Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Sacouri, paltoane, jachete(3)

+79
lora77
afilimonb
Andante
niculasimona
bibitu
oanaraluca
onuca28
Elspethalexia
scoobbyy
nicole24
MagdaMarin
canadianca50
rivka
Mickey
teisoara
barbin
kla78
gabriela1554
kerkyra
SilviaDumitrescu
stoy
emmancita
tomari
alexia
alice07
Rimmelle
Adelle23
PAULA CONSTANTIN
wanna1687
rosita
fulguta28
aisha
sergiu valentin
Buburuza
lennny
aurishta
Marry
Panea Laura
aidil
elutzamicutza
violetas
LYNDA
Admina
pisi
ancabanu
valentinadof
tiana
geo
MihaelaT
ioana.ioana16
mariaz_09
firicel
ank93
marabr
Uca
diada
DANIELA.I
iriclau
corina corina
i.xell
ellybijoux
diblaru maria
Larisa
ancush
elenaveronica
andegelia
aurelia.c
zylv
danabarbu2007
mihastef
Motzu
mischelle35
despina13cucli
michelinebeaulieu
geany
Karina33
clodi
danae
arielas
83 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de Panea Laura Vin 27 Apr 2012, 9:13 am

Interesant bolero.
Cum ai pus fundita la el, e dintr-o bucata cu partea din fata, sau e facuta separat si apoi cusuta?
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de i.xell Vin 27 Apr 2012, 11:12 am

Tare elegant boleroul!......iar la sacou, gulerul cu motive "florale?" il scoate din anonimat. Very very nice! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 27 Mai 2012, 6:23 pm

Pentru nepoata-mea am facut un sacou ca cadou de ziua ei. Ma bucur ca si-a facut curaj sa-mi ceara sa-i lucrez ceva si ei! E lucrat dintr-o stofa de calitate si-i garnisit cu guler, buzunare si cotiere din velura.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de marabr Dum 27 Mai 2012, 7:04 pm

f frumos si tineresc!
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de corina corina Lun 28 Mai 2012, 11:18 am

Zambaret sacou ! Imi place ! flower
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de lennny Lun 28 Mai 2012, 11:29 am

Karina, ce mult iti iubesti nepoata! Superb sacoul, sa-l poarte cu drag!
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de elutzamicutza Lun 28 Mai 2012, 11:34 am

Karina, scuza-ma, abia acum mi-am dat seama ca imi scrisesei si nu iti raspunsesem. Referitor la ultimul sacouas pe care l-am postat: tipar mi-am facut eu singura, dupa o alta jachetzica pe care o am deja, incercand s-o "copiez". Efectiv am masurat toate laturile pieselor si am facut unghiurile cam cum am crezut eu ca ar trebui sa vina... Si cel mai probabil am crezut gresit. Purtata pe mine nu se vede ca-s montate shui manecile, insa ma enerveaza ca nu se-nchide al naibii! cred ca am sa-i scot captuseala si o croiesc din nou...
Multumesc tare mult pentru feedback!
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de arielas Lun 04 Iun 2012, 8:05 am

Am reusit sa termin un sacou dintr-un tercot. S-a lucrat bine materialul. Nu-i marimea mea de asta nu l-am imbracat. Modelul l-am luat de pe alt sacou. Maneca e dintr-o bucata, nu-i taiata, are doar o pensa.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de valentinadof Lun 04 Iun 2012, 1:30 pm

Superb!Si culoarea imi place mult!Felicitari,Ariela!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de corina corina Lun 04 Iun 2012, 2:42 pm

Foarte frumos lucrat , Arielas ! Impecabil ! flower
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de arielas Lun 04 Iun 2012, 6:33 pm

Multumesc fetelor, atenta ca intotdeauna. Nu-i chiar impecabil...mereu trebuie sa ne perfectionam..... pupi
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 04 Iun 2012, 8:57 pm

Ariela, asa cum ne-ai obisnuit si de data asta ai postat un sacou frumos si bine lucrat. Felicitari si sa-l porti sanatoasa!
Daca ma gandesc bine suntem cam pe aceiasi marime, asa ca de te plictisesti de el poti sa-l trimiti pe adresa mea. wink

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de arielas Mar 05 Iun 2012, 7:50 am

Mihaela multumesc, dar te-am prins, am scris ca nu e marimea mea. L-am facut pentru o cunostinta. pupi
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de i.xell Mar 05 Iun 2012, 3:50 pm

Ariela, foarte fain sacoul, culoarea nu mai zic...plus ca are si cusatura decorativa, buzunar cretz .... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de elutzamicutza Lun 11 Iun 2012, 2:02 pm

Salutare fetelor, pun si eu doua poze intarziate cu sacouasul de in pe care l-am facut acum 2-3 luni si pe care pana ieri nu il purtasem.

Deci iaca:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de i.xell Lun 11 Iun 2012, 2:56 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]elutza, ca de obicei: lucrezi bine, se aseaza bine!!!!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de elutzamicutza Mar 07 Aug 2012, 11:13 am

Buna dimineata fetelor!
Ca tot sunt 40 de grade afara, am zis ca ia sa fac eu o capa din stofa de lana, ca na, desteptul isi face iarna car si vara sanie. :D
Tiparul este din Burda 8/2012, nr. 131 (in revista e din piele ecologica visinie, dar cum gasisem un cupon de lana galbena de care m-am indragostit intr-un magazin de aici, am zis ca e perfect acest tipar!)
Capa este captusita integral cu o captuseala olive, satinata si fff matasoasa si fluida, un cupon luat acum 2 ani de la Sharbek. Si chiar trebuie sa spun ca as da orice sa mai gasesc material de captuseala ca asta, de atunci am gasit numai captuseli stil satin plasticos sau din acelea fâșoase....
Pieptii si linia gatului sunt intariti cu termocolant. La piepti, pentru ca nu aveam destula lana galbena, am taiat tiparul in doua. In partea superioara am pus lana galbena, iar in partea inferioara am pus o stofa olive cu model. In aceasta stofa am imbracat si nasturii. Un nasture trebuie sa-l mut, i-am cusut aseara cu ochii carpiti si mi-am dat seama ca unul e cusut stramb abia cand puneam pozele. Tivul de la marginea de jos a capei este lucrat la mana cu puncte invizibile. La fel si captuseala jos este incheiata/aplicata pe tiv tot cu puncte manuale (aproape invizibile).

Iaca rezultatul:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de Buburuza Mar 07 Aug 2012, 11:25 am

Tocmai ma pregateam sa scriu la sectiunea "Moda" ca Toamna 2012 revin in mare-mare forta pelerinele si capele! Am si eu vreo doua in plan.

Foarte frumoasa capa galbena! Felicitari!
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de Karina33 Mar 07 Aug 2012, 11:43 am

Mie una, eu sunt Maritza aia ce pleaca cu poseta pe umar si se intoarce cu trei sarsanale, mi se par incomode capele. Dar le admir la cine poate si stie sa le poarte.
Hmmm, mi-e dor de filmele frantuzesti vechi, fiecare o adevarata colectie de moda.

Felicitari Elutza! Ma bucur ca vad la tine haine complicate! Am stiut (zic si eu ca babele) ca poti! kiss
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de Buburuza Mar 07 Aug 2012, 11:52 am

Karina33 a scris:Mie una, eu sunt Maritza aia ce pleaca cu poseta pe umar si se intoarce cu trei sarsanale, mi se par incomode capele. Dar le admir la cine poate si stie sa le poarte.
Eeei, si tu! Si eu mi-am pus aceeasi problema. Da' cum nu vreau sa renunt la ideea de a purta capa toamna asta, fie gasesc o metoda sa deschid la nevoie fanta mai mult (pana jos, eventual), ca sa am mainile libere, fie gasesc o metoda de a purta elegant sarsanalele. Si mai am de luat in calcul ca e si destul de incomod de sofat... Hm.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de Karina33 Mar 07 Aug 2012, 11:55 am

Buburuza a scris:... fie gasesc o meoda de a purta elegant sarsanalele

Un valet poate! Si un sofer... zid Macar sa ne visam asa doamne!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de Buburuza Mar 07 Aug 2012, 11:56 am

Karina33 a scris:
Buburuza a scris:... fie gasesc o meoda de a purta elegant sarsanalele

Un valet poate! Si un sofer... zid Macar sa ne visam asa doamne!

Daaaaa! rade rade rade
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de sergiu valentin Mar 07 Aug 2012, 2:15 pm

Capa vreau si eu ,dar nu detin nici un tipar pentru ea .imi place tot ce este mai deosebit decat "efectul de turma" .Felicitari este lucrata foarte frumos,sa o porti cu drag .
sergiu valentin
sergiu valentin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 258
Varsta : 58
Localizare : iasi
Data de inscriere : 14/05/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de aidil Mar 07 Aug 2012, 4:36 pm

Si eu vreau capa. Felicitari Eluta. Cu sarsanalele inteleg ca nu merge, da' la sofat de ce ar fi incomoda capa?
Ariela, e reusit sacoul, imi place mult cum ti-a iesit la umeri, unde se imbina cu manecile. Cum croiesti capul manecii, de-l faci sa se aseze asa bine?
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de geo Joi 09 Aug 2012, 11:49 am

Elutza, imi place mult capa ta. Ma tenteaza si pe mine de ceva vreme sa-mi fac asa ceva. Si eu sunt cu sarsanalele, dar asta cand ies cu copilul. Cred ca as putea sa o port pana la servici macar. M-am uitat in revista si pare destul de usor de facut, am si 2m de stofa simpatica, dar nu o culoare asa de frumoasa ca a ta Smile

Eu cand prind o captuseala faina, iau mai multa, sa fie!
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 5 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB