Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 EmptyAstazi la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

+101
ANCA ECATERINA
mihaela.paun
anda81
gabico
tadok
Maria51
annamaria26985
delfin
danniela
Dionisia
Greteledelweiss
brunics
chocolate
odrina
flexi
iuliana72
Gabica
Matusa Iuliana
carmenm
rob roy
nuta_s
antonina
geo
Karina33
Ducess
ninatopor
Serban Valentina
mimiady63
serafimutza
cami26
STANCIU MARIA
izu
anasia
bubu85
cozma felicia
tiana
lelia40
Uca
dorinamisov
corina corina
alina cristina
europolis
cristina_ani28
-iulia-
SilviaDumitrescu
ioanaichim
flori de camp
AcidoR
emilia-elena
cocav
cris_io_mat
rivka
estera10
tantza_m
stoy
mari42
georgianamatei2007
cica elena
ioana soare
kmn
piciul
anc@
ileana cosanzeana
letho
madlensa
kla78
vlad lia
eriliana
diada
elluta
symos
eveline78
valentinadof
andreea_ato
crina68
Maria Tatuti
Alyna_ct
Liliana Solom
PCatalina
dorinami
ema
cristina07
doraly
iullia_78
T_mihaela
aligabriela
ionela andreea dobre
arianalaura
canadianca50
cami13
irish05
pufoi
ata.isteata
myky7robc
mari01
Angelica18
georgescu olimpia
emmancita
lucky
Dariaa
gabi1972
105 participanți

Pagina 7 din 30 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 18 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de kla78 Lun 03 Dec 2012, 1:01 pm

va rog mult,am nevoie de putin ajutor,am inceput o caciulita baietelului meu si am ajuns aproape de unde trebuie sa scad,este lucrata drept si la urma m-am gandit sa o cos la spate,asa mi s-a parut mai usor,dar acum nu stiu cum sa scad,la cate ochiuri ,randuri?am tot rasfoit topicul de ajutor dar imi incarca greu paginile,imi merge netul incet si pana unde am apucat sa citesc nu am gasit nimic.plizzz care aveti timp!
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de mari01 Lun 03 Dec 2012, 2:35 pm

Kla ai vazut caciulitele Ioanei?fugi la sectiune si vezi ca a si explicat foarte frumos sigur intelegi ce ai de facut
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de kla78 Lun 03 Dec 2012, 2:55 pm

dada am vazut,acum fug sa pun in aplicare sa vad daca reusesc
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Am nevoie de ajutorr!!!!

Mesaj Scris de madlensa Mier 05 Dec 2012, 11:09 am

Buna ziua!
Astazi m-am inscris si eu aici si sunt fascinata de ceea ce citesc. Am doi copilasi si de curand am inceput satricotez pentru ei. Nu am foarte mult timp, darimi place aceasta activitate si ori de cate ori reusesc ma relaxez....tricotand. Am inceput sa lucrez un hanorac pentru baietelul meu si m-am impotmolit. Sunt incepatoare, ma repet. Poate cineva sa ma ajute cu explicatii amanuntite in ceea ce priveste tricotarea manecii si totodata tricotarea unei glugi? Va rog din suflet. Nu stiu ce amanunte trebuie sa va furnizez, dar pot spune ca am lucrat cu andrele de 3,5 cu fir dublu de melana iar modelul este bob de orez.

Va multumesc.
EditSilviaDumitrescu:
Te rog sa citesti [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] regulamerntul forumului si sa il respecti.
Multumesc pentru intelegere


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Mier 05 Dec 2012, 11:18 am, editata de 1 ori (Motiv : mutat postare, schimbat culoare scris)
madlensa
madlensa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 05/12/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de eriliana Joi 06 Dec 2012, 3:06 pm

Atat m-am lasat coplesita de problemele mele incat mi s-a sters efectiv din memorie cum se face scazatura pt gat...am tot cautat pe aici dar chiar n-am gasit :lucrez cu andrele nr 3 .Saru mana
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de irish05 Joi 06 Dec 2012, 3:59 pm

rotund sau cum? ca nu spui
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de eriliana Joi 06 Dec 2012, 4:47 pm

irish05 a scris:rotund sau cum? ca nu spui
habar n-am ; bluza va fi descheiata in fata dar fara nasturi.... cum ziceti voi; chiar n-am nicio idee
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de T_mihaela Joi 06 Dec 2012, 7:02 pm

Pai daca tu nu ai habar cum sa avem noi ? scratch.
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de eriliana Joi 06 Dec 2012, 7:36 pm

T_mihaela a scris:Pai daca tu nu ai habar cum sa avem noi ? scratch.
uff,simplu: faptul ca bluza asta o fac pt cineva (surpriza,deci n-o pot intreba),mie nu-mi vine nimic in cap; de aceea am apleat la ajutorul vostru; scuze daca am deranjat! hug
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de letho Joi 06 Dec 2012, 8:07 pm

Eriliana, nu stiu reguli dar iti spun cum fac eu: imi stabilesc dinainte cum vreau sa fie decolteul (il prefer rotund si mai adanc, nu chiar la baza gatului). Caut o bluza/tricou ceva pentru orientare dar de cele mai multe ori schitez decolteul pe o hartie pe dimensiunea potrivita (si de cele mai multe ori o fac din ochi dar asta e alta poveste Smile ). Deci sa presupunem ca suntem pe fata la inceputul randului pe partea care va fi in centru: pun lucrul pe tipar si masor cat trebuie sa scad in functie de cat imi trebuie sa-mi ramana pentru umar. Masor si numar ochiurile. Suntem la primul rand: scad 4-5-6 ochiuri in functie de fir. Randul urmator pe dos cand il termin scad un ochi la sfarsit. Randul 2 pe fata scad la inceput 2-3 sau 4 in functie de cum imi cere tiparul, randul urmator scad 2 si tot as, 1 si restul care raman scad din ce in ce mai rar. Din cand in cand pun lucrul pe tipar. De regula mai ramane o bucata ce o lucrez drept. Important: scriu pe o hartie cat am scazut ca sa fac la fel in partea cealalta.
Umarul il scad in 3 trepte, sa zicem ca am 20 de ochiuri la umar, scad intai dinspre exterior 6, la randul pe dos scad la final 1, randul 2 fata scad iar 6 si ultimul rand scad ce ramane, cred 7.
Am ignorat partea cu manecile in ideea ca le faci cazute daca oi fi inteles eu bine Smile
Nu-s explicatii profi, e doar cum fac eu.... poate te ajuta pana iti va spune cineva cum se face corect hug
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de crina68 Joi 06 Dec 2012, 8:35 pm

Cred ca merge si la crosetat algoritmul acesta, asa ca MERCIC,Letho!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de madlensa Joi 06 Dec 2012, 8:42 pm

Cred ca maneca o sa reusesc sa o fac. Dar gluga.... . Ma poate ajuta cineva cu explicatii?? Multumiri anticipate.
madlensa
madlensa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 05/12/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de crina68 Joi 06 Dec 2012, 8:48 pm

Tot sunt pe aici, hai sa-ti zica subsemnata cum face gluga> Bagi andrelele pe ochiurile de la gat( cum doresti, pe toate sau lasi in fata cateva libere) si lucrezi in sus cu drag si spor un dreptunghi ce are ca lungime circumferinta gatului, lucrezi zdravan si cand ai hotarat ca e suficient de mare pliezi lungimea lucrata si o cosi!!Sper ca m-am facut inteleasa!
Apar fetele si povestesc dumnealor mai bine!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de madlensa Joi 06 Dec 2012, 8:59 pm

Multumesc din suflet pentru explicatii si pentru timppul acordat.
madlensa
madlensa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 05/12/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de crina68 Joi 06 Dec 2012, 9:02 pm

Cu multa placere! Asa se procedeaza pe aici> ajutam,cerem sfaturi...c*est la vie!!! wink

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Vin 07 Dec 2012, 11:14 am

am si eu nevoie de ajutorul vostru,am si eu de facut 2 caciuli,barbatesti fie rosa,cred ca stiti la care mai refer,si nu stiu cam cu cati ochi sa incep....
heeeelp!!!!multumesc!
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de Angelica18 Vin 07 Dec 2012, 11:38 am

Ca sa stii pe cate ochiuri sa incepi trebuie sa faci proba de ochiuri.S-a explicat aici de foarte multe ori.Sara e de mai multe feluri.Masori cati cm trebuie sa ai la inceput si cu ajutorul probei de ochiuri,prin calcul, stii si cate ochiuri trebuie sa pui.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de myky7robc Vin 07 Dec 2012, 1:24 pm

madlensa ai la poze pt inspiratie un hanorac postat de mine.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de gabi1972 Vin 07 Dec 2012, 2:32 pm

Vreau si eu sa fac o caciula tricotata.Crosetata stiu sa fac insa cele tricotate imi iasa ceva de groaza , sunt tuguiate zid Nu stiu cum si cat sa scad.
Vreau sa fac ptr baietelul meu de 9 ani , totul merge perfect pana incep sa scad apoi trebuie sa stric ca nu imi iasa nicidecum.Cum sa scad sa imi iasa rotunda , fara tugui?
kiss
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de doraly Vin 07 Dec 2012, 6:15 pm

Draga agdvrus, cum se pare ca sunt prima care vede intrebarea ta, o sa-ti spun cum am procedat eu la o caciulita pe care i-am facut-o de curand nepotelului meu, desi sunt sigura ca s-a mai explicat, poate la caciuli...
Eu am lucrat-o pe 65 de ochiuri, cu fir Rosa pus in doua...La inaltimea totala de 15 cm am impartit ochiurile in 8 grupe de cate 8 ( 64:Cool si am inceput scaderile pe care le faci doar pe randurile pe fata) astfel:
-pe primul rand pe fata am lucrat impreuna ochiul 7 si 8 din fiecare grupa de 8 ochiuri; randul pe dos, fara scaderi.
- pe al doilea rand pe fata am lucrat impreuna ochiul 6 cu 7,
- pe al treilea rand pe fata ochiurile 5 si 6 impreuna
-pe al patrulea rand pe fata ochiurile 4 cu 5
-pe al cincilea rand pe fata ochiurile 3 cu 4
-pe al saselea rand pe fata ochiurile 2 cu 3
-pe al saptelea rand pe fata cate doua ochiuri impreuna, tot randul
-pe ultimul rand am bagat acul de cusut pe cele 8 ochiuri ramase si le-am strans bine...asta a fost tot.

Nu stiu pe cate ochiuri lucrezi tu, dar poate te ajuta sa te orientezi.

Daca reusesc, pun si o poza, sa vezi daca iti place cum a iesit.




[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Scuze, cred ca e cam mare...nu prea stiu sa o micsorez!


Ultima editare efectuata de catre doraly in Vin 07 Dec 2012, 6:17 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
doraly
doraly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 57
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de gabi1972 Vin 07 Dec 2012, 9:14 pm

Vai da ce forma frumoasa are.
Multumesc, o sa incerc maine si apoi revin cu poza.
kiss
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de madlensa Vin 07 Dec 2012, 9:54 pm

As fi incantata sa vad pozele de la tine myky7robc, dar nu stiu unde trebuuie sa le caut. Sunt incepatoare aici in forum si inca nu stiu toate metodele puse la dispozitie de site. Poti sa ma iindrumi? Multumesc frumos.
madlensa
madlensa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 05/12/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de doraly Vin 07 Dec 2012, 10:25 pm

Agdvrus, sa stii ca, in lipsa unui manechin, am pozat-o pe un balon...de aici forma. Dar va sta la fel si pe un capusor frumos Smile , sunt sigura.
doraly
doraly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 57
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de myky7robc Vin 07 Dec 2012, 10:46 pm

cauta la capitolul ,,Crosetat-diagrame si proiecte" subiectul Poze pt inspiratie crosetat la ultima sau penultima pagina.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de irish05 Sam 08 Dec 2012, 8:48 pm

buna seara. fetelor, stiu c-am vazut pe undeva, dar nu gasesc. ma intereseaza scazatura 'patrata' pentru decolteu.
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 30 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 18 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB