Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Bluze, topuri... (6)

+60
mada93
pisi
totolina
sandydeea
tomari
GABRELA
virus
Steluzza
bibidesign
mihaelavama
amnro
veniciuc nicoleta
margot
mariucamariuca
AlyC
mnarcisa
DANIELA.I
Marry
kla78
melus
bluegray
danniela
aurishta
viviene
geany
Admina
zylv
bibitu
rosita
nadina_b2005@yahoo.com
LYNDA
mimmi
kerkyra
cory74
Camy
ancone
canadianca50
valentinadof
Anuk
noel
Nicoleta Irimescu
danabekk
anigherman
Karina33
datsun
Kristina
Lucia Ro
AKD
Giobsy
Danny24
diada
kabunta
Uca
violetas
IrisT
europolis
teisoara
Noemi
ancush
MihaelaT
64 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de Noemi Vin 20 Aug 2010, 6:19 pm

N-auzi doamna ca eram in chiloti si suna curierul la interfon sa predau coletul. Gata, nu mai am bluza Smile
Nu se poarta decat asa pe umeri, asa e modelul, e o banda dreapta atasata
Posibil sa fi tras si eu cam mult de ea de se vede la sub brat. Oricum nu m-am simtit golasa, daca e sa iei un maieu de vara tot cam asa e rascroit ca altfel daca mai e si mulat transpiri Smile
Pauza? Ce inseamna pauza? De la bucatarie as lua pauza dar de la croitorie nuuuuuu
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de Danny24 Vin 20 Aug 2010, 9:19 pm

Foarte frumoasa bluza, Noemi! Am vazut si prima varianta pe site-ul tau, asta e din lycra lucios, nu? Chiar vreau sa incerc si eu, ca mi se pare deosebit modelul, dar simplu in acelasi timp!

Am mai facut si eu un top din tricot, mi-am cam mancat nervii la el. tiparul e luat de pe Leko si modificat (am preferat sa tai si sa atasez funda de la decolteu decat sa stric imprimeul materialului, plus am stramtat in talie si am lungit cu vreo 5 cm bluza adaugand o betita in partea de jos):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Acesta este rezultatul:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu este executat perfect, mi-a cam scos peri albi materialul deoarece mergea in toate partile (desi numai pe materiale elastice am lucrat pana acum si nu am avut chiar asa probleme). Nici cusaturile nu sunt foarte drepte, dar eu zic ca e totusi purtabil.
Am facut si doua pense la piept ca sa se aseze ok topul pe mine. Poza cu detaliu:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Danny24 in Vin 20 Aug 2010, 9:23 pm, editata de 1 ori (Motiv : adaugat poza tipar)
Danny24
Danny24
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 119
Varsta : 35
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de Admina Vin 20 Aug 2010, 10:24 pm

Noemi, super sexy bluzita. Imi plac cele cu umerii goi, chiar am o rochie croita, de acest gen. Intre noi fie vorba, e tub rascroit la subrat si banda de care zici si tu. Sa vedem cand o fac. p.s. bine ca te prinde curierul nepregatita, eu ma rog de ei sa vina... zid
Danny, e foarte frumoasa bluza. Imi ochisem si eu modelul. Spune-mi te rog, ai modificat la lungime, in largime si mai ce? Inteleg ca ai scos masura stas, de la ei pentru inaltimea 1.65m si bust 84cm sau ai gasit alte masuri? Mie imi parea ok cea mentionata inainte, dar daca spui ca trebuie modificata...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de Danny24 Vin 20 Aug 2010, 10:39 pm

Eu am scos tiparul lor gratuit luna asta pentru marimea 40. Am 1,63 m inaltime, 90 cm bust si 74 talie, deci ma incardez undeva intre 38 si 40, de aceea a trebuit sa modific talia. de asemenea, in tiparul lor fatza topului este criota din 2 parti in oglinda cum ar veni, dar aceasta varianta nu merge pentru materiale imprimate (zic eu), numai intr-o singura culoare. Am taiat din tiparul lor pentru fatza extensiile pentru funda, am transpus tiparul in oglinda pe material ca sa imi dea o singura bucata pentru fatza si am atasat extensiile ulterior, dublate (pentru a arata bine si innodate). de asemenea, am dublat pe dos cu putin tricot negru bucla de la decolteu. Daca nu faceam nodul se vedea clar ca materialul s-a intins cand l-am cusut, dar am fixat strategic funda ca sa nu se vada acest lucru Smile . La nod se vedeau urat cusaturile cu care am aplicat partile fundei, asa ca am tras si o bentita lunga cam de 5 cm peste si am fixat-o de mana, ca sa para un nod adevarat si sa arate frumos Embarassed . Sper ca am explicat bine, daca e nevoie pun si poze.
Danny24
Danny24
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 119
Varsta : 35
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de Noemi Vin 20 Aug 2010, 10:44 pm

danny este un lycra subtire subtire si nu lucios, dar la blitz are un anume contrast .
admina multumesc asa e un tub putin rascroit cam 5 cm inaltime rascroiala, nu mult dar probabil trebuia sa ridic un pic bluza ca sa nu para despuiata. A venit curierul ca era 6 fara 20 si se retragea la centru. Ca sa nu lungesc off topicul, e vb de Fan, desi am zis ca inchei colaborarea din cauza unui agent care ma chema jos ca sa nu urce el 4 etaje, asa e tupeul in Romania. rade
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de rosita Vin 20 Aug 2010, 11:08 pm

Danny 24 ti-a iesit frumos bluzita! Am vrut sa imi fac si eu topul #5689 de la Leko (vezi poze mai jos).

Eu sunt marimea 44 la Burda si am tiparit tiparul asta pe masura 44. Dupa ce am lipit hartiile si am masurat tiparul (e un obicei de-al meu mai nou, lol) am remarcat ca in talie sunt 102 cm in loc de 82 cm cat are talia mea Shocked Mi s-a parut ciudat pentru ca in poze modelul pare mai cambrat pe talie. La fel, latimea spatelui imediat sub rascroiala manecii era cu 10 cm mai mare decat masura mea. Numai umerii pareau sa fie ok ca marime. Asa ca deocamdata am renuntat sa-l mai fac, am zis ca poate momentan nu inteleg eu modelul si trebuie sa-l mai rumeg
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre rosita in Vin 20 Aug 2010, 11:19 pm, editata de 1 ori
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de Danny24 Vin 20 Aug 2010, 11:17 pm

Eu am modificat tiparul cu ajutorul tiparului de la bluzita postata anterior (la pagina 2 a acestui topic), care l-am facut la randul lui dupa o bluza care imi era buna, dar s-a decolorat in timp, asa ca am sacrificat-o. Ce am observat la tiparele lor standard este ca sunt muuuuult prea scurte pentru gustul meu aceste bluzite. si eu vreau sa-mi fac 5689, dar saptamana viitoare plec in concediu ( rock Peninsula, Tg. Mures), deci cred ca dupa ce revin abia o sa am timp. Daca vrei pozez tiparul de la prima mea bluza, seamana cu 5698, numai manecile difera (am descoperit cum sa corectez gulerul drapat, sa fie putin mai larg - cand cos indoi putin materialul, cam 2-3 cm). Eu l-am facut ochiometric dupa alta bluza din tricot.
Danny24
Danny24
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 119
Varsta : 35
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de Karina33 Vin 20 Aug 2010, 11:21 pm

Noemi stii: FRUMOS! hug

O buza din saten sclipicios. Cleintei ii trebuia neaprat rosu asta corai asa ca s-a riscat si-am lucrat pe dos materialul. Pozele sunt aiurea, in realitate e purtabila bluza:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de geany Vin 20 Aug 2010, 11:24 pm

Fetele harnice sunt pe pozitii. Felicitari!!! una si una pentru toate siluetele. Flowers
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de rosita Vin 20 Aug 2010, 11:31 pm

Danny24 atunci astept sa vad cum iti iese tie bluzita, desi daca e vorba de facut ajustari pentru diferente asa de mari, deja am un semn de intrebare vizavi de tiparele lor.
Eu am intrat la ei pe Forum si am intrebat cum e cu tiparul asta si mi-a raspuns cineva care se pare ca pastoreste Forumul lor ca la ei tiparele au o lejeritate pentru comoditate. Am zis ca inteleg asta, si ca toate tiparele au asa ceva dar mi se pare cam mult 20 cm. Mi-a zis ca atunci fie sa ajustez cu pense, fie sa comand unul pe marimea mea. Pai tiparul pe care l-am printat eu era marimea mea. N-am mai intrat in alte detalii.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de Danny24 Vin 20 Aug 2010, 11:37 pm

Si eu am scos vreo 10 cm din talie. Oricum pentru mine tiparele astea sunt orientative mai mult pentru ca nu am tocmai dimensiuni standard, si cam la toate trebuie sa modific cate ceva.
Danny24
Danny24
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 119
Varsta : 35
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de viviene Sam 21 Aug 2010, 9:05 pm

Vin si eu cu o bluzita facuta de mine. Tiparul este o ie veche, draga mie, modelul este putin upgradat. Cu atasarea pozelor am niste dificultati. Sper sa mearga totusi.
Pozele sunt aici:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
EDIT Silvia Dumitrescu: am transformat eu link-urile in poze dar primul nu se deschidea cu nimic, si pentru ca nu am avut codurile de pe photobuket mi-am permis sa ti le pun cu alt site de gazdurie. Sper sa nu te superi.


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Dum 22 Aug 2010, 7:43 pm, editata de 1 ori (Motiv : transformat link in poze)
viviene
viviene
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 09/12/2009

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de ancush Sam 21 Aug 2010, 10:56 pm

viviene nu ai copiat codul care trebuie sa fie vizibila poza
dar am deschis linkul si am vazut ia, superba si delicata, sa o porti cu placere
Karina ca de obicei frumos lucrat
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de Camy Dum 22 Aug 2010, 12:21 am

frumoase bluzeeee!
am facut si eu zilele acestea cateva lucrusoare incerc sa le postez pe fiecare la locul lor.

o bluzita din material elastic,pe gat cu un decolteu adanc ,format din croiala de cupe duble,iar banda la gat incretita pe alocuri si prinsa la spate cu nasturasi.

merge purtata cu fusta,sau pantaloni.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de Admina Dum 22 Aug 2010, 6:32 pm

rade Tiparul 5689 il aveam si eu salvat pe desktop si nu-l mai gaseam pe site, sa vad cum arata. Merci ca mi-ati amintit. Si eu il vreau. Eu am salvat direct pdf-ul de pe site, cu masurile stas, parca 1.65 inaltime si 84 bust. Sigur va trebui sa micsorez si eu si sa lungesc, cum spuneti.
Cami, e foarte elegant topul. Bine ai revenit!

Am terminat (dupa un abandon de cateva saptamani), doua biete ii. Prima e dintr-un batist in amestec si imi parea prea larg, am cusut o banda de dantela de bumbac, apoi am pus intre ea si bluza, elastic lejer, sa stranga. A doua e din jersey de bumbac, am lasat-o neincretita, doar ca i-am pus elastic la maneci. La ambele trebuia sa fac manecile, ca si partea de sus, cu elastic bagat prin materialul indoit. Cred ca iesea mai bine asa.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de aurishta Dum 22 Aug 2010, 7:57 pm

Sunt foarte faine.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de Noemi Dum 22 Aug 2010, 9:23 pm

Dragutza clopotzita admina si girafa e reusita, vad ca ti-ai luat inima in dinti, la mine trece vara si tot nu imi fac ie Smile
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 22 Aug 2010, 10:04 pm

Viviene e romantica ia ta asa cu trandafirasi si dantela!

Admina bine ca le-ai terminat sa apuci si tu sa le mai porti! Flowers

Si iar m-am folosit ca manechin lol! Adevarul e ca batistul din care sunt facute e asa de fin!!! Nu ma omor dupa imprimeul asta(parca de batiste) dar vin bine bluzele.

Prima e taiata sub piept, pieptii sunt prelungiti si se innoada intr-o funda. E croita pe bie.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

A doua am croit-o tot pe bie ca imi cerea imprimeul, merge facuta si pe fir drept, e o variatie pe tema iilor. Spatele si fata sunt identice, se vede mai bine la spate cum e facuta.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de Uca Lun 23 Aug 2010, 8:21 am

Viviene, foarte interesanta ia ta, imi place cum ai combinat.
Camy, bine ai revenit ... in forta cu rochite si bluzite, foarte frumoase.
Admina, imi plac iile pe care le-ai facut, trece vara si eu nu mai apuc sa imi fac.
Karina, foarte frumoase creatiile tale postate, imi place cum ai potrivit imprimeul.
La cea de-a doua ai aplicat separat dreptunghiul de pe marginea gulerului sau asa era imprimeul?
Va ofer cate un buchet la fiecare! Flowers Flowers Flowers Flowers

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de danniela Lun 23 Aug 2010, 10:22 am

Indraznesc sa pun si eu o bluza lucrata pentru fiica-mea, nu am poze si cu spatele, sper sa reusesc sa atasez imaginea. Este prima reusita!!!! Embarassed
Astept si accept sfaturi si idei si va multumesc anticipat!
Snurul de la gat este de la costumul de baie, nu de la bluza.





[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us



Ultima editare efectuata de catre danniela in Lun 23 Aug 2010, 11:43 am, editata de 2 ori
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de Uca Lun 23 Aug 2010, 10:28 am

Daniela, pentru prima , chiar e frumoasa si reusita!
Felicitari Flowers

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de danniela Lun 23 Aug 2010, 10:32 am

Nu e prima, e a treia!!!! Doua sunt esecuri inca in lucru!!! I'm not giving up yet!!!! Sper!!!
Multumesc pentru felicitari!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de ancush Lun 23 Aug 2010, 10:42 am

felicitari danniela, bluza si modelul sunt foarte frumoase flower
modelul e de pe leko? imi amintesc ca vazusem ceva asemanator acolo
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de danniela Lun 23 Aug 2010, 10:44 am

Da, de acolo. Multumesc!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de bluegray Joi 26 Aug 2010, 1:17 pm

Dupa ce mi-a crapat capul ieri, incercand sa fac butoniere zid , am reusit sa termin o tunica pe care o incepusem acum un secol. Deja o urasc, materialul nu-mi mai place deloc si am si gresit-o la gat ametit
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
bluegray
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 55
Localizare : romania
Data de inscriere : 02/07/2009

Sus In jos

  Bluze, topuri... (6) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri... (6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB