Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Bijuteriile noastre capitolul XVI

+46
tinap
anc@
SilviaDumitrescu
Dragonfly
Pluty
ioana soare
bela gio
godeta
Margelutza
darkpoke
letho
gabicaly
Lucia.BlueFlower
lenut
mihastef
marabr
nancyrbd
fiordaliso
alinachiri
camellia
czuky
kitty_1973
Gabiuta
sanda_morteanu
afilimonb
Chirrox13
cristinadumitru1977
Rica Mateiuc
mb09
Admina
diana-s
Kristina
violetas
amoni
CCristinaC
pufoi
firicel
Lorena1
gmiki1
Carmen's
georgeta.prnic
elenaveronica
virginia
MoniKozi
annamaria26985
betymi72
50 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de Gabiuta Mier 29 Feb 2012, 7:48 am

Cata gingasie. love
Poti imbraca orice in rasina nu?
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 29 Feb 2012, 8:28 am

godeta a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

uau.... e super bratara! Sarma ai batut-o tu sa o faci panglica? sau ai sarma de gen. M-ai omorat cu asta

iar acele de siguranta... sunt super! Ma tot chinui si eu cu gandul mai mult, ca nu sunt in stare sa fac. Felicitari!
Sa va mai arat si din ograda mea
Cercei
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pandantive
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Bratara
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Seturi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre MoniKozi in Mier 29 Feb 2012, 9:19 am, editata de 2 ori
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Mier 29 Feb 2012, 9:12 am

Doamne , ce frumusete letho! Si pentru godeta, jos palaria!
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 49
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de gabicaly Mier 29 Feb 2012, 9:16 am

gabicaly a scris:Buna ziua doamnelor,

Eu sunt mai noua pe forum. Din pacate nu fac parte din aceasta breasla dar cautand ceva anume am dat de dvs. si va admir pentru hobby-ul pe care il aveti. Ce m-a facut sa scriu aici: imi doresc (imi trebuie) o brosa anume. Descrierea este urmatoarea: sa fie o brosa in forma de romb cu diagonalele de aproximativ 6/4 cm, din margele de un crem deschis cu un aranjament dragut, dar compact (adica fara spatii prea mari intre margele). Credeti ca ma poate ajuta careva din Ploiesti sau Bucuresti? Multumesc frumos si astept rapsuns pe forum sau pe privat.

Cu drag, A Gabriela


Va multumesc foarte mult pentru raspuns si interes. Sper ca data viitoare sa luati mai in serios si asemenea mesaje. Persoana care scrie chiar s-ar putea sa aibe nevoie de ceva ajutor si sa nu aiba alte solutii. Oricum mi-a facut placere sa va vad creatiile foarte dragute. Spor in toate, A. Gabriela
gabicaly
gabicaly
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : prahova
Data de inscriere : 10/02/2012

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de betymi72 Mier 29 Feb 2012, 1:39 pm

Letho superb!!!Monikozi iar m-ai dat pe spate! hug

Gabycaly degeaba te superi!cauta pe blogurile fetelor care lucreaza cu margele si contacteaza-le personal...de multe ori se intampla sa trecem peste randuri din lipsa de timp...cel mai bine e sa contactezi personal(mesaj privat )...imi pare rau dar cred ca e si o perioada incarcata datorita martisoarelor!
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de annamaria26985 Mier 29 Feb 2012, 1:49 pm

letho superb pandantivul, o picatura de primavara cum zicea georgeta!
monikozi, e frumos tot ce lucrezi, mie imi place mult bratara e in completarea colierului cu stelute?
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de letho Mier 29 Feb 2012, 1:52 pm

Va multumesc mult pentru aprecieri, inseamna enorm pentru mine Merci
Gabiuta, cica aproape orice.
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 29 Feb 2012, 2:56 pm

Si eu va multumesc pentru aprecieri. Annamaria, bratara asta e separat de colierul cu stelute. Alte margele, alt model... alt film Smile
Gabicaly, poate ar fi bine sa pui inca odata intrebarea si poate sa adaugi o poza sau o schita cu ceea ce vrei. Eu cel putin nu am pricpeut ce vrei (adica am priceput ca vrei brosa). "aranjament dragut, dar compact" e destul de relativ, nu crezi? Cred ca toate consideram macar dragute lucrurile facute de noi. Sincer ma asteptam sa revii cu o poza cu ceva similar ca model sau nuanta. Sau cu ce 'sa mearge' brosa respectiva. Dar oricum, eu nu sunt din zona cautata de tine. Asta iar e o chestiune: ai limitat la Bucuresti-Ploiesti... mi se pare cam nasol. Adica, o trimitere prin posta e 5 lei. Nu vad de ce aceasta limitare.
Dar fie cum vrei tu, ca e brosa ta!
Sper sa gasesti brosa cautata si poate ne arati si noua ce ai dobandit!
Sa nu iti fie cu suparare, ca nu am intentia sa te supar sau sa te jignesc. Doar mi-am spus parerea.
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de annamaria26985 Mier 29 Feb 2012, 3:04 pm

e superba oricum, eu ador culoarea albastra
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 29 Feb 2012, 3:29 pm

Multumesc frumos!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de ioana soare Mier 29 Feb 2012, 4:42 pm

letho a scris:bela gio, da, sunt bombonele la kg de la magazinul din colt rade
Va mai arat ceva, un boboc de ghiocel

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


mirat2 cat de frumos! E atat de gingas si de delicat!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de bela gio Mier 29 Feb 2012, 7:15 pm

E putin cam sinistru. Daca iti vine sa inchizi in rasina un "dinozaur" din zilele noastre? Iar urmasii urmasilor urmasilor nostri sa-l readuca la viata.

Ma rog, poate fi o sansa de supravietuire in viitor.

Pe de alta parte imi place foarte mult ideea cu ghiocelul.
bela gio
bela gio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 144
Varsta : 62
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/04/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de marabr Vin 02 Mar 2012, 7:54 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de alinachiri Sam 03 Mar 2012, 6:06 pm

Foarte frumoase!!! Sa va arat si eu ce am mesterit printre picaturi... Nu sunt cine stie ce dar eu sunt mandra ca sunt ale mele Smile
un set din chips-uri de sticla (modelul l-am vazut pe la voi...si mi-am permis sa ma inspir)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Un alt set care mi-e foarte drag (modelul l-am vazut la Moni Kozi si ii multumesc ca m-a insiprat!)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si cateva perechi de cercelusi...au mai fost dar le-am oferit ca martisoare:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
In poza de mai sus se vede si umbra de la buritica mea... Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
alinachiri
alinachiri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/01/2012

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de violetas Sam 03 Mar 2012, 7:49 pm

Faceti lucruri extraordinare, felicitari, sunt foarte frumoase!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de Pluty Dum 04 Mar 2012, 9:06 am

buna fetelor! de multa vreme va citesc forumul, m-am hotarat sa va si scriu. sa va arat ce margele fac si eu, chiar daca nu sunt profesionista.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

sunt curioasa ce parere aveti si voi

croset
Pluty
Pluty
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 14/09/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de Dragonfly Dum 04 Mar 2012, 9:44 am

Pluty ca sa-ti apara pozele trebuie sa pui linkul din dreptul codului " IMG code" si nu " direct link"

Letho maare grija la ce introduci in rasina. Din pacate plantele ce sunt verzi/fresh (cum e ghiocelul tau) in timp putrezesc, se innegresc, ingalbenesc etc. Am impresia ca exista o solutie cu care pot fi tratate dar nu bag mana in foc. Cauta informatii pe forumurile de dincolo, sigur o sa afli una alta. Smile Imi place mult pandantul tau insa nu stiu cat va tine...ideea este sa-l pastrezi pt tine, sa nu-l vinzi ca s-ar putea sa ai surprize cu el.


Ultima editare efectuata de catre Dragonfly in Dum 04 Mar 2012, 9:54 am, editata de 1 ori

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Blog Accesorii & Machiaj  : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de marabr Dum 04 Mar 2012, 9:45 am

pluty, f frumoase, delicate foc!
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de godeta Dum 04 Mar 2012, 10:00 am

Tuturor, multumesc frumos pentru aprecieri bucurie

MoniKozi, sarma e normala, cu profil rotund, reciclata, indreptata si batuta de mine, de-aia arata atat de rustic, nu-s cine stie ce mestera, dar e moale si se modeleaza usor:)

Ioana, eu nu prea port si nici nu-mi doresc bijuterii, dar lacrima ta cu ghiocel e minunata!
godeta
godeta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 123
Localizare : Ici-colo
Data de inscriere : 02/09/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de Pluty Dum 04 Mar 2012, 10:09 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

am inteles, multumesc pentru aprecieri
Pluty
Pluty
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 14/09/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de betymi72 Dum 04 Mar 2012, 1:03 pm

bravo pluty foarte dragute! hug
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de fiordaliso Dum 04 Mar 2012, 1:12 pm

La cat mai multe, Pluty!
Mi-am incercat si eu talentele la crosetat sarma si iata ce a iesit:
cupru

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

sarma placata cu argint
URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/192/img6839h.jpg/][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/URL]

fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de marabr Dum 04 Mar 2012, 3:19 pm

bravo, la mai mare!
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de fiordaliso Dum 04 Mar 2012, 4:02 pm

Merci! pupi
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de amoni Dum 04 Mar 2012, 4:29 pm

Va prezint colectia mea de brose , si cercei care vor fii vandute de 8 Martie.
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]Si doua bratarii.
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]Astept pareri si critici .
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB