Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua impreuna!(2)

+52
ruxypixy
maria_covacef
67dana
Doina
micutzza19
stella
Day
firimitura
costi_iacob
SilviaDumitrescu
aisha
teisoara
livia1981
Armeana
Giobsy
chrissart
Laila
noor
ionela stefan
Liana
Bianca
claudde
Clio_Ela
kitty_1973
postoleirina
Maia
ioana soare
cris69
mariapursisimplu
Camy
Eva
Ania
oanabijux
totolina
geany
gabita
Allyyna
lorinaoo1
mihatm80
ariana
t.alina
mimizami
tomari
julix_2007
irish05
Buburuza
carmenush
Admina
duchess
diada
MihaelaT
arime
56 participanți

Pagina 7 din 30 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 18 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Buburuza Joi 26 Mar 2009, 9:51 am

Buna dimineata,

Cafelutaaaaa... Admina, am facut eu mai demult (pe un alt forum, stii tu care wink ) o colectie maaaare-maaare de poezioare pentru copii Daca vrei, iti dau link-ul.
Asaaa... Ieri dupamiaza am fost cu fecioru' la echitatie, ca n-am mai fost in ultima vreme si ii era dor si de caluti si de antrenorul lui. Asa ca am "hranit" caii cu zahar cubic si mere si baiatu' a calarit vreo jumatate de ora afara chit ca batea vantul rau de tot.
Si pentru ca ne-au mai ramas mere, diseara cand se intoarce de la gradi o sa facem impreuna un soi de placinta... mai degaraba o inventie zapacita - habar n-am ce-o sa iasa ca n-am mai facut niciodata asa ceva. Dar de distrat sigur o sa ne distram. Si-o sa fie sigur-sigur dulce si gustoasa, ca o sa amestecam cubulete de mar, stafide, nuci, migdale, arome, dulceata de portocale... si ce mai gasim prin dulapuri.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Buburuza Joi 26 Mar 2009, 9:58 am

Aaaa! Si apropos de cooptarea copilului la activitati utile... al meu spala vase cu o placere nebuna. Adica ii place asa de mult incat il pot "santaja" - daca-ti faci ordine in camera, iti dau voie sa speli vasele (sigur, trebuie sa le mai spal eu dupa aceea, pe furis, ca altfel se oftica). Mai nou, a descoperit si spalatul rufelor la mana. Da' are o indemanareeee! La stors inca nu se descurca, da ma ia cu lesin de placere cand il vad cat de serios freaca la tricouasele si chiloteii lui si le clateste in 7 ape Smile - la asta chiar nu este nevoie sa le mai eu la mana inca odata.
Ma mai ajuta si la bucatarie... dar mai putin pentru ca la noi in casa nu se prea gatesc mancaruri traditionale si nici dulciuri pen'ca suntem foarte mofturosi la mancare (el si tati ) si la dieta vesnica (eu)
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de diada Joi 26 Mar 2009, 3:26 pm

si eu la cafea, cam tarziu azi....

Buburuza love abia astept sa se miste singur, sa nu mai fie asa dependent de mine, daramite sa mai si spele sau bucatarie, desi sunt convinsa ca o sa vrea si el love dar parca asa ce nu mai trece perioada asta cand se agata de mine zid + ca abia astept sa vorbeasca, sa ne intelegem si noi wink , sa ma inteleaga ca eu vreau sa cos ceva rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Buburuza Joi 26 Mar 2009, 3:39 pm

Ooof, ooof, diada... Asa ziceam si eu acum cativa ani. Si-acum parca l-as mai vrea bebelus; mi-e dor de el bebelus. Parca nu m-am saturat sa-l car in brate, sa-l pupacesc, sa-l vad crescand. Pe de-alta parte, cand a plecat musiu la gradinita (pe la doi ani si jumatate) m-am simtit eliberata pentru ca aveam in sfarsit, cateva ore numai ale ele!
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 26 Mar 2009, 3:43 pm

Sall!
Buburuza, pai ai ajutor nu gluma! Merci
Diada, timpul zboara cat ai clipi si odata va fi mare. de cate ori ma uit la Diana ma minunez.parca acu' era mica, mica si acuma atatea face si spune...
deseara avem cina "romantica" rade eu si fii-mea. aseara a vazut iar suporturile acelea pt lumanari si m-a intrebat:"mami, cand facem o cina romantica?" mno i-am explicat ce inseamna o cina romantica si atunci mi-a spus ca vrea cina pt printesa...
asa ca deseara mancam la lumina lumanarilor love
tot aseara facea exercitii, sa mearga ca o printesa si mi-a spus ca vrea sa se imbrace cu rochita aia alba de cand a fost Scufita Rosie, dar "o sa-mi pun si-o esarfa ceva ca-i prea simpla rochita" Shocked si a continuat"sa te imbraci si tu frumos, nu in trening" Smile
asa ca voi pregati copanele cu cartofi la cuptor ca asta-i place cel mai mult, aranjam masa frumos, ne imbracam ca pt cina si ne jucam de-a printesa si, cica eu voi fi regina rade asta-i ultimul gand. si la gradi i-a spus doamne ca deseara are cina romantica.
a fost mortala cand s-a trezit dimineata...primele ei cuvinte au fost: "mami, maine-i azi?" Smile pt ca aseara i-am spus ca maine vom cina la lumina lumanarilor.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Eva Joi 26 Mar 2009, 4:36 pm

Si eu la cafeluta (doar in vis Smile , ca abia am scapat de durerea de stomac)! Astept sa mi se trezeasca fata, ca doarme de vreo 3 ceasuri wink .... Inainte de culcare mi-a facut si ea putina ordine in dulapul din bucatarie, ca nu stateau oalele cum trebuie rade
Buburuza, vreau si eu link cu poezioare Merci ... mai stiu eu cate ceva, dar deaja sunt insuficiente Smile ...
Mi-am pus in aplicare ideea de care ziceam la un alt topic... si am scos un tipar (primul meu tipar wink ) ... Vad eu mai tarziu ce material sacrific si bag fara mila foarfecele in el taie ...
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de geany Joi 26 Mar 2009, 4:43 pm

e o dulce fetita ta mihaelacu siguranta toti copilasii vostrii pupi
dar cum spuneai buburuza asa era fatele meu cand era mic,,,un gospodar si jumatate la toate cele,,,e cu 5 ani mai mare ca mine,,,,dar dupa ce a crescut ma platea sa-i fac curat in camera si sa-i spal farfuria dupa ce manca si te miri ce sa-i mai fac:laugh:
deci...ajutativa copiii sa nu ramana fara hobby-uri de cand era copil mic wink
aaa...si inca ceva...intr-un an era de vreo 3 anisori si era la bunica(la ghelar langa hunedoara)si avusese ca niciodata doar vreo 7 puisori de gaina,,,pana intr-o zi insorita cand statea fratioru meu pe banca la soare sa dea mancare la pui;dupa ce i-a hranit a stiut ca el doarme dupa ce papa si a culcat puisorii unul cate unul...asa la rand si i-o acoperit dupa ce lea sucit capul la toti ca se tot trezeau si trebuie sa doarma rade
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de oanabijux Vin 27 Mar 2009, 10:07 am

Salutare,
Am dat o fuga sa ma cafelesc cu voi inainte sa plec la facultate.
Inca putin si vine weekend-ul. hug
Spor la lucru fetelor! tricot cos cos broda taie
oanabijux
oanabijux
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://oanapinky.sunphoto.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 28 Mar 2009, 3:45 pm

sall, bee !
ce faceti? azi nu beti cafea?...sau mesteriti cate ceva ori ati iest la soare?

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 29 Mar 2009, 6:27 pm

salutare!
pe unde umblati? ati iesit prin parcuri sa va bucurati de soare?
la noi e innorat si cam urat, asa ca am stat mai mult prin casa...

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de mihatm80 Dum 29 Mar 2009, 8:04 pm

eu am umblat prin oras din magazin in magazin si mi-am facut un car de nervi ca nu am gasi nimic deosebit ce deosebit vroiam nu stiam nici eu dar pana la urma mi-am luat doua fuste si la printesa cateva haine ca a crescut iarna aceasta fantastic si asa ca a trecut si duminica aceasta fara sa merg la biserica rusinica mie hug
mihatm80
mihatm80
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 43
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 11/01/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de ioana soare Dum 29 Mar 2009, 8:10 pm

vin si eu la o cafeluta cu voi, desi ca si Cris, nici eu nu beau cafea. Smile Ma primiti cu un suc? wink
Mihaela imi place mult poza voastra! Ati fost doua frumoase la cina voastra romantica/de printese Smile

O seara frumoasa si sa aveti o saptamana cat mai usoara!
sunny
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 29 Mar 2009, 8:17 pm

Mihatm80, pai cumperi "cusatoare" si-ti faci tu ce vrei.
Ioana, sar'na!
cina....yuiii ca si acu' tot mai vorbeste de ea Smile .a fost foarte incantata...

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de diada Lun 30 Mar 2009, 12:44 am

Mihaela si mie mi-a atras atentia poza wink bestiala! Flowers

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Maia Lun 30 Mar 2009, 8:44 am

Buna dimineata....Ceau la toata lumea(cum se spune la noi la Timisoara)...Vin si eu cu cafeaua si ma bucur sa va intalnesc din nou!Acum mama mea sta cu bebele-ul putin si eu profit de ocazie sa beau cafeaua cu voi.Va pupici MAIA
avatar
Maia
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 29/03/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Ania Lun 30 Mar 2009, 9:45 am

ceau - ce dor imi e sa aud "ceau" . sotul meu e din timisoara , dar momentan stam in pitesti .. si speram sa revenim in timisoara cat de curand ..
in rest de asta - sper sa termin azi o caciulita pentru nepoata mea ,si sa mai fac la bluza mea ..
sa aveti o zi buna !
Ania
Ania
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 36
Data de inscriere : 05/11/2008

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de tomari Mier 01 Apr 2009, 10:32 pm

Astazi am avut o zi mai bine zis dupa-amiaza cumplita, v-am spus mai demult despre zilele cand am musafiri cu "citatie"; ei bine azi cei anuntati nu au sosit dar au venit altii neinvitati sau anuntati. Pana la ora 21 am fost usiera - deschide usa - inchide usa zid zid zid

scratch inca nu stiu daca sa mai trec pe la bucatarie sau direct la culcare; daca ma uit bine e mai aproape patul asa ca Sleep noapte buna!
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Admina Joi 02 Apr 2009, 9:01 pm

Tomari, lasa ca e bine ca erau anuntati unii si era curat, erai pregatita. Eu urasc daca vine cineva pe capul meu, neanuntat... uneori si anuntat ma enerveaza rade
Azi in timpul liber m-am omorat sa brodez un super complicat vultur cu 2 capete, mii pene si nebunii zid Toate bune si frumoase, mergea ca unsa masina, pana sa fac o mica pauza din motive de oboseala vizuala, timp in care fi-mea s-a gandit sa-mi butoneze ea la masina... a schimbat in zig-zag, tensiunea in firul superior si nu mai stiu ce. Ideea e ca dupa aia, n-a mai vrut neam, sa brodeze, ingramadea ata jos... Aia e telenovela de azi cos

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de diada Vin 03 Apr 2009, 12:35 am

Admina a scris: Eu urasc daca vine cineva pe capul meu, neanuntat... uneori si anuntat ma enerveaza rade
..... fi-mea s-a gandit sa-mi butoneze ea la masina... a schimbat in zig-zag, tensiunea in firul superior si nu mai stiu ce. Ideea e ca dupa aia, n-a mai vrut neam, sa brodeze, ingramadea ata jos...

rade rade rade rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 03 Apr 2009, 9:02 am

'neata!
nici eu nu ma omor cu musafirii pt ca mi se intampla sa vina taman cand am treaba...
eu sunt fericita ca aseara a venit bona ura de luni am scapat de crosul de dimineata, are ci sa-mi duca copila la gradi.
eu am mai facut doua caciuli, una alba pt nepotica si una din resturi de fire galbena cu putin alb. merge asa rapid.
azi mergem la scoala de la 12 ca are profa de romana inspectia de grad si-am inversat programul si de la 3 mergem la spectacolul scolii.fiecare clasa de gimnaziu reprezinta o tara si-au pregatit un mic program.
pe Diana o iau cu mine...abia asteapta.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de postoleirina Vin 03 Apr 2009, 9:11 am

MihaelaT a scris:'neata!
azi mergem la scoala de la 12 ca are profa de romana inspectia de grad si-am inversat programul si de la 3 mergem la spectacolul scolii.fiecare clasa de gimnaziu reprezinta o tara si-au pregatit un mic program.
pe Diana o iau cu mine...abia asteapta.

esti profesoara?
avatar
postoleirina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 42
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/02/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 03 Apr 2009, 9:32 am

sunt invatatoare, Irina!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de postoleirina Vin 03 Apr 2009, 9:36 am

MihaelaT a scris:sunt invatatoare, Irina!
Aha..f frumos. De aici se trage rabdarea ta :P.
Am fost si eu profesoara de informatica aproape 4 ani, dar m-am lasat.
avatar
postoleirina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 42
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/02/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 03 Apr 2009, 9:52 am

...rabdare? pai sa stii ca mi-o mai pierd si eu, cateodata destul de des, dar saracia stie ca nu la scoala ci mai mult acasa Embarassed
nervii mei s-au cam slabit acum 6 ani cand am avut probleme, dar caut sa ma controlez, sa ma stapanesc, ca de eu nu reusesc...nimeni nu va reusi sa ma faca sa fiu stapana pe mine.trebuie doar sa vrei.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de postoleirina Vin 03 Apr 2009, 11:41 am

eu am ramas cu un defect de cand eram profesoara...vorbesc f tare. Aveam un lab imens si ca cel din spate sa ma auda tb sa am o tonalitate mai ridicata. Acum o mai iau pe aratura cateodata si sotul meu imi tot zice "Mai jos tonu ca nu mai esti profa !" Smile))Eu aveam rabdare, si in general am rabdare, insa am plecat din cauza salarului si a plafonarii. Cel putin in domeniul meu te plafonezi, nu reuseam sa invat nimic nou. Acum sunt multumita la firma de soft la care lucrez, in fiecare zi invat ceva nou si util. Insa nu mai e atata timp liber ca in invatamant...tanjesc dupa vacanta de vara :D
avatar
postoleirina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 42
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/02/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 30 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 18 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB