Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

+79
Anusca
cata1lin
zahariaelouise
myky7robc
emmancita
mimiady63
amoni
julix_2007
roxx
roxanna
symos
cld
iozefina
mihatm80
Dodo-pui
iasmina_ioana
Biene
Steluzza
valentinadof
claudiana
alinutza_andrei08
AlinaJ.Bijoux
kittygreeneyed
mihaelavama
loreroli
kmn
Roxy
ninatopor
corina corina
Ofelia Buzescu
Anuk
denis21
valentyna_sweetly
vselea
HERMYNNA
Maria51
mihainiko
violetas
anda81
tantza_m
EuIrinuca
ragazza
Motzu
dienutzababy
Giobsy
bubu85
cris69
Gianina4ever
canadianca50
MARI_H
ivanoiuadela9
cozma felicia
valih
Gabiuta
mariaz_09
danadea
Floren
corilex
aurishta
victoriacus
dina_dorina
isabella
kitty_1973
rebel
bibitu
ionela stefan
sarsuraki
MagdaMarin
micheline
ioana soare
CCristinaC
firicel
SilviaDumitrescu
silvisor
marietutza
stoy
Uca
cory74
aba
83 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de aba Vin 04 Feb 2011, 12:55 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Sa-ti traiasca puiutul si sa-i mai faci lucrusoare la fel de frumoase. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de tantza_m Vin 04 Feb 2011, 12:55 pm

am tricotat o caciulita si un fular pentru fetita de 1 an si 9 luni a unor prieteni care imi sunt foarte dragi. nu ma criticati prea tare caci nu ma pricep la tricotat, nu am mai tricotat de la varsta de 12 ani cand tricotam pentru papusi rade
sa vad cum ma descurc cu atasarea pozelor

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

tantza_m
tantza_m
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : chisinau
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de aba Vin 04 Feb 2011, 1:00 pm

Un model foarte frumos, sa-l poarte cu placere. flower
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de tantza_m Vin 04 Feb 2011, 1:05 pm

multumesc. acum am inceput sa fac ceva si pentru mine lucru , doar ca-mi trebuie timp liber ca sa termin
tantza_m
tantza_m
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : chisinau
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de valentyna_sweetly Vin 04 Feb 2011, 2:04 pm

danadea a scris:Am facut si eu un bolerou pentru o scumpete de fetita (este o combinatie trico - croche)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

valentyna_sweetly
valentyna_sweetly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 183
Varsta : 46
Localizare : focsani
Data de inscriere : 30/11/2010

http://hainutecrosetatevaly.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de valentyna_sweetly Vin 04 Feb 2011, 2:05 pm

pe acesta vreau sa-l fac dar nu stiu
valentyna_sweetly
valentyna_sweetly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 183
Varsta : 46
Localizare : focsani
Data de inscriere : 30/11/2010

http://hainutecrosetatevaly.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de danadea Vin 04 Feb 2011, 2:45 pm

Valentyna, ai un PM de la mine
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de stoy Vin 04 Feb 2011, 5:18 pm

Tanza este chiar foarte frumos setul tau, am facut si eu candva in tineretile mele modelul asta dar acum m-am tot uitat dar nu mi-l mai amintesc ?
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de denis21 Vin 04 Feb 2011, 6:01 pm

Danadea , vreau si eu schema...explicatii pt. bolero.Multumesc anticipat. flower Vreau sa-i fac fetitei mele de 8 ani, poate si pt. mine,timp sa am.
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de danadea Vin 04 Feb 2011, 6:18 pm

Denis21, ai un PM de la mine
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de tantza_m Vin 04 Feb 2011, 8:56 pm

multumesc mult stoy . modelul l-am gasit explicat tot aici pe forum , dar nu mai stiu exact unde. doar ca eu am montat mai putine ochiuri sa am finisat altfel virful caciulitei
tantza_m
tantza_m
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : chisinau
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 05 Feb 2011, 5:53 pm

ivanoiuadela9 a scris:Astăzi am terminat şi eu o vestuta tricotata pt Luiza mea. Nu e prea reuşită pt că nu am ştiut cum să scad la spate iar pe voi nu v am întrebat deoarece nu mă mai pot conecta de pe telefon.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si ca sa nu postez consecutiv iti spun ca e foarte frumoasa Sa o poarte sanatoasa!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de Anuk Sam 05 Feb 2011, 8:52 pm

M-ati innebunit cu lucrusoarele voastre, sunt superbe, iar de modele am ramas fara cuvinte.
Cand era Alex mai mic i-am tricotat si eu cate ceva:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Anuk
Anuk
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 42
Localizare : Ghe. Lazar, Il
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de anda81 Sam 05 Feb 2011, 10:26 pm

Danadea bolero-ul este mortal...Dar toate creatiile voastre sunt minunate pt ca sunt facute cu suflet.Pupici la voi si la pitici. kiss
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de aba Sam 05 Feb 2011, 11:45 pm

Reusita vesta, tare-mi plac ratustele adela, [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] sa o poarte sanatoasa fetita ta.
Anuk, felicitari, ai facut lucrusoare frumoase pentru un copil tare scump.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Dum 06 Feb 2011, 8:27 am

Vă mulţumesc Silvia , Aba pt aprecieri. Vestuta e primul lucrusor tricotat după ani de zile. Acum trebuie să i fac una şi lui Ştefan. Vă pup pupi
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de Ofelia Buzescu Dum 06 Feb 2011, 2:43 pm

un pulover inspirat de pe acest forum:


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Lun 07 Feb 2011, 11:39 am, editata de 1 ori (Motiv : schimbat link cu poza)
Ofelia Buzescu
Ofelia Buzescu
helper
helper

Numarul mesajelor : 43
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de anda81 Dum 06 Feb 2011, 9:46 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cateva lucrusoare pt fiul meu facute in aceasta iarna.Cel albastru e facut de mine,restul de bunica ca ea are mai mult timp decat mine. Sad Tare as vrea sa am si eu mai mult timp,ca de idei nu duc lipsa,dar... zid ...timpul nu-mi ajunge.
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de danadea Dum 06 Feb 2011, 10:41 pm

Anda, foarte frumoase puloverele. Dar ele ca ele, dar princhindelul este o scumpete.
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de mariaz_09 Dum 06 Feb 2011, 11:10 pm

Anda ,frumoase lucrusoarele,printul la fel,sa traiasca bunicile sa poata croseta si tricota,sa-i bucure pe copii si nepoti!Ai tinerete si atunci timp ai destul,pastreaza-ti ideile pe mai tarziu.
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de ioana soare Lun 07 Feb 2011, 1:47 am

Anuk e super puloverul, atat de vesel!

Anda sunt foarte frumoase toate, felicitari! Sa le poarte sanatos piticul tau dulce!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de valentyna_sweetly Lun 07 Feb 2011, 9:00 am

cea cu mineca scurta e super..cred ca o sa o incerc,, am atitea proiecte dupa ce vad ce faceti voi ,incit imi mai trebuie miini
rade tricot
valentyna_sweetly
valentyna_sweetly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 183
Varsta : 46
Localizare : focsani
Data de inscriere : 30/11/2010

http://hainutecrosetatevaly.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de aba Lun 07 Feb 2011, 11:27 am

Ofelia, frumos dovlecelul, [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Anda, cu ajutor si fara aveti niste lucrusoare frumoase. Felicitari si tie si bunicii, [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Tricotez si eu unul pentru copilul meu, merge mai incet ca e aproape cat mine. Daca mai pun 10 ochiuri si mai fac 10 randuri il pot purta eu. Nu cred ca mai pot sa-l postez la tricotate pentru cei mici. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de corina corina Lun 14 Feb 2011, 4:42 pm

Foarte frumoase , Anda ! Iti merg mainile , nu gluma !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de ninatopor Vin 18 Feb 2011, 8:53 pm

Am facut pentru o fetita de 2 ani o rochita si un sarafan. Rochita am vazut-o pe internet si mi-a placut foarte mult. In modelul initial avea 2 floricele tricotate, dar eu as vrea sa-i fac doua buzunare haioase. Mai ma gandesc. Sper sa va placa tricot
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ninatopor
ninatopor
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 73
Varsta : 63
Localizare : Braila
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB