Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Discutii despre revista Burda-3

+72
Giobsy
despina13cucli
nicoleta_mc
andreeaX
kabunta
aurelia.c
minky
mykya
tinassyliliana
roxana096
Miniona
KanKan
geany20062006
deliae2
geo
MagdaMarin
Larisa
ionela stefan
olympia
DANIELA.I
Panea Laura
artbaby
rivka
amnro
Abinusu
bibitu
mateia
d.dana.c
oana_007
arielas
Indra
cris69
emmancita
valentinadof
Steluzza
danabarbu2007
bibidesign
Cornelya
clodi
GABRELA
ileana cosanzeana
Adriana13
Daisy
onomario
kla78
m-julie
zylv
geany
RalucaS
AKD
Queen.Mary
tomari
diada
veniciuc nicoleta
skyla
Uca
gineta
cristina.moncea
rosita
ana.acount
danniela
Admina
aurishta
AlyC
Adela Ispas
anigherman
mimmi
StMihaela
noel
Karina33
Noemi
MihaelaT
76 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de onomario Mar 05 Oct 2010, 2:31 pm

kla78 a scris:eu am la revista nr 7/iulie dublura ,am cumparat una cand am fost in romania si cand m-am intors a trebuit sa mai iau una de la chioscul unde mi-o tine in fiecare luna ,cine o doreste sa-mi spuna si o trimit prin posta!nu vreau bani pe ea!
Buna, eu am descoperit de cateva luni revista, sunt foarte incantata si am inceput sa colectionez incepand cu nr 8/august. Asa ca daca mai este valabila oferta ta eu as fi interesata. Ms frumos.
onomario
onomario
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 39
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 31/08/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de Daisy Joi 07 Oct 2010, 1:11 am

Buna, fetelor! Mi-am luat si eu cumva cumva nr. 10 din Burda si vroiam sa va intreb dc ati incercat sa descarcati tiparul pt rochia mini de la pag. 56. Eu nu reusesc nicicum, desi ar tr sa fie gratis imi tot cere sa completez adresa si minunile alea pt livrare. Nu stiu de ce nu l-au lasat in revista! zid
Daisy
Daisy
helper
helper

Numarul mesajelor : 27
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 14/10/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de rosita Joi 07 Oct 2010, 10:54 am

Daisy, mi-am luat si eu revista dar inca n-am deschis-o. Din ce zici tu inteleg ca unul dintre tiparele din revista se obtine cu download de pe site? Hmmm. Stiu ca trebuie sa ai cont la ei pe site ca sa poti descarca tipare, dar nu stiu de ce te pune sa completezi toate detaliile alea.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de Adriana13 Joi 07 Oct 2010, 11:36 am

Daisy, in mod normal acele tipare sunt cu plata. In fiecare nr au cate un tipar mai special, pe care il comercializeaza pe site.
Adriana13
Adriana13
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/05/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Joi 07 Oct 2010, 2:27 pm

kla78 a scris:eu am la revista nr 7/iulie dublura ,am cumparat una cand am fost in romania si cand m-am intors a trebuit sa mai iau una de la chioscul unde mi-o tine in fiecare luna ,cine o doreste sa-mi spuna si o trimit prin posta!nu vreau bani pe ea!
o vreau eu!am tr mp.daca se poate...
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de kla78 Joi 07 Oct 2010, 3:26 pm

nu mai am revista ,este promisa cuiva!
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de GABRELA Joi 07 Oct 2010, 4:25 pm

Cat mai costa o revista Burda?
GABRELA
GABRELA
helper
helper

Numarul mesajelor : 50
Localizare : hunedoara
Data de inscriere : 13/08/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de clodi Joi 07 Oct 2010, 4:27 pm

GABRELA a scris:Cat mai costa o revista Burda?

14 lei
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de Cornelya Joi 07 Oct 2010, 5:27 pm

Si aici ultimul nr(noiembrie)
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
Cornelya
helper
helper

Numarul mesajelor : 73
Localizare : caracal
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de bibidesign Vin 22 Oct 2010, 8:53 pm

in '90, imediat dupa revolutie, o prietena a plecat in Germania si mi-a trimis
un nr din Burda


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

de atunci nu am ratat niciun nr, iar cnd a aparut in Romania a fost ca o indeplinire a unui vis... Smile
lucram mai ales pt copiii mei ca nu-mi placea deloc ce se gasea prin magazine, dar si pt mine...
pe atunci eram la masura 36 si acum am ajuns la 42 rade
si-mi faceam lucruri dupa care intorceau capul pe strada inganfat
bibidesign
bibidesign
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 59
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 05/08/2010

http://www.bibidesign.ro

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de zylv Vin 22 Oct 2010, 9:43 pm

bibi,mi-ai trezit multe amintiri cu revista asta.pe atunci eram la inceputul carierei de croitoare(asa imi spune pustiul),si am stricat ceva materiale pana sa-mi iasa modelul de pe coperta,mai ales ca nu gaseam termocolul.la al treilea mi-a iesit ,si asa am purtat cativa ani un frumos taior din tripluvoal mov.si ca sa nu-l las singur am croitorit o pereche de pantaloni scurti,si va dati seama ce bengoasa eram eu atunci.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de bibidesign Sam 23 Oct 2010, 8:52 am

am o intrebare:
are cineva un nr vechi, de la inceputurile aparitiei revistei si se poate dispensa de el???
mi-ar placea sa am un astfel de exemplar in colectia mea Smile
bibidesign
bibidesign
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 59
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 05/08/2010

http://www.bibidesign.ro

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de danabarbu2007 Sam 23 Oct 2010, 1:24 pm

buna fetele! si eu colectionez revista de ceva ani ,dar la ultimele numere am observat ca aveau in interior doar tiparele de la A laD cealalta coala lipsea cu desavarsire-vi s-a intamplat si voua?
acum ma duc la chiosc sa vad daca a aparut numarul pe luna asta-de obicei apare dupa 25-26 la noi bounce dar nu vreau s-o ratez si vad ca ziceti ca ati luat-o deja
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de bibidesign Sam 23 Oct 2010, 1:42 pm

cred ca s-au redus considerabil si modelele si nu mai e nevoie de tiparele E,F,G,H...
nu mi s-a intamplat sa nu gasesc un tipar, dar n-am verificat daca la supliment exista vreun model cu tipar pe E-H
ar trebui verificat maodel cu model sa vedem daca apare vreuna din aceste coli lipsa, dar eu nu prea cred...
pur si simplu sunt mai putine tipare.
de fapt acest lucru a corespuns si cu schimbarea stilului revistei. mai multe "hand made"-uri de decor, bijuterii
bibidesign
bibidesign
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 59
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 05/08/2010

http://www.bibidesign.ro

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de cristina.moncea Sam 23 Oct 2010, 5:13 pm

eu am verificat de fiecare data modelele si nu lipseste nici un tipar.
am observat si eu acest aspect cu ceva timp in urma si am luat fiecare model in parte la verificat,
cristina.moncea
cristina.moncea
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 53
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/08/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de Cornelya Sam 23 Oct 2010, 6:02 pm

...si sunt intr-adevar toate...trebuie cautate cu atentie! Spre ex., am intalnit un tipar la doua modele. Este vorba de o jacheta si un palton. Tiparul era acelasi pentru ambele, insa paltonul era lung, se specifica cat trebuie prelungit pentru palton, partea superioara fiind la fel (jacheta+palton).
avatar
Cornelya
helper
helper

Numarul mesajelor : 73
Localizare : caracal
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de AlyC Sam 23 Oct 2010, 9:56 pm

Nu cred ca lipsesc tipare... cred ca sunt mai incarcate foile.. faceti comparatie intre tiparele din 2007... 2008 si astea noi ! Sunt foile mult mai incarcate, probabil e economie de hartie. si in plus niciun tipar din revista nu face referire la foile E,F,G,H.. asta se poate vedea la prima vedere....
AlyC
AlyC
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 05/07/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de clodi Sam 23 Oct 2010, 11:26 pm

Numarul de modele este acelasi. De unde pana acum pe pagina A, de ex, apareau 4 culori si fiecarei culori ii corespundea un tipar acum sunt cate 2 tipare cu aceeasi culoare dar cu linii diferite (linie dreapta si linie ondulata).
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de bibidesign Dum 24 Oct 2010, 10:19 am

deh, mai schimba si ei, mai imbunatatesc...
dar era bine daca spuneau ceva cnd s-a intamplat cu reducerae planselor, ca si eu m-am impacientat putin si era sa ma duc sa ma cert cu vanzatoarea de la chiosc... Laughing
bibidesign
bibidesign
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 59
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 05/08/2010

http://www.bibidesign.ro

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de AlyC Dum 24 Oct 2010, 10:37 am

Pe mine ma cam obosesc tiparele noi cand le copiez... sunt prea multe linii una peste alta ! Era mai bine inainte.... dar ma gandesc ca vor sa empatizeze cu ecologizarea(salvati copacii)... sau poate e motiv de economie al editurii si costurile au mai scazut, reducand acea foaie...
Anyway... bine ca exista Burda !
AlyC
AlyC
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 05/07/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de geany Dum 24 Oct 2010, 3:44 pm

Eu personal ma mir ca in Romania revista este doar 14 lei. Aici revista este 4,90 €. Dar daca va ganditi ca este si tradusa partea de teorie... in mod normal ar ridica si costurile... Sau ma insel?

Eu m-am decis zilele trecute, cand mi-am cumparat noul numar si mi-am facut abonament. Voi primi lunar revista acasa inainte de a aparea la chioscuri, iar bonus voi primi un set de la prym cu ustensile pt.lucru manual.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de Steluzza Dum 24 Oct 2010, 7:30 pm

Vad ca sunteti inraite cu burda.Am si eu cateva numere,dar dupa aceea fiind plecata din tara nu am mai cumparat-o.In schimb o cumpar pe asta in italiana sau revista boutique.Singurul meu defect este ca intai rasfoi revistele si daca vad ceva ce imi place o iau daca nu nimic. rade
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de rosita Dum 24 Oct 2010, 7:59 pm

Claudia, pai de ce sa fie un defect faptul ca rasfoiesti revista inainte sa o cumperi? E super, macar o iei in cunostinta de cauza. E bine de tine ca poti sa o rasfoiesti, aici nu se poate, ca se vinde ambalata in folie din cauza insertului tradus. Dar eu ma uit pe net la ei pe site, si uite asa m-am hotarat sa nu iau nr. 11 ca nu prea m-a inspirat. wink
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de Steluzza Dum 24 Oct 2010, 8:04 pm

Ma gandeam ca sunt eu defecta. zid kiss
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de valentinadof Dum 24 Oct 2010, 9:57 pm

geany si eu am avut abonament la burda dar o primeam cu intarziere de mai bine de o sapt dupa ce aparea la chioscuri.am renuntat din cauza asta la abon.dar poate s-au mai schimbat .
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB