Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Martisoare din diverse materiale V

+90
nicoleta.a
andreea204
Letitia G.K.
aurahd
ttclaudiu
ismi3ismi
Tigrisor
Gerlinde13
Geta_63
geanina_scumpica
ioana.radu
dragan mirela
Celya_f40
ancaanca
mlizeta
Si1ver
gabitza_s80
anka_gabi
Tache Marilena
cory74
Rimmelle
daiana25
andreeatricoteaza
adriana.stancu
anasia
Maria Tatuti
stoy
gabi1972
alinutza80
Gianina4ever
Roxi_J
valentina147852
symos
moni_tinca
adriana33
ionela07
julix_2007
Pui_dEuropolis
cillywilly
SilviaDumitrescu
Dorulet
Gabica
Giobsy
cata.june
violetas
alinachiri
dandana
CCristinaC
emilia-elena
Giorgi
adelina24
duchess
piciul
carmendana
luminitza79
vlad_mom
culea mirela
georgeta.prnic
zahariaelouise
samo99ro
kitty_1973
anigherman
elluta
cocav
cretu_veronica22
firicel
Ana Maria
AlinaJ.Bijoux
diblaru maria
mariaz_09
gmiki1
Admina
fiordaliso
Andata
annamaria26985
cld
Uca
corina corina
carmenco
LORIMAR
smihaelaviorica
diana-s
danniela
ileana cosanzeana
ikuta
valentinadof
amoni
danabarbu2007
MagdaMarin
diada
94 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de annamaria26985 Vin 02 Mar 2012, 4:12 pm

wow fetelor am avut ce citi!
corina, uca, carmen, valentina pe toate va iubesc! kiss
eu am si vandut din martisoare si brose, dar am si daruit multe(a se citi sotul) si unele intradevar nu au fost apreciate, dar cele putine aprecieri si munca in sine m-au facut tare fericita, asa ca DA, fac si la anul.
Mai mult am fost si eu sa ma plimb printre tarabele de pe strada si am fost tare incantatata sa vad si cateva lucrate manual si o taraba cu quilling si flori crosetate frumos executate dar inecate in sclipici.... Sad
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de Andata Vin 02 Mar 2012, 6:21 pm

Cata dreptate aveti si cat ma supara si pe mine unii. Am si eu vecine care pot sa povesteasca in amanuntime ce s-a intamplat la nu's ce telenovela, dar sunt mirate ca am timp sa mai fac cate ceva. Una chiar m-a intrebat de ce m-am obosit eu sa mai dau banii pe fire pt o caciulita si sa mai si pierd timp sa o fac, cand gasesc atat de frumoase si ieftine pe piata? I-am spus doar ca ce poarta fie-mea vreau sa fie unic, nu de duzina si a cascat ochii la mine, ca nu intelegea.
Azi am fost sa iau laptele si tipei care vinde i-am dus un martisor facut de mine. Cu o saptamana in urma o intrebasem daca nu vrea sa cumpere, dar imi spusese ca ea nu mai da bani pe martisoare, mai bine ia cate o floare ca iese mai ieftin. Ei bine, azi se tot mira si ma intreba : Si cum e facut? Si cand ai timp? Si cat sunt materialele?


Si acum.... Total off topic dar totusi potrivit cred si aici, o fotografie gasita pe fb
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de fiordaliso Sam 03 Mar 2012, 11:16 am

Fetelor, love pe toate! Si eu ma confrunt cu aceeasi atitudine: cand am timp, daca merita, ca se gaseste mai ieftin de vanzare, nu merita sa te obosesti. Cand mi-am luat masina de cusut am fost intrebata ce fac cu ea, ca si asa nu ma pricep si croitorese sunt destule. Si da, cele care vorbesc asa nu ar avea timp, dar nu pierd un episod din telenovelele de la TV. Cel putin sotul meu apreciaza ce fac, ma ajuta cand am nevoie (acum imi face un flower loom). Si lui ii place sa mestereasca ceva tot timpul si ma intelege perfect. Am si cateva prietene care raman sincer uimite de ce fac si se bucura foarte mult de astfel de cadouri. In rest... cred ca Valentina are dreptate, multi ne invidiaza, iar in filmuletul pus de Uca am regasit lucruri familiare...
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de diana-s Sam 03 Mar 2012, 5:30 pm

deci e o atitudine general, din cate vad, initial ziceam ca asta e, facem pionierat si incet incet educam lumea...dar parca m-am saturat,sincer

anul asta ma preferat sa castig mai putin, dar sa lucrez mai calitativ si sa daruiesc/ vand doar celor care chiar imi cumpara de placere si apreciaza ceea ce fac

rezultat? am primit standing ovation as putea spune, cu telefoane si mesaje de multumire cu atata incantare in glas ca niciodata ...m-au uns la suflet chiar daca am castigat sa zic undeva pana in 200 de lei

mi-e mai bine asa decat sa mai inghet la targuri in aer liber sau sa primesc intrebarile alea care deranjeaza la un moment dat ,gen : "cand mai faci si astea?" sau "pt ce te mai agiti la cate chinezisme ieftine si frumoase sunt pe piata?"

imi pare rau pt fetele care incearca sa faca o sursa de venit din asta si nu le este apreciata munca si implicarea, mai ales ca este si multa implicare emotionala ...si aia doare, in timp lasa urme astfel de "aprecieri"

citisem undeva un fel citat din acela stil status: cand cineva incearca sa te aduca la nivelul lui, sa nu-l lasi, fiindca acela incearca doar sa te coboare la nivelul lui invidios fiind ca esti pe o treapta superioara si inaccesibila lui...ma rog, era mai concis spus, dar intelegi voi mesajul...pe mine ma ajuta uneori

iar filmuletul pus de uca doar ce-l vizionasem si eu...am regasit unele din "prietene" in acel tipar de comportament batutincap (un pic off-topic : una din ele si-a permis sa ma intrebe de copil si daca "facem tot ce trebuie" bann )
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de Admina Sam 03 Mar 2012, 7:41 pm

Pun aici parte dintr-un articol gasit pe net. E relevant zic eu, traditia e de mult uitata...

In Teleorman se fac mărţişoare după o tradiţie străveche

Anişoara Peţa are 84 de ani, este ultimul „vraci” din Fântânele – Teleorman şi îşi aminteşte că firele pentru mărţişoare erau toarse din lână, în luna ianuarie, imediat după Sfântul Ioan, la clacă, exclusiv de femei măritate. Acestea se strângeau în câte o casă şi lucrau firele de lână. O clacă pentru şnurul de mărţişor ţinea şapte zile, dar nu se mai ştie de ce exista un număr fix de zile. Lâna toarsă era împărţită în două, un fuior rămânea alb, altul era vopsit în roşu. De obicei, vopselurile erau făcute din ceapă sau diferite buruieni. În Teleorman se folosea “malaveţ”, care se dizolvau în oţet sau apă cu sare, pentru a stabiliza culoarea pe materialul textil. “Mamă, cei care aveau bani mai cumpărau şi lâna gata vopsită”, spune Anişoara Peţa. Următoarea etapă era împletirea şnurulu. Totul se făcea în secret şi se spunea o rugăciune pentru fiecare împletitură în parte. Femeia trebuia să ascundă mărţişorul, să nu îl vadă nici unul dintre membrii familiei înainte de 1 Martie. Apoi, pus în buzunar sau în sân, acesta era dus de femeie la biserică, la slujbele obişnuite, pentru “a se sfinţi” pe ascuns, fără să ştie nici măcar preotul. În seara ultimei zile a lunii februarie, copiii, inclusiv adolescenţii, făceau baie şi îşi pregăteau hainele curate pentru 1 Martie, când primeau mărţişorul, pe care îl legau la încheietura mâinii. “În trecut, nu primeau şnur decât copiii, fetele şi flăcăii”, ne-a spus octogenara din Fântânele.

Din cele aproximativ douazeci de femei chestionate niciuna nu a stiut ca Martisor a fost un barbat dintr-o legenda, care avea puteri magice. Doar doua au stiut ca initial numai snurul era cel ce se fabrica si care avea puteri prin descantec, iar mai apoi i s-au adaugat accesoriile de azi. Femeile de azi considera ca li s-a facut un cadou frumos de catre barbati, tinerele de catre iubiti, apoi ajung sa schimbe mertisoare intre ele, dar obicieul actual nu are nimic in comun cu traditia, fiind, in fapt, ceva inutil, fata de latura miraculoasa, magica, a legendei.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de gmiki1 Sam 03 Mar 2012, 9:16 pm

nu puneti la suflet vorbele rele...apreciati-va voi pe voi insiva si munca voastra ca nu ne da nimeni de pomana...eu fac cate putin din de toate si am si vandut,dar prefer sa le fac decat sa caut clienti din usa-n usa...am prietene care sunt super bucuroase cand le ofer ceva lucrat de mine dar cand asez pe masa si spun preturile nu-si doresc nimic Sad asta e...daca dai pe degeaba toata lumea se bucura,cand ceri bani toti spun ca si ei ar putea face,eu asta nu suport,insa mergem inainte cu fruntea sus caci a face handmade e un lucru extraordinar si nu oricine are rabdarea si talentul necesar pt a-l face...va pup si va urez o primavara frumoasa
gmiki1
gmiki1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 344
Varsta : 45
Localizare : buzau
Data de inscriere : 30/09/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de mariaz_09 Sam 03 Mar 2012, 10:19 pm

Sa va spun si eu ceva:Cand eram la serviciu si mergeam cu ceva facut de mine ziceau colegele ca sunt proasta sa-mi omor ochii cand se gasesc de gata.Dar,le placea daca le faceam ceva cadou.Unei colege i-a placut mult o caciula alba ,lana angora,destul de scump materialul,ii fac o caciula cadou si dupa o luna vine si mi-o arunca spunand fa ce vrei cu ea,ca ,,amantul"" X mi-a zis ca-s ca o baba!Cum credeti ca m-am simtit?Eu ,de cele mai multe ori cand ma odihnesc de la altceva lucrez,crosetez,tricotez,cos.Ma relaxeaza,si se spune ca cei care fac lucru de mana nu fac Alzeimer,sau cum i se mai spune.Faceti fetelor martisoare,bolerouri ,caciuli si ce-o mai fii ca altele ar face ,dar nu le duce capul.Gata!!Daca n-am somn noaptea ma scol,iau croseta si fac ceva pana dimineata. kiss
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de ikuta Dum 04 Mar 2012, 2:16 pm

Fetelor, trebuie sa ne obisnuim si sa nu mai bagam de seama ce zic unii si altiui.Avem in asociatie o doamna de 76 ani care face margele si zgardite gen cum se poarta in Oas, si nu se lasa .La targuri, cand ii vad marfa,mai zic fetele:
"Si eu stiu sa fac asa ceva!"Intodeauna doamna le intreaba :"si de ce nu faci?"pur si simplu le inchide gura.Dar sa revenim la oile martisoare ale noastre.Ieri am fost la supermarket in mall si erau inca standuri cu martisoare.Binenteles nu m-am putut abtine sa nu imi arunc privirea si sa fur modele.Aveau la unul din standuri flori crosetate, dar ce am vazut la voi erau mult mult superioare, asta fara nici o indoiala.Florile erau foarte simplu facute, trei flori simple cu 5 petale, puse una peste alta, iar in mijloc o margeluta, si costa 8 lei.Cand am zis ca este scumpa, baiatul care vindea mi-a raspuns:"Este lucru de mana doamna! Cat ati vrea sa fie 2-3 lei ca astea de fabrica?"Vedeti atitudine|?Chiar daca dupa lucratura nu merita atatiai bani.Asa ca hai sus capul si ne aparam si noi lucrul nostru.
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de cld Dum 04 Mar 2012, 3:24 pm

fiindca azi am "bantuit " pe net uite aici citeva modele care pot fi cu usurinta martisoare la anul: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de diblaru maria Dum 04 Mar 2012, 3:40 pm

Nu fiti triste fetelor ,eu ma bucur ca existati am avut atat de multe de invatat de la voi si mai am ,vreau sa va multumesc ca m-ati primit in familia voastra ,cea ce faceti voi eu cred ca este unic ,chiar daca sunt carcotasi care nu apreciaza cea ce faceti voi,oricum este mult mai usor sa urmaresti o telenovela ,oricine poate ,dar lucru de mana nu, trebue sa ai talent ,rabdare perseverenta .Va imbratisez pe toate. kiss
diblaru maria
diblaru maria
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 157
Localizare : crevedia
Data de inscriere : 03/10/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 04 Mar 2012, 4:03 pm

Maria, bine zis. Drept sa spun si eu urmaresc o telenovela dar fac si lucru de mana pt. ca asta imi place. Eu zic sa nu mai trebuie sa bagam in seama tot ce zic urat alte persoane despre lucru de mana Daca noua ne place atunci de ce sa nu facem? Poate intr-o zi o sa fim apreciate la adevarata noastra valoare. Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de corina corina Dum 04 Mar 2012, 4:28 pm

Cld , sunt o gramada de modele acolo ! Merci
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de Ana Maria Dum 04 Mar 2012, 5:06 pm

Superb link cld, multumim!
pupi
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de firicel Dum 04 Mar 2012, 5:09 pm

Cld,mi-ai dat de lucru cu adresa asta!Daca va duceti in stanga paginii unde zice ceva de crosetate(eset prima rubrica) si in paranteza numarul 944,acolo sunt 48 de pagini numai cu obiecte crosetate.Aceasta pagina pusa de Cld,este pag.21 din toate cele 48 de care va spun.M-am imbolnavit ce-am gasit acolo.Scheme de flori si numai(caciulite de vara,palariute,esarfe,etc)
Va doresc vizionare placuta!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de cretu_veronica22 Dum 04 Mar 2012, 5:21 pm

Am facut si eu martisoare,mai mult palariute,v-am aratat si v-am cerut o parere despere ele.Le-am vandut pe toate,am vandut vre-o 80 de bucati si sotul si baietii au avut si ei de unde oferi martisoare frumoase fara sa cheltuie nimeni nici un ban.Eu zic ca pe langa banutii adunati(le-am vandut foarte ieftine 2 lei/ bucata colegii mei de la serviciu si la colegii verisoarei mele)am fost bucuroasa ca au fost foarte incantati,au fost apreciate.Nici eu nu am timp de stat prin piete,nici nu am avut atatea si cred ca nu as putea sa cer asa multi bani pe ele.Pentru la anul as vrea sa invat sa fac si din fimo,mi-au placut mult cele vazute aici facute de cateva dintre voi.
Nu bagati in seama rautatea celor care nu stiu sa lucreze,sunt multe.
cretu_veronica22
cretu_veronica22
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 192
Varsta : 62
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de Ana Maria Dum 04 Mar 2012, 5:30 pm

pupi Firicel, nu m-as fi gandit sa ma uit si acolo. Unde mai pui ca la pozitiile urmatoare se gasesc si multe "modele" culinare, dar si de tricotaje - scuze de off topic .
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de firicel Dum 04 Mar 2012, 5:40 pm

Am vazut si eu asta si mi l-am salvat! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 04 Mar 2012, 5:42 pm

Superbe chestiutele crosetate din link-ul pus de Cls. Trebuie sa ma mai perfectionez si eu in crosetat. Poate dupa ce termin cu felicitariile de Paste!!! Merci
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de cocav Dum 04 Mar 2012, 5:47 pm

Cld multumesc , o grămadă de modele !
Vă doresc o însorită primăvară cu timp pe măsura fiecăruia şi spor !
cocav
cocav
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 229
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 28/07/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de elluta Dum 04 Mar 2012, 5:57 pm

Cld....ne-ai dat de lucru cu link-ul acela ....nu mai au copii loc la calculator de mine rade uite asa stau pe paginile alea frumos
elluta
elluta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Varsta : 45
Localizare : constanta
Data de inscriere : 31/10/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de cld Dum 04 Mar 2012, 7:18 pm

firicel a scris:Cld,mi-ai dat de lucru cu adresa asta!Daca va duceti in stanga paginii unde zice ceva de crosetate(eset prima rubrica) si in paranteza numarul 944,acolo sunt 48 de pagini numai cu obiecte crosetate.Aceasta pagina pusa de Cld,este pag.21 din toate cele 48 de care va spun.M-am imbolnavit ce-am gasit acolo.Scheme de flori si numai(caciulite de vara,palariute,esarfe,etc)
Va doresc vizionare placuta!

da firicel linkul l-am luat de la resurse, nu stiu cine l-a pus. eu traduc cu google si vad ce ma intereseaza. cind am dat peste modelele care merg pentru martisor m-am gindit sa le pun aici ca sa le gaseasca fetele mai repede!
cu placere fetele si spor la treaba!
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de carmenco Dum 04 Mar 2012, 11:03 pm

Acolo gasiti si iepurasul, melcul, fluturele pe care le-am facut eu Smile.
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de anigherman Lun 05 Mar 2012, 3:55 pm

Sunt splendide toate martisoarele! Eu anul acesta am facut martisoare crosetate, ca sa poata fi purtate ca brose. Am facut si cutii elegante cu panglica ca sa arate si mai bine. In total am facut doar vreo treizeci si ceva de martisoare pentru familie, gradinita si cunostinte...dar si cutiutele mi-au luat o gramada de timp. Eu sunt foarte multumita de rezultat si lumea este incantata de ele.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anigherman
anigherman
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 321
Varsta : 41
Localizare : TARGU MURES
Data de inscriere : 28/02/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de diada Mar 06 Mar 2012, 8:58 am

Si martisoarele daruite de mine, va arat pozele de grup:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si martisorul pentru mine din bile impaslite de la Uca, multumesc draga mea!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de kitty_1973 Mar 06 Mar 2012, 9:08 am

sa-i porti sanatoasa Diada! kiss
Felicitari Anigherman! Atat pentru martisoare, cat si pentru cutii! Legat de cutii ne poti da mai multe informatii? As vrea si eu sa fac.
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB