Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ornarea torturilor noastre - cap.4

+56
cld
bibidesign
danniela
todireanuirina
Larisa09
Admina
aurelia.c
livia1981
rricarda2003
andarlidia
canadianca50
ionela stefan
mariaz_09
codruta-cosmina
ramonasimon_74
silvisor
simona chiper
mykya
mikybt
aua_mia
Giobsy
ema
rivka
Gabiuta
kmn
adelina24
violeta25
Floren
dominiq
aba
arime
lili_mili
melus
doris1978
valentinadof
AlinaJ.Bijoux
Lucia.BlueFlower
trice
kitty_1973
arielas
RamonaM
mnarcisa
Uca
Marry
Karina33
betymi72
Steluzza
stoy
firicel
diada
Adelaida
teisoara
SilviaDumitrescu
cris69
MagdaMarin
MihaelaT
60 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de valentinadof Dum 21 Noi 2010, 3:46 pm

praf de zane?ce-o mai fi si asta?si totusi coronita e comestibila? scratch
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de mykya Dum 21 Noi 2010, 4:08 pm

Sa-ti traiasca pustoaica Mihaela si sa se faca mare si sanatoasa. E frumoasa foc. M-am chinuit si eu sa fac un tort Barbie, de ziua finutei mele Ana. Sa nu ma intrebati reteta ca am improvizat cu fiecare rand de blat pentru ca nu mi se forma rochita. Blatul a fost unul clasic de cacao din 4 oua, iar crema de ciocolata. In varf, adica la mijlocul papusii am improvizat cu un rand de piscoturi sfaramate amestecate cu gem si nuca pentru ca sa ajung la talia papusii care avea picioarele prea inalte pentru tortul meu. inocent Dar a iesit delicios si gargaritza a fost incantata de el. Bine ca nu l-am pozat si din spate pentru ca rochia era carpita ca nu mi-a ajuns pasta de zahar sa fac fusta dintr-o singura foaie. ups Dar asta stiti numai voi... bucatar [img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

Valentina praful de zane e un fel de bezea facuta dintr-un albus si gelatina, optional colorant, care intinde si se lasa la usucat pe o bucatica de geam.Se razuie si rezulta un praf stralucitor cu care se orneaza torturile. Ti-as da un link catre o reteta dar pentru ca linkul ar duce catre alt forum nu stiu daca am voie. Da cautare cu batranul Google si ai sa gasesti tu reteta.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de valentinadof Dum 21 Noi 2010, 5:29 pm

multumesc mykya ,uite-asa invata omul,frumos tort,felicitari.da pasta de zahar tu ai facut-o sau ai cumparat-o,eu intreb sa vad asa ce prefera lumea s-o cumpere sau s-o faca?
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de cris69 Dum 21 Noi 2010, 6:14 pm

mykya e reusita barbie a ta. micuta a fost incantata si asta e cel mai important.felicitari si la mai multe.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de mykya Dum 21 Noi 2010, 6:47 pm

Pasta de zahar am facut-o, am invatat si eu de pe un forum. Important este insa zaharul farin pe care il folosesti. Cred ca per total ar costa pasta ptr un tort cam 5-6 lei. Am avut insa si esecuri....am folosit zahar mai ieftin si nu mi-a iesit. zid De cumparat...e mai greu in provincie. In Bucuresti mai gasesti dar in alte orase nu. Iar colorantul...Eu am folosit unul ieftin luat de la supermarket si nu e grozav. Pasta cere colorant praf sau gel altfel o strici. Dar cu toate astea e mult mai usor de facut decat pare. Merita sa incerci!
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 21 Noi 2010, 8:12 pm

valentinadof a scris:praf de zane?ce-o mai fi si asta?si totusi coronita e comestibila? scratch
Am pus reteta de "praf de zane" [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Da, coronita a fost comestibila mai putin pietricica mov.
Multumesc, fetelor!
Mykya, frumoasa Barbie. Felicitari!
Eu pasta de zahar o fac doar cu zahar de la Dr. Oetker si atat ca am luat si de alt fel si am dat-o-n bara ca n-a iesit. Daca as avea amidon as amesteca cu zahar macinat de mine si ar iesi pasta, dar cum n-am vazut amidon asta este, ma descurc cu ce gasesc.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de mykya Dum 21 Noi 2010, 9:03 pm

Sa stii Mihaela ca si eu am incercat varianta asta si tot nu iese bine. Exista amidon alimentar tot de la Dr Oetker si e doar vreo 2 lei cutia si tot nu merge bine. Daca pui prea mult amidon crapa. wink Eu folosesc zaharul farin Margaritar, acela in cutie maro. Mi-a iesit cel mai bine cu el. Daca zaharul nu e suficient de fin nu iese pasta.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Ornare torturi

Mesaj Scris de simona chiper Lun 22 Noi 2010, 2:11 pm

Buna fetelor,

As vrea sa ii fac copilului meu un tort pentru aniversare si recunosc ca sunt destul de stangace in ornare.
Am ales ca tematica Winnie.
Ma puteti sfatui cum sa il fac?
multumesc


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Lun 22 Noi 2010, 2:23 pm, editata de 1 ori (Motiv : subiecte fuzionate)
simona chiper
simona chiper
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : buucresti
Data de inscriere : 22/11/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de trice Lun 22 Noi 2010, 11:13 pm

Va prezint tortul Thomas imbracat in martipan

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
L-am realizat fara instrumente speciale
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu este perfect pt ca sunt vizibile multe cute si nu are luciu dar fiica mea a fost foarte incantata si mandra de tortul ei, ceea ce imi da curajul sa mai experimentez.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
trice
trice
helper
helper

Numarul mesajelor : 83
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 31/07/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de cris69 Mar 23 Noi 2010, 7:41 am

experimentand iti vei face mana. imi place cum a iesit.
eu o singura locomativa am facut. vazandu-l pe al tau mi-am amintit ca nu am primit inca nici o poza cu el.
felicitari.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de mykya Mier 24 Noi 2010, 10:50 pm

Simona gasisem un tutorial iar acum nu mai dau de el....zid te ajuta cu Winnie. Pe hartia de copt se desena imaginea, se trasau apoi contururile cu posul cu ciocolata si apoi cand s-a intarit se umplea imaginea cu jeleu topit, pe bucatele si folosind mai multe culori. Cand era chestia asta tare, se punea pe tort. Mai caut imaginile si daca le gasesc le pun ca sa iti faci idee despre ce vorbesc. search

Edit: Am gasit imaginile de care vorbeam. De fapt desenul se face pe foaie din pasta de zahar. Imaginile nu sunt ale mele, sunt luate de undeva, nu mai stiu de unde, zid , dar le-am avut salvate in calculator. Daca incalc regulamentul postandu-le rog moderatorii sa le stearga. Deci Simona in acest mod il poti desena si tu pe Winnie:
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de arime Sam 27 Noi 2010, 12:22 pm

Felicitari pt. tortulete tuturor!
La multi ani printesei tale MihaT! Coronita este tare reusita wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de stoy Mar 30 Noi 2010, 2:16 pm

Mykya da esti talentata nu gluma.
Trice m-as limba si eu prin Thomas al tau putin, doamne ce pofta mi-ati facut iar, reusit foc.
Mihaela abia am vazut si eu ce minunatii ai facut, superbe( am luat si eu reteta de praf de zane).
Arime, chiar imi era dor sa mai vad si tortulete facute de tine si ai venit cu ditamai frumusetea, foarte frumos imi place tare mut.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de silvisor Mar 30 Noi 2010, 2:46 pm

Duminica a fost ziua sotului meu si i-am facut un tort pe care vi-l arat si voua

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
silvisor
silvisor
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : iasi
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de ramonasimon_74 Mar 30 Noi 2010, 2:56 pm

Felicitari fetelor, pentru ce ati realizat, adevarata arta si muuuulta rabdare!
ramonasimon_74
ramonasimon_74
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 49
Localizare : home
Data de inscriere : 23/04/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de cris69 Mar 30 Noi 2010, 3:07 pm

silvisor, trandafirii sunt minunati. abia astept sa vad ce mai faci.
la multi ani , sotului tau.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de silvisor Mar 30 Noi 2010, 4:29 pm

Multumesc Cris sa-ti traiasca si al tau!
silvisor
silvisor
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : iasi
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 30 Noi 2010, 8:56 pm

Frumoase torturi.
Sar'na! pupi
Am facut si eu un tort diplomat pt o colega draga mie.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de stoy Mar 30 Noi 2010, 9:54 pm

Silvisor la multi ani sotului sa fiti sanatosi cu totii.
Mihaela oau si din nou cu "sclichici" chiar imi place, ma faci sa fac si eu un tort ca sa-l dau cu praf de zane. De chimie profa nu? wink
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 30 Noi 2010, 11:09 pm

Multumesc! Smile Da, e de chimie si era incantata ca are tort cu formule rade îi zicea matzulinei ca asa tort n-a mai avut Smile
Sclipiriciul e din august ca sta bine cteva luni in hartie sau cutie si deh, am pus un pic ca da bine pe tort.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de codruta-cosmina Joi 02 Dec 2010, 2:30 pm

Fetelor ...ajutati-ma si pe mine....in 11 dec.buburuza mea face 2 ani...am o pasusica si as vrea sa-i fac un tort in forma de rochita...stiti voi ce vreau sa spun.Cum sa procedez?fac un tort normal pe care il tai in forma respectiva si in virf pun papusica?Teoretic...as face...dar PRACTICA..ma omoara!si rochita din pasta de zahar ?
Mihaela nici nu mai are rost sa te laud...fara cuvinte castelul acela e jos palaria....nu ma bag la asa ceva ca-mi prind urechile!oricum felicitari sincere!!!!pasta de zahar ai facut-o tu ? Merci Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 4246
codruta-cosmina
codruta-cosmina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 199
Varsta : 50
Localizare : medias
Data de inscriere : 04/06/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 02 Dec 2010, 2:46 pm

Cum faci un tort cu papusa gasesti aici si mai sunt si-n alte parti dar asta l-am vazut recent.Tu faci cu ce crema vrei si blatul la fel.
Pasta de zahar o fac eu, ori dupa reteta Lissei e pusa si
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pe site, dar pt chestii marunte, flori, frunze, inde trebuie s-o colorez de la inceput ca am colorant lichid o fac din jeleuri si zahar pudra, dar o fac ochiometric, nu-ti pot spune cantitati.

Sar'na!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de codruta-cosmina Joi 02 Dec 2010, 2:58 pm

Multumesc Mihaela!......tu esti acolo intotdeauna sa ne raspunzi si sa ne asculti.MULTUMESC!!!! love
codruta-cosmina
codruta-cosmina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 199
Varsta : 50
Localizare : medias
Data de inscriere : 04/06/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de stoy Joi 02 Dec 2010, 4:46 pm

Codruta, asteptam poze cu tortul, vroiam sa-ti dau si eu ceva explicatii dar a cuprin Mihaela tot ce trebuia in msg-ul ei. Oricum daca ai nelamuriri te ajut si eu cu placere.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de cris69 Joi 02 Dec 2010, 4:49 pm

si eu.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB