Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze,topuri... (12) EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bluze,topuri... (12) EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze,topuri... (12) EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze,topuri... (12) EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bluze,topuri... (12) EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze,topuri... (12) EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze,topuri... (12) EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze,topuri... (12) EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Bluze,topuri... (12) EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze,topuri... (12) EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze,topuri... (12) EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze,topuri... (12) EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze,topuri... (12) EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Bluze,topuri... (12) EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Bluze,topuri... (12) EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Bluze,topuri... (12) EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bluze,topuri... (12) EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Bluze,topuri... (12) EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Bluze,topuri... (12) EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Bluze,topuri... (12) EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Bluze,topuri... (12)

+65
cleobejan
Samarineanca
dorina narita
olguta cusma
fulguta28
Teima
Floren
Chirrox13
emmancita
AcidoR
otilia gergely
MihaelaT
Gianina4ever
sergiu valentin
canadianca50
cristina07
Cristache
ancush
Camy
mar_ysa_28
erika28sicilianu
bobitica
afilimonb
martutzza
M.Emilia
AnnieW
kerkyra
Carmen T
chira
scoobbyy
Karrinne
PAULA CONSTANTIN
valentinadof
arielas
odrina
i.xell
clodi
Adelle23
deeoxana
sybex
ANCA ECATERINA
violetas
Motzu
georgianamatei2007
diada
nicole24
aurelia.c
oanaraluca
elutzamicutza
aurishta
Admina
vochita
Panea Laura
danniela
teisoara
alice07
Alina.C
ral
CarmenClaudia
rosita
ancabanu
barbin
aidil
Karina33
MagdaMarin
69 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 09 Ian 2013, 8:00 pm

Capitole anterioare: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Admina a scris:Facute de iubita noastra Karina, pozate direct pe manechina de mine, beneficiara fiind... rade

Camasa de matase, cu dantela fina (materialele din colectia personala a Karinei love ), model ales de Karina (scuze de sutienul totalmente nepotrivit si de semnatura de la prima poza); fusta e facuta tot de Karina wink :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Camasa cu model ales de mine si material tot de la mine:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Bluza de jerse cu model explicat de mine si executat de Karina mai bine decat mi-as fi dorit (cu mult volum la bust), materialul de la mine:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 13 Ian 2013, 10:17 pm

Bine ca ai postat Magda iar pozele Adminei!
hug multumesc ca ai facut poze cu bluzele! Asa le vad si eu purtate, si ma pot corecta.
Sa faci bine sa porti fara sutien bluza crem, e destul de lung volanul sa acopere in fata pupi
Abia cand am pozat-o pe umeras mi-am dat seama ca mergeau cusute pana mai jos volanele la cea rosie. E maneca prea lunga sau sta inca teapan poplinul?
La bluza cu platcuta se vede mai bine modelul in poza pe umeras parca. E o platcuta in V pana deasupra pieptului si apoi incretit. E simpla de lucrat!

Eu am fost si saptamana trecuta in vacanta, adica nu mi-au sunat telefoanele si am avut vreme sa ma odihnesc, sa ma plictisesc si sa-mi fac una-alta pentru mine si pentru casa.

Cum nu-mi lucrasem nimic nou de sarbatori m-am rasfatat acum cu o bluza din tricou (bbc fara elastan), material luat din toamna de la second. Bluza are fata incretita pe mijloc si decolteu in V.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de aidil Lun 14 Ian 2013, 12:17 pm

Sa o porti cu placere karina, e vesela si rosie.
Eu aproape ca am terminat vestuta despre care am scris saptamana trecuta si profit de o pauza in program sa postez poze proaspete.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
E o stofita subtire in lana, cam moale si dificilila, motiv pt care am spalat-o la masina inainte de a o lucra.Captuseala e o matse vegetala plinuta, cu o culoare superba, insa groaznica la lucrat. Pe langa faptul ca a fost o provocare sa o croiesc, se destrama doar daca o mutam 10 cm. Si n-am reusit sa fac nici o cusatura fara sa insail, ocazi cu care am si surfilat de mana captuseala pe dos, ca altfel se desira toata. Culoarea e insa superba si in realitate nu luceste chiar asa tare.
Modelul e unul pentru persoane cu talie inalta, dintr-o burda recenta, l-au mai lucrat fetele si mi-au plaut la nebunie vestele lor. Dar am muncit mult sa fac justarile de tipar pentru dimensiunile mele. Concret am ajustat tiparul pt inaltimea mea (medie) si apoi ajustarea pentru bust din cupa B in cupa D. L-am testat pe panza, alte ajustari si in final am obtinut un tipar numai bun pt mine. Marea realizare e ca materialul sta lipit de mine la rascroila brtului, nu se mai formeaza cute din surplusul de material in acea zona, cum pateam pana acum.
Pe mine se aseaza mai bine decat pe manechina, mai am de adaugat vatelina prin diverse zone.
N-am pretentia ca fac un tutorial, dar am promis ceva poze din timpul lucrului, cu subiectul prinderea captuselii.
Croiesc dupa celasi tipar fata si dosul, le cos apoi pe fiecare, mai putin cusaturile laterle.
Asez fata/stofa cu fata in sus, peste ea captuseala cu fata in jos, deci fata la fata cele doua si cos linia decolteului pana la tiv. La mine au fost fixate cu bolduri, insailate si abia apoi cusute la masina.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Intorc vesta pe fata si arata asa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si acum incep fixarea captuselii la una dintre rascroielile bratelor. Prind cu ata fata de dos, intorcand spre interiorul marginile si insistand putin ca cele 2 cusaturi ale umarului (a stofei si captuselii) sa fie prinse in acelasi punct. E o saia care imi tine fixate fata si dosul cand fac intoarcerea si are cam 10 cm lungine.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dupa asta prind cu degetele ca in poza
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si imping materialul prin interiorul tunelului (cusatura umarului) dinspre degetul aratator spre degetul mare, ca in poza
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Se obtine ceva ca mai jos
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Urmarind saiaua de mai devreme, se insaila de data asta prin interior rascroiala bratului pana la sub brat, potrivind cat mi bine fata si dosul. sau se poat coase direct la masina, daca nu sunt materiale dificile. la mine au fost.
Se procedeaza la fel si pt cealalta jumatate de rascroiala, adica se prinde materialul cu degetele ca in poza

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si se impinge materialul tot prin interior dinspre degetul mare spre aratator.
Se obtine iar ceva ca mai jos.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si o rascroiala e gata. Arata asa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Acum se poate coase vestuta pe laterala. Se pleaca de la un tiv si se termina tot la tiv, La una dintre cusaturile laterle, pe partea cu captuseala, se soase o portiune cu pas mare. Dupa ce se descalca cusaturile laterale, se descoase zona cusuta cu pas mare si prin acea gaura se intoarce vesta astfel incat sa se pota cose si la tiv fata de dos, prin interior. La final, se inchide si fanta din captuseala.
Pare complicat dar nu e chiar asa greu, desi marturisesc ca mi-ar place sa aflu o metoda mai simpla.
Acum ca aproape am terminat vesta, pot sa trec si la fusta, am croit-o odata cu vesta.
De data asta chiar apar cu fusta, Karina.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de barbin Lun 14 Ian 2013, 6:32 pm

Era si cazul sa mai faci si pentru tine ceva dragut, Karina. Abia te mai vedem prin poze. Bluzita se trage pe cap? inteleg ca nu e elastic materialul.
PS: Mai adauga inca un "Wow!" si de la mine pentru camasutele Adminei si pentru tot ce ai mai facut.

Lidia, ce-ai facut din vesta? Mamaa... Ai tras munca la ea, se vad clar modificarile. E altceva, mult mai draguta. Ca si ultima pe care ne-ai aratat-o. wink
Multumim si pentru pozele cu captuseala. Cred ca se intelege mai bine cand se realizeaza practic. Eu cand am captusit vesta nici nu stiam ce fac. Am urmarit instructiunile din burda si m-am trezit cu vesta intoarsa . Smile La sfarsit a parut simplu dar am cusut la mana umerii. Uneori asta poate fi dificil.

barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de ancabanu Lun 14 Ian 2013, 7:33 pm

Karina, ar trebui sa te rasfeti mai mult la cate minunatii faci!!
Ai muncit ceva la vesta Lidia, imi place ca esti meticuloasa.
Am facut si eu o bluza din jerse si cu putina dantela care este programata pentru tinuta de revelion laturi de fusta neagra dar nu am mai avut chef in aceea perioada de croitorit asa ca am lucrat la ea saptamana treacuta.
Nu sunt foarte multumita de ea zid dar asta am facut asta va arat : nu stiu cum am masurat dar trebuia sa iasa forma fluturelui mai pronuntata, cred m-am masurat gresit si m-am grabit repede cu foarfeca si cand am realizat era deja prea tarziu zid , motiv pentru care nici la gat nu se aseaza prea bine pentru ca o trage de la subrat, asa era gandita cu un umar gol, insa cred ca e prea mare deschizatura . Am avut o problema cu tivul de la gat...si nu a iesit cum ar fi trebuit, probabil ca o voi reface cand gasesc o alta metode mai buna de finisare. Bluza toata am cusut-o la liniara iar apoi cu zig-zag. Am atasat dantela la maneci si i-am facut si o fundita sa fie vesela.
In prima poza am o maleta pe dedesubt, iar in a doua fara.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de Karina33 Lun 14 Ian 2013, 9:28 pm

aidil a scris:Sa o porti cu placere karina, e vesela si rosie.

Ba-i ciclam zid ca inca ma feresc de rosu rade la cat am lucrat in decembrie si la cat de blocata sunt eu pe rosu.
E un tricou putin elastic, ca tricourile clasice Barbin, alea fara elastan. Si nu-i asa fixa sa nu intre lejer pe mine.

Lidia imi place cum ai modificat tiparul, chiar se aseaza bine pe piept acuma!
Hai sa-ti spun (o sa incerc la fel sa fac poze pentru un tutorial cand s-o ivi ocazia) cum fac eu vestele cel mai rapid.
1. croiesc la fel fata si captusala, cos pieptii de spate la fata si fac proba.
2.fac modificarile necesare la fata si ajustez la fel si captusala.
3. acum las cusute doar pe umeri fata si captusala, termoculez partea din fata si decolteul vestei, asez fata pe fata captusala pe vesta, prind in bolduri rascroielile manecilor in asa fel incat captusala sa depaseasca cu juma de cm fata. Asta pentru a se intoarce frumos, fara surplus captusala la final.
4. cos peste bolduri, tai surplusul, asigur cusatura si asez iar pe masa vesta
5. acum fixez toata linia centrala (piepti si spate) in bolduri, cos, crestez, asigur cusatura cat pot de mult (nu e loc in dreptul umerilor)
6. cos la fel si pe linia tivului, aici de obicei nu asigur.
7.intorc pe fata: trag prin cusatura de la umeri fata spre spate
8. acum obligatoriu calc ca sa pot aseza frumos muchiile cusaturilor
9.cos pe rotund complet una din laterale (tot asa intorc partial pe dos) si fixez in bolduri rezervele descalcate ca sa le pot calca mai tarziu
10. cos partial a doua laterala. fixez corect cu bold la subrat si la tiv si cos putin din captusala, in continuare fata si iar putin din captusala. La fel prin in bolduri descalcate rezervele si cos captusala ramasa (la masina sau de mana)
11.calc lateralele, dau semne pentru butoniere, le cos, le tai, cos nasturii si calc de final vesta

La sarafanele captusite nu merge asa decat daca le faceti fara proba. Acolo de obicei intai fixez captusala la maneci (pe rand ca altfel nu se mai intoarce) si abia apoi pe decolteu, de obicei incepand de la umeri spre spate si de la umeri spre fata. Asta ca sa nu ma chinui sa bag masina unde n-are loc sau nu pot controla si sa nu sifonez inutil umarul.
Va rog frumos cand aveti intrebari nu va fie asa sa ma intrebati, raspund si va explic cat de bine pot pana va iese ce doriti hug

Anca cat scriam astea de mai sus mi-a venit ideea sa mai decoltezi putin sau sa cobori cat permite bluza de pe umeri ca sa ai lejeritatea corecta la subrat. Iar pe umar, sau umeri fa-ti o bareta din acelasi material, sau dantela, sau suprapuse sa para ca porti bluza cu maieu.

Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de aidil Mar 15 Ian 2013, 7:47 am

Multumesc, Karina. E intresant cum abordezi tu vesta, data viitoare incerc ordinea spusa de tine, pare ceva mai lejer de aplicat.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de rosita Sam 19 Ian 2013, 3:19 pm

Karina, tu dupa ce ai tras tare cand restul lumii era in vacanta de iarna, ti-ai luat si tu vacanta de sarbatorile pe vechi Smile.

Lidia, felicitari ca ai dus la bun sfarsit ajustarea pentru bust, se aseaza perfect! Draguta de tine, dupa ce ca te-ai chinuit cu materialele dificile, te-ai oprit sa faci poze pentru tutorial pupi . Multumim Flowers

Anca, eu as incerca la gat o finisare cu o bentita de vreo 2 cm latime in loc de tiv. Daca zici ca e prea mare deschizatura de la gat, numai bine poti regla cu o bentita de lungimea care ti se pare potrivita. O cosi cu un zigzag de marginea bluzei, si gata. Parerea mea Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de CarmenClaudia Mier 23 Ian 2013, 9:16 pm

Buna fetelor!
Tare frumoase bluzitele facute de toate fetele, iar Karina a depasit cred ca norma luniii decembrie.
O vesta din Burda, 12 /2012 vreau sa imi fac si eu ca am un rest de material de la un sarafan si mi-a ramas si captusala, asa ca am sa incerc si la asamblat sa iti urmez sfaturile Karina.
Eu am modificat o bluza care imi era cu 3 -4 numere mai mare ( primita cadou pe cand aveam 20 de kg in plus si si atunci imi era mare cu un numar, dar acum). Am scos tipar din Burda pentru topul de la pagina 19 din nr. 12/2012 si i-am pus banda bie la maneci si umeri. Initial bluza fusese de fapt un maieut cu bretele, dar fiindu-mi mare si in lungime, am pus tiparul incepand de la piept in jos. Volanasul il avea deja bluza.
Si mai jos vedeti ce mi-a iesit. La spate vreau sa ii pun o funda pentru ca nu imi place finisarea la baza slitului.
Este prima mea bluzita, asa ca greselile se mai scuza wink

=image][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de barbin Joi 24 Ian 2013, 1:14 pm

Carmen, este draguta bluzita!! ai pus bie.. esti croitoreasa de-acum! Smile
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de CarmenClaudia Sam 26 Ian 2013, 8:53 pm

Buna seara fetelor! Am si eu nevoie de ajutor.
M-am apucat sa imi confectionez o camasa cu guler, dupa un model dintr-o revista Burda. Si m-am impotmolit la montarea gulerului,care mai are o bentita jos, ca la gulerele de camasi barbatesti, doar ca bentita acee este scurta.Daca o pun in doua, cum e logic sa fac, imi ajunge sa o montez doar de la umar spre slitul din fata.Si m-am oprit , ca nu imi dau seama cum sa fac!!!
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de ral Vin 01 Feb 2013, 5:11 pm

Buna seara,
Daca sunteti dragute si ma puteti ajuta si pe mine putin va raman datoare Smile

M-am hotarat sa imi iau inima in dinti si sa ma apuc de primul meu proiect cusut, o bluzita de genul acesteia [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Din nefericire nu am nici un tipar pt. ea, m-am gandit sa fac tiparul pt. o maleta si sa il modific, dar sa recunoastem nu am pic de experienta si imi e frica sa nu il dau in bara. Daca aveti va rog imi puteti da un tipar sau ma puteti ajuta cu ceva indrumari legate de bust/maneca?

Multumesc anticipat
Raluca
ral
ral
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 41
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2009

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de Alina.C Vin 01 Feb 2013, 9:45 pm

ral a scris:Buna seara,
Daca sunteti dragute si ma puteti ajuta si pe mine putin va raman datoare Smile

....
Raluca

In Burda de luna aceasta este tiparul 103 foarte asemanator cu ce ai vrea tu sa faci. Este un model foarte simplu, cu putin curaj si sigur vei reusi! Sa ai spor!
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de alice07 Vin 01 Feb 2013, 11:25 pm

ral, ti-am dat pm, eu am tipare salvate de pe leko ca acesta. Modelul e frumos, daca are pe ce sta [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
alice07
alice07
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 189
Varsta : 44
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de teisoara Sam 02 Feb 2013, 4:28 pm

Si am incecat si ceva pt.mine,nu am starea sa ma imbrac ,sper sa revin si cu poze la purtator
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mai am si altele incepute ,poate le va veni si lor randul Merci

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
inainte/dupa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre teisoara in Sam 02 Feb 2013, 4:34 pm, editata de 1 ori (Motiv : adaugat poze)
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 03 Feb 2013, 8:23 am

Teisoara vad ca ai pus serios triplockul la treaba! Bun lucru! Si-ai multumit si copiii din cat am vazut!

Vin si eu cu doua helanci din bumbac cu elastan:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si-o bluza de club. Este din ceva in cu pelicula pe el, adica destul de sifonabil si rigid.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de danniela Dum 03 Feb 2013, 8:46 am

Foarte interesanta ultima!!
Ce va mai jucati voi cu helancele/maletele!!
Sa vi le purtati sanatoase!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de Panea Laura Dum 03 Feb 2013, 11:52 am

Ce material ciudat, nu am mai auzit de in cu pelicula.
Modelul e foarte interesant.
Dar la memoria privitoare la denumirea meterialelor, du pe google mai tot timpu cand numiti voi vre-un material Embarassed
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de vochita Dum 10 Feb 2013, 1:12 pm

Si pentru ca asteptam vara,am facut si fetei doua bluze,ambele dupa tipare leko.Nestiind sa maresc tiparul corect,bluza chinezeasca a iesit astfel(fata mai mica decat spatele,fara guler si maneci)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
iar cealalta(dupa un model mai simplu) arata asa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vochita
vochita
helper
helper

Numarul mesajelor : 18
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/01/2011

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de Admina Dum 10 Feb 2013, 1:25 pm

Frumoase bluze, poate sa vina primavara! ura
Karina, bluza cu peplum (chiar, cum i se zice in romana?) este superba. De club, de ne-club e mortala. love

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de vochita Dum 10 Feb 2013, 1:31 pm

Multumesc! La cat e de mofturoasa domnisoara mea,ma mir ca au iesit.Si apropo,ea m-a indemnat sa le postez pe forum.
vochita
vochita
helper
helper

Numarul mesajelor : 18
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/01/2011

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de aurishta Dum 10 Feb 2013, 1:49 pm

Vochita, bravo, sa mai faci! Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de barbin Dum 10 Feb 2013, 7:55 pm

A, vochita, frumoase bluzitele. Dar cand ai zis de bluzita chinezeasca eram curioasa sa ii vad gatul. Smile Oricum, chiar si asa fara este draguta. Amandoua sunt. Sa ai spor!
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de vochita Dum 10 Feb 2013, 8:20 pm

Multumesc! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Am si spus ca bluzita nu are guler pentru ca nu am stiut sa o fac.Nu sunt croitoreasa,cos numai pentru familie
vochita
vochita
helper
helper

Numarul mesajelor : 18
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/01/2011

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 10 Feb 2013, 8:43 pm

Admina a scris:
Karina, bluza cu peplum (chiar, cum i se zice in romana?) este superba.

De volan ai auzit?Practic asta este un volan.Eu asa ii spun cand povestesc cuiva care habar nu are de ce e ala preplum scratch wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Bluze,topuri... (12) Empty Re: Bluze,topuri... (12)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB