Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuterii din fimo - Pagina 5 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Bijuterii din fimo - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Bijuterii din fimo - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuterii din fimo - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Bijuterii din fimo - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bijuterii din fimo - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bijuterii din fimo - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bijuterii din fimo - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Bijuterii din fimo - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuterii din fimo - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bijuterii din fimo - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Bijuterii din fimo - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Bijuterii din fimo - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bijuterii din fimo - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bijuterii din fimo - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bijuterii din fimo - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bijuterii din fimo - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bijuterii din fimo - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bijuterii din fimo - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bijuterii din fimo - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Bijuterii din fimo

+49
innette
Day
SilviaDumitrescu
StMihaela
Zuri
siminuk
fijoux
maria_covacef
firimitura
fancy_bijoux
Armeana
Deliaa
Noemi
Lelia
Aditza
ariana
BijuArtizan
gabriela.maria
Lavinia
aisha
bijouxhobby
AdaAdeline
katyi
Fran78cesca
ioana soare
Effie
bijouxdemonange
housy_f
olympia
Buburuza
Elena_Ralu
arime
pisikdinkiwi
bluearinne
pau_buligus
Snowie
oanabijux
cris69
aniri
juliana
Allyyna
vilcris
Eva
MihaelaT
diada
Camy
Admina
duchess
ppisic
53 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de bluearinne Mar 24 Feb 2009, 12:13 pm

foarte frumoase, Admina...si decorul la cercei e superb!!!
bluearinne
bluearinne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 53
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 15/02/2009

http://www.bluearinne.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de diada Mar 24 Feb 2009, 3:23 pm

Admina superbe! imi plac foarte mult, esti foarte talentata love love love hug pupi
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de Elena_Ralu Sam 28 Feb 2009, 12:53 pm

salut!

am si eu o nelamurire.... in legatura cu Fimo..

azi am incercat si eu pt prima oara. mi-au iesit niste pisicute foarte dragute, dar pe care cand le-am bagat la cuptor s-au transformat intr-o mare masa de smoala, care scotea o gramada de fum. Neutral daca mi-ati putea spune unde am gresit... ce-i drept, n-am monitorizat temperatura cuptorului. asta sa fie cauza?

v-as fi recunoscatoare. Smile
Elena_Ralu
Elena_Ralu
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/02/2009

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de Admina Sam 28 Feb 2009, 8:46 pm

Elena_Ralu, pe pachet scrie, 30 minute la 110 grade C. Eu pun la 110, dar las chiar mai putin, 20 minute, ultimele dati. Daca nu ai cuptor cu grade, poti da pe cea mai mica treapta, pui tava cat de sus se poate si daca e chiar atat de naravas No (desi ma indoiesc ca ai putea sa faci o friptura, sau o prajitura la asa cuptor), lasi usa intredeschisa. La unele aragazuri(Zanussi parca), au o platca speciala la modelul cu grill si o prinzi sus, sa nu se parleasca butoanele. Dar, stai langa cuptor, daca vezi ca ai probleme, le scoti; si lasa-le mai putin. Eu n-am parlit, inca, dar pun timer-ul si-mi suna dupa 20 minute, apoi le mai las cu focul oprit, si usa deschisa.
Eu am alta nelamurire, dar am sa o postez la Scoala de Bijuterii. Aici revin, in curand.
Martisoare cu o floare flower , griul nu e gri, e alb transparent, dar in poze a iesit inchis rau. Poate maine, la soare, sa iasa mai fidel:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Altele, ne-martisorite, daca mai e nevoie mai fac, daca nu, o parte ajung cercei si restul, mai vedem.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si albinute atarnatoare, pt o albinutza mare bee

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de arime Sam 28 Feb 2009, 9:49 pm

esti tare Admina, ai reusit sa faci si martisoare Merci

Eu is albinuta , multumesc frumos pt. tot kiss
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 28 Feb 2009, 10:38 pm

foarte frumoase! kiss
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de ppisic Sam 28 Feb 2009, 11:50 pm

Elena, trebuie sa fii atenta la temperatura, si eu am super-copt fimo doar ca la mine s-a intamplat alt fenomen Smile culoarea a devenit maronie si a 'crescut" rade plus ca s-au format bule de aer care dau impresia ca fimo meu a 'fiert' nitel Smile dar na, fo prima mea experienta si eu, mai incapatanata din fire, nu am urmat instructiunile Smile plus ca de fapt nu prea le am cu gatitul...si m-am gandit ca temperatura pentru pui la cuptor e super si pentru fimo Smile (ca si pentru orice altceva ce necesita cuptorul rade )

Admina, gand la gand cu bucurie Smile si eu am facut martisoare azi ..momentan sunt la copt Smile Daca nu le uit in cuptor prea mult bounce le vedeti maine!!!
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de diada Dum 01 Mar 2009, 11:55 am

Admina superbe martisoare! felicitari! si albinutele atarnatoare o nebunie! love love love si bratara si toate, toate imi plac! la cat mai multe! hug
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de Elena_Ralu Dum 01 Mar 2009, 2:35 pm

ppisic a scris:Elena, trebuie sa fii atenta la temperatura, si eu am super-copt fimo doar ca la mine s-a intamplat alt fenomen Smile culoarea a devenit maronie si a 'crescut" rade plus ca s-au format bule de aer care dau impresia ca fimo meu a 'fiert' nitel Smile dar na, fo prima mea experienta si eu, mai incapatanata din fire, nu am urmat instructiunile Smile plus ca de fapt nu prea le am cu gatitul...si m-am gandit ca temperatura pentru pui la cuptor e super si pentru fimo Smile (ca si pentru orice altceva ce necesita cuptorul rade )

mersi mult pt raspunsuri. Smile

exact asa am patit si eu. doar ca nu se intarisera, ca le-am testat cu furculita :D . ele nu se intaresc in timpul coptului, se intaresc cand se raceasc?... si pe ce suport ar fi cel mai bine sa le bag la copt? eu le-am pus pe o tava de metal...
Elena_Ralu
Elena_Ralu
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/02/2009

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de bluearinne Lun 02 Mar 2009, 9:57 am

Elena_Ralu a scris:exact asa am patit si eu. doar ca nu se intarisera, ca le-am testat cu furculita :D . ele nu se intaresc in timpul coptului, se intaresc cand se raceasc?... si pe ce suport ar fi cel mai bine sa le bag la copt? eu le-am pus pe o tava de metal...

buna elena....fimo se intareste la cald dar asta inseamna ca procesul intreg este finalizat dupa ce s-a si racit. Adica, dupa ce le pui in cuptor (preferabil cu reglaj de temperatura dar daca n-ai, foloseste cuptorul normal exact cum ti-a spus ppisik), margelutzele incep sa se intareasca dar daca le scoti cat sunt inca fierbinti, desi ar trebui sa se observe (si chiar sa se simta) efectul de intarire, inca procesul de intarire continua. Daca le scoti din cuptor si ai impresia ca sunt la fel de moi ca atunci cand le-ai bagat, ceva nu e bine, inseamna ca n-au stat suficient sau temperatura a fost prea mica. Oricum, cel mai bine e sa le lasi sa se raceasca, sa le simti cu mana daca s-au intarit sau nu, si, daca e cazul le mai bagi inca o data.
Eu folosesc cuptorul exact cum scrie pe instructiunile de pe fimo, nici mai mult, nici mai putin, nici ca timp, nici ca temperatura...am niste suspiciuni si "improvizez" doar atunci cand combin polymer clay diferit (acum am in "stoc" fimo, cernit si sculpey) pentru ca au instructiuni diferite de coacere, de ex la sculpey scrie 130 grade , 15 min....dar e de preferat sa folosesti o temperatura un pic mai mica decat mai mare.

ADMINA, superbe albinutzele!!! love felicitari!!
bluearinne
bluearinne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 53
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 15/02/2009

http://www.bluearinne.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de bluearinne Lun 02 Mar 2009, 10:03 am

si, in alta ordine de idei...va doresc tuturor o primavara frumoasa si revin si eu cu cateva noutati realizate din fimo combinat cu sculpey (fondul crem este sculpey translucid):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

La setul urmator am experimentat tehnica folosita in tipografie si numita "lacuire selectiva", adica sunt lacuite doar florile cu roz-inchis si negru...efectul este foarte elegant si delicat:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
bluearinne
bluearinne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 53
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 15/02/2009

http://www.bluearinne.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de aniri Lun 02 Mar 2009, 2:01 pm

bravo admina, foarte frumoasa mai ales combinatia de culori. Foarte bine alese.
Bluearinne - sunt superbe. eu am mai incercat chestii de genul, insa nu-mi ies la fel de bine, se intind culorile, se murdaresc Sad
cum reusesti? iar sculpey-ul ce e? gen fimo? si unde gasesti?

iar la final, mai pun si eu cateva poze, in loc de martisor:P

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aniri
aniri
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 27/01/2009

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de bluearinne Lun 02 Mar 2009, 2:29 pm

aniri a scris:cum reusesti? iar sculpey-ul ce e? gen fimo? si unde gasesti?

toate sunt polimer clay: fimo, cernit, sculpey..si cred ca mai sunt dar eu pe astea le-am incercat...tot fimo mi se pare cel mai bun....sculpey e echivalentul american, eu am primit de la cineva, la noi pe piata nu e.....dar nu mi s-a parut prea bun ca-i prea moale pt modelat...dar mai incerc...

foarte frumoase combinatiile de culori la cercelusi...

legat de combinarea culorilor, trebuie sa ai grija ca daca le amesteci prea mult da tendinta de maro.....eu am patit-o pe la inceput Sad
bluearinne
bluearinne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 53
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 15/02/2009

http://www.bluearinne.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de Admina Lun 02 Mar 2009, 8:35 pm

Bluearinne, superbe creatiile de Martisor love Si am auzit de Sculpey, chiar imi place cremul trasnlucid. Oricum tu poti sa lucrezi cu plastilina de copii si tot ar iesi niste frumuseti... Si Cernitul cum e la modelat? La fel de moale ca si Fimo Classic sau ca si cel Soft? Asa m-a surprins pe mine la cel translucit, ca era asa de maleabil, mai ceva decat cel Soft...foarte ciudat.
Aniri, frumoase martisoare ne arati. Imi plac mult primii, cred ca am o fixatie cu formele rotunde. Desi as vrea sa incerc si bijuterii mai patratoase...
Azi am purtat cerceii si o brosa de martisor, din set cu cele date cadou:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de aniri Mar 03 Mar 2009, 3:11 pm

admina, cernitul este ca fimo soft. moale si usor de modelat. mie mi se pare mai usor de "manuit" fata de orice tip de fimo. Eu nu stiu sa se gaseasca "pe piata", am luat numai de pe net. daca ma contrazice cineva, as fi foarte fericita Smile sa stiu ca pot procura cernit mai usor si mai repede.

bluearinne..tendinta de maro de care vorbesti imi este ataaat de cunoscuta Neutral ...am atatea nuante de maro acum ca nici nu stiu ce sa fac cu ele:P
aniri
aniri
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 27/01/2009

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de bluearinne Mar 03 Mar 2009, 5:30 pm

cernitul translucid e mai usor de modelat, este moale...cernitul normal, cel putin ce am nimerit eu, la inceput se sfarama, dar dupa ce-l trec de vreo 3 ori prin masina e ok. Problema cu orice polymer clay care este prea moale, este ca nu se poate folosi la orice...de ex nu e indicat cand faci cane-uri cu flori pt ca se intinde si se "murdaresc" culorile...

si da, in Bucuresti se gaseste cernit in 2 magazine, eu mi-am luat dintr-unul din cele 2 (adica din cel unde e mai ieftin)....am voie sa spun de unde, Admina?
bluearinne
bluearinne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 53
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 15/02/2009

http://www.bluearinne.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty ooof-ooof!

Mesaj Scris de Buburuza Mar 03 Mar 2009, 7:42 pm

In sfarsit imi iau inima-n dinti sa scriu la acest subiect. Asta si pe cel cu torturile, le ocoleeesc si le tot ocoleeesc. Pe cel cu torturile, pen'ca ingrasa! Si pe asta, pen'ca ma tenteaza (rau de tot!) sa fac asa ceva - dar mai bine imi vad de croitoreala mea... Dar ma macina o curiozitate: din pastele polimerice se pot face si bijuterii mai... masive? Pentru ca din ce-am vazut eu pe-aici, am vazut mai mult fineturi. Sunt superbe si finute... doar ca eu port accesorii ceva mai mari - pandantive cat palma (eeei, nu chiar, dar pe-acolo) coliere care sa imbrace tot gatul si, mai ales, bratari cat mai late. Deci, se poate face asa ceva?
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de ppisic Mier 04 Mar 2009, 12:53 am

Buburuza a scris:In sfarsit imi iau inima-n dinti sa scriu la acest subiect. Asta si pe cel cu torturile, le ocoleeesc si le tot ocoleeesc. Pe cel cu torturile, pen'ca ingrasa! Si pe asta, pen'ca ma tenteaza (rau de tot!) sa fac asa ceva - dar mai bine imi vad de croitoreala mea... Dar ma macina o curiozitate: din pastele polimerice se pot face si bijuterii mai... masive? Pentru ca din ce-am vazut eu pe-aici, am vazut mai mult fineturi. Sunt superbe si finute... doar ca eu port accesorii ceva mai mari - pandantive cat palma (eeei, nu chiar, dar pe-acolo) coliere care sa imbrace tot gatul si, mai ales, bratari cat mai late. Deci, se poate face asa ceva?

Desigur ca se poate, doar ca va trebui sa folosesti o cantitate mai mare de pasta polimerica wink, si eventual, poate fi nevoie sa o coci o idee mai mult timp. Deja imi imaginez un pandativ XL care sa accesorizeze rochia pictata cu trandafiri love
Neaparat sa ne arati creatiile!!
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de aniri Mier 04 Mar 2009, 7:28 pm

bine-ai-indraznit, buburuza hug
exact ca plastelina, poti face orice din polymer clay, de orice dimensiune. Singura problema de care am dat eu in momentul in care am lucrat accesorii mai masive a fost grosimea materialului. de ex. daca fac un pandant patrat dar mare, trebuie sa-l fac mai gros pentru a nu deveni "casabil".
aniri
aniri
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 27/01/2009

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty bijuterii din fimo

Mesaj Scris de olympia Joi 05 Mar 2009, 2:38 pm

Eu as fi incantata sa vad niste supernasturi din fimo! Stiti voi ca de pe margine, asa, la rece mai vin idei... bune, rele, voi sa ziceti! Si inca una... am vazut la unele fete un fel de intarsii in fimo din alt material, din ceva metalic, parca. Cred ca in felul asta s-ar multiplica efectele vizuale posibile, adica daca as avea rabdare sa invat tehnica, sa-mi procur toate cele necesare, as incerca sa combin fimo si cu altceva. Da' nu cred sa am atata rabdare...Embarassed
E un material interesant si voi chiar faceti niste minunatii din el Flowers
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty supernasturi

Mesaj Scris de aniri Joi 05 Mar 2009, 4:16 pm

it's a plane, it's a bird...it's... supernasturi!!! Laughing Laughing
scuze, nu m-am putut abtine..
eu am realizat nasturi (mici si medii), mi s-au parut destul de greu de realizat. Am mers pe tiparul unora reali. n-au iesit genial, insa ca prima incercare, sunt mandra de ei.
aniri
aniri
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 27/01/2009

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de bluearinne Dum 08 Mar 2009, 11:59 pm

buna seara fetele! scuze dar lipsa de timp m-a tinut departe...chiar si de calculator, nu numai de forum....insa revin acum cu ultimele postari ..colectia BLUE:

tehnica utilizata: cane
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

tehnica utilizata: mokume gane
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

tehnica utilizata: swirl
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

tehnica utilizata: ...aici nu pot sa spun....pt ca n-a fost nicio tehnica, ci ..doar ce mi-a iesit rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
bluearinne
bluearinne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 53
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 15/02/2009

http://www.bluearinne.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 09 Mar 2009, 12:53 pm

sunt foarte frumoase! cele prin tehnica mokume gane sunt minunate! ura
FELICITARI! Flowers
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de duchess Lun 09 Mar 2009, 4:38 pm

suuuuperbe kiss felicitari ,Bluearinne
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de bluearinne Joi 12 Mar 2009, 3:34 pm

nu mai e nimeni interesat de fimo? ceva intrebari? ceva sugestii?

pana una alta, niste trandafirasi ca tot e primavara...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
bluearinne
bluearinne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 53
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 15/02/2009

http://www.bluearinne.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB