Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

+54
Dorulet
bibitu
dorina64
samo99ro
katty25
tinap
pufulici
MagdaMarin
Angela2011
tadok
piciul
mimiady63
Angelica18
Carmencyta
ancush
firicel
cris_io_mat
trandafiras78
squirrel
danida
dana_ana23
eriliana
rucsy
elenao
kerkyra
crina68
Serban Valentina
SilviaDumitrescu
cristinadumitru1977
cory74
cld
geo
emmancita
odrina
lucky
mari01
kmn
myky7robc
mnarcisa
diada
ivanoiuadela9
teisoara
24elena
stoy
canadianca50
mykya
ioana soare
kitty_1973
violetas
georgeta.prnic
marlen372001
Uca
alessia2007
pufoi
58 participanți

Pagina 3 din 31 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 17 ... 31  Urmatorul

In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de mnarcisa Mier 25 Ian 2012, 8:57 pm

marlen372001 a scris:

firul e foarte frumos, dar ma mira ca nu e verde (vezi cum te cunosc) [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
marlen
wwooowww! asta chiar e o surpriza! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] si daca ma gandesc bine chiar nu am nimic verde , dar nu e timplul pierdut [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acum stau cuminte si astept diagrama. Mai trebuie sa cumpar andrelele. Am unele ce cred ca sunt 3,5.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 25 Ian 2012, 9:30 pm

@mari01,
cat fir folosesti depinde de grosimea lui, dar si de grosimea andrelelor. asa cum ziceam si mai-nainte cu cat mai mari andrelele, cu atat mai bine. eu as zice sa iei 100 g fir pt. etola si 200 pt.sal. daca te hotarasti si pentru forma triunghi, separat la mijloc, la fel ca la puloverele raglan - vei lucra "cat te tine firul".

@odrina,
firul de alize e mai grosut putin, se lucreaza f.bine cu andrele 2,5. daca tii clasificarea aia americana, unde firele 0 sunt cele mai subtiri (ideal ar fi sa avem din alea, dar eu sincer in romania nu am gasit) si 3 cele mai groase (chunky) alize se incadreaza la 1.

@mnarcisa,
draga mea, am postat modele cu frunze care merg bine pe verde si eram 99% sigura ca iti alegi asa ceva. s-ar putea ca andrelele de 3,5 sa fie putin mici. incercand modelul, iti vei putea da seama daca te multumeste cum iese. ai vazut ce "rar lucrate" sunt salurile postate.

ca sa vedeti ca si eu am inceput sa evaluez proiectul, va spun ca desi nu vreau sa influentez pe nimeni, eu oscilez intre 2 modele de frunze si am un fir verde-frunza luat special pentru aceste modele.

va spun noapte buna, deocamdata si pupici,
marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de emmancita Mier 25 Ian 2012, 9:41 pm

Fetele, va astept sa vad la ce va hotarati si poate...ma bag si eu!Fire am, un sac! tot turcesti`Poate o etola sa fac si eu, cu salul...nu ma vad!Pupici pupi


Am modificat, ca ma incurcasem in atatea frumuseti.


Ultima editare efectuata de catre emmancita in Mier 25 Ian 2012, 10:30 pm, editata de 1 ori
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Mier 25 Ian 2012, 10:12 pm

Narcisa e frumos firul tau, dar parerea mea e ca o sa-ti ascunda dantela, fiind asa dungat. Salurile din dantela fina ies cel mai frumos lucrate cu fir uni sau cu variatii mici ale aceleiasi nuante.

Un Triinu cu modificari am si eu pe lista de anul asta:))
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de mykya Mier 25 Ian 2012, 11:07 pm

Mie imi place SALul KIRI. O iesi bine cu degrade sau caut un fir uni?
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Mier 25 Ian 2012, 11:44 pm

Am vazut foarte multe Kiri multicolore sau dungate, insa parerea mea e ca nu au acelasi farmec ca cele uni. Cele uni sunt mai elegante si mai fine si arata dantela in toata splendoarea ei. Dar e doar o parere personala.

Ca sa-ti faci o parere proprie, uite poze cu Kiri uni si Kiri multicolor

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de odrina Joi 26 Ian 2012, 3:42 am

Multumesc pt raspuns, Marlen, o sa caut printre firele mele sa vad ce am.
odrina
odrina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 208
Localizare : USA
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de geo Joi 26 Ian 2012, 9:02 am

Daca nu as avea 1000 de proiecte in coada si timp asa de putin, m-as baga si eu. Dar urmaresc subiectul si mai pun in coada si un sal Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 26 Ian 2012, 9:38 am

@mykya,
am facut o pasiune pentru fire degrade acum 1 an si mi-am luat vreo 4 feluri. am lucrat pulovere din ele si sal.
la ultimul poncho am incercat 3 modele si am observat ca modelul NU SE VEDE DELOC. Ba, ca sa-mi faca si mai mult in necaz, cu cat era mai complicat si mai frumos(model de dantela) cu atat nu se vedea deloc.

asa ca : va recomand daca veti alege firul degrade, acesta are modelul inclus in pachet. odata ce-l lucrati, multumiti-va cu punct jerse (fata pe fata, docul pe dos) cu accente de bordura sau elastic putim complicate, ca nu se vede nimica. Puteti alege un raglan de sus (asemenator se lucreaza si pocho in 4 parti).

o sa postez ultimul pulover si poncho sa va faceti o idee. sa le pozez deseara acasa.

mykya, o sa postez diagrame cu modele ajurate mai simple, care nu sunt dantela-dantela, pe care le poti incerca si apoi te decizi daca vrei salul asa sau o sa lucrezi fir uni.
dar trebuie sa fiu de acord cu ioana : cele mai elegante saluri, la care modelele de dantela sunt mortale (a se citi... complicate) si te poti lauda cu ele oriunde sunt cele din uni.
marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de teisoara Joi 26 Ian 2012, 9:45 am

eu as alege un sal Kiri cu fir uni daca mai sunt doritoare,daca nu .......ma supun majoritatii kiss
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de cld Joi 26 Ian 2012, 9:47 am

si eu imi doresc foarte mult un sal! cel Kiri e splendid!!!
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de geo Joi 26 Ian 2012, 9:58 am

Cred ca Marlen va va ajuta indiferent de ce proiect alegeti, nu trebuie sa lucrati toate la acelasi Smile
Si eu tot Kiri l-as face, e foarte frumos.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 26 Ian 2012, 10:54 am

draga geo,

iti multumesc de impresia buna pe care o ai despre mine, fireste ca o sa ajut pe toata lumea.
speram insa sa ne hotaram pentru 2, max. 3 modele: sa zicem un sal kiri, o etola si probabil un al treilea sal si la final sa ne laudam in rezultate.
ca doar de-aia ii zice "knit-along"- adicatelea sa tricotam cu toatele impreuna wink tricot

insa, in acelasi timp - nu vreau sa influentez pe nimeni. ce vrea isi alege fiecare.

diagramele vor fi puse separat de poze, dar le veti pute aidentifica - din motive lesne de inteles.
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de diada Joi 26 Ian 2012, 11:07 am

Ma bag si eu, o sa revin cu poza firului. Multumim Marlen, nu stiu daca o sa fiu gata la timp dar macar incerc hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Joi 26 Ian 2012, 11:16 am

M-as baga si eu ... dar nu promit inca deoarece nu am gasit un fir potrivit pentru salul verde hug
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de cld Joi 26 Ian 2012, 11:21 am

nici eu nu am inca firul, dar cind ajung la oras o sa imi iau alize. ajung 200g?
marlen eu in ultimul timp am crosetat mai mult, dar stiu sa tricotez de cind eram copil - m-a invatat bunica.
nu mai stiu sa potrivesc nr. andrelelor cu grosimea firului.
daca iau alize uni andrelele ce nr sa le iau ? vreau sa fie asa finut ca panza de paianjan. cred ca mai groase!
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de diada Joi 26 Ian 2012, 11:32 am

asta ar fi firul, imi pare rau ca nu am alta culoare, ce numar de andrele imi trebuie?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de cld Joi 26 Ian 2012, 11:34 am

si eu tot negru vreau sa il fac daca gasesc firul, daca nu maro inchis.
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 26 Ian 2012, 11:42 am

Dragele mele,

@diada
firul e bun de subtire, dar sa tii cont ca e negru (adica socoteste la ce vrei sa-l imbraci dupa aia). eu cred ca o sa iasa o chestie super eleganta. andrele minim 3,5 sau mai bine 4. am recomandat mai-nainte ca modelul sa fie incercat separat, asa ca lucrezi cu fiul si vezi cum iti place ce iese. sau si mai bine il postezi si iti spun eu.
atentie ! la salul triunghiular iti trebuie circulare. la etola merg si drepte.

@cld,
am scris si la postarile de pe la inceput : 100 g la etola si 200 g aprox la sal. daca vei alege la sal forma triunghiulara din 2 buc, lucrezi "cat te tine firul".

de lucrat la sal nu lucram decat peste 1 saptamana, avem timp destul sa asteptam pe toata lumea.

haideti, fetelor !
marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de pufoi Joi 26 Ian 2012, 1:45 pm

Marlen bine ca m-ai lamurit si pe mine cu firul degrade( adica faptul ca nu se vede modelul pe el si e pacat). deci firul e mai bine sa fie uni.
apoi, nu stiu daca gasesc alize aici... si firele pe care le cumpar,rar au eticheta pe ele. un mohair pufos ar merge, numai ca firul nu e f. subtire?
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 26 Ian 2012, 2:06 pm

draga pufoi,

uita-te la poza diadei si vezi daca e ceva similar. daca da, e ok. iar de lucrat sa fie normal cu 2,5 - max.3 ca api e prea gros si nu se preteaza la dantela. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Poate vrei un sal plin, fara model ?
eu personal prefer si ceva cu bumbac (iese bine dupa blocare, dar de purtat vara).
nu stiu ce sa zic de mohair care e poliacrilonitril (PNA) si se cam scamoseaza dupa vreo 2 spalari.

cel mai bine cauta mohair care are ceva lana in el (macar vreo 20%) si sa fie de andrele 2,5.
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Joi 26 Ian 2012, 2:26 pm

Pufoi fiind in Italia poate a gasit sau gaseste mohair adevarat. Doar la noi se cheama mohair orice pufosenie zid zid zid

Salul postat de tine Marlen e superb, m-a dus cu gandul la Rowan Kid SilK Haze, doar ca este alt fir, asemanator, cu aceeasi compozitie -Knit One Crochet Two, Douceur et Soie - 70%baby mohair, 30%matase. Dar e vorba de mohair adevarat, strainii nu se joaca cu denumirile.
Ca sa va faceti o idee de ce fir va trebuie pentru a avea un rezultat asemanator cu cel din poza, firul folosit la salul roz are 206metri/25grame.

edit: Pufoi, un fir italienesc asemanator este Alessandra Filati - Super Kid . N-am retinut ce vrei sa lucrezi, dar la salul roz postat de Marlen intra doua gheme de 25 de grame, deci n-ar fi o investitie deloc mare, si te-ai alege cu o minune de sal.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de cory74 Joi 26 Ian 2012, 2:34 pm

206metri/25grame
Shocked Probabil ai vrut sa scrii cm?!
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 26 Ian 2012, 2:40 pm

draga cory,

nu - e corect m. firele subtiri incep de la 100 g= cca 330 m. si nu sunt centimetri. se refera la faptul ca firul e ca panza de paianjen de subtire. intra putin la gramaj si iese ca un puf. nu stiu exact dar cred ca esarfa roz de mai sus se poate sa nu aiba mai mult de 50-80g.
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de mari01 Joi 26 Ian 2012, 3:02 pm

am fost dupa fir si nu am gasit altceva mai subtire.atasez 2 poze in una se vede mai bine culoarea iar in cealalta grosimea firului.am fotografiat si eticheta sa se vada toate detaliile.[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 31 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 17 ... 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB