Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

+62
anasia
myky7robc
veronica.l
anamaria79"
europolis
MagdaMarin
mihaela detesan
aisha
silvia adriana
lennny
julix_2007
MihaelaT
geo
antonina
valentinadof
cris_io_mat
letho
mym
Tache Marilena
bibitu
Chirrox13
sunflowers
samo99ro
craluca
mykya
symos
Cristache
Octa75
teisoara
valentyna_sweetly
carmenco
Impakt
firicel
aba
anielle
Anuk
claudiana
danabarbu2007
fizicuta
Iulia40
corina corina
emmancita
danadea
Uca
cld
Serban Valentina
ikuta
corilex
kmn
Karina33
mnarcisa
SilviaDumitrescu
romaya
violetas
marilenai47
dorinamisov
solmizel
Marry
crina68
danniela
rivka
denis21
66 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de kmn Joi 02 Iun 2011, 10:02 am

Codruta, tare faina bluzica ta, spor sa ai......
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de Octa75 Joi 02 Iun 2011, 10:47 am

Anuk a scris:Foarte frumos cardiganul Iulia, sa-l poarte cu placere.
Am terminat si eu dupa "secole" o bluza mai de primavara:

Care "secole", Anouk? Ca mai acu cateva saptamani ne chinuiam sa gasim modelul Smile. Foarte reusita bluza, felicitari!!
Codruta, sorella, te specializezi in datul la croseta. Abia astept sa vad rezultatul final, ca inceputul imi place de mor Smile
Fetelor, Iulia, Symos, bibitu, super bluzite si cardigane. Sa le purtati cu placere, voi sau destinatarele si sa mai faceti!
Octa75
Octa75
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 366
Varsta : 48
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/09/2010

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.373174042763091.87212.3

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de aba Joi 02 Iun 2011, 10:49 am

Fetelor, frumoase bluze ati lucrat. Felicitari si sa le purtati cu drag. flower
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de solmizel Joi 02 Iun 2011, 2:54 pm

Ce frumoasa e!Hai termina repede ca sa laudam produsul finit.
solmizel
solmizel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 249
Localizare : Sper ca pe Pamant
Data de inscriere : 26/01/2010

http://solmizel.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de romaya Joi 02 Iun 2011, 5:41 pm

Am decretat pauza "irlandeza"..
Din ciclul "Haiosenii crosetate" ,azi episodul 1- floarea soarelui .

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Raport de activitate :
200 gr. Flavia portocaliu ,50 gr. Flavia maro ,croseta 1.25 Tulip, 26 flori
kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de fizicuta Joi 02 Iun 2011, 5:46 pm

mirat2 e dementialaaaaaaaaaaa!Felicitari Romaya!!!!! kiss kiss
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de cld Joi 02 Iun 2011, 6:39 pm

bravo romaya!!! imi place mult de tot! felicitari!!!!!
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de claudiana Joi 02 Iun 2011, 6:59 pm

Foarte frumoasa romaya!! Asteptam episodul 2 Smile
claudiana
claudiana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 359
Varsta : 42
Localizare : Barsanesti/Bacau
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de mym Joi 02 Iun 2011, 7:48 pm

Foarte frumoasa ,Romaya,te apreciez f. mult.Lucrez si eu acelasi model. Mai am putin dupa care am sa va arat.
mym
mym
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 29
Varsta : 60
Localizare : otopeni
Data de inscriere : 13/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de crina68 Joi 02 Iun 2011, 8:29 pm

Romayaaaaaaaaaa, ne-ai terminat,,,,superba bluza!!!!!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de Chirrox13 Joi 02 Iun 2011, 8:41 pm

Romaya, affraid mirat2 superba e putin spus, felicitari Flowers
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de letho Joi 02 Iun 2011, 8:52 pm

Romaya, foarte foarte frumos! Felicitari! Flowers
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de craluca Joi 02 Iun 2011, 9:18 pm

cheers e foarte frumoasa!!!
craluca
craluca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 109
Localizare : prin jur
Data de inscriere : 31/08/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de ikuta Joi 02 Iun 2011, 9:23 pm

In cate episoade ti-ai propus sa ne termini?Haioasa bluza cu floarea soarelui
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de Iulia40 Joi 02 Iun 2011, 9:39 pm

Multumesc pentru aprecieri fetelor, dar si voi lucrati frumos
avatar
Iulia40
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 54
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de romaya Joi 02 Iun 2011, 9:47 pm

multumesc fetelor ,
Asta a fost episod-pilot,vad ca va place dama ..pai, ce-ar fi daca am produce impreuna o soap-opera de genu' - Haiosenii tinere si nelinistite ? rade

V-astept cu episoadele..
pupi
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de cris_io_mat Joi 02 Iun 2011, 10:02 pm

Codruta sigur va fi o bluza frumoasa dupa cum anunta inceputul...te urmaresc sa vad finalul la ''purtatoare''.Romaya ca si la bluza de la concurs...nici nu ma astept la putin de la tine.Te felicit pentru stilul tau si felul frumos si ingrijit...pentru toata rabdarea si indeminarea ta e frumoasa bluza kiss
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de mykya Joi 02 Iun 2011, 10:05 pm

Romaya ai maini de aur. Am vrut si eu sa incerc pentru concurs o jacheta in genul aceleia pe care ai facut-o tu. Recunosc a fost un esec. Cooperativa munca in zadar. zid Nu ma pot obisnui sa fac plasa fixata pe un tipar. Dupa trei seri de munca arata asa: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Din cauza asta am renuntat si schimbat modelul. Nu as fi terminat in veci. Asa ca din partea mea, pentru tine numai felicitari pentru talent si rabdare.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de romaya Joi 02 Iun 2011, 10:21 pm

mykya a scris:Romaya ai maini de aur. Am vrut si eu sa incerc pentru concurs o jacheta in genul aceleia pe care ai facut-o tu. Recunosc a fost un esec. Cooperativa munca in zadar. zid Nu ma pot obisnui sa fac plasa fixata pe un tipar. Dupa trei seri de munca arata asa: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Din cauza asta am renuntat si schimbat modelul. Nu as fi terminat in veci. Asa ca din partea mea, pentru tine numai felicitari pentru talent si rabdare.
Multumesc mykya, sa stii ca si eu am incercat multe variante cu plasa .. si muulti nervi zid Pana la urma am gasit Idea :florile ..etc le cos cu fata spre tiparul de panza si apoi fixez cu ace panza pe un blat pe care mi l-am facut din pluta ! .. asa se pastreaza distantele mai bine ,plus ca se lucreaza pe spatele florilor si se poate jongla wink
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de mykya Joi 02 Iun 2011, 10:38 pm

Da, si eu tot pe spatele florilor am lucrat ca asa am gasit ca se face. Dar nu am rabdarea necesara...chestia cu pluta e geniala, eu ma gandisem la niste polistiren expandat.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de romaya Joi 02 Iun 2011, 10:41 pm

mykya a scris:Da, si eu tot pe spatele florilor am lucrat ca asa am gasit ca se face. Dar nu am rabdarea necesara...chestia cu pluta e geniala, eu ma gandisem la niste polistiren expandat.

Gand la gand cu bucurie rade numa' ca polistirenu nu tine acele de fixare zid
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de mykya Joi 02 Iun 2011, 10:49 pm

Multumesc de pont, oricum nu cred ca ma mai apuc de asa ceva zid
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de cld Vin 03 Iun 2011, 9:28 am

gind la gind!!
si eu lucrez la asa ceva acum. inceputul e la pagina 2, un maieut. am terminat florile, frunzele, formele si acum vreau sa fac plasa. eu am prins peste polistiren o pinza si apoi am prins cu bolduri formele. acum cind fac plasa se cam misca.
romaya chiar vroiam sa te intreb daca ai vreo regula ceva. o sa fac poza diseara si o sa iti arat. oricum nu "ma dau batura" si zilele astea o sa o termin.
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de valentinadof Vin 03 Iun 2011, 9:36 am

romaya si eu vreau sa te intreb ceva in legatura cu plasa :cand ajungi la capatul randului cum intorci lucrul ca eu asa am facut si ma chinuiam ,tu cum procedezi?ma gandesc ca nu lucrezi intr-o singura directie?multumesc!
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de romaya Vin 03 Iun 2011, 9:54 am

valentinadof a scris:romaya si eu vreau sa te intreb ceva in legatura cu plasa :cand ajungi la capatul randului cum intorci lucrul ca eu asa am facut si ma chinuiam ,tu cum procedezi?ma gandesc ca nu lucrezi intr-o singura directie?multumesc!
A, nu intr-o singura directie ci total aiurea ..pe bucati delimitate de flori..etc si blatul de lucru il poti intoarce cum vrei ..
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB