Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Discutii despre revista Burda-3

+72
Giobsy
despina13cucli
nicoleta_mc
andreeaX
kabunta
aurelia.c
minky
mykya
tinassyliliana
roxana096
Miniona
KanKan
geany20062006
deliae2
geo
MagdaMarin
Larisa
ionela stefan
olympia
DANIELA.I
Panea Laura
artbaby
rivka
amnro
Abinusu
bibitu
mateia
d.dana.c
oana_007
arielas
Indra
cris69
emmancita
valentinadof
Steluzza
danabarbu2007
bibidesign
Cornelya
clodi
GABRELA
ileana cosanzeana
Adriana13
Daisy
onomario
kla78
m-julie
zylv
geany
RalucaS
AKD
Queen.Mary
tomari
diada
veniciuc nicoleta
skyla
Uca
gineta
cristina.moncea
rosita
ana.acount
danniela
Admina
aurishta
AlyC
Adela Ispas
anigherman
mimmi
StMihaela
noel
Karina33
Noemi
MihaelaT
76 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de AlyC Dum 24 Oct 2010, 10:05 pm

Geany sa ne arati si noua ce cadou ai primit de la Burda... poate ne facem si noi abonamente Smile !!
AlyC
AlyC
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 05/07/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de geany Dum 24 Oct 2010, 11:48 pm

Chiar ma gandisem la voi cand mi-am facut abonamentul, si din nefericire in alte tari se da doar un numar al revistei gratuit si nu alte bonusuri. Am sa va arat cand va veni, abea din noiembrie am facut abonamentul, deci nu voi uita sa "ma laud".

_____________________________________
Si daca-s moderator pot sa-mi reeditez mesajul rade va arat si voua setul cadou primit de la Burda ca "multumesc" pentru abonamentul facut.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de rosita Dum 14 Noi 2010, 6:14 pm

M-am uitat putin mai devreme pe numarul din decembrie al Burda. Hmmm, nu stiu ce sa zic, cred ca o sa-l sar si pe asta.
Mi s-au parut interesante la tiparul de rochie de mai jos cutele oblice in zona abdomenului, cred ca e un camuflaj bun pentru un abdomen mai proeminent (eu, cu musca pe caciula Smile ) insa umarul gol l-as sari... Nu stiu ce material e ala, tradus ar fi "jerse lacuit" (jersey lacque) exista asa ceva? Mi-e ca arata ca ceva ce ar purta Catwoman, lol, in poza de dedesubt asa arata.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Si apoi ma intriga pantalonii astia, cum or sta ei cu talia asa inalta pana prin zona coastelor, fara sa cada? Nu par sa aiba bretele sau ceva.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Hai ca mai bine ma opresc aici, sunt intr-o dispozitie cam sarcastica lol!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de bibidesign Dum 14 Noi 2010, 8:22 pm

daca ai o talie de viespe= 60 si solduri ca la standard= 90 stau din cauza diferentei wink
exista si fuste cu talie inalta si stau...
am si eu o pereche de jeansi cu asa talie si stau, putin mai cutati ca ma mai si misc, da stau.

rochita nu cred ca e pt oricine, nici ca proportii si nici ca stil...

eu cumpar toate numerele din burda, chiar daca pe moment nu ma inspira nimic... sigur mai tarziu imi voi aduce aminte de ceva si nu voi mai avea de unde s-o iau Smile
bibidesign
bibidesign
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 59
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 05/08/2010

http://www.bibidesign.ro

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de geany Dum 14 Noi 2010, 11:56 pm

Exact asa fac si eu. Ba chiar, am reviste care le-am cumparat, rasfoit si pus la pastrat. Ma uimesc uneori cautand ceva si ma intreb "oare asta am vazut-o"?
Dar am fost si placut surpinsa, sa redescopar modele care nu m-au interesat la cumparare si mi le-am dorit la rasfoire.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de rosita Lun 15 Noi 2010, 10:16 am

Asa fetelor, cumparati revistele, ca eu nu mai demult de aseara am licitat pe Ebay pentru un numar din Burda pe care mi l-am dorit foarte mult, dar nu l-am mai gasit. Era un numar din 2008 si cand am intrebat la Burda Romania mi s-a zis ca numere asa de vechi nu se mai pastreza in depozit.
Am gasit pe Ebay o persoana care si-a scos mai multe numere din Burda la licitatie, si am participat si eu, a fost pentru prima data cand am licitat, a fost palpitant Smile
Si am castigat revista, sa vezi acum cand mi-o zice cat costa si taxele de transport, cat dau pe ea! Dar asta e, cand mi s-a pus pata, n-ai ce sa mai faci Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de geany Lun 15 Noi 2010, 4:34 pm

despre care ebay vorbesti? din ce tara? daca iti trimite din germania, ar trebui sa coste 3,40€

Eu am o colectie de reviste si sunt mandra ca am avut acea idee de a le pastra Smile. Astazi mi-a venit primul numar din abomanentul facut la revista burda. Desi trebuia in mod normal sa-l primesc doar pe 17 noiembrie, azi am avut surpriza de a-l avea deja in posta. Iupiii, ce seriosi cei de la burda, si premiul mi-l trimisesera inainte de a-mi opri banii pe abonament, desi era specificat de la inceput ca voi primi acel premiu doar dupa ce vor ajunge banii in contul lor... love
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de rosita Lun 15 Noi 2010, 4:42 pm

Geany, din UK. Din pacate nu vorbesc deloc germana, si nu m-as fi descurcat acolo pe site. Asa, e ok si cu revista in engleza ca macar inteleg ce scrie.
Da, a costat mai mult decat zici tu, am dat 4.70 lire pe ea. Plus curierul, nici nu mai zic. Dar ma bucur ca am gasit-o Smile Stai sa vad cand o primesc, ca m-a asigurat tipa care o vindea ca e in stare buna revista si tiparele.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de geany Lun 15 Noi 2010, 4:51 pm

Atunci sa o folosesti sanatoasa si cat mai multe produse sa faci din ea, sa-si merite banii. Nu o lua doar pentru colectie Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de rosita Lun 15 Noi 2010, 4:52 pm

Saru' mana, asa sa fie pupi
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de bibidesign Lun 15 Noi 2010, 5:41 pm

din pacate la noi in Romanica nu merita sa-ti faci abonament, revista vine totdeauna mai tarziu decat apare la chiosc si nici nu au vreo oferta... sau nu-mi aduc eu aminte sa aiba de acu vreo 2 ani cnd mi-am facut abonament si mi se lungeau urechile asteptind-o...
si tot din pacate au renuntat la editia in limba noastra, te mai alegeai si cu ceva lectura pe langa tipare... wink
oricum eu sunt f multumita ca apare chiar si asa si la un pret rezonabil fata de restul Europei Smile

eu am in colectia mea si cateva din numerele speciale care au mai aparut in trecut, acum am vazut ca nr speciale preiau modelele din revistele lunare...
am rugat o prietena asta vara sa-mi trimita nr special pt copii dar din pacate mi s-a pierdut pe drum Sad sunt tare necajita ca si ea il cautase destul de mult chiar si in Frankfurt...

bibidesign
bibidesign
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 59
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 05/08/2010

http://www.bibidesign.ro

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de geany Lun 15 Noi 2010, 5:49 pm

pierdut pe drum?... Cred ca "pierdut "in "Romanica noatra draga..." unde asa ceva se gaseste greu si "poate placea"oricui.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de bibidesign Lun 15 Noi 2010, 5:55 pm

mda, se poate...
s-a pierdut de fapt o valiza intreaga cu haine pt fii-mea si reviste de moda, printre care si nr asta special...
bibidesign
bibidesign
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 59
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 05/08/2010

http://www.bibidesign.ro

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de emmancita Lun 15 Noi 2010, 8:34 pm

La mine se gasesc revistele Burda, in spaniola, si cam la trei luni apare editie speciala pt copiii sau pt talii mai mari sau pt tinute de seara...costa cam 4 euro...imi aduc aminte ca in Ro cumparam acum aproximativ 10-12 ani, era in limba maghiara. Si mai luam tot pe atunci si o revista de tricotat, f frumoasa si aceea, tot in maghiara, dar nu mai stiu cum se numea aceea ( ceva cu V parca).
Si mai avem o revista in genul lui burda, se numeste patrones, la fel cu editii speciale, dar am luat ultima cu 5 euro, cam multicel...
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de bibidesign Lun 15 Noi 2010, 11:07 pm

da, da, era verena si era cu multe tricotaje si decoratiuni..
si eu o cumparam si mai am si acum pe undeva niste exemplare...
dar aparea si in germana, nu doar in maghiara si la un moment dat a disparut... nu am fost asa de afectata pt ca nu ma prea omor dupa tricotaje si ramasese oricum burda pe piata...

pt tipare de copii eu am abonament la Ottobre design, revista care apare in Finlanda si pe care o trimit si in romania daca te abonezi.
are o multime de lucruri dragute pt copilasi intre 0 si 14 ani si sunt 4 numere anual, pe anotimpuri.
bibidesign
bibidesign
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 59
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 05/08/2010

http://www.bibidesign.ro

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de geany Lun 15 Noi 2010, 11:20 pm

Ottobre este si aici, dar este 10 €. Aici sunt multe "neamuri" de reviste, cam in toate categoriile de lucru manual, bani sa ai sa le iei pe toate. ametit
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de cris69 Lun 15 Noi 2010, 11:45 pm

pantalonii aia stau foarte bine. am avut o pereche cu multi ani in urma si eram foarte incantata. cred ca imi voi mai face o pereche.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de emmancita Lun 15 Noi 2010, 11:48 pm

Da, da, Verena, asa-i!!!!Nu stiu ce mai mi-o fi ramas pe la mama pe acasa din ele, eu tricotam foarte mult pe vremea aia si nu prea pierdeam vreo revista , dar le imprumutam ( ma refer si la burda) si raaar le mai recuperam ...
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de Indra Mar 16 Noi 2010, 2:04 pm

Pentru pasionatele revistei Burda: eu am gasit un site care vinde numere din revista burda mai vechi : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Eu am luat de la ei cateva numere vechi din Burda super frumoase . Si nu mi se par scumpe deloc doar ca trebuie sa intri mereu sa vezi daca au mai adus ceva nou. Important: dati cautare dupa cuvantul "tipare" pentru a gasi revistele in site.
Indra
Indra
helper
helper

Numarul mesajelor : 89
Localizare : Ramnicu Valcea
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de rosita Mar 16 Noi 2010, 3:01 pm

Indra multumim, interesant saitul. La mine a mers cam greu insa, si ce pacat ca tin acolo si multe reviste pe care nu le au pe stoc, merge mai greu cautarea. Multe reviste din '80 si '90, si am vazut acolo si revista Siluett pe care o cumparam de la un chiosc unde aveam o pila pe vremea lui ceasca, lol. Chiar mi-am adus aminte cu ocazia asta cum se numea revista, ca uitasem.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de arielas Mar 16 Noi 2010, 3:30 pm

Multumim Indra pentru site. Nu-l stiam. Intr-adevar, cam putine reviste in stoc.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de Indra Mar 16 Noi 2010, 3:51 pm

E adevarat ca siteul merge greu si la mine dar eu am avut rabdare pentru ca uneori sunt mai multe reviste in stoc. Eu n-am luat revista Siluett cum e? e frumoasa?
Indra
Indra
helper
helper

Numarul mesajelor : 89
Localizare : Ramnicu Valcea
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de rosita Mar 16 Noi 2010, 3:59 pm

Indra, revista Siluett nu se mai publica, aparea in anii '80, era publicata prin Estonia parca, si era in limba rusa. Pe atunci ne uitam la ea ca la masini straine, iti dai seama. Acum ce se vinde acolo pe site sunt numerele care apareau pe atunci, e pentru colectionarii de vintage Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de oana_007 Lun 13 Dec 2010, 8:31 am

Buna fetelor! Stie cineva cand apare Burda in luna decembrie (in Romania)? Parca asta e singura luna in care nu se aplica regula cu ultima joi din luna si apare mai devreme.... Merci si spor la croitorit pupi
oana_007
oana_007
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 138
Varsta : 43
Localizare : romania, bucuresti
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de Indra Lun 13 Dec 2010, 8:54 am

Am primit de curand un numar (de fapt doar colile cu tipare si cele cu explicatii) al revistei Burda din anii 78. Sunt modele foarte frumoase, si revista pe atunci avea mult mai multe modele decat acum.
Indra
Indra
helper
helper

Numarul mesajelor : 89
Localizare : Ramnicu Valcea
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB