Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 EmptyAstazi la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Hainute pentru copiii nostri (1)

+25
Clio_Ela
arime
vilcris
livia1981
ortansa
ioana soare
geany
Buburuza
ariana
totolina
cris69
Vianne
zylv
Valentina
mihatm80
anne-marry
ileana cosanzeana
tomari
Admina
irinaindira
duchess
Camy
diada
MihaelaT
lorinaoo1
29 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 24 Ian 2009, 10:29 pm

Camy, nu-mi ajung cuvintele sa te laud ura e tare frumos, iar cusaturile acelea ornamentale dau tare bine! Flowers
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de Admina Dum 25 Ian 2009, 9:34 am

Ma omori, de-a dreptul rade La 2-3 zile mai pui ceva frumos love Arata super sarafanul, ca orice creatie a ta; si fara tipar... iar mi-ai dat rusinica. Eu pana ma mobilizez sa fac ceva cu tipar imi piere cheful si sa-l fac fara tipar, nu iese asa frumos.
Apropos de cusaturi, m-ai innebunit cu ele, am incercat si eu, ieri seara; m-am batut cu masina mea, mi-a ingropat materialul de cateva ori zid

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de Camy Dum 25 Ian 2009, 11:27 am

mersi fetelor,parca in realitate arata mai bn ,poate ca e prea lunga ptr lorena,admina vreau sa iti spun ca eu nici nu concep sa lucrez ceva si sa nu fac macar o cusatura mai ondulata pe produs ca doar am masina nu?cand mi-am luat masina si am vazut ca are 35 de cusaturi,chiar ma gandeam ce fac eu cu atatea,dar acum parca nu imi ajung,ca am incercat cred ca trei sferturi din ele si toate imi plac .sa stii ca si mie mi-a batut pe loc in unele locuri pe cordon cand am inceput si nu l-am mai desfacut ca se desface foarte greu.si raiatul cam gros si dat si in doua...dar a iesit.

va pupic fetelor hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de Camy Mier 28 Ian 2009, 12:37 am

tomari am promis ca ma voi duce la metraje sa iti spun de jerse.m-am luat cu treaba cu copiii pe aici si abia astazi am ajuns,dar va dau o veste buna.REDUCERI LA MATERIALE 20%!E SUPER DECI HAIDETI LA BUZAU. jerseul care era 16 lei metrul acum este 13 lei si are pe urmatoarele culori alb,crem,bleu,grena,verde,de fapt 2 nuante de verde,unul kaki si unul verde mai deschis.si negru cu niste buline mari cat un ou.jerse cu sclipici mai multe culori.

tricotul de la 20 de lei metrul cat era cand mi l-am cumparat eu azi era 16 lei v-am zis ce culori sunt,tercotul de la 160,acum 12,8.,raiat ,stofa,blugul,ce sa mai toate erau la reducere.
de exemplu stofa cea mov din care mi-am facut hainuta am dar pe metru 38 de lei ,iar acum este 30.este o stofa groasa,are si mai ieftina dar subtirica.reducerea tine 1 luna de zile ,luna februarie din cate am inteles.

eu abia astept sa ma duc sa ma aprovizionez sa le am acolo si saptamana trecuta chiar vroiam sa ii cumpar celei mici o stofa galbena sa ii fac o hainuta,in oras nu mi-a placut nimic de gata ,nu mi-a placut calitatea materialului.asa ca la 30 de lei metrul se merita sa-i fac o hainuta stas.ca model am vazut ceva frumos acum sa vedem cand ...

va pupic fetelor hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de diada Mier 28 Ian 2009, 10:50 am

wow, pai chiar, va asteptam la noi wink Mersi ca ai anuntat, poate sa ajung si eu.... pupi
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de diada Mier 28 Ian 2009, 2:32 pm

desi nu sunt chiar hainute, dar cu noi la capitolul asta suntem wink cu ajutorul Adminei, am reusit sa fac niste barbetele din material impermeabil (o perdea de dus Smile ) Merci

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

sunt foarte utile Flowers
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de Admina Mier 28 Ian 2009, 8:41 pm

Bravo Diada hug Ti-au iesit stas, sa le foloseasca cu placere puiul tau. Asa e, sunt utile si modelul asta e ideal pt pitici pofticiosi.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de Admina Lun 02 Feb 2009, 10:23 am

Am uitat sa pun la acest subiect capodopera mea, cusuta pt printzesita mea. Am facut-o in vara, si a purtat-o la o nunta, domnisoara de onoare, fiind.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 02 Feb 2009, 10:52 am

wouuu Admina! e tare frumoasa rochita! ura kiss Flowers
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de duchess Lun 02 Feb 2009, 4:50 pm

Merci foarte frumoasa rochia
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Lun 02 Feb 2009, 7:29 pm

superb creatzii!!!!!!!!!!!!!
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de anne-marry Vin 06 Feb 2009, 10:39 am

am si eu nevoie de un tipar de pantalon pt un baietel [al meu Smile ], de 4 ani si 2 luni. are 100 cm inaltime si 56 cm din talie pana la podea. aveti idee unde as putea gasi? kiss
avatar
anne-marry
helper
helper

Numarul mesajelor : 32
Localizare : babeni, valcea
Data de inscriere : 03/02/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de Admina Vin 06 Feb 2009, 10:53 am

Anne, uite link AICI muuulte tipare pt copilasi. Chiar primul link, de la primul mesaj este o revista Burda Baby. Din cate mai stiu are tipare pana la 100cm, dar chiar daca are pana la 92cm, poti sa-i faci cu incredere deoarece sunt mai mari masurile si pantalonii sunt largi, doar lasi tivul mai lung, sa-i mai poti lungi, daca trebuie.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de anne-marry Vin 06 Feb 2009, 12:51 pm

admina incerc sa intru pe primul site, cel cu burda baby si nu mi deschide nimik. adik e o chestie...nu stiu..in nici un caz revista :x
avatar
anne-marry
helper
helper

Numarul mesajelor : 32
Localizare : babeni, valcea
Data de inscriere : 03/02/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Vin 06 Feb 2009, 1:26 pm

da,deschide o pagina rapid share sau asa ceva
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de Admina Vin 06 Feb 2009, 8:44 pm

Da, e foarte bine ce se intampla. Alegeti Free user/ asteptati 37 secunde sau cat va zice programul/ apare buton de download si apasati pe el/ salvati in calculator.
Daca este arhivat il extrageti si gata! Este o intreaga revista cu tipare de printat pe pagini A4. Noi, mamicile(eu, Diada, Lorina) am gasit foarte utila revista pt hainutele copilasilor. Sunt si tipare de pantaloni, de salopete, jacheta, rochite, etc.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de anne-marry Lun 09 Feb 2009, 10:11 am

am sa intru si eu acum sa descarc....

intre timp., nu m-a luat locul si am fcut o pereche de pantalonasi lui teodor....mai simplii, atat cat am putut [sunt a doua mea creatie dupa rochita], si dupa un tipar facut de mine Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
anne-marry
helper
helper

Numarul mesajelor : 32
Localizare : babeni, valcea
Data de inscriere : 03/02/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de anne-marry Lun 09 Feb 2009, 10:33 am

admina am intrat iar pe situl cu burda baby, am dat fre user, am asteptat cele 37 de secunde sau cat erau acolo...a aparut butonul cu downloud, am dat clik pe el si a descarcat cam 25% apoi s-a oprit. dupa vreo 5-10 min de asteptat, am inchis si am intrat din nou si de data asta imi zice ca am depasit limita de free user si sa ....cumpar..platesc sau nus ce. cum sa fac?????? Sad
avatar
anne-marry
helper
helper

Numarul mesajelor : 32
Localizare : babeni, valcea
Data de inscriere : 03/02/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de Admina Lun 09 Feb 2009, 12:00 pm

Anne, sunt foarte frumosi pantalonii. Si daca ai scos tiparul dupa altii, ti-au iesit foarte bine. cos
Cat priveste revista Burda pt copii, incerc sa-ti trimit pe mail o arhiva cu ea, dar mi-a dat eroare. O impart in 2 si vei avea intr-un mail tiparele si in altul pozele. Smile

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de diada Lun 09 Feb 2009, 1:42 pm

anne, felicitari! love love imi plac!
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 09 Feb 2009, 2:52 pm

Felicitari, Anne! Sunt reusiti pantalonii baietelului!La cat mai multe hainute! ura Flowers
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de mihatm80 Lun 09 Feb 2009, 5:37 pm

cred ca pana la urma am sa aduc din pod masina de cusut si am sa ma chinui pana o sa invat sa cos sunt super rochitele
mihatm80
mihatm80
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 43
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 11/01/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de anne-marry Mar 10 Feb 2009, 8:42 am

admina acum am citit ce ai scris aici. am primit emailul cu tiparele. multumesc. nu am primit insa pe cel cu pozele. mai incerc eu sa descarc acum de pe net...poate ma lasa azi wink
avatar
anne-marry
helper
helper

Numarul mesajelor : 32
Localizare : babeni, valcea
Data de inscriere : 03/02/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de lorinaoo1 Mar 10 Feb 2009, 9:38 am

Ti-au iesit foarte bine pantalonii, felicitari!

Am facut si eu zilele astea un body pt Lorinush. Tiparul l-am scos de pe un body de al ei care inca ii mai venea, doar ca i-am mai prelungit manecile. Asta este
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de Camy Mar 10 Feb 2009, 9:59 am

foarte frumoase ane mary la cat mai multe.LORINA imi place body,intre picioare ce ai pus ?nasuri capse?:sau cum este,m-ar interesa si p mine,sunt foarte bune sa nu mai stea copilul cu spatele gol.

va pupic dulce
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (1) - Pagina 3 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB