Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

+52
AITEN
Cristache
godeta
aisha
denis21
cris_io_mat
LORIMAR
mihaelavama
cristinamihaela
kitty_1973
emmancita
fizicuta
diblaru maria
lennny
anamaria79"
samo99ro
europolis
corilex
bibitu
Uca
carmenco
Anuk
cocav
clara birau
AlinaJ.Bijoux
tinap
mariaz_09
crina68
rivka
Admina
anasia
Angelica18
Marry
virginia
romaya
dorina64
danniela
firicel
sorinamircov
mari01
stoy
dorinamisov
pufoi
kmn
MihaelaT
carmenlenuta
georgeta.prnic
alinutza_andrei08
Giobsy
gabyd
myky7robc
SilviaDumitrescu
56 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de georgeta.prnic Joi 12 Apr 2012, 2:56 pm

Virginia,frumoasa si pastelata bluzita,cu fir subtirel si finut,cred ca ti-a placut modelul ca ai avut motorase la degetele.Zilele trecute gata fustita,bluzita,vestuta....acum urmeaza....rochita,si.....palariuta asortata...asa ca pentru un concediu! pupi
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de virginia Joi 12 Apr 2012, 3:01 pm

Sarut-manutele, fetele Merci
Geo, acu caut un model de cardigan in 2 culori. E tare greu sa ma decid.
pupi
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de tinap Joi 12 Apr 2012, 3:55 pm

Vai de mine Virginia ce frumoasa e bluzita!Si ce repede lucrezi!!As vrea sa fac si eu o bluzita asa subtire pt.fata cea mare,dar nu stiu nici cum sa incep,s-o fac rotund sau raglan?Dati-mi si mie niste sfaturi,as vrea pt masura 38-40. kiss
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de virginia Joi 12 Apr 2012, 3:58 pm

Multumesc, Tina! pupi
Alege un model si striga dupa "Ajutor..."

virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 12 Apr 2012, 4:33 pm

Virginiaaaaa Flowers felicitari! Fooarte frumoasa a iesit! Musai sa fac si eu modelul asta ( si cate mai am pe lista..... ametit )
Spor la treaba in continuare ( desi... la cum postezi...cred ca ai destul rade pupi )

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de firicel Joi 12 Apr 2012, 4:35 pm

Maria,Dorina,Virgi,va multumesc! kiss

Virginia,a iesit super bluza!Si mie imi place foarte mult acest model dar mi se pare atat de greu....si ca trebuie sa ai rabdare multa sa faci ceva cu el Embarassed si eu sunt cam in viteza 5 mereu rade
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de virginia Joi 12 Apr 2012, 4:39 pm

Silvia, multumesc. pupi
Am mult timp liber, mai mult decat as avea nevoie (lipsa de servici).
Modelul este usor, Firi. Il gasesti la "diagrame".
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de firicel Dum 15 Apr 2012, 5:50 pm

Am terminat de accesorizat boleroul si l-am imbracat pt.sedinta foto wink
Am crosetat pentru el o brosa din fir de bumbac mercerizat de culoare maron si o alta brosa pt.care am folosit un cerculet ce era in cutia cu maimute si un betisor de la o inghetata pe care l-am imbracat in fir.
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]


Ultima editare efectuata de catre firicel in Dum 15 Apr 2012, 6:27 pm, editata de 1 ori
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 15 Apr 2012, 5:53 pm

E super,Firi.Poti sa te mandresti cu el.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 15 Apr 2012, 6:00 pm

Ce dragut e boleroiul tau!!! bounce Culoarea nu ma prea atrage dar in rest e super!! Sa-l porti sanatoasa!!! aplauze
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de georgeta.prnic Dum 15 Apr 2012, 6:07 pm

Se aseaza foarte bine,si super accesorizat!Foarte mandra posesoarea(creatoarea),si pentru ca s-a prezentat asa frumos kiss
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de clara birau Dum 15 Apr 2012, 6:28 pm

la toate fetele Hristos a inviat!!! fetelor sa aveti sarbatorile pascale cu bucurii si georgeta, silvioare,alina,angelica,firicel,virginia,ati mancat ati baut si acum despre ale noastre frumuseti rare pe aici firicel e cool boleroul si raglan pe deasupra visul meu !!sa-l porti sanatoasa si voioasa si altul la rand!!! kiss
clara birau
clara birau
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 172
Varsta : 68
Localizare : mehedinti
Data de inscriere : 10/03/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de tinap Dum 15 Apr 2012, 6:36 pm

Firicel,tare frumos boleroul!Sa-l porti sanatoasa!
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de clara birau Dum 15 Apr 2012, 6:40 pm

tina suicid scuze te puuuuuuuup si iarta ca nu te-am zarit !! un paste fericit si Hristos a inviat !! scuze de of topic!! kiss
clara birau
clara birau
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 172
Varsta : 68
Localizare : mehedinti
Data de inscriere : 10/03/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de firicel Dum 15 Apr 2012, 6:45 pm

Multumesc frumos fetelor!Ma bucur ca va place! kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 15 Apr 2012, 7:20 pm

Firicel foooarte frumoasa esti wink Adica .... bolerul e foarte frumos! si imi place mult si modul de inchidere. Daaarrr wink ( nu sunt eu daca nu zic un dar ) eu zic sa prinzi "acul " de cercult cu un fir ca sa nu se rataceasca unu le altul wink
De acum... cum trec sarbatorile sa mai faci altul ca le faci frumoase .

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de crina68 Dum 15 Apr 2012, 7:47 pm

Firicicoooooo,casă de modă și alta nu!!!
No,pe bune, chiar e supeeerrrr!!!!Îmi place muuullltttttt!!!!
Bravos!!!! pupi hug hug hug

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de clara birau Dum 15 Apr 2012, 8:03 pm

crinuta. . . hristos a inviat si lumina lina in suflet si bucuria invierii sa te bucure alaturi de cei dragi!!!si astept cu nerabdare sa mai vad cum se profileaza opera ta de arta !!! care ma lasa paf !!! e chiar frumoasa culoarea si nu mai zic de mana artistei!! dama mirat2
clara birau
clara birau
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 172
Varsta : 68
Localizare : mehedinti
Data de inscriere : 10/03/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de danniela Dum 15 Apr 2012, 8:51 pm

Firicel, inverseaza cifrele la varsta te rog!!!! Ti-a iesit super!! Si te face tanara si ....frumoasa esti deja! love love
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de crina68 Dum 15 Apr 2012, 9:00 pm

Clara,să dea Dumnezeu ,nouă toate,sănătate,belșug , înțelepciune și răbdare pentru a traversa timpurile grele ce le parcurgem....uffff

Opera de artă va stagna până miercuri Smile
Firul ,culoarea -sugestia Romayei
Modelul,schema-Virgi și fetele.Schema de asamblare a fustei ,tot Romaya...
În orice caz, sincer spun(nici nu pot fi altfel), mă simt ca într-o familie cu fetele acestea minunate! hug

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de firicel Dum 15 Apr 2012, 9:12 pm

Fetelor ma coplesiti si ma obligati sa-mi mai fac unu' ca prea mi-am luat-o in cap cu atatea laude wink
Crina,stagneaza lucrul pana miercuri si vineri ca e sarbatoare iar cu cruce rosie.
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de crina68 Dum 15 Apr 2012, 9:15 pm

Am văzut ,Firicico!
Mă execut,clar! pupi hug

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de clara birau Dum 15 Apr 2012, 9:15 pm

eu te admir pe tine de la inceput am simtit in tine o femeie deodebita in tot si in toate si cu calitati de exceptie si apropos de fire as vrea sa -mi zici si mie unde pt gasi un fir grena romana doar grena !!! si romana sau macar unul ca cel cu care faci mataluta"minunea" pantru domnisoara codruta!! Merci
clara birau
clara birau
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 172
Varsta : 68
Localizare : mehedinti
Data de inscriere : 10/03/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de crina68 Dum 15 Apr 2012, 9:20 pm

Clara, ți-am mai zis, am crescut în Tr.Severin!Deci,dacă tu nu mă lauzi,atunci cine????Mulțam de complimente ,dar sunt ,nițel, exagerate( mai sunt și modestă rade ) Smile !Sorry de offtopic,Silvioară!

Romaya m-a îndrumat cu achiziționarea firului.Îți trimit pe PM indicății!!! pupi

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de myky7robc Dum 15 Apr 2012, 10:57 pm

firi, felicitari si de la mine. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si bineinteles va pupacesc pe toate [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri - crosetate (15)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB