri scuze? Ajutorul eu l-am cerut, si ma bucur sa primesc cat mai multe sfaturi. Esti o scumpica kiss
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 17 Oct 2012, 16:38

clara birau daca iti mai ceri atatea scuze sa tii ca ma supar cu siguranta wink da ce e aici? domeniul cuiva si altcineva nu are voie sa intervina? sau ce? Aici toate suntem prietene si fiecare isi spune parerea. Mai ales cand e vorba de un sfat, o solutie la o problema, o parere.... Uite ca tu ai fost mai rapida decat mine cu raspunsul si uneori asta e foarte important. Uneori intram in ultimul moment si cerem ajutor stand cu ochii in calculator si cu barba in palma asteptand raspunsul. Asa ca te rog sa nu te mai scuzi si sa intervii ori de cate ori simti nevoia. pupi

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de crina68 Dum 21 Oct 2012, 09:56

Pentru că este duminică,toată ziua, drept pentru care șomăm de la croșetă,am o grande rugăminte:Cum se procedează la această rochie?Care e rețeta?Se poate face și cu totul?[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de myky7robc Dum 21 Oct 2012, 10:07

crina, eu cred ca se poate lucra circular, incepand de jos.
Ca sa iasa colturile acelea fata-spate mai lungi decat lateralele, cred ca tb sa scazi in fata si in spate mai multe ochiuri, decat inmultesti in parti si de la talie in sus se merge pe un nr egal de ochiuri scazute/inmultite.
La decolteu stii tu. Smile
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 25 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB