Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 EmptyAstazi la 11:02 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

+18
diada
Dorulet
Angelica18
Celya_f40
pufoi
tomari
denis21
georgeta.prnic
fiordaliso
Miniona
symos
dorinamisov
firicel
ikuta
mihaelavama
SilviaDumitrescu
europolis
romaya
22 participanți

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de ikuta Mier 10 Sept 2014, 9:42 am

Altcineva?
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de ikuta Mier 10 Sept 2014, 9:57 pm

Va astept maine!Eu sunt la targ pe str Matei Corvin (langa casa lui Matei Corvin)daca ajungeti mai repede haideti pe la mine si plecam impreuna
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de Celya_f40 Vin 12 Sept 2014, 4:43 pm

Nu incetez sa povestesc despre aceasta zi frumoasa, despre reusita acestei intalniri ...despre tot ceea ce nu se poate exprima in cuvinte.....fotografia si expresia acestor chipuri,este evident mai explicit ;)
Multumesc pentru prezenta fetelor!. Am simtit cu emotie asteptarea, revederea, imbratisarea fiecarei dintre voi. Satisfactia deosebita a fost si sa le cunosc pe Romaya si Fiordaliso. Pe Maria Anca si Neli Porca tot prietene virtuale si cu multa indemanare. Ikuta si Tomari...multumesc! .....daaaa.....sa ne invidiati si sa va doriti pe data viiotare sa ne fiti alaturi!
Las asadar fotografiile sa se exprime wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 12 Sept 2014, 6:13 pm

ooooo Doamne , cat de frumos, cat de emotionant!
Regret ca nu sunt din Cluj wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de piciul Vin 12 Sept 2014, 7:46 pm

Pai, noi ce sa spunem...ne bucuram de bucuria voastra!
Ma bucur ca intalnirea de gradul trei a lasat urme!
Sanatate, sanatate, sanatate!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de tomari Vin 12 Sept 2014, 9:30 pm

M-am simtit minunat si bucuria a fost mai mare cand am ocazia de a face cunostinta la propriu si cu celelalte fete atat de pe forum cat si de pe alt grup. prietenie
Interesant la foto o pozitie apare dublu dar la un moment dat era cea in care eram asezate la masa scratch
Timpul e atat de scurt la astfel de intalniri iar subiectele nesfarsite; e un moment de relash deosebit.
Apropo tortul a fost un dobos delicios, multumim Celya pentru surpriza pe care ne-ai facut-o pupi
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de Angelica18 Sam 13 Sept 2014, 8:56 am

Ma bucur pentru voi si-mi pare rau ca,din motive independente de vointa mea,nu am putut fi prezenta la aceasta intalnire.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de Celya_f40 Sam 13 Sept 2014, 4:49 pm

Angelica18, la anul nu scapi! wink
Facem tot posibilul , sa organizam mai bine, sa ne implicam in asta mai multe forumiste. Oricum am prins gustul de-acum si devine traditie hug
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de Dorulet Dum 14 Sept 2014, 7:22 am

Un mare eveniment,ma bucur pentru voi,putin trista ca n-am putut veni,dar imi iau revansa data viitoare.Pana atunci,va salut si va imbratisez! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4800
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de valentinadof Dum 14 Sept 2014, 11:10 am

Ce de fete frumoase in toate cele!Ma bucur si eu pt voi!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de Celya_f40 Dum 14 Sept 2014, 5:54 pm

Dorulet, ti-am simtit lipsa, data viitoare o sa ma tin scai de tine! hug
Valentinadof, multumiiiiim! kiss
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de Admina Dum 14 Sept 2014, 5:56 pm

Felicitari doamnelor! Sa va fie de bine intalnirea si la cat mai multe. prietenie Poate molipsiti si forumiste din alte zone, sa se intalneasca in numar mai mare. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de Celya_f40 Lun 02 Feb 2015, 8:17 pm

Buna seara dragi forumiste!
Faimoasa intalnire de la Cluj va deveni traditie de-acum!
Pentru anul acesta, as dori sa ne implicam mai mult si sa tinem legatura mai strans pentru o mai buna organizare.
Eu vin cu o propunere, poate voi aveti alta sau veniti cu ajustari sau.....mai stiu eu, cert e ca trebuie problemuta dezbatuta din timp. Zilele zboara si numa ce ne trezim in vara wink
Iata propunerea mea: fiecare sa pregateasca o bucata de ''ceva'' tricotat sau crosetat, un patrat, un fel de paturica. Si cum bine stim la Chios avem si parc, pajiste...ne punem sa le unim patratele si ne facem patura noastra care va creste in fiecare an, la fiecare intalnire. Va fi sezatoare la iarba verde cu berici la doza si cu cipsuri....o prajiturica si un suc.....hmmmm??? Cum suna?   beat  tricot  foame  rock
  Ar fi frumos sa stabilim o culoare, si doar nuantele sa fie diferite. Si stiti de ce as vrea o culoare?  Pentru ca mai incolo....nu stiu cand, la o alta intalnire, tema ar fi litere negre sau albastre sau.....orice, cu care vom foma un text scurt care ne reprezinta.
Astept parerea voastra, propunerile voastre ....daca ramanem la ideea mea sa intram in detalii...si asa mai departe.
Va pup ...nu mai pot de nerabdare!
Anul acesta toate drumurile duc la Cluj!
E valabil pentru toate forumistele! hug kiss
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de ikuta Mar 03 Feb 2015, 9:28 am

eu sunt de acord, sa vedem ce zic celelalte fete.Desi ar trebui sa alegem tehnica in care lucramcat mai repede.Anunta din timp cam pe cand vrei sa vii sa ne putem organiza.
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de Celya_f40 Mar 03 Feb 2015, 10:04 am

Tehnica nu e importanta as zice eu...chiar ar fi interesant cu diferite modele.
Anul asta se pare ca voi petrece mai mult timp in tara, poate chiar incepand din iunie...asa ca nu va trebui sa ne limitam la august-septembrie. wink
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de Angelica18 Mar 03 Feb 2015, 12:35 pm

Suna tare bine,Celya,iar ideea mi se pare super.Trebuie sa stabilim dimensiunile,culoarea...dar nu ducem lipsa de experte aici.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de tomari Mar 03 Feb 2015, 10:01 pm

boo   hop si eu pe-aici!
Astept sa vad ce hotarati; cred ca prima data ar fi bine sa se stabileasca culoarea, dimensiunile se pot ajusta pe parcurs.
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de Dorulet Mier 04 Feb 2015, 7:31 am

Amanuntele se vor stabili in timp,deocamdata e imortanta hotararea de a face din aceasta intalnire o traditie.Si suntem decise,asa-i?
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4800
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de Celya_f40 Mier 04 Feb 2015, 11:02 am

Va deveni sigur traditie Dorulet!
Una dintre teme ar trebui sa fie si sa-i dam un nume pe masura, care sa ne reprezinte.
Fetelor, nu asteptati hotarari va rog! Veniti cu propuneri!
Eu am o idee (la culoare), dar nu o spun inca, ca sa nu ziceti toate ca e buna, nu. Propun verde! Voi? wink
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de romaya Mier 04 Feb 2015, 11:11 am

Buna ideea cu verde -sunt atatea nuante frumoase hug
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de Celya_f40 Joi 05 Feb 2015, 3:01 pm

Nu mai vine nimeni cu alta propunere?
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de piciul Vin 06 Feb 2015, 6:29 am

Desi nu sunt din Cluj, aveam salvate cateva idei, cand am facut o patura la o provocare si m-am gandit sa le impartasesc cu voi! Succes!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de fiordaliso Dum 08 Feb 2015, 6:08 pm

Eu va spun de-acum ca lucrez cu fir gros sa termin repede! rade Si fetelor, putem alege orice alta zi in afara de joi? Ca eu joia nu o sa ajung niciodata la timp hug
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de Celya_f40 Mar 10 Feb 2015, 11:13 pm

Piciule, ce-mi plac modelele tale... pupi
Poate se nimereste si la tine vreo delegatie, ceva....cine stie wink
Eu nu m-am gandit sa stabilim si un model, dar daca vor fetele eu fac orice bee
Fiordaliso, pana sa stabilim ziua mai e cale lunga, sa ne apucam de treba mai intai. Nu conteaza firul, ziceti voi cat sa fie de mare si ce culoare.
Deci ca dimensiune, cam cat o paturica de bebe? Cat sa fie latura de 70-80 cam asa?
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de Angelica18 Mier 11 Feb 2015, 7:19 am

M-ai lovit cu verdele,Celya.E culoarea mea preferata,dar depinde ce vor si fetele.La fel ca si tine,eu fac orice.Astept startul!
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj  - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti - Forumiste à la Cluj

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB