Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Quilling - Arta de a rula hartia (9)

+30
adrina
dianabv
Giobsy
chocolate
magdaR
joline
duchess
monica_sorescu
greieras
firicel
Karina33
Gianina4ever
anne
Chirrox13
nadia gabriela
craluca
vmir
evmel
mykya
annamaria26985
firimitura
diana-s
MoniKozi
Uca
vlavi
AlinaJ.Bijoux
monatibi
tantelu01
Cloreta
aba
34 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de aba Sam 02 Iul 2011, 2:07 pm

Moni, e foarte frumos, Flowers aplauze sa creasca mare si sanatos Paul.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de joline Sam 02 Iul 2011, 2:26 pm



Joline - ti-a iesit bine CD-ul. De unde ai luat pistolul de lipit?

de la baumax.. l-am luat.
joline
joline
helper
helper

Numarul mesajelor : 47
Varsta : 37
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 06/10/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de dia Sam 02 Iul 2011, 3:17 pm

monatibi, se poate lacui hartia, dar nu cu orice tip de lac - eufolosesc un lac pt hartie, tip decoupage pe baza de apa.
Nu se strica lucrarile; pe masura ce o sa am timp sa-mi descarc pozele de pe facebook si sa le incarc in photobucket o sa mai postez poze cu lucrarile mele - sunt multe pe care le lacuiesc - mai ales bijuteriile pe care, apropos, nu stiu daca sa le postez aici sau in forumul cu bijuterii.
De cele mai multe ori lacul intensifica putin culorile.
Nu mai lacuieste nimeni tablouri sau bijuterii quilling sau miniaturi?
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de dianabv Dum 03 Iul 2011, 9:53 pm

ba da, si eu lacuiesc tot ce e "de pus in casa" ca sa zic asa, adica un tablou sau o rama foto, sau o cuite de bijuterii... si bijuteriile neparat, pentru rezistenta. felicitarile clar ca nu, dar in rest aproape tot lacuiesc. stiu ca se schimba putin la culoare, ca nu e la fel dar nu vred ca cineva ar da bani ca sa cumpere o pereche de cercei din hartie, care nu sunt lacuiti, sau, ma rog, ar fi foarte putini aceia...

spor la creat!
diana
avatar
dianabv
helper
helper

Numarul mesajelor : 80
Localizare : brasov
Data de inscriere : 04/03/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de monatibi Dum 03 Iul 2011, 10:14 pm

buna seara!vreau si eu lac......de unde il cumparati.....? Merci
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de dia Dum 03 Iul 2011, 10:18 pm

monatibi, il iau de pe net, iti trimit un pm cu numele site-ului si daca nu se considera reclama ii fac o poza borcanelului meu de lac
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de monatibi Dum 03 Iul 2011, 10:20 pm

multumesc kiss
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 04 Iul 2011, 10:17 am

Fetelor, imi plac foarte mult lucrarile postate de voi in acest weekend, chiar sunt frumoase. In ce priveste lacul, imi pastrez opinia, sustinuta si de rama lui dia (pe care o rog sa nu se supere): este xtrem de mult lac pus si hartia a disparut, apare doar ceva sticlos. Lucrarile din hartie le puteti proteja prin rame cu sticla sau plastic, acetofan, etc. O lucrare bine facuta si lipita, chiar si nelacuita, se intretine usor cu un pamatuf fin de praf, si se gasesc acum fara probleme. Eu folosesc o pensula fina pendru fard (pudra). La mare, unde a fost si vant si nisip, le-am sters fara probleme. Din pacate, bijuteriile din hartie la noi nu prea au priza la public, nici cu lac nici fara. Diana, brosele facute de tine nu aratau asa inecate in lac, se vedea ca sunt din hartie. Am admirat si eu multe site-uri cu bijuterii din hartie dar.... nu mi-a venit sa fac asa ceva doar de dragul lor.
Sper ca nu s-a suparat nimeni, este doar o parere strict personala.Sa aveti o saptamana rodnica!

hug kiss
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de Chirrox13 Lun 04 Iul 2011, 11:11 am

superb tablou Flowers
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 04 Iul 2011, 11:58 am

Subscriu la ideea Constantei de a nu lacui piesele. Acum, la bijuterii, ar fi o adevarata drama sa nu fie lacuite, in cazul unei ploi de vara... Corect. Insa la tablouri, cred ca merge, asa cum spune Constanta sa nu lacuiesti piesele. Chiar si la miniaturi, pentru a le intari am dat cu adeziv pe partile ascunse (pe dianuntru).
Am mai facut o felicitare pentru Maria

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 04 Iul 2011, 12:18 pm

Moni.... prea ingrijit lucrat, prea frumos..... !!!! Ma opresc aici ca, daca mergeam pe reclama asta mai departe.....(prea ca la tara...) rade
Da stiu ca ai stat la bibilit iar floarea soarelui e mereu frumoasa. Sa te iei de mana cu aba, cu vmir.... si fetele care absenteaza de ceva vreme si nu ne mai rasfata cu lucrari frumoase, se stiu ele care Smile. Se vede la calitatea lucrarii cand o faci pe indelete si nu manata de timp. Eu am vazut la ce am lucrat pe fuga, chiar daca pe ansamblu arata bine pentru "amatori", ochiul critic vede toate hibele, imperfectiunile. Dar... asta e lucrul manual, care pastreaza vibratia persoanei care l-a creat.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 04 Iul 2011, 12:26 pm

Constanta, sunt mult prea onorata de laudele venind taman din partea ta! Stii bine ca de tine 'ma tem' cel mai mult. Smile) Nu de alta, dar tu le vezi pe toate... hihihi
Glumesc, nu ma tem de tine. Tocmai pentru critici pun eu ce lucrez aici.
hug
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de vmir Lun 04 Iul 2011, 12:39 pm

da de unde Constanta , hai ca te astept la mine..cand poti ca aseara mi a iesit ochii incercand o floare ..inclusiv totii in casa erau pusi sa isi dea cu parerea..
ce daca s imperfectiunii ..ca de nu s facut in lot;))
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 04 Iul 2011, 12:43 pm

Sad Sad ce faima de "cotoroanta" am, Moni !!!!!
La mine cred ca e deformatie profesionala sa vad toate neregulile, imperfectiunile la o lucrare. Am lucrat intr-un institut unde am invatat sa fiu atenta la cele mai mici amanunte, sa-mi gasesc greselile pana sa ajung cu proiectul la corectura. Am avut sefi exigenti dar... mi-au fost de folos "pretentiile lor. Critica pe mine mereu m-a ambitionat sa ma perfectionez in ceea ce fac.
Vmir, azi nu, ca daca incep de lunea cu plimbatul...., dar maine promit sa trec pe la tine dupa servici, cu sablonul si hartia in dinti Smile . Saptamana trecuta a fost de cosmar si nu m-am putut tine de promisiune. pupi
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de dia Lun 04 Iul 2011, 12:47 pm

Tantelu, nu ma supar; cand postezi ceva pe un forum o faci pentru ca astepti pareri; de obicei critica constructiva ajuta Smile ; as mai adauga in apararea ramelor ca aparataul meu foto nu ma ajuta absolut de loc...uneori chiar deformeaza realitatea, mai ales in cazul pieselor lacuite fiindca blitz-ul reflecta Sad am un aparat prost...m-am pacalit cand l-am luat; si ar mai fi ceva: pe rama din lemn, nu imi stateau piesele nici cu aracet, asa de lucioasa era;a fost un chin sa lucrez la ea-patisem ca mesterul manole...ce lucram ziua noaptea se surpa Smile)) chiar imi cadeau piese de pe ea dupa ce se usca aracetul; de aceea am lacuit-o in halul ala.

In orice caz, e o chestie de gusturi lacuitul; mie imi plac piesele lacuite, desi au fost cazuri cand eu le-as fi pastrat nelacuite insa clientul a insistat sa le aplic lac. Ma refer la asta:
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

Mentionez ca mie mi se parea mai draguta nelacuita si ca pozele le-am facut dupa ce am aplicat doar primul strat si de aceea se pot observa unele imperfectiuni. A urmat si al doilea strat de lac. Ca de obicei eram foarte nerabdatoare sa fac poze si dupa aceea am dat-o deci nu am mai avut ce poza Smile
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 04 Iul 2011, 12:54 pm

Constanta, nu esti cotoroanta... esti exact ceea ce ne trebuie. Avem nevoie cu totii de cineva care sa fie obiectiv, mai ales cand noi nu putem. Cine se supara, ala este, ca magarul din poveste... si magarul a murti si suparaciosul l-a inlocuit...
Sefii exigenti sunt buni si ei, dar cu masura. Adica, sa nu exageram. Am avut si eu unul... vremi de trista amintire... dar uneori il pomenesc de bine... adica mi-a prins bine.

Critica e buna cand cel ce o primeste o foloseste la ceva. Sincer eu imi dau silinta... Nu stiu in ce masura reusesc, dar imi dau silinta.

Dia, faza cu lemnul lacuit am patit-o si eu. Solutia gasita a fost sa montez piesele aplicand un nou strat de lac si aplicand piesele pe stratul proaspat. Tine... beton! Dar asta nu prea e o solutie cand ai multe piese disparate de aplicat pe suprafata mare.
Cana e mortala!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 04 Iul 2011, 1:00 pm

Dia, da, aici nu ai ce face, clientul nostru, stapanul nostru rade .
Dar, daca ai rabdare pentru inca una, pentru sufletelul tau, pasteaz-o nelacuita si prezint-o asa. O sa vezi reactii... Smile
Mai spunea cineva in capitolele anterioare ca le intareste cu apret de rufe. Am cautat in magazin si am vazut ca este apret sub forma de spray. Nu am avut timp sa ma uit in urma sa vad cine a facut postarea si sa intreb care este bun.
Referitor la lipitul pe suprafete lucioase(lacuite) sau din plastic, eu folosesc alt lipici transparent, gen "uho" parca ii spune, si care are tot varf subtire de aplicat. Se usuca un pic mai lent dar, nu pica piesa apoi.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 04 Iul 2011, 1:04 pm

Constanta, eu am folosit la un moment dat apret. Era unul romanesc. Nufarul parca se chema... nu mai retin exact. Oricum, am renuntat sa-l folosesc pentru ca am inceput sa folosesc hartie mai groasa. Ceea ce am patit cu el la hartia mai subtire (de 80 mg) a fost sa inceapa sa mi se desfaca spiralele... sa se labarteze. Uneri a fost de ajutor, insa alteori mi-a stricat modelul. Pe hartie mai groasa nu am inceract, ca sta singura Smile
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de aba Lun 04 Iul 2011, 1:10 pm

Moni, foarte ingrijit lucrata floarea, felicitari. pupi Nici eu nu lacuiesc miniaturile pentru ca... nu stiu, asa le vreau. Putin mai mult lipici in interior si rezista. Dar eu fac pentru noi, probabil daca as avea clienti as face cum le place lor. Si celor carora le cadorisesc le accepta cum sunt... asa imi place sa cred.
Dia, imi place canita, desi am impresia ca s-a cam stricat hartia dupa lacuire, dar daca asa a vrut clientul asta e. hug Am lipit si eu pe un CD si dupa cateva zile am gasit florile pe jos, hartia nu sta pe suprafete lucioase.
Tantelu, acuma zic si eu ca moni, ma "tem" de ochiul tau, dar asta ma face sa bibilesc mai mult pentru ca stiu ca n-o zici cu rautate. Tin minte ca mi-ai spus de prima mea lucrare mai migaloasa, un evantai, ca ar fi fost mai bine sa fie facut fara suport... Ai dreptate si intr-o zi o sa-l refac. Dar sa termin vaporul, nu mai am mult. Mai uracioasa e "asamblarea".
Sa aveti o zi buna fetelor, hug
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de dia Lun 04 Iul 2011, 1:15 pm

multumesc tantelu, o sa ma interesez de adezivul ala si sper sa-mi fac rabdare pentru inca una, desi nu prea imi place sa fac ceva de 2 ori :D
Va mai pun o cescuta, de fapt setul complet, lacuita si asta, dar de nevoie...era riscant sa nu o intaresc...s-ar di desirat; m-am chinuit mult pana am reusit sa o "pun pe picioare"
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pe asta am facut-o cadou unui sponsor al scolii...sper ca in anul urmator scolar va fi si sponsorul atelierului meu de artizanat pe care-l fac cu copiii
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 04 Iul 2011, 1:17 pm

Uaaaaaa.... Dia...... Ce frumoasa eeeeee!!!!!!

Felicitari!

Sper ca atunci cand un admin va intrerupe capitolul, sa o treaca la inceput de capitol nou... Merita sa deschida capitolul!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de aba Lun 04 Iul 2011, 1:19 pm

Ce frumoasa eeee !!! Lingurita imi place enorm Flowers
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de dia Lun 04 Iul 2011, 1:23 pm

Multumesc, aba si moni; si mie mi-e foarte draga, iar daca as fi avut altceva la indemana in momentul ala, sau timp sa fac ceva, nu renuntam la ea; am mai daruit si un tablouas cu un broscoi simpatic, inspirat de pe net ce-i drept...lui nu am mai apucat sa-i mai fac si poza Sad
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de vlavi Lun 04 Iul 2011, 1:27 pm

Lacuite, nelacuite, uite cata munca si cata ambitie si cate mici minuni ies din mainile voastre! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sa traiti, fetelor si sa lucrati cu spor. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Promit ca ma apuc si eu de lucru peste vreo saptamana.
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de monatibi Lun 04 Iul 2011, 1:29 pm

super frumoasa ,felicitari!

************************************************

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Lun 04 Iul 2011, 2:24 pm, editata de 2 ori (Motiv : Separat capitole)
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB