Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

+79
Anusca
cata1lin
zahariaelouise
myky7robc
emmancita
mimiady63
amoni
julix_2007
roxx
roxanna
symos
cld
iozefina
mihatm80
Dodo-pui
iasmina_ioana
Biene
Steluzza
valentinadof
claudiana
alinutza_andrei08
AlinaJ.Bijoux
kittygreeneyed
mihaelavama
loreroli
kmn
Roxy
ninatopor
corina corina
Ofelia Buzescu
Anuk
denis21
valentyna_sweetly
vselea
HERMYNNA
Maria51
mihainiko
violetas
anda81
tantza_m
EuIrinuca
ragazza
Motzu
dienutzababy
Giobsy
bubu85
cris69
Gianina4ever
canadianca50
MARI_H
ivanoiuadela9
cozma felicia
valih
Gabiuta
mariaz_09
danadea
Floren
corilex
aurishta
victoriacus
dina_dorina
isabella
kitty_1973
rebel
bibitu
ionela stefan
sarsuraki
MagdaMarin
micheline
ioana soare
CCristinaC
firicel
SilviaDumitrescu
silvisor
marietutza
stoy
Uca
cory74
aba
83 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de ionela stefan Lun 13 Dec 2010, 11:06 am

Foarte dragute lucrusoarele!Imi place combinatia la cel pentru baietel...o gasesc ingenioasa si asortata perfect...Felicitari!Pentru fetita...totul este delicat si dragalas...ca si ea de altfel...printesica...Sa ne faci o poza cu ea in costumasul superb ca sa ne inveselesti ziua si mai mult!
Te mai asteptam si cu altele...ca iarna-i lunga...si sigur mai dai tu din maini si pentru alte frumuseti...
ionela stefan
ionela stefan
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 424
Localizare : Bucuresti/Delta Dunarii
Data de inscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de aba Lun 13 Dec 2010, 11:28 am

Foarte frumoase lucrusoare. Firul pentru baietel e perfect ales( asa zic eu, ca am baiat si alea imi fura ochii mai mult) dar si pentru fetita a iesit dragalas. Felicitari, Flowers
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de bibitu Lun 13 Dec 2010, 12:27 pm

ce frumuseti mai lucrati voi pe aici,nu am mai intrat de mult si acum gasesc numai minunatii,ptr.cei mici toate lucrusoarele sunt frumoase chiar geniale
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de rebel Lun 13 Dec 2010, 1:15 pm

sarsuraki, foarte frumose lucrusoarele. sa le porte sanatosi! bucurie
rebel
rebel
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Localizare : B
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de sarsuraki Lun 13 Dec 2010, 3:04 pm

Multam frumos de aprecieri.
Deocamdata sunt prinsa de mai multe proiecte. 3 bucati fesuri cadouri pentru cei dragi, inca un pulover pentru baietelul meu (jumate e gata) si un bolero pentru fetita crosetat. Sper sa le termin anul asta pe toate wink
sarsuraki
sarsuraki
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 75
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de kitty_1973 Lun 13 Dec 2010, 11:01 pm

Te invidiez Sarsuraki pentru ca reusesti sa faci atatea! Felicitari! pupi
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de isabella Mier 22 Dec 2010, 1:51 pm

Am terminat si eu prima vestuta tricotata . Am evoluat putin de la fulare si bentite Smile Din pacate partea din stanga a iesit putin mai mica ptr ca firul cu care am lucrat a fost mai subtire chiar daca era din acelasi lot de ata . Va rog sa ma criticati pentru a nu mai face aceleasi greseli si data viitoare . Multumesc !

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ,, [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
isabella
isabella
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : Romania
Data de inscriere : 10/12/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de aba Mier 22 Dec 2010, 3:05 pm

Felicitari, e foarte frumoasa. Imi place tare mult cum ai facut la gat si cu nasturei albi se vede deosebit. Flowers
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de dina_dorina Mier 22 Dec 2010, 3:42 pm

aba,ai facut o bluzita nemaipomenit de frumoasa si imi place ca atat modelul cat si culorile si combinatia lor sunt potrivite barbateilor intre 3-100 de ani Smile

Am lucrat si eu 2 vestute si 2 bluzite pentru doi fratiori.Asa le-a vrut mamica,sa fie la fel si neaparat rosii ,potrivite Sfintelor Sarbatori ce se apropie.Sper sa va placa wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Scuzati calitatea imaginilor dar aparatul meu e pe duca shot
dina_dorina
dina_dorina
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 392
Varsta : 42
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 24/06/2009

http://tricotajecopii.ucoz.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de ioana soare Mier 22 Dec 2010, 4:14 pm

Isabella de criticat nu e nimic, intr-adevar se vede o mica diferenta la rascroiala bratelor, dar ti-ai dat seama de asta si daca firul e de vina, atunci chiar nu aveai ce sa faci. Am mai auzit de asemenea diferente de grosime, ba chiar si de culoare la acelasi tip de fir, acelasi cod de culoare.

Dina
impecabile lucrusoarele ca de obicei! primul Frumoase modelele si frumoasa joaca cu torsadele de la pulover! De culoare nu mai spun! love
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de isabella Mier 22 Dec 2010, 6:13 pm

Multumesc , ma bucur ca e acceptabila , sper sa perseverez Smile

Dina ,felicitari ! Nu am cuvinte , toate sunt superbe ! Eu imi permit doar sa visez ca voi ajunge la asemenea performanta .
isabella
isabella
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : Romania
Data de inscriere : 10/12/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de aba Mier 22 Dec 2010, 7:19 pm

Multumesc mult dina_dorina. Felicitari si tie pentru ce ai tricotat, sunt foarte, foarte frumoase. Mai ales cele cu torsade( ca mie imi plac torsadele, se stieee, pe sistem). pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de dina_dorina Mier 22 Dec 2010, 11:23 pm

Multumesc fetelor sunteti tare dragute hug
Cand am postat nu mi-am dat seama ca intrasem pe prima pagina (credeam ca e cu ultimele postari) asa ca am omis celelalte lucrusoare facute de voi si abia acum le-am vazut.Toate sunt foarte frumoase.
isabella,e frumoasa vestuta ta.Si eu mai patesc din-astea cu firele dar de obicei daca nimeresc sa mi se intample asa prefer sa incep un scul nou sau sa merg pe fir pana vad ca se termina "defectiunea"Oricum,felicitari pentru vestuta si la cat mai multe.O sa te experimentezi tu cu timpul daca mai lucrezi
kiss

Ioana,am "furat" ideea cu joaca de la torsade pentru ca am avut ca model o imagine cu un pulover dupa care le-am facut pe astea doua.Din pacate fara schema dar m-am descurcat si eu cum am putut.Asta e poza
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ce tare esti aba ,pe sistem rade .Si mie imi plac torsadele,pe cat de usor sunt de facut pe atat dau un efect de placut hainelor si sunt ideale cand esti in pana de idei pentru a lucra ceva pt. baietei sau barbati.
dina_dorina
dina_dorina
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 392
Varsta : 42
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 24/06/2009

http://tricotajecopii.ucoz.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de aba Joi 23 Dec 2010, 11:28 am

Da, metoda rapida de a scoate o bluza din banal, adica doar fata-dos pentru baieti. Ca al meu e marisor, 8 ani si 8 luni, nu mai merge orice. Vorba lui" sunt jumatate barbat".De aceea si pe bluza lui fantomas am strecurat cateva. Cred ca la urmatoarea bluza pe care o sa o tricotez am sa fur ideea de la tine. hug
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de victoriacus Dum 26 Dec 2010, 4:49 pm

Am inceput sa tricotez si eu cate ceva pentru fetita mea.Dupa sarbatori o sa ii fac mai multe
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Caciulita si poncho-ul sunt crosetate ,iar fustita este tricotata si pe margine am facut cu croseta.Mai am putin si ii termin si jachetica de la fusta
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de aurishta Dum 26 Dec 2010, 5:20 pm

Splendide lucrusoare , dar fetitza e si mai si!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de isabella Dum 26 Dec 2010, 5:26 pm

Victoria , foarte frumoase ! Felicitari ! Fetita e un inger Smile
isabella
isabella
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : Romania
Data de inscriere : 10/12/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de rebel Dum 26 Dec 2010, 5:51 pm

Victoriacus, foarte frumoase! Sa le poarte sanatoasa ingerasul! Flowers
rebel
rebel
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Localizare : B
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de isabella Lun 27 Dec 2010, 11:09 am

As dori sa tricotez o pereche de pantalonasi pentru un copilas de circa 6 luni ( nu am posibilitatea sa-l masor ) . Nu am tricotat niciodata pantalonasi asa ca v-as ruga , daca aveti rabdare , sa ma indrumati cum sa ii fac .
isabella
isabella
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : Romania
Data de inscriere : 10/12/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de victoriacus Lun 27 Dec 2010, 12:39 pm

Va multumesc frumos.Nu sunt experta,deci ma bucur ca v-am gasit si am de la cine invata Flowers
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de sarsuraki Lun 27 Dec 2010, 7:24 pm

Isabella si Dina_dorina super vestute si bluzite, voi 2 sunteti in ton cu sarbatorile.
Victoriacus sa-ti traiasca papusica, tare dragute lucrusoarele...mie nu-mi prea merge mana la croseta..tot andrelele sunt baza..desi incerc sa i fac un poncho din patratele crosetate.
sarsuraki
sarsuraki
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 75
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de corilex Mier 29 Dec 2010, 3:34 pm

Am facut si eu o jachetica s-au ,,sfeter,,cum se mai zice pentru finuta mea[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]]
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de stoy Mier 29 Dec 2010, 3:36 pm

Aici da poti sa te felicit, asta e intradevar intr-un fel. aplauze aplauze aplauze
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de firicel Mier 29 Dec 2010, 3:39 pm

Corilex,foarte frumos puloverasul si sa-l poarte sanatoasa finuta ta!Este inceput de sus,nu?
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de aba Mier 29 Dec 2010, 3:41 pm

Foarte frumos, sa-l poarte sanatoasa finuta.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB