Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 EmptyAstazi la 10:54 am Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 EmptyAstazi la 10:53 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 EmptyIeri la 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

+94
eriliana
LOREDANA39
violetas
obanceacristina
virginia
veronica.l
kla78
Kristina
Celya_f40
valentinadof
victoria2006
Carmencyta
gabi1972
da-mely
onyk
iuliana72
DANY3LA
alessia2007
sunflowers
victoriacus
fizicuta
arianalaura
geo
elluta
Giobsy
aligabriela
Ana Maria
Rimmelle
tomari
Trandafir-rosu
canadianca50
kitty_1973
aida5891
anielle
marina40
mishou
mihamihaela
flori balteanu
sergiu valentin
chivucris
andreeatricoteaza
crina68
irinadcg
MihaelaT
anaid27
monicris
smihaelaviorica
zarina28
Cristache
laurin
Dorulet
symos
mihaelavama
myky7robc
letho
carmenco
dorinamisov
emmancita
cld
anc@
clara birau
pufoi
georgeta.prnic
annamarya
Eva
dadina
dienutzababy
cozma felicia
samo99ro
tinap
LORIMAR
anamaria79"
gabyd
culea mirela
rivka
cristinamihaela
Serban Valentina
kmn
europolis
ivanoiuadela9
romaya
mari01
danniela
SilviaDumitrescu
firicel
Angelica18
munteanu otilia
roxx
anasia
GinaP
gretty
marya222006
ALICET
galben emilia maria
98 participanți

Pagina 14 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de Serban Valentina Joi 09 Aug 2012, 9:53 am



Mari , rochita pe albastru , cu modelul pe care il doreai , poate te ajuta cumva
mai mult.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

hug


Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de emmancita Joi 09 Aug 2012, 10:09 am

ce frumoasa eeee!!Cea alba nu se vedea prea bine.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de culea mirela Joi 09 Aug 2012, 10:11 am

Doamneeee...ce frumoasa cea pe albastru... Flowers
culea mirela
culea mirela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 327
Varsta : 48
Localizare : constanta
Data de inscriere : 15/03/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de Serban Valentina Joi 09 Aug 2012, 10:40 am

Fetelor acelasi model in culoarea albastra, si mie imi place muuult culoarea albastra,
turcoaz , bleo ... hug


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

hug

Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de emmancita Joi 09 Aug 2012, 2:59 pm

Foarte mult imi place, dar am deja una lucru ( alt model) asa ca...nu mai visez!! Oricum partea de sus mi-ar placea altfel, cu umeri si decoltata, eventual cativa cm de manecuta. Coloarea de la poza fetitei o am si eu si am tot gandesc ce fac din ea...
Spor la lucru, Mari, si sa ne arati cum iese!! hug
Multumim, Valentina! kiss
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de mari01 Joi 09 Aug 2012, 3:14 pm

Intreadevar foarte frumoasa si pe albastru si foto mai clare.Eu am un mov fir matase.
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de Serban Valentina Joi 09 Aug 2012, 3:17 pm

Si tie spor la lucru , ce model ti-ai ales, dar mai ales ce culoare?
Le-am gasit in calculator datorita aceluiasi model de ,, paianjen,, .

Aaaa si culoarea ta e frumoasa Mari , sa ai spor si tu la ,, crosetarit,, .
Si modelul e migalos dar si cu fir matase e si mai si, dar si lucrul iese finut si elegant.
O zi frumoasa ! kiss
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de emmancita Joi 09 Aug 2012, 3:42 pm

Eu o fac rosie, fac o poza si o pun sa vedeti, am mai pus eu mai demult dar...am mai avansat. Partea de fusta e aproape gata, apoi incep de la betelie in sus. E din de bbc de pe B.



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Cam asa arata...
Mari, mataseeee, cred ca iese o minunatie!Ai facut ceva la rochita pana acum??
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de pufoi Joi 09 Aug 2012, 5:17 pm

Emma iti iese foarte frumos!
Mari matase mov... cred ca e ,,bestiala''!
Foarte frumoase modelele de rochii: si cea alba, si cele albastre.
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de mari01 Joi 09 Aug 2012, 5:42 pm

Fetelor ma provocati Smile .fac imediat o poza si va arat desi as fi vrut sa vedeti proba imbracata se aseaza foarte bine pana aici dar nu am ,,pozar''[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
Cam asa arata.M-am chinuit sa fac si o poza in oglinda dar nu se vede culoarea hug
EMA uitasem sa-ti spun imi place cum iese fustita-rochita.spor in continuare.


Ultima editare efectuata de catre mari01 in Joi 09 Aug 2012, 6:18 pm, editata de 2 ori (Motiv : completare)
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de pufoi Joi 09 Aug 2012, 6:20 pm

Mari e superbaa!
Atat de finuta... si se aseaza foarte bine la sani.
Da-i 'nainte cu tupeu, ca iti iese tare bine. wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 09 Aug 2012, 6:30 pm

ooooo ce avem aici.....
Frumos, foooarte frumos! Spor la treaba in continuare!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de GinaP Joi 09 Aug 2012, 7:05 pm

Mama-mama ce minunatii faceti voi! Mari, eu zic sa nu-ti mai bati capul cu modelul cu pricina si sa-l scoti din tiparul general al rochiei. Iese super!
GinaP
GinaP
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 494
Varsta : 40
Localizare : Caras-Severin
Data de inscriere : 02/01/2012

http://thingsheartmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de emmancita Joi 09 Aug 2012, 7:56 pm

Eu vroiam sa te intreb daca ii lasi loc pt fermoar sau intra pe tine asa cum e, eu am lasat o gaura incepan cu betelia, nu stu daca am facut bine...Imi place mult ce iese, abia astept sa fie gata!
Multumesc, merge greu la mine, nu am spor deloc.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de dadina Joi 09 Aug 2012, 8:01 pm

Ambele sunt superbe!Fara cuvinte!
Emmancita poti pune diagrama la modelul fustei.Te rog!
dadina
dadina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 13/12/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de andreeatricoteaza Joi 09 Aug 2012, 8:29 pm

Felicitari pentru rochita realizata Valentina! este superba, ma uit la ea si ma minunez. Este de apreciat maiestria de care dati dovada!
andreeatricoteaza
andreeatricoteaza
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 54
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/02/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de pufoi Joi 09 Aug 2012, 9:05 pm

Emma facem galerie ca sa ai spor|!
Spune tot:fir, croset, cati ochi, circular,sau cusut pe parti. Vreau si eu o fustita, ca de rochie... nu-s priceputa, ca voi.
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de emmancita Joi 09 Aug 2012, 11:48 pm

Dadina uite modelul:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


dupa ce am trecut de sold am mai crescut un pic la model, in loc de 8 picioruse la floare am facut 9.
Pe mine ma intrebi de rochita, Pufi?? Eu am ales ceva mai simplut si apoi am tot vazut modele frumoase, dar nu mai striiiic !!!
Am facut mostra si am calculat ca pe betelia pe care am facut-o inainte si ma cuprindea bine, sa incapa exact floricelele calculate.24 flori. Si am lucrat circular, croseta este nr 9, adica1,1 mm( cam mica cred eu, d-asta nu am spor!!) , firul e bumbac de pe B.
Multumesc de galerie, hai ca ma duc sa mai fac un pic la ea, ca parca am mai spor cand vad ca va place. kiss Aaaa , priceputa nu-s nici eu, dar ceva trebuie sa iasa, nu?
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de romaya Vin 10 Aug 2012, 12:17 am

Frumoase modele v-ati ales fetelor ,care mai de care .. hug
Mari, eu zic sa nu renunti la modelul paianjen ca are farmecul lui Smile si nu-i greu deloc de facut ,e asa cum au zis fetele :
-R25 - sunt 7 ochiuri intre grupurile de 4 picioruse
-R 26- dupa lantul de 5 ochiuri din margine ,iei 2 jeteuri pe ac pentru primul pic. dublu pe care-l prinzi intre pic. duble din randul 24 prinzand si mijlocul lantului de 7 ochiuri .La fel faci si al doilea pic.dublu prin acelasi loc ..si gata paianjenul
Uite si o monstra Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Racoare si spor la treaba harnicutelor
kiss


romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de georgeta.prnic Vin 10 Aug 2012, 2:15 am

Emmancita, rochita va iesi minunata,ai sa vezi!Invarte firul cu incredere!Rosie..sa mor eu de inima cand o vad(rochita) pe tine !
Mari,asa sunt Shocked ce bine vine pe tine!Ma intreb cum o sa-i rezolvi partea cu dublura?Ca modelul este frumos rau,dar cu gaurele multe!Banuiesc eu ca planuiesti tu ceva in timp ce crosetezi....
Spor croset fetelor!
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de mari01 Vin 10 Aug 2012, 7:35 am

Cum sa renunt Doamna GENERALEASA la paianjen cand explici atat de bine.Am inteles cum sta treaba si azi il execut kiss
EMA eu nu i-am lasat pentru fermoar loc,intra asa cum este mai cu grija putin la sani dar este ok nu-mi face probleme.Ma gandesc cum sa fac in sus parca as merge cu ceva plasa sa imbrac spatele putin nu stiu sa explic dar am imaginatia cu mine croseta .
GEORGETA am gasit un material este tot matase foarte subtire si fin placut pe piele o sa-i fac dublura din el (nu eu o croitoreasa bineinteles).
Fetelor multumesc tuturor pentru incurajari prietenie
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de dadina Vin 10 Aug 2012, 11:12 am

Mersi mult pt diagrama.Cu croseta mica nu ai spor dar arata superb.
dadina
dadina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 13/12/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de tinap Vin 10 Aug 2012, 6:16 pm

Frumoase rochite face-ti fetelor!Imi plac foarte mult.Ma chinui si eu la una.
Acum am nevoie de ajutorul vostru:spuneti-mi cum incep sa lucrez partea e jos a acestei rochite.Am facut modelul de la mijloc,adica rozetele,acum trebuie sa incep sa lucrez partea de jos,fusta rochiei,care e model scoica de 5 double crochet.In poza,in ultimul rind de rozete,chiar inainte de a incepe modelul scoica,se vad 5 pic deasupra rozetei,plus piciorus dublu intre ele.Dar eu nu stiu unde ,cum sa repartizez acele picioruse in care trebuie sa fac scoicile in urmatorul rind.Utimul rind la rozeta e format din 7 picoturi,cum sa fac deasupra lor 5 pic duble(rindul rmator).
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][img][/img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de gretty Vin 10 Aug 2012, 6:32 pm

Urmareste schema de sub poza, unde se termina evantaiele( nu-s chiar rozete) ca sa faci randul acela de ochiuri de lant legat de model cu pic dublu si cu pic scurte in picourile3 si 5. Apoi plasezi modelul la fiecare al 4lea ochi de lant, cum vezi in schema de jos. E f frumoasa rochia, succes.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 10 Aug 2012, 6:38 pm

tinap sa inecrc eu sa explic desiimi este foarte greu cu vorbe. Drept pentru care am facut si o mica "caricatura"
Eu as face asa:
din bucle care se formeaza din cele cele 3 ochgiuri de lant cu care se termina rozeta as face un rand de piciorusdublu in fiecare bucla despartit de 2-3 ochiuri de lant ( in functie de cum vine bine.) Iar urmatorul rand, in acele ochiuri de lant care despart piciorusele duble, as lucra scoica.Adica pe ochiuriledintre 2 picioruse pui cele 5 dublecroset care vor forma o scoica, iar pe ochiurile dinte urmatoare picioruse duble prinzi scoica si tot asa.
Daca nu intelegi ce zic da un semn si trebuie sa o scoatem la capat pana la urma wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB