Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ornarea torturilor noastre - cap.4

+56
cld
bibidesign
danniela
todireanuirina
Larisa09
Admina
aurelia.c
livia1981
rricarda2003
andarlidia
canadianca50
ionela stefan
mariaz_09
codruta-cosmina
ramonasimon_74
silvisor
simona chiper
mykya
mikybt
aua_mia
Giobsy
ema
rivka
Gabiuta
kmn
adelina24
violeta25
Floren
dominiq
aba
arime
lili_mili
melus
doris1978
valentinadof
AlinaJ.Bijoux
Lucia.BlueFlower
trice
kitty_1973
arielas
RamonaM
mnarcisa
Uca
Marry
Karina33
betymi72
Steluzza
stoy
firicel
diada
Adelaida
teisoara
SilviaDumitrescu
cris69
MagdaMarin
MihaelaT
60 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de cris69 Mar 14 Dec 2010, 11:45 pm

codruta, ma bucur ca ti-a placut crema. este usoara si este perfecta si pentru mine. cand vei face crema pt adulti adauca putin coniac si visine congelate.e dementiala combinatia.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de aurelia.c Mier 15 Dec 2010, 12:28 am

codruta-cosmina a scris:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Vaaai, ce minunatie... Pe mine nu m-ar fi lasat inima sa infig cutitul in el
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de cris69 Mier 15 Dec 2010, 2:38 am

e fooarte frumos. felicitari cosmina . acum vezi ca nu e greu si la cat mai multe torturi.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de codruta-cosmina Joi 16 Dec 2010, 11:24 pm

Multumesc fetelor!!!!!...inceputul e mai greu ....multumesc! love
codruta-cosmina
codruta-cosmina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 199
Varsta : 50
Localizare : medias
Data de inscriere : 04/06/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de arielas Mier 22 Dec 2010, 4:17 pm

Am facut si eu un tort printesa fetitei mele care si-a serbat ziua duminica. M-ati ambitionat voi si am folosit sfaturile lui cris69. Multumesc!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de stoy Mier 22 Dec 2010, 5:43 pm

Arime incep cu tine ca mi-a placut tare tortul tau ( e ceva nou nu am mai vazut modelul asta)
Livia 198 superbe si ale tale.
Codruta de al tau nu mai zic astea cu printese sunt preferatele mele.
Arielas La multi ani printesei tale cred ca a fost tare mandra de tortul ei.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de arielas Mier 22 Dec 2010, 6:51 pm

Da, sa stii ca a fost foarte bucuroasa, dar ati vazut in sectiune ca nu a iesit perfect. Poate data viitoare!
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de stoy Dum 26 Dec 2010, 11:31 am

Cris69 ma tot uit de ceva zile sa vad si eu ceva facut de tine de Craciun.
Hai mai pune si tu ceva aici nu cred ca nu ai facut nici un tort frumos de Craciun. cake
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de Uca Dum 26 Dec 2010, 11:57 am

Stoy, uita-te la Craciunite, si vei vedea un tort facut de Cris. cake

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de Steluzza Dum 26 Dec 2010, 5:27 pm

Ce minunatii de torturi,mi-ar fi mila sa le mananc.... foame
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de stoy Dum 26 Dec 2010, 5:29 pm

Ala l-am vazut Uca, te-am si invidiat cake, dar eram obisnuita ca ea sa ne prezinte asa un sir de torturi si de data asta am stat cu sufletul la gura ca o sa vad si eu mai multe si.....
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de cris69 Dum 26 Dec 2010, 7:16 pm

nu am facut decat doua anul acesta. cel alb a lui uca si fratele lui cel negru. am sa pun poze cu cel negru caci l-am dus la tara si acolo am facut poze la el.oricum se aseamana.
am sa o rog pe uca sa punafotografii cu al ei cadou dulce caci eu nu am ajuns sa il pozez.eram pe ultima suta de metrii si vroiam ca in 24 dupa amiaza mosul sa ajunga la ea.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de stoy Sam 01 Ian 2011, 12:02 pm

Fetelor nu ne aratati nimic ?
Nici un tort pentru Revelion?
Hai ca va arat eu nu sunt stralucite dar sunt facute doar cu retete gasite aici.
Blat si crema (retete Admina), Clazura (Cris69), si praf de zane ( MihaelaT).
Acum nu sunt stralucite ca ale maestrelor de aici dar....[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 01 Ian 2011, 12:27 pm

Mie imi plac torturile tale, chiar daca nu arata chiar perfect cred ca la gust au fost nemaipomenite!!! Smile Apropo, stelutele ale se gasesc de cumparat sau le-ai facut tu? Am mai vazut si la MihaelaT. parca!!! kiss
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de Admina Sam 01 Ian 2011, 1:47 pm

Stoy, este foarte frumos tortul tau. love Si ma bucur ca ai folosit retete incercate de noi.
Am si eu un tortulet facut ieri, pe fuga. Nu mi-a iesit mult blat, am mai improvizat, aveam aluat de waffe in frigider, l-am copt pe post de blat; am mai facut stratul de jos un blat de biscuiti cu unt... apoi doua creme, una cu ciocolata alba si una cu ciocolata cu cafea (are si bucati nemacinate). Glazura lui Cris am folosit-o si eu; gasisem una cu unt si cum tot tortul are vreo 2 pachete, am zis ca ajunge... Una peste alta, sta in picioare. rade Azi ii arunc niste trandafiri in cap si la taiere cu el.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de Karina33 Sam 01 Ian 2011, 3:17 pm

Noi am avut prea multe dulciuri, inca e frigiderul plin. Veniti careva sa ne ajutati sa scapam de tentatii?

Asta-i tava cu tiramisu, din el a mancat toata lumea cate-o portie mica asa ca mai este aproape jumatate:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Asta-i prajitura tort cu blat de cacao ( foi piscot ca n-am avut vreme de copt altele) cu crema de ciocolata si frisca. Bonus visine din visinata. Gretos de dulce desi n-am folosit deloc zahar.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Iar asta-i tortul de piscoturi cu crema de cacao si altele. L-a lins deja nepotelul de-aia arata incomplet. L-am taiat doar ca pape el o feliuta ultra-subtire.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 01 Ian 2011, 3:22 pm

Mai ai adresa mea?
Expediaza-le rapid. rade rade foame pofta

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de Karina33 Sam 01 Ian 2011, 3:29 pm

Nu-s tranportabile! Dar tu mai ai adresa mea asa ca te astept cu copiii!
Aaaa, mai este si-o prajitura cu ness care n-a vazut cutitul inca.


Ultima editare efectuata de catre Karina33 in Sam 01 Ian 2011, 3:29 pm, editata de 1 ori (Motiv : graba mare)
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de Uca Sam 01 Ian 2011, 4:11 pm

La multi ani! Sa ne "auzim" cu bine si in noul an.
Vin si eu timid cu un tort diplomat dupa frumusetile delicioase puse de voi.
Foarte harnicute.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Daca eram inspirata sa pun bradul pe verticala ar fi aratat mai bine.


Karina, iar e uda tastatura mea, poate face scurt de la atatea pofta dupa ce am vazut tiramisu... yammy, arata asa apetisant...


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Sam 01 Ian 2011, 4:15 pm, editata de 1 ori (Motiv : schimbat poza)

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de mariaz_09 Sam 01 Ian 2011, 4:38 pm

Foarte frumos tortul tau,ucabesty,ma gandesc cat de gustos este,mi-ai facut pofta,la ai mei nu le-a trebuit,asa ca am facut prajitura.Ornarea a fost super,in ton cu anotimpul.
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de stoy Sam 01 Ian 2011, 6:26 pm

Uca super fain tortul tau, chiar e geniala idea cu bradutul din Kiwi.
Alina, stelutele eu le-am cumparat de la un magazin de cartier erau la Kg.
La noi se mai gasesc si alte forme de bonbonici ornamentale.
Karina, hai ca v-ati rasfatat in prajituri, mama dar ai stat numai in bucatarie ca sa faci atatea .... si arata delicios toate.
Eu le-am facut asa in fuga mare, ca am lucrat ieri pana la 14 si repede am facut si eu 1 blat l-am impartit in 2 ca sa am unul pentru noaptea de revelion si unul azi ca am invitat cumetri la masa.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de Karina33 Sam 01 Ian 2011, 7:35 pm

Stoy n-am stat mult. Tiramisu se face in jumatate de ora, l-am facut joi noaptea ca sa aiba vreme sa stea la rece. Iar prajitura aia tort cam tot atat ca are crema din frisca si ciocolata. Iar tortul facut de sora-mea e tot cu piscoturi si tot vreo juma de ora iti ia sa-l prepari si apoi lasat la rece peste noapte.
Nu-mi place in mod special sa stau in bucatarie si caut solutii rapide pentru prepararea mancarurilor.

Si asa, ca fapt divers, omul meu ma bombane cateva luni sa-i fac clatite si-i tot propun sa fac un tort in jumatate de ora decat sa stau sa coc 20 de clatite stand in picioare o ora.

Uca parca scrisesem mai demult reteta de la tiramisu. Daca n-ai vazut-o zi si ti-o trimit pe pm ca sa-ti faci cand ai pofta ( daca stateai mai aproape te invitam la o portie)
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de Uca Sam 01 Ian 2011, 7:42 pm

Karina, am vazut reteta,multumesc, doar ca eu sunt singura care mananc si mereu cand vreau sa imi fac se trezesc ai mei ca vor altceva si pe mine ma las mereu la urma.
Dar de Sfantul Ioan imi fac cu siguranta, si o mananc singura pe toata. wink

Edit:
Eu am stat joi in fata aragazului 4 1/2 h sa fac o portie de saratele... zid zid zid dintr-un kg de faina zid zid zid zid am crezut ca nu mai termin,am fost inspirata sa cer si din vecini inca o matrita sa lucrez cu doua odata ca altfel nu ma mai terminam.... deci sa nu faceti ca mine!


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Sam 01 Ian 2011, 7:48 pm, editata de 1 ori (Motiv : competat)

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de Larisa09 Dum 02 Ian 2011, 12:07 am

Vin si eu sa va ofer ceva dulce.
Pe langa ce minunatii faceti voi tortuletul meu e la nivel de gradinita.
Felicitari si toata admiratia mea pentru creatiile voastre kiss
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Larisa09
Larisa09
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 107
Varsta : 61
Localizare : Deva
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de mariaz_09 Dum 02 Ian 2011, 12:24 am

Larisa ,nu te subestima,este frumos si cred ca foarte bun,eu am o pofta ca n-am facut tort de sarbatori!Bradutul tau este minunat!
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB