Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 EmptyAstazi la 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 EmptyAstazi la 12:00 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 EmptyIeri la 9:37 pm Scris de LRodica

» Bijuterii din sarma 9
Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 EmptyIeri la 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 EmptyIeri la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 EmptyIeri la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

+79
PETRONEL@
cld
ikuta
eriliana
georgeta.prnic
kmn
elenaxx
dorinamisov
denis21
arielas
Larisa09
romaya
fiordaliso
fizicuta
Gabry_ela
cristinamihaela
corilex
mimy
Gianina4ever
alinutza_andrei08
Adina Grigoriu
Chirrox13
mimiady63
firicel
diada
oliviamar
diblaru maria
tinap
Admina
mnarcisa
Giorgi
ancaanca
Gabiuta
amoni
europolis
tantza_m
dorinami
onuca28
claudiana
Giobsy
barbin
virginia
sorinamircov
lucky
Kristina
tadok
mari42
piciul
rivka
irish05
Elspethalexia
ancabanu
stejara
Mickey
symos
valentinadof
vyky2010
MagdaMarin
Celya_f40
Ionela.Radu
greieras
culea mirela
voicu silvia
Tache Marilena
Day
Dorulet
victoriacus
ghita
AlinaJ.Bijoux
emmancita
bisisica bijuterii
Angelica18
clara birau
pufoi
CCristinaC
SilviaDumitrescu
danniela
ema
Serban Valentina
83 participanți

Pagina 12 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 21 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 19 Dec 2012, 7:25 pm

Probleme,probleme...Curatenie facem mereu,asa ca...Mancare facem in fiecare zi,deci...raman prajiturile.De obicei mai fac la sfarsit de saptamana,dar acum trebuie mai multe.Chiar am pregatit aluat de islere, maine incep sa fac caciulile si apoi mai vad eu,dupa cum ne simtim.
Spor la treaba.Celya,te invidiez,mie mi-a placut foarte mult Polonia(e drept ca am fost in mai).
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4800
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de Day Joi 20 Dec 2012, 8:07 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Buna dimineata!Poftiti la o cafea aromata,sa aveti tupeu sa iesiti din case.Eu ma dau inzapezita si nu scot nasul azi,incerc sa raman fericita in bula mea ,acasa Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de danniela Joi 20 Dec 2012, 8:32 am

'neata!!!
In ce Day???? scratch
Ce-s alea de pe langa ceasca ?? Arata bestial!!!
Eu aseara am facut cornulete, cu rahat ca am cumparat tocmai din iulie cand au venit egiptenii si am pastrat in frigider. Azi cred ca mai fac o tura ca au sarit copii pe ele. Si pe astea le fac din vreme si le pe pun in cutii de carton frumos, la racoare ca inca e rece, daca se incalzeste le bag in frigi ca am ditamai hardughia.
Sa aveti sporuri!!
Sarumana de cafea!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de Tache Marilena Joi 20 Dec 2012, 8:49 am

Day multumesc pentru tratatie!
Aseara nu am mai avut timp sa intru sa va citesc fiindca am fost dedicata bucatariei. Am facut carnatii si o placinta. Am probat cuptorul de la aragaz ca sa nu am o surpriza in zilele urmatoare. Bine-nteles ca nu am nimerit focul si s-a facut scrum pe fundul tavii si deasupra aproape era necoapta zid
Exact ce ma asteptam. Sper sa-i dau de cap si sa-l pot regla dupa necesitati in zilele urmatoare.
Sa aveti spor la treburi! kiss
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de ancaanca Joi 20 Dec 2012, 9:05 am

Am baut deja cafeaua!
Dar mai pot bea una. La cat de bine arata pot bea inca 10, desigur virtuale hug .
Multumesc, Day!
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de ema Joi 20 Dec 2012, 9:29 am

Buna dimineata fetele
La mine ploua cu galeata si e caldut
Ma gandeam sa fac si eu niscai prajiturele chiar daca nu vor fi apreciate Macar sa fac pentru mine
Danniela cum reusesti sa pastrezi rahatul la frigider? Nu se usuca?
Day multumesc pt cafea Arata super iar ce e pe langa ceasca ..... pofta
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de CCristinaC Joi 20 Dec 2012, 9:33 am

Day saru' mina pentru cafea! E delicioasa!
Eu am ajuns la serviciu, am o cafea adevarata in fata si astept primii clienti programati. Azi mai am zi grea caci miine pare ca e mai usor.
O zi frumoasa si cu spor tuturor! kiss
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de sorinamircov Joi 20 Dec 2012, 9:42 am

Buna dimineata ,fetelor.Servesc si eu o cafea cu voi,,multumesc day.Sa avem o zi minunata si cu spor in tot. pupi
sorinamircov
sorinamircov
helper
helper

Numarul mesajelor : 96
Localizare : Danemarca-Vodskov
Data de inscriere : 15/06/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de Day Joi 20 Dec 2012, 9:45 am

[quote="danniela"]'neata!!!
In ce Day???? scratch


In cocon,oaza mea de pace,bula ,balon,glob de sticla,ce vrei tu,hahahahahaha rade Mi-e bine,si-atat Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de bisisica bijuterii Joi 20 Dec 2012, 10:53 am

Neataaaa!

Si la mine ninge iara!
Am reusit sa vorbesc cu ai mei (sunt saracii sub cod portocaliu de viscol - zapada ca zapada, dar cica un vant de sa zboare casa de pe ei!!! )

Poftiti si de la mine un ceai cald!

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
bisisica bijuterii
bisisica bijuterii
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 369
Varsta : 44
Localizare : neverland
Data de inscriere : 21/10/2012

http://bisisica-bijuterii.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de rivka Joi 20 Dec 2012, 11:10 am

neata fetelor , pupi
bisisica multam de ceai e bunpe frigul asta wink ,o zi buna azi ma apuc de cocnarit trebuie sa trimit ceva praji la o festivitate foame bucatar
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de danniela Joi 20 Dec 2012, 11:13 am

Day...daca mi-ar fi picat fisa ca bula si balon is pe aproape.....dar eu m-am dus cu mintea haaat departe Embarassed Embarassed Embarassed
Ema l-am gasit impachetat fiecare bucata in plasticul ei, nu se usuca, am avut si la kg si s-a uscat putin. Il tin in cutia de fructe, am doua sertare nu unul. Am zsi ca frigiderul meu e mare, am stat pe coasta la 40 de grd C si tineam cam tot in frigider.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de ema Joi 20 Dec 2012, 12:41 pm

Danniela multumesc Acasa, eu am incercat sa pastrez de-al nostru, bine impachetat in pungi de nailon si s-a uscat


ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de danniela Joi 20 Dec 2012, 12:47 pm

Noi ascultam colinde romanesti in birou. la colegii mei le place !!
Ema nu stiu de ce ti s-a uscat, avea suficient zahar pudra pe el??? Bine si al meu e mai uscat decat l-am cumparat dar is atatea luni si tot il tai cu cutitul si se lipeste de acesta.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de ema Joi 20 Dec 2012, 1:10 pm

Ca se lipeste nu e bai Trece cutitul prin faina inainte de a taia si taie pe faina Apoi il cerni si ramane doar pudrat cu faina Problema e ca daca e uscat se sfarama la taiat Ce-i drept nu prea avea zahar pe el
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de Serban Valentina Joi 20 Dec 2012, 1:45 pm

Buna fetelor , va invit sa bem impreuna o cafeluta calda , eu as prefera-o fierbinte
dupa putin sport de curatat zapada de pe scari sa nu inghete la noapte.
Din pacate se aseaza in citeva minute la loc , o aduce vintul care bate in rafale.
La Cernavoda viscoleste de ieri de la ora 16...codul galben e pina diseara la 20.
Brrr Brrr e iarna iar ,sper sa nu se repete cea de anul trecut , asta a inceput mai devreme , cu viscole din decembrie . rade

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



O dupa amiaza placuta fara viscol daca se poate ! rade hug
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de Giorgi Joi 20 Dec 2012, 1:56 pm

[quote="Serban Valentina"]Buna fetelor , va invit sa bem impreuna o cafeluta calda , eu as prefera-o fierbinte
dupa putin sport de curatat zapada de pe scari sa nu inghete la noapte.
Din pacate se aseaza in citeva minute la loc , o aduce vintul care bate in rafale.
La Cernavoda viscoleste de ieri de la ora 16...codul galben e pina diseara la 20.
Brrr Brrr e iarna iar ,sper sa nu se repete cea de anul trecut , asta a inceput mai devreme , cu viscole din decembrie . rade

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Foarte frumos!!!Cata inspiratie!!
Valentina, la noi nu e un fulg macar si parca,parca ,mi l-as dori.Am cozonacii in cuptor ,totul e ca de sarbatoare dar lipseste zapada.Trimite-mi si mie un pic! hug



Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de mari42 Joi 20 Dec 2012, 2:06 pm

Multumim pentru cafea si pentru ceai, amandoua merg de minune! si la noi a-nceput sa bata vantul...frig..
mari42
mari42
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 226
Varsta : 54
Localizare : bacau
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de Serban Valentina Joi 20 Dec 2012, 2:09 pm

Cu mare drag Giorgi iti trimit , daca vintul se indrepta spre Pitesti in citeva ore
se aseaza zapada .... trebuie sa-ti spun ca ieri pe la ora asta era curat pe
asfalt , cind ma uitam la televizor si vedeam ca in nord sunt troiene de 2 m nu-mi
venea sa cred.'
La noi a venit ieri dupa amiaza de la bulgari acest ciclon, intii a trecut pe la Cta si
apoi a venit spre noi .
Pina iti trimit fulgi de zapada , iti trimit cintece de Craciun :



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]







[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

de altfel voua tuturor cu drag ! hug
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de Giorgi Joi 20 Dec 2012, 2:44 pm

Serban Valentina a scris:Cu mare drag Giorgi iti trimit , daca vintul se indrepta spre Pitesti in citeva ore

Aiii !!!!Aiiii!!! Ce frumos,mersi ,mersi ,si de fulgi dar si de colinde !Se asorteaza perfect cu mirosul de cozonaci din casa mea! hug
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de danniela Joi 20 Dec 2012, 3:19 pm

Giorgi mai ai chef de treaba daca miroase a cozonaci???
Eu una nu as mai avea!!!! Fac si eu doi dar luni. Dupa o calatorie de 800 km cu masina sper sa mai am chef si de astia.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de Giorgi Joi 20 Dec 2012, 3:25 pm

danniela a scris:Giorgi mai ai chef de treaba daca miroase a cozonaci???
Eu una nu as mai avea!!!! Fac si eu doi dar luni. Dupa o calatorie de 800 km cu masina sper sa mai am chef si de astia.
Am,am !Sunt ca un sparnel pe aici !!Da ,unde te duci sufletele ?800 km???
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de danniela Joi 20 Dec 2012, 3:27 pm

la ocean........
Rectific ca-s numai 575 km...ufff parca e mai aproape asa!!! rade
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de Giorgi Joi 20 Dec 2012, 3:32 pm

danniela a scris:la ocean........
Rectific ca-s numai 575 km...ufff parca e mai aproape asa!!! rade

Pai ce faci mamicule acolo ca Mos Craciun e in Laponia! rade
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de danniela Joi 20 Dec 2012, 3:40 pm

O fi el in Laponia dar eu tot la plaja il astept ca , apropo de asta vine cu avionul si sare cu parasuta!!!!
Cred ca acum doi ani s-a intamplat asta, si noi toti pe plaja, prietena mea cica poate o fi unul sexos, dezamagire totala ca era cam trecut mosul .... rade rade
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (33) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (33)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 21 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB