Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

+63
Alma Mater
valentinadof
irish05
Rica Mateiuc
cristina iosif
piciul
Ionela.Radu
Cristache
danae
ivanutamihaela
lucky
dorinamisov
Serban Valentina
Bijuterii Ramona
alinutza_andrei08
Liliana Solom
Mickey
mariliv
Flory53
andreea106
Admina
barbin
alinachiri
michelinebeaulieu
Gabiuta
europolis
alinuta96
logra
samo99ro
marya222006
clara birau
flori balteanu
MihaelaT
kitty_1973
crina68
ileana cosanzeana
mari01
sorinamircov
canadianca50
greieras
virginia
Chirrox13
MagdaMarin
danniela
emmancita
Celya_f40
ghita
tinap
victoriacus
AlinaJ.Bijoux
vyky2010
CCristinaC
ema
Dorulet
emilia
SilviaDumitrescu
Angelica18
Day
Dodo-pui
mnarcisa
pufoi
Tache Marilena
stejara
67 participanți

Pagina 11 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de Tache Marilena Dum 04 Noi 2012, 9:43 am

Buna dimineata la cafeluta!
Hopa si eu ca altfel nu pot inghiti cafeaua! Am citit aseara un mesaj primit pe e-mail de la o prietena. Este un mesaj al unui calugar care sfatuieste lumea ce sa faca pe 21.12.2012 si in perioada ce urmeaza. Nu este primul pe care il citesc, de genul asta. Mai toti calugarii spun acelasi lucru.... Ce ma framanta pe mine este faptul ca nefiind curent atata timp n-o sa mearga nici centrala si e iarna..... M-am culcat probabil cu gandul la acest mesaj si toata noaptea am visat numai tampenii.
Ma imbrac si plec la biserica, poate ma linistesc si eu putin.
Va doresc o duminica placuta! kiss
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de CCristinaC Dum 04 Noi 2012, 10:16 am

Buna dimineata!
Eu astazi am program de stat la soare, ca iguana. rade
Plec mai tirziu la curte, la varul meu, unde o sa o sarbatorim pe fetita lui cea mare.
Marilena, sa inteleg ca daca nu facem ce zice calugarul respectiv o sa raminem fara curent? rade Mi se pare de tot risul. Bine, nu am citit nimic in genul asta, scris de calugari, dar am citit scris de oameni de stinta. Eu zic sa te linistesti, sa lasi naibii toti asa zisii prooroci contemporani si sa ai incredere ca Dumnezeu va avea grija de noi toti. pupi
O duminica frumoasa si linistita tuturor! kiss
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de virginia Dum 04 Noi 2012, 10:43 am

Marilena, nu te teme!!!
Daca va fi asa cum spun calugarii, nu stiu. Dar totusi, cred ca ar fi mai bine sa te gandesti la ce va fi dupa... Adica RAUL va fi invins. Asculta-ti sufletul si da crezare DOAR la ceea ce este in concordanta cu ce simti tu.
Asa cum spune si Cristina, Dumnezeu are grija de cei buni si drepti. Elimina FRICA din sufletul si mintea ta.
Va sarut si va imbratisez.
pupi
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de stejara Dum 04 Noi 2012, 11:56 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eu am avut un wekeend plin, am bucatarit, facut curatenie, spalat, ba am si taiat cu totii 5 salcami mari si grosi, i-am si maruntit, sa nu vina frigul, se usuca numai bine surcelutele pana atunci!
O duminica de vis ,fetelor!
stejara
stejara
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 548
Varsta : 53
Localizare : judetul iasi
Data de inscriere : 24/06/2012

http://cretucarmen.wordpress.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de Chirrox13 Dum 04 Noi 2012, 12:05 pm

Buna ziua fetelor.
Am trecut sa va salut, weekendul meu a fost plin, si inca nu s-a terminat, mai am treaba de facut.
Sa aveti o zi faina alaturi de cei dragi !
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de danniela Dum 04 Noi 2012, 3:28 pm

Ce aveti ma??? Pe 21 e ziua mea!! Ce treaba are cu calugarii???? Ca nu pricep, dati si la mine un link sa nu mor fara stiinta, eeeiiii!!!
De altfel am programat sa fac treaba si a iesit leneveala. Am fost cu cupii la un supermarket unde am cheltuit pentru ei, mandrei i-am luat niste dantela margelita pe care va trebui sa i-o aplic la niste tricouri simple, si niste pietre de plastic care sa si le puna pe o perece de pantaloni scurti.
La cupil un puzzle 3D cu Titanic, pe care 3/4 l-a facut deja. O palarie de bani, il face intr-o juma de ora si apoi vrea altul.... Macar nu mai sta la computer si mi-a promis ca lucreaza extra la engleza. Deci mama denaturata l-am momit!!
Ba am facut si o alba ca zapada care e cam galbena de la crema!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 05 Noi 2012, 7:21 am

Iar nu e cafea facuta?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si luni si sculata de dimineata si client la poarta ... nici strop de cafea ... OOofff viata meeeeaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!
Hai ca m-am calmat poftiti
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de Day Lun 05 Noi 2012, 7:30 am

Aoleu,asa suparata pana-n ziua???? Uite aici Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Acum pot sa zic buna dimineata si sa va urez o zi frumoasa si o saptamana excelenta,spor la treaba fete harnicute Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de danniela Lun 05 Noi 2012, 7:38 am

Buna dimineata!!
Vai Silvia ai spart ceasca de cafea, ai mai dat si pe pereti, ai var din ala care se curata doar cu carpa? rade rade
La mine nu a fost trafic, am ajuns in timp la scoala, in timp la munca. Asa ca deja am cafea pe masa, astept pe ceilalti sa vina, unul deja a zis ca e in trafic, sa vina restul. M-am culcat cu gandul la manecile mele, e 6 si mai am partea de sus. Ma duc sa ma documentez...daca nu termin, asta e viata!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de Day Lun 05 Noi 2012, 7:47 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Acum e mai bine,nu?
Danni,termini tu Smile O zi relaxanta Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de europolis Lun 05 Noi 2012, 8:51 am

Buna dimineata!
Ce nevrozata esti Silv ca n-ai cafea, ai uitat ca se deschide la 9? rade
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 05 Noi 2012, 9:28 am

zici ca ai deschis si dai o cafea?

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de vyky2010 Lun 05 Noi 2012, 11:02 am

Buna dimineata!Sa aveti o saptamana reusita!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

vyky2010
vyky2010
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 331
Varsta : 78
Localizare : PITESTI
Data de inscriere : 07/06/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de ema Lun 05 Noi 2012, 11:40 am

Va salut ce-i drept, cam tarziu
La mine e frig si cam innourat Saptamana trecuta am fost la posibil Smile viitoarea soacra pt ca a fost ziua tuturor sfintilor A turnat cu galeata pe urma a nins pe urma am avut iar ploaie Brrrrrr
Am terminat de intins la uscat rufele spalate asta noapte (am tarif diferentiat si platesc cu 30%mai ieftin),tb sa dau putin cu aspiratorul si sa curat baia (am varsat fard si am numai pete colorate peste tot)si apoi sa incerc sa gatesc ceva (vreau sa fac un fondue de dovlecei, adica un fel de supa crema, un tort cu mere si frisca si probabil niste peste la felul doi) Daca mai am timp vreau sa termin spatele la puloverul inceput
O zi buna si mult spor
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de danniela Lun 05 Noi 2012, 11:45 am

Ema azi vrei sa fii Speedy Gonsales???
O zi faina si voua doamnelor. Unde o fi Marilena sa ma lamureasca cu ce va fi de ziua mea!!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de ema Lun 05 Noi 2012, 12:09 pm

Danny, azi trag tare, maine stau
Chiar si eu as vrea sa vad ce a citit Marilena
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de pufoi Lun 05 Noi 2012, 12:25 pm

Buna ziua si de la mine fetelor!
Am baut si eu o cafea super dulce, cred ca am pus zahar de doua ori....
Mi-e ciuda ca nu am putut sa incep nimic pentru rasfat, si cred ca nici nu mai am timp sa o fac...
Afara soare si frumos!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de greieras Lun 05 Noi 2012, 12:36 pm

Buna ziua toata ziua fete frumoase! Am venit de la tara ,am adus bagajul in casa ,am adus si catelul, am intrat in sufragerie ,am deschis calculatorul, am deschis geamul si gata : sa-nceapa noua saptamina- pentru mine e cu mari emotii - dar cu Dumnezeu inainte! Va doresc tuturor s-aveti parte de tot ce va doriti! S-auzim numai de bine!
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de Day Lun 05 Noi 2012, 1:33 pm

Uite ce zicea Marilena,mailul primit de la ea:)Mari,nu te superi,da?Sa se linisteasca populatia de pe aici Smile

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Oracolul Shambalei

Un călugăr lama de la mănăstirea Gyandrek, de lîngă Kailas, cunoscut drept Oracolul Shambalei, a trimis o declaratie la NASA in care spune că, pe 21 decembrie 2012, Pământul, împreună cu sistemul solar, va trece prin aşa-zisa “zonă zero” a galacticii, transmite Earth-chronicles.ru.
Potrivit tibetanului, pe 21.12.2012, la ora 6.00 conform meridianului Greenwich, întreg Pământul va fi cuprins complet de întuneric. Nu va mai fi lumină sau energie electrică, iar căile de comunicare vor total inutilizabile. Liniile de comunicare vor fi intrerupte si va dispare orice sunet. Pamantul in aceasta perioada de timp va trece prin zona zero. ,,Aceasta reprezinta o stare a spatiului unde se stinge si nu poate sa se raspandeasca nici un fel de energie. Dispare campul electromagnetic al tuturor obiectelor. Nu trebuie sa va ingrijorati sau sa va speriati’’,preintampina calugarul. Intunericul va fi insotit de flashuri iluzorice de lumina cosmica si va dura aproximativ 3-4 zile. Apoi lumina soarelui va reapare. ,,Animalele pamantului vor simti din timp venirea “intunericului cosmic” si se vor ascunde in vizuine” – spune calugarul. “Oamenii din orase nu vor presimti acest lucru si din aceasta cauza vor fi multe cazuri de pierdere a ratiunii. Multi oameni vor innebuni. Este posibil sa moara 10% din populatia pamantului.”
Oracolul Shambala in declaratia sa, a scris si cateva recomandari pentru pamanteni.

Trebuie ca din timp sa va pregatiti pentru acest schimb de cicluri. Sa va terminati treburile pentru 2012 si sa nu incepeti altele. Sa va platiti datoriile.
In 20.12.2012 sa luati copiii, documentele, banii cash si sa plecati din oras undeva in natura, la tara. Sa va faceti rezerve de produse si apa pentru doua luni, deoarece liniile de curent electric se vor reface incet.
Sa aveti in casa provizii de apa si lemne pentru incalzire si lumanari pentru iluminat. Este bine sa plecati acolo unde exista o soba de lemne, deoarece din 21.12.2012 curentul electric va inceta sa mai existe.
Legatura cu televiziunile se va intrerupe. In decursul “zilelor negre” sa inchideti geamurile si sa le acoperiti cu ceva intunecat. Sa nu va uitati in geamuri, sa nu credeti ochilor si urechilor voastre si sa nu iesiti in strada deoarece in aceasta stare energetica a pamantului veti putea vedea si auzi lucruri care in mod obisnuit nu sunt percepute si asta poate sa ii scoata din minti pe multi. Daca totusi va fi extrem de necesar de a iesi, nu plecati departe de casa deoarece va puteti rataci pentru ca nu veti putea vedea nici macar propria mana intinsa.
Dupa aparitia Soarelui nu va grabiti sa va intoarceti in oras. Mai bine sa ramaneti pana la primavara undeva in natura.

Ieşirea deplină a Pămîntului din zona zero, potrivit tibetanului, se prevede a avea loc pe 7 februarie 2013. Atunci va avea loc restaurarea parţială a energiei electrice, a circulaţiei rutiere. Pînă la sfîrşitul lui martie, procesul de recuperare va fi complet.
Sfîrşitul lumii va modifica radical concepţia despre lume a oamenilor, consideră Oracolul Shambalei.
Aceasta va deveni mai spirituală. În ţările dezvoltate vor înflori diverse învăţături spirituale, ştiinţifice şi sisteme alternative de dezvoltare a individului şi a sănătăţii.
“Acest lucru va fi cel mai important impuls spre un progres al omenirii, pentru o lungă perioadă de timp”, a concluzionat călugărul.
Nota : Eu personal, sunt convins ca in 21.12.2012 nu se va intampla nimic din cele scrise mai sus. Insa, atunci cand astfel de informatii sunt luate in seama de catre NASA, ma vad nevoit sa va aduc la cunostinta aceste informatii, cum am facut-o si pana acum. Sunt convins ca lumea se schimba si se va schimba in continuare, ca umanitatea se afla la o granita ideologica, morala, economica, etc. si ca lumea in curand va trece la o noua forma de guvernare globala. Sunt convins ca si pamantul cu intregul nostru sistem solar se deplaseaza in spatiu trecand dintr-o zona in alta si asta in mod evident va aduce cu sine transformari climaterice, energetice, vibrationale, care se vor manifesta evident atat asupra comportamentului nostru particular si social, cat si asupra constiintei noastre. Sunt constient ca Era Vulpii se termina, era in care a dominat minciuna, siretlicul, magia, etc. si incepe o era noua cu tot ce de aici rezulta – Era Lupului. Pana acum am trait 1600 de ani ca si cum ar fi fost noaptea. 2013 este ca si cum primele secunde ale rasaritului, dupa care Soarele, Adevarul, Noua Era, treptat se va ridica deasupra orizontului si treptat va deveni zi. Aceasta noua zi va dura 1600 de ani. Va fi ziua lupului.
Cu toate acestea, poate ca nu este rau ca in casa sa existe un rucsac cu toate cele necesare si descrise mai sus, haine groase, incaltaminte rezistenta, documentele, chibrite, lumanari, un cutit, toporas, etc. pe care sa poti pune mana si sa pleci daca pamantul va da semne in acele zile ca ceva se intampla sau se pregateste. De regula, Pamantul da o multime de semne inainte ca ceva semnificativ sa se intample. Pasarile si animalele incep sa se comporte ciudat. Pamantul in sine vibreaza diferit inaintea marilor evenimente. Pana la urma, nici macar ingerii nu stiu cand si ce se va intampla in aceasta directie. Doar Dumnezeu stie.
Eu personal, nu ma ingrijorez, deoarece daca asa ceva se va intampla, nu de fenomen trebuie sa ma tem ci de oameni care pot sa isi piarda ratiunea, mintea si pot avea comportamente necontrolate.( anatol basarab )


Sau se spune : Sa speram la mai bine, dar sa ne pregatim de ce este mai rau !
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de danniela Lun 05 Noi 2012, 1:40 pm

Am priceput Day, asta era, am mai spicuit eu pe ici colo de pe internet ceva cu oraculul Maya sau whatever....insa ce treaba are datoria cu lumina si zona zero si toporul si cutitul si acoperitul geamului ca oricum e intuneric si nu se vede nimic.......daca am vziuni va spun, e ziua mea de nastere , ar trebui sa am presimtiri, asta daca nu is nesimtita....nu??
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de CCristinaC Lun 05 Noi 2012, 2:01 pm

Si pentru asta trebuie sa ne speriem? 21 decembrie e vineri. Deci, 3 zile, pina luni, avem weekend prelungit rade Hai sa zicem... o noapte romantica mai lunga.
E bine ca se vine si cu speranta ca dupa trei luni totul va fi ok. wink
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de pufoi Lun 05 Noi 2012, 2:07 pm

Interesant!
Dani acoperitul geamului e ca sa nu se vada de afara nimic in casa, nici o luminita si sa nu fii tentat sa te uiti afara, la ce se intampla. Se spune doar ca multi vor innebuni.
Un cutit ,toporas, ceva, in cazul in care va trebui sa parasesti casa, sa ai ceva la indemana: sa te poti apara si sa-ti poti procura hrana.
Hai, ca parca ma si vad in epoca de piatra, incercand sa aprind focul cu doua pietre...
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de CCristinaC Lun 05 Noi 2012, 2:12 pm

Ma duc sa-mi cumpar o duzina de brichete d-alea enorme de la chinezi rade
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de europolis Lun 05 Noi 2012, 2:13 pm

Ce tampenii rade Cum sa crezi asa ceva?
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de danniela Lun 05 Noi 2012, 2:25 pm

Stati asa ca abia acum chiorimea mea vede ca e decembrie nu noiembrie, deci pot sa imi fac ziua linistita.
Eu parca stiam ca D-zeu nu a spus nimanui cand vine sfarsitul si prin carti scria ca "la vremea de apoi vor apare martori mincinosi''.... daca cei de la NASA cred asa ceva sau nu.... Dar totusi e un pic rasuflata, un pic mai mult
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB