Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Sacouri, paltoane, jachete(3)

+79
lora77
afilimonb
Andante
niculasimona
bibitu
oanaraluca
onuca28
Elspethalexia
scoobbyy
nicole24
MagdaMarin
canadianca50
rivka
Mickey
teisoara
barbin
kla78
gabriela1554
kerkyra
SilviaDumitrescu
stoy
emmancita
tomari
alexia
alice07
Rimmelle
Adelle23
PAULA CONSTANTIN
wanna1687
rosita
fulguta28
aisha
sergiu valentin
Buburuza
lennny
aurishta
Marry
Panea Laura
aidil
elutzamicutza
violetas
LYNDA
Admina
pisi
ancabanu
valentinadof
tiana
geo
MihaelaT
ioana.ioana16
mariaz_09
firicel
ank93
marabr
Uca
diada
DANIELA.I
iriclau
corina corina
i.xell
ellybijoux
diblaru maria
Larisa
ancush
elenaveronica
andegelia
aurelia.c
zylv
danabarbu2007
mihastef
Motzu
mischelle35
despina13cucli
michelinebeaulieu
geany
Karina33
clodi
danae
arielas
83 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de clodi Dum 26 Feb 2012, 12:11 am

Multumesc tare mult pentru aprecieri si multumesc celor care m-au ajutat cu sfaturi!
Multam Uca, geanta am primit-o. M-am folosit de modelul ei la geanta crem pentru Craciunita.
Asa e Arielas, eram super indecisa... ma enervam eu cat de indecisa eram rade
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de LYNDA Dum 26 Feb 2012, 1:04 am

Clodi superb kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de ancush Dum 26 Feb 2012, 2:25 pm

clodi si tiana frumoase hainute ati facut flower flower
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de danae Lun 27 Feb 2012, 8:17 am

Tiana, faina geaca. Muncita mult!
Clodi, ti-a iesit super paltonul si iti sta foarte bine. Mai bine asa decat dungile, paprerea mea. O observatie, daca imi permiti. Cred ca platcuta de la spate, ar fi trebuit pusa putin mai sus pe linia taliei. Ti-ar fi accentuat talia mai mult. pupi
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de violetas Lun 27 Feb 2012, 9:03 am

Tiana, e superba geaca!
Clodi, imi place cum iti vine paltonul, este foarte frumos, culoarea e frumoasa, iar de geanta ce sa mai zic, la fix. Sa-l porti sanatoasa!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de clodi Lun 27 Feb 2012, 10:14 am

Multumesc!
Danae, ai dreptate, dupa ce termin pardesiul sotului o sa ma ocup.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de Karina33 Lun 27 Feb 2012, 11:30 pm

Tiana si eu sunt curioasa sa vad detalii la geaca! Este frumos lucrata!

Clodi iti vine tare bine pardesiul asta! Dar ca si Dana mi se pare prea jos clapa aia la spate.

Sunt curioasa cum iese, si abia astept sa postezi, si pardesiul sotului! Ai curaj sa te apuci de asa ceva! Flowers
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de elutzamicutza Dum 08 Apr 2012, 3:53 pm

Salutare Smile

Vazand concursul cu jacheta primavaratica, mi s-a pus o mare pata sa fac si eu o jacheta... si am facut-o! Smile Nu m-am inscris cu ea la concurs pentru ca am incalcat regula de baza (si anume ca nu se accepta produse lucrate folosind ca tipar un produs deja existent. Si practic exact asta am facut: aveam un sacou vechi de tot, o jumatate l-am facut bucatzele (corespunzatoare pieselor din tipar) iar cealalta jumatate am pastrat-o ca sa stiu cum se imbina bucatzelele tiparului.
Evident desi sacoul imi venea turnat, jacheta mea "copiata" e plina de defecte, dar na... e prima Smile.

Enjoy!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 08 Apr 2012, 4:59 pm

Mie imi place foarte mult si nu vad defectele iar accesorizat cu o curelusa rosie e tare chic! aplauze

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de aidil Dum 08 Apr 2012, 5:19 pm

Chiar ca nu se vede nici un defect. E foarte vesela jacheta cu florile alea mari si rosii... Imi place! Sa o porti cu placere! aplauze
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de pisi Dum 08 Apr 2012, 5:35 pm

Ceva pt. o colega.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de danabarbu2007 Dum 08 Apr 2012, 6:39 pm

N-am mai intrat demult pe aici si acum vad numai lucruri frumoase!
Clodi imiplace paltonul tau- l-am lucrat si eu doar ca a trebuit sa modific ceva mai mult tiparul el fiind pentru minione iar eu nu-s chiar micuta asa.
Elutza imi place la nebunie sacoul tau de la material ,culoare, imprimeu, executie pana la prezentare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pisi vad ca nu stai o clipa si asta se vede in calitatea si executia lucrului- experienta isi spune cuvantul-imi place cum lucrezi ,dai atentie mare detaliilor si cusaturile sunt tare profi. Sunt curioasa daca ai invatat sau faci asta intr-un atelier. Felicitari nu doar pt ce am vazut astazi ci si pentru ce ai postat in urma-te-am remarcat si in trecut!Bravo!!!
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de pisi Dum 08 Apr 2012, 7:09 pm

Multumesc pentru aprecieri, nu prea ma multumeste fierul de calcat mi-as dori sa am o presa ceva, ajuta foarte mult la finisaj dar mai astept. Este adevarat k am invatat sa lucrez intr-o fabrica acum vreo 5 ani, si de atunci exersez si cu cat lucrez mai mult cu atat sunt mai multumita de calitatea produselor.
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de i.xell Dum 08 Apr 2012, 7:21 pm

elutzamicutza, ochiul meu nu vede nici un defect.......daca tu spui ca are defecte atunci numai tu le stii si vezi.

Pisi, f frumos lucrat, acum ma uitam la toate postarile tale si toate sunt ff frumoase!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de Panea Laura Lun 09 Apr 2012, 11:11 am

Elutzamicutza mie imi place foarte mult, sa porti cu placere jacheta.
Defecte nu prea vad, si oricum fiind prima jacheta a iesit foarte bine. kiss
Pisi, ma tot uit la rochii, fuste, jacheta... si tot de tine dau. Ai o colectie impresionanta, imi place tare mult. Spor la treaba si la cat mai multe love
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de ank93 Lun 09 Apr 2012, 11:44 am

elutzamicutza Imi place mult sacoul tau, si materialul e superb!! wink
ank93
ank93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 24
Localizare : Arad
Data de inscriere : 21/01/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de Marry Lun 09 Apr 2012, 4:21 pm

Elutzamicutza,Pisi ati lucrat jachete superbeeeeeeeeeeeeeeeee Flowers Flowers
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 61
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de pisi Lun 09 Apr 2012, 6:15 pm

Mersi, si mult spor sa aveti si voi.
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de elutzamicutza Mar 10 Apr 2012, 1:29 am

Multumesc mult fetelor, noroc cu florile ca mai ascund din defecte Smile. Eu m-am indragostit de material de cum l-am vazut, e un in un pic mai greutz, l-am luat acum 2 ani dintr-un magazinas prafuit din Sofia, si mi-a fost frica sa-l lucrez pana acum.
Pisi, si al tau e foarte frumos, se vede ca lucrezi din ce in ce mai profesional Smile
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de Karina33 Mier 18 Apr 2012, 9:11 am

Cred ca aici ii este locul vestei captusite de stofa. Este lucrata pentru mama unei cliente, fara masuri, dupa indicatii foarte exacte: marimea 52 sau 48, cam cat tine la piept dar mult mai scunda si cu fundul mai mare. Culmea e ca am nimerit-o la fix si trebuie sa-i fac si-un costum de nunta... Merci

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de aurishta Joi 19 Apr 2012, 6:48 pm

Karina33 a scris: Este lucrata pentru mama unei cliente, fara masuri, dupa indicatii foarte exacte: marimea 52 sau 48, cam cat tine la piept dar mult mai scunda si cu fundul mai mare.
rade M-au omorat masurile! rade rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de elutzamicutza Vin 20 Apr 2012, 3:40 pm

Salutare!
Am mai facut si eu o jachetzica, insa nu sunt foarte multumita de rezultat pentru ca i-am pus captuseala si s-a "micsorat", iar acum nu mai ajung pieptii sa se inchida (motiv pentru care nu i-am pus inca nasturi. Inca oscilez intre a-i scoate captuseala si a o finisa altfel, sau a o lasa asa si a o da cadou. (pe manechin pare sa vina bine inchisa dar asta pentru ca am reglat manechinul la minim ca sa incapa...)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de marabr Vin 20 Apr 2012, 6:03 pm

pai nu ar fi trebuit sa se micsoreze dupa captuseala.probabil ai croit-o mai mica decat materialul.vine mai bine cu captuseala.vezi unde e mai ingusta si poate poti s-o rezolvi.Materialul e super si sacoul arata tare bine.succes!
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de Karina33 Vin 20 Apr 2012, 9:34 pm

Aurishta asa fericita sunt cand am masuri si model asa exacte!!!! zid

Elutzamicutza zic si eu ca Mara sa desfaci captusala sa vezi ce-i in neregula acolo. Altfel poti inchide sacoul si cap in cap cu niste mosi si babe cusute pe dos sau cu brandenburguri pe fata.
Mie mi se pare mult prea mare la umeri (stiu ca remarcasem asta si la primul) si prea lati pieptii in zona umerilor. Lucrezi cu tipare sau iti croiesti singura?
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de pisi Joi 26 Apr 2012, 9:53 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
La bolerou perechea am postat-o acum vreo 2 saptamani (rochita este maro cu doua dungi crem in talie)
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 4 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB