Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Discutii despre revista Burda-3

+72
Giobsy
despina13cucli
nicoleta_mc
andreeaX
kabunta
aurelia.c
minky
mykya
tinassyliliana
roxana096
Miniona
KanKan
geany20062006
deliae2
geo
MagdaMarin
Larisa
ionela stefan
olympia
DANIELA.I
Panea Laura
artbaby
rivka
amnro
Abinusu
bibitu
mateia
d.dana.c
oana_007
arielas
Indra
cris69
emmancita
valentinadof
Steluzza
danabarbu2007
bibidesign
Cornelya
clodi
GABRELA
ileana cosanzeana
Adriana13
Daisy
onomario
kla78
m-julie
zylv
geany
RalucaS
AKD
Queen.Mary
tomari
diada
veniciuc nicoleta
skyla
Uca
gineta
cristina.moncea
rosita
ana.acount
danniela
Admina
aurishta
AlyC
Adela Ispas
anigherman
mimmi
StMihaela
noel
Karina33
Noemi
MihaelaT
76 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de Abinusu Joi 30 Dec 2010, 12:57 pm

Pe mine nu ma prinde turcoazul... Si am multe accesorii de piele maro/ cizme maro, mai multe perechi :D Plus ca imi place combinatia maro - alb (camasa..).

Cat despre impaslire, ma gandeam sa bag intai o bucatica mai mica, de proba, sa vad cam ce se intampla... Oricum ma astept sa se piarda mult din lungime. Poate ma enervez si il fac din polar! :D
Abinusu
Abinusu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 82
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de bibidesign Joi 30 Dec 2010, 2:46 pm

polara din pacate, daca nu-i de foarte buna calitate se scamoseaza dupa cateva purtari. si e subtirica ca s-o porti ca si paltonas necaptusit
se gasea odata niste stofa de lina ca la mantalele de armata, era cam batoasa da nu se desira
sau stofa de Brasov era in toate culorile...
eu lana 100% nu cred ca mai exista, iar loden mi-e si rusine sa intreb ca se uita crucis la mine vanzatoarea cyclops
bibidesign
bibidesign
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 59
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 05/08/2010

http://www.bibidesign.ro

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de oana_007 Mar 11 Ian 2011, 2:59 pm

A aparut preview pentru noul numar Burda 2/2011
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pupi Pare interesant!
oana_007
oana_007
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 138
Varsta : 43
Localizare : romania, bucuresti
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de rosita Mar 11 Ian 2011, 3:25 pm

Merci de link Oana, intr-adevar, pare promitator!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de geany Mar 11 Ian 2011, 6:52 pm

Eu l-am primit ieri, ca la inceput de an au incercat sa introduca lucruri noi, ba chiar si preturi unor produse, pentru cei ce vor sa cumpere de la ei direct.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de rosita Mar 11 Ian 2011, 8:18 pm

Geany, ai primit deja numarul din februarie?? Mama, ce repede apare la tine! Te intreb din nou ce curs ilustrat e luna asta Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de geany Mar 11 Ian 2011, 8:46 pm

Da rosita, pentru ca am abonament, primesc numarul curent inainte de a aparea la chioschurile de difuzare a presei. In acest numar sunt gecute, gen taior, necaptusit.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Schimb sau cumpar revista Burda

Mesaj Scris de Larisa Mar 11 Ian 2011, 11:03 pm

Buna fetelor! An Nou Fericit!! am o mica problema, azi am observat ca imi lipseste numarul 1/2010 din revistele mele Burda si ma intrebam daca e cineva care are acest numar in plus si doreste sa o vanda sau sa o dea la schimb . Eu am 3 reviste burda in plus sigilate si neatinse 5/2010; 11/2010; 1/2011. Astept raspunsuri cat mai repede, merci anticipat kiss


Ultima editare efectuata de catre Larisa in Mier 12 Ian 2011, 11:42 am, editata de 1 ori
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de bibidesign Mier 12 Ian 2011, 9:30 am

" pentru ca am abonament, primesc numarul curent inainte de a aparea la chioschurile de difuzare a presei".

s-a reglementat problema asta???
cand aveam eu abonament venea la cateva zile dupa ce aparea la chiosc....
si mai ai si alte avantaje la abonament? pret mai bun?
ti-o aduce postasul acasa?
bibidesign
bibidesign
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 59
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 05/08/2010

http://www.bibidesign.ro

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 12 Ian 2011, 10:07 am

Geany sta in Germania wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de geany Mier 12 Ian 2011, 11:08 am

Revista o primesc in cutia postala, chiar si pachetele imi sunt aduse la usa de catre curierul postei. Avantaje: am primit la inceput un numar gratuit si un cadou cu ustensile, chiar il postasem. In rest, am platit abonamentul pentru un an de zle, iar daca tariful se va modifica pe parcurs, eu nu voi mai plati nici o diferenta.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de bibidesign Mier 12 Ian 2011, 1:52 pm

asta-i super...
abonamentul l-ai facut la posta de care apartii?
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Ha! Ha! De ce nu spuse??? Ca sta in Germania?

Ce m-a pacalit! LA avatarul ei scrie Hunedoara, ca m-am uitat bine... Apoi am vazut si Germania... rade

OOPS! Am postat succesiv... SCUUZE! Merci


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Mier 12 Ian 2011, 2:13 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
bibidesign
bibidesign
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 59
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 05/08/2010

http://www.bibidesign.ro

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de geany Mier 12 Ian 2011, 4:12 pm

ups, nu m-am mai gandit ca nu-s in ROmania

Abonamentul il facusem on-line direct pe site-ul lor. Cadoul l-am ales din cele 3 ce erau propuse. Sunt multumita si nu-mi pare rau de banii dati. Majoritatea revistelor ce le am sunt doar citite si rasfoite. Nu scot tipare mereu, depinde cat de dificil este modelul ales, insa in general le am pentru inspiratie si pentru informatie.

Mi-am amintit...am cumparat si eu coli pentru scos tipare, din hartie. Sunt foarte multumita. Hartia este rezistenta (eu credeam ca-i jale cu ea), este mare (in pachet sunt 5 coli) si avantajul este ca se pot calca sabloanele cand vrei sa le folosesti si deranjeaza indoiturile. Deci o recomand!
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de rosita Mier 12 Ian 2011, 4:28 pm

Geany, am vazut si eu de vanzare hartie pentru tipare asta vara cand eram intr-o vacanta, dar era in pachet sigilat si nu prea stiam despre ce e vorba. E mata sau transparenta? Pe hartia de care zic eu scria Burda, tu tot de ea zici? Eu acum scot tiparele pe hartie de ambalat colete postale, si chiar ma gandeam ca daca se termina aia nu stiu de unde mai iau alta. La librarii or mai avea coli dinalea mari albe?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de geany Mier 12 Ian 2011, 4:32 pm

Prin hartie se vede suficient de bine pentru a copia. O parte este usor lucioasa iar cealalta mata. Pe partea lucioasa aluneca mina creionului, iar pe cealalta scrie bine. La copiat hartia se electrizeaza de coala cu tipare si in felul acesta nu aluneca prea mult sa deranjeze la copiat.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de Karina33 Mier 12 Ian 2011, 4:34 pm

Rosita nu ai incercat si cu hartie de copt sa scoti tiparele? Sau pe folie de plastic. Se gaseste la magazinele cu materiale de constructii, vopsele.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de rosita Mier 12 Ian 2011, 4:44 pm

Karina, am incercat cu folie de celofan, ca am auzit tot de la voi si parea super ideea. Dar cand am incercat nu mi-a placut deloc Sad . Celofanul era greu de manevrat, ba din cauza ca era cald afara pe vremea aia mi s-a parut ca se si deforma usor celofanul, si nu puteam sa respect conturul tiparului la fix. Nu m-am descurcat deloc bine, desi ideea pare super! Mai degraba imi place cu hartie, si o sa incerc si cu cea de copt cum spui, iti multumesc de pont.
La noi s-o mai gasi hartie de calc? Stiu ca pe vremuri aveam, dar nu mai tin minte de unde o procuram. Cred ca ar fi super scumpa.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de Karina33 Mier 12 Ian 2011, 4:54 pm

off topic eu am parintii arhitecti si aveam sursa permanent la discretie. Am crescut practic cu calc in casa. Probabil ca la librariile mai specializate exista. Si probabil ca-i si scump.
Cand am avut ceva detalii de croit cu tipar am preferat hartia de copt. Hartie de ambalat la coala mare se gaseste la librarii la 0,5lei coala ca tot iau eu pentru colete.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de rosita Mier 12 Ian 2011, 4:59 pm

Karina merci de informatii!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de onomario Vin 14 Ian 2011, 11:46 pm

Buna, va rog daca ma puteti ajuta cu o sugestie. In nr 1/2011 este un model de palton, cel care este si pe coperta, nu stiu acum nr pag, nu am revista la mine (este pe o pagina dreapta, dupa un model de pantalon), oricum...materialul recomandat este natte, nu stiu daca se gaseste asa ceva la noi, sigur daca intreb la magazine se vor uita vanzatoarele la mine crucis, deci cu ce credeti ca as putea sa-l inlocuiesc? imi place foarte mult modelul si as vrea sa-l fac pana la primavara, cand se incalzeste. Multumesc frumos. Astept cu nerabdare sugestiile voastre
onomario
onomario
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 39
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 31/08/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de bibidesign Sam 15 Ian 2011, 9:30 am

"Tissé à partir d’une fibre acrylique teint masse, sur une construction Panama, le tissu Natte est spécialement conçu pour un usage extérieur (coussin et parasol). Il dispose d’une excellente tenue des couleurs dans le temps et d’une bonne résistance à l’eau, aux corps gras et aux rayons UV. Facile à entretenir, il peut rester à l’extérieur quel que soit le temps. Il est vendu en laize de 137 cm." -preluare de pe Google

Deci acest "natte" este un material folosit la umbrele de soare si perne-banuiesc ca d-alea de sezloguri... Smile Un doc sau un tercot mai plin...
Exclus sa gasesti la noi acel bleumarin... Poate la Ikea... Burda iti recomanda "Hausammann &Moss" wink asa ca da fuguta la Germania... rade

Eu cred ca-l poti inlocui cu o stofa usor texturata daca vrei ceva elegant, sau un doc pentru ceva mai sport...
bibidesign
bibidesign
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 59
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 05/08/2010

http://www.bibidesign.ro

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de geo Sam 15 Ian 2011, 11:33 am

onomario a scris:Buna, va rog daca ma puteti ajuta cu o sugestie. In nr 1/2011 este un model de palton, cel care este si pe coperta, nu stiu acum nr pag, nu am revista la mine (este pe o pagina dreapta, dupa un model de pantalon), oricum...materialul recomandat este natte, nu stiu daca se gaseste asa ceva la noi, sigur daca intreb la magazine se vor uita vanzatoarele la mine crucis, deci cu ce credeti ca as putea sa-l inlocuiesc? imi place foarte mult modelul si as vrea sa-l fac pana la primavara, cand se incalzeste. Multumesc frumos. Astept cu nerabdare sugestiile voastre

Si eu imi fac paltonul asta! Smile Eu am cumparat o stofa putin pufoasa, nici subtire, ca de costum, dar nici foarte groasa. Eu zic ca poti sa cumperi ce material iti place, dar sa nu fie prea gros, sa arate si sa pice bine incretiturile de la bust. Eu m-am riscat putin cu captuseala, am cumparat matlasata, sper sa nu arat ca un pinguin in el Smile
Al meu ar trebui sa fie gata intr-o saptamana maxim, l-am facut deocamdata dintr-un cearceaf ca sa vad daca reusesc sa-l asamblez . Instructiunile din revista nu sunt destul de clare pentru mine, dar a iesit pana la urma, dupa ce am citit pe diferite bloguri cum se construieste o haina cu guler si dubluri.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de onomario Sam 15 Ian 2011, 8:24 pm

bibidesign: Daca mi-as lua acest material, natte pt umbrele scap de grija ploii rade . Multumesc pt sugestii, sper sa gasesc ceva potrivit.

geo: Multa bafta la croit si asteptam poze . Ce culoare il faci? La mine mai dureaza pana va fi gata, sa-mi iau material intai, mi-l face soacra mea.
onomario
onomario
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 39
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 31/08/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de geo Sam 15 Ian 2011, 11:00 pm

il fac verde deschis. mi-ar fi placut mai mult un verde inchis, dar nu am avut rabdare sa mai caut material.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de onomario Lun 17 Ian 2011, 8:44 am

e frumos si verde deschis, mai ales la primavara, te vei integra perfect.. eu as vrea sa-mi gasesc un albastru inchis sau gri
onomario
onomario
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 39
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 31/08/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB