Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 EmptyMier 01 Mai 2024, 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

+50
zahariaelouise
bibitu
koky
despina13cucli
AlinaJ.Bijoux
dadina
denis21
Eva
albastrea
cocav
MagdaMarin
pufoi
cozma felicia
mari01
bluetteblue
kla78
firicel
Serban Valentina
anc@
Admina
adriuta
GinaP
europolis
lika
claudiana
rivka
godeta
cristina iosif
LORIMAR
Uca
mariaz_09
virginia
lucky
gabyd
geo
lennny
cld
Giobsy
dorinamisov
mishou
crina68
SilviaDumitrescu
mb09
Angelica18
georgeta.prnic
Cristina-Elena
raducan48
danniela
myky7robc
kmn
54 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

Mesaj Scris de lika Mar 06 Mar 2012, 5:53 pm

geo a scris:Lika, de cateva zile, de cand ai pus primele poze, am pierdut la timp pe forumul osinka, nimic altceva n-am facut Smile
Am salvat si eu din poze, m-as apuca de Jaquelin sau Mademoiselle... acum parca si de Charlotte.. ufff, ce mi-ai facut Smile
=
Geo, zi-mi si mie de unde va aprovizionati cu ata? Vre-un site ceva? Ai citit pe forumul respectiv ca toate rochiile de la Vanessa Montoro sunt crosetate cu matase (cred ca asta le si ofera efectul de lux)?
lika
lika
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/09/2010

http://www.liveinternet.ru/users/licusca/

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

Mesaj Scris de geo Mar 06 Mar 2012, 6:06 pm

am trimis pm Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

Mesaj Scris de dorinamisov Mar 06 Mar 2012, 8:51 pm

Ce sadica esti Lika ! Ai mila de noi ! peace
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

Mesaj Scris de lika Mar 06 Mar 2012, 8:59 pm

dorinamisov a scris:Ce sadica esti Lika ! Ai mila de noi ! peace
Dorina, cand am vazut cat potential si timp se pierde aici pe forum si la ce nivel de crosetat au ajuns unii prin Brazilia .. zid Am zis sa va bombardez, sa facem revolutie shot shot shot
lika
lika
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/09/2010

http://www.liveinternet.ru/users/licusca/

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

Mesaj Scris de myky7robc Mar 06 Mar 2012, 9:05 pm

stimata d-na lika, dar nu mai este spatiu pe server, gata ca ne-ai omorat de-a binelea.
io, nu mai fac aproape nimic si am ametit cate si cum salvez iar revin, mai da e o reala placere ce sa mai zic si am luat castane ca ai mei au mancat mai mult rece din cauzaa..aa taaa..aaa si numai a ta. wink pupi
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

Mesaj Scris de lika Mar 06 Mar 2012, 9:12 pm

myky7robc a scris:stimata d-na lika, dar nu mai este spatiu pe server, gata ca ne-ai omorat de-a binelea.
io, nu mai fac aproape nimic si am ametit cate si cum salvez iar revin, mai da e o reala placere ce sa mai zic si am luat castane ca ai mei au mancat mai mult rece din cauzaa..aa taaa..aaa si numai a ta. wink pupi
Stimata Mihaela, imi pare foarte rau pentru ai tai, cunosc fenomenul peace de cateva saptamani si ai mei trec printr-un post de mancare, atentie, curat, spalat si calcat rade
lika
lika
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/09/2010

http://www.liveinternet.ru/users/licusca/

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

Mesaj Scris de crina68 Mar 06 Mar 2012, 9:23 pm

Likuțo, ce faci soro????Nu dormi,nu mănânci,nu respiri.....scoți modele de abia prididim să le studiem!!Pupici!
În privința firelor,sunt de toate neamurile,pe forumul acesta!Sunt fete care vând,caută la b.a.z.a.r(iar îmi apărea chestia cu disperarea rade ),dar Geo cred căți-a dat sitteul cu bumbac ieftin de pe Breslo(se pretează,zic eu,danteloaselor astea de rochii wink ),bașca fetele generoase ce ne mai fac câte o bucurie, oferindu-ne fire ,aproape cadou!
Mulțumesc,Dorina! pupi pupi pupi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

Mesaj Scris de mb09 Mar 06 Mar 2012, 10:11 pm

geo iti multumesc. o sa incerc sa fac rata si gasca Smile, dar mai intai trebuie sa dau o fuga sa cumpar ata Smile. Imi recomandati ceva anume? Si inca o problema, amigurumi se lucreaza cu un anume numar de croset? Chiar nu am facut asa ceva pana acum si tare nu as vrea sa pierd timpul aiurea testand ate si crosete.
Super noile rochii lika, ca si restul de altfel. Eu mai vreau, macar sa imi clatesc ochii si sa visez Smile
Va multumesc si va pup.
mb09
mb09
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 125
Varsta : 42
Localizare : Smeura-Arges
Data de inscriere : 09/03/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

Mesaj Scris de geo Mar 06 Mar 2012, 10:18 pm

Mb, cred ca cel mai bine ar fi sa iei bumbac. Amigurumi se lucreaza cu o croseta mai mica decat cea recomandata firului, ca sa iasa lucrul strans si teapan, sa nu iasa umplutura.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Fusta crosetata de la Anna Musannikova

Mesaj Scris de lika Mar 06 Mar 2012, 10:44 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Autorul acestei fuste! Anna Musannikova
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
lika
lika
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/09/2010

http://www.liveinternet.ru/users/licusca/

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

Mesaj Scris de gabyd Mar 06 Mar 2012, 11:11 pm

likuta draga...tu ne-ai pus gand rau..... wink
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 57
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

Mesaj Scris de mari01 Mier 07 Mar 2012, 8:07 am

LIKA superbe modele imi vine sa ma apuc de crosetat desiiii sunt pe dinafara rau
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty GERARD DAREL-Geanta crosetata purtata de Angelina Jolie

Mesaj Scris de lika Mier 07 Mar 2012, 8:48 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
lika
lika
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/09/2010

http://www.liveinternet.ru/users/licusca/

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

Mesaj Scris de myky7robc Mier 07 Mar 2012, 9:33 am

cred ca asa o poseta as vrea si eu, ca e frumoasa si eleganta si mai ales, ia sa vad daca ghiciti!!!
exact, incapatoaree..eee.
valentina ai postat odata cu mine si acum tb sa editez mesajul si sa ma iesprim, ca si pozele tale imi plac, mai ales ultima fusta.
dar din ce fir or fi lucrate?
pare cam grosut, cred ca in, nu, voi ce ziceti? Merci
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

Mesaj Scris de Serban Valentina Mier 07 Mar 2012, 9:47 am


Da MYKY , am vazut ca am postat amindoua in acelasi timp.
Si eu am mai adaugat o poza cu modelul principal al fustei.
De fapt e o fusta , acelasi model dar in culori de bej .... mie imi place cea maron
inchis, ciocolatie.... imi place ciocolata .... rade rade
Am sa o rog pe lika sa ne traduca ea detalii despre fir deoarece nu ma descurc cu rusa.
Sunt pe Club Osinka . kiss
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

Mesaj Scris de mb09 Mier 07 Mar 2012, 10:02 am

mari01 exact acelasi sentiment il am si eu, desi nu ma pricep la crosetat in asa mare fel, de fiecare data cand ma uit pe poze pe aici imi spun asa: "Gata, ma apuc sa invat sa crosetez sa imi fac si eu asemenea minunatii. ... Dar apoi ma trezesc..., si imi dau seama ca abia am timp de medicina si familie, intre timp mai si margelesc, cand sa mai si crosetez?
Apoi m-ai imbolnavit lika cu geanta aia... toate ca toate... dar geanta e divina. Asa ca intreb... cat costa, fetelor care crosetati, o asemena geanta? va pup si Va doresc o zi buna.
mb09
mb09
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 125
Varsta : 42
Localizare : Smeura-Arges
Data de inscriere : 09/03/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

Mesaj Scris de lika Mier 07 Mar 2012, 10:04 am

Da, Valentina, va ajut cu drag, dati-mi va rog link-ul spre aceasta descriere si va traduc.
lika
lika
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/09/2010

http://www.liveinternet.ru/users/licusca/

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

Mesaj Scris de Serban Valentina Mier 07 Mar 2012, 10:16 am

Mersi Lika pentru raspunsul tau afirmativ ....google traduce in romana dar de
aseara nu mai am setarea pe traducere directa in romana.
Apoi chiar si asa , traducerea are de suferit in corectitudine , asa ca e mai
bine sa ne traduci tu cunoscind limba rusa, e altceva.
uite linkul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] , vezi i ca sunt mai multe pagini ... din cite mi-am dat seama e un proiect al fetelor pe mai multe zile/
Merci Merci
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

Mesaj Scris de lika Mier 07 Mar 2012, 10:53 am

1. ”bumbac mercerizat” turcesc, denumiri Almina, Maxi, (croseta 1.5)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
2. bumbac mercerizat egiptean - pentru o fusta ar merge -5 ghemuri АННА 16 (100% 530 m/100 gr.). (croseta1.5-2)
[url=AICI]Aici mai multe[/url]

3. Аnnа Тvisт 500 m-100 gr de la Sеаm, (croseta 1.75)

4. SOUND 64% bumbac, 36% Rayon viscoza : 50gr/200 m

5. Madame tricote , Тurcia,100gr/ 565 m ,100% bumbac mercerizat

Mai multe despre materie prima si descrierea lucrarii ( 66 de pagini de forum Aici ) rade
lika
lika
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/09/2010

http://www.liveinternet.ru/users/licusca/

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

Mesaj Scris de Serban Valentina Mier 07 Mar 2012, 11:05 am


Aaaaa vezi ti-am spus eu .... ma uitam ca mita-n calendar.
Cu toate ca-mi propusesem mai din toamna ( de cind am descoperit ,, dantela irlandeza,,pe siturile rusesti) sa pun mina pe dictionar...
Dar pina traduc trece muuuulta apa pe Dunare ....
rade rade
Multumesc muuuult Lika , ne esti de mare folos. love multumesc
M-ai luminat cu privire la ce fire folosesc ... ce si cum fac, ca fac f f frumos rusoaicele astea si ucrainiencele si moldovencele .... aplauze aplauze
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

Mesaj Scris de geo Mier 07 Mar 2012, 11:10 am

Valentina, daca vrei te ajut sa refaci setarea pentru traducere in romana. Am citit si eu forumul cu ajutorul Google, dar mi s-a parut ca imi zice bancuri lol!
Bancuri proaste, pe care nu le inteleg rade
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

Mesaj Scris de crina68 Mier 07 Mar 2012, 11:13 am

Pe noi ne-ar interesa de am putea să comandăm,DAR nu posta aici,să nu se considere reclamă și să nu-ți iei termometru!
În schimb ca o doamnăce ești, dă-ne PM și te vom iubi și mai mult!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 07 Mar 2012, 11:16 am

Geooooo mi se pare mie sau si tu ai luat-o pe urmele lu' Crina? Adica mai multa vorba decat fapta wink Tu cum stai cu verziciunea ta? Hai misca-te la "ajutor" si sa-ti vad raportul si tie.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

Mesaj Scris de gabyd Mier 07 Mar 2012, 11:17 am

Daaaaaaaaaaaaaaaa.....mare dreptate are Crina. Si eu astep PM daca se poate comanda pupi
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 57
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

Mesaj Scris de Serban Valentina Mier 07 Mar 2012, 11:24 am

Geo mersi mult ...ups ! am crezut ca eu am stricat-o ... rade imi place sa testez anumite comenzi dar mai si stric uneori ....
Daaaaa Crina dorim fire ....de cind vad siturile lor visez fire si iar fire....
Aseara pe Picasa Web albums mi-a trimis o poloneza poze cu firele ei...
sunt asa de diverse si multe ca nu-ti vine sa crezi ce muulte si finute au si ele. kiss
Silvia ... scuze off topic
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (8) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (8)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB