Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 EmptyAstazi la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 EmptyAstazi la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 EmptyAstazi la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 EmptyAstazi la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 EmptyAstazi la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 EmptyAstazi la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 EmptyIeri la 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

+63
bursuk
miclescumirela
cris_27
amnro
PAULA CONSTANTIN
MagdaMarin
mb09
veniciuc nicoleta
zbughi_ro
Alido81
cameliamarian
simonag
tocaci edina
RoxanaL
div
percsovics monica
totolina
kisslandia
danae
zylv
Clio_Ela
marlen372001
mickyta
Adeana
andacoman
Bianka7
stephanie
AlinaJ.Bijoux
scamutza
LYNDA
feliciagl
jessica
raluca1980
Mada
Emilia3
ancuta_ancuta
roco1617
ADArt
ralum
Giobsy
MihaelaT
livia1981
chelsea
teisoara
Felicia2
ana_bela
DanuKa
rosapink
tatia
syrenne
andre
crixuta
dandana
roxana096
vilcris
stefi
Maia
Ania
juliana
diada
Admina
anne-marry
arime
67 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de Clio_Ela Lun 03 Mai 2010, 3:57 pm

Cris, apar eu iute aici Smile Se pare ca burticile sunt la odihna Smile
Si unele nu mai sunt burtici;) acum vor merge dincolo la bebici...

Noi am intrat in saptamana 18, suntem foarte activi, de vreo doua sapt - facem muuuuult sport in burtica...
Si cum nu numai bebele trebuie sa faca miscare, planuisem ca in mai sa incep gimnastica pt gravidute. A trebuit sa amanam, am avut din nou un val de stress (nu probleme, doar umblatura. Ne gandeam ca peste vreo doi ani sa cautam o locuinta mai mare, dar a aparut o super ocazie, si ar fi mare pacat sa ne sccape. Asa ca, in urmatoarele saptamani o sa fie munca multa.)

Sper ca sunteti bine toate burticile, astept si eu vesti Smile
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 06 Mai 2010, 10:10 am

Unde sunteti, Burticilor???

Eu intru sa completez ceva... Ieri am primit mes. de felicitare pt noua casa "cumparata"... Ei, na, asa bogata ma credeti ? ;) ne mutam in chirie, intr-o locuinta mai mare, si inchiriem apart. nostru, pt care... ohoooo, avem inca muuuuulti multi ani de platit rate la banca. Om trai noi in afara Romaniei, dar nici chiar asa nu e, sa cumparam casuta cand avem chef Smile

Astept vesti de la burtici!!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de diada Joi 06 Mai 2010, 10:50 am

eu te tot astept cu poza de la nunta, cu rochita de nasa pe care ti-ai facut-o.

Felicitari pentru mutatie!

eu nu ma simt asa de bine ca tine hug pupi

sanatate si sarcina usoara in continuare!

P.S. am intrat in 32 saptamani, nu-mi vine sa cred.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 06 Mai 2010, 11:04 am

Ahhhhhhhhhhhh... am uitat complet de rochie, o sa ma ocup, in ultima vreme am intrat de la serviciu pe forum, acasa rar am ajuns la calculator.

32 de saptamani deja? Mai ai putin ... Imi pare rau ca nu iti merge bine Sad. Ai multa grija, trec repede 7-8 saptamani!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de miclescumirela Joi 06 Mai 2010, 12:52 pm

Buna ziua burtici,eu luni dimineata ma prezint la maternitate sa vada doamna doctor ce si cum si probabil ma asteapta cezariana .Am emotiii si sunt super nerabdatoare Smile
Sper sa fie bine
Pupici la burtici si bebici kiss kiss kiss
miclescumirela
miclescumirela
helper
helper

Numarul mesajelor : 72
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de diada Vin 07 Mai 2010, 7:07 am

Clio_Ela a scris:......... trec repede 7-8 saptamani!

ce spui tu straine? pai daca reusesc sa intru in 37 de saptamani si sa ajung spre 38 zic ca l-am apucat pe Dumnezeu de-un picior! pai pe Petru abia am reusit sa-l tinem pana la 36, intrasem in 37 o zi, doua si a fost trecut la prematuri ca avea "trasaturi" de prematur....

Miela, tinem pumnii! si eu ma duc saptamana viitoare la control si sper sa nu raman acolo pale

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de miclescumirela Vin 07 Mai 2010, 8:17 am

hug si eu sper sa fie cuminte ca mai sunt doar 3 zile
Diada lasa ca o sa fie bine si o sa rezistitoate saptamanile kiss kiss kiss
miclescumirela
miclescumirela
helper
helper

Numarul mesajelor : 72
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de jessica Vin 07 Mai 2010, 9:35 am

Ciao viitoare mamici.Am intrat in saptamana 29 si slava Domnului toate bune si frumoase pana aici cu exceptia ca luna asta am exagerat cu mancarea si am reusit sa pun 8 kg intr-un timp record si asa ca mi-am zis ca gata cu dulciurile, dar e mai usor de zis decat de facut,nu stiu voi cum rezistati tentatiei dar mie imi place mult ciocolata si odata cu venirea caldurii si inghetata V a doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos si frumos. V-am pupat pe burtici. Ciao
jessica
jessica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 77
Varsta : 46
Localizare : Italia
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 07 Mai 2010, 10:22 pm

Jessica, evita sa ai dulciuri in casa, altfel nu te poti abtine... Iar inainte de a pleca la cumparaturi mananca bine, daca esti satula nici pofte nu mai ai de nimic, sa vezi ce usor ai sa pleci cu mai putine dulciuri in cosul de cumparaturi.
Pregateste tu un castronel cu morcovi taiati, eventual si ceva fructe, si cand vrei sa ciugulesti intre mese, ia-ti castronelul in brate.
La mine functioneaza. Stiu ca ma repet, dar poate tu nu ai citit atunci. eu am pus 28 de kg la prima sarcina, si aproape toate au fost in ultimele 4 luni.
Acum nu mai las sa se intample asta. Adica... sper Smile

Eu inghetata nu mananc decat de fructe, restul e facuta cu oua crude, si nu risc... Or fi ele controlate, dar nu am curaj. Mama si sora mea au ajuns la perfuzii,mama era sa intre in blocaj renal de la salmonela... na, oua proaspete de casa de la cineva de incredere...
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 07 Mai 2010, 11:20 pm

Mirela nastere usoara!!! Sora mea vitrega a nascut duminica pe 2 mai desi doctorita ei a spus ca va naste pe 10 mai. Dar, fetita a vrut sa vina mai repede pe lume. A nascut prin cezariana iar fetita ei e f. bine, sanatoasa. E deja acasa cu ea. Am vorbit aseara cu ea pe mess, ca ea locuieste in Italia si am vazut si fetita, adica pe nepotica mea!!! E frumusica!!! Smile A...parca am mai scris asta si pe la cafeluta!!! wink
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de LYNDA Sam 08 Mai 2010, 12:31 pm

Buna fetele,

Hop si eu cu burtica mea... hug
Nu am mai intrat de mult pentru ca am fost internata pentru perfuzii...pentru ca am inceput sa slabesc si nu ma simteam bine si vomitam aproape tot , doctorita m-a internat ... a fost greu ..mai ales cu spitalele noastre...si cu toate stirile ce le auzi....dar am trecut si peste asta...si acum avem aproape 3 luni...saptamana viitoare ma duc la control si abia astept sa imi vad bebele din nou...
Acum nu mai am asa starea de rau tot timpul si nu mai vomit decat o data pe zi seara...
Bebe creste repede si abia astapt sa il simt cum misca...si taticul lui la fel..in fiecare zi ne pup pe amndai si vorbeste cu bebe ...nimic nu ma bucura mai mult si nu ma implineste mai mult decat bebele si bucuria care ne-o aduce kiss

Nastere usoara celor care sunteti aproape de termen si in rest pupici la burtici kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de Clio_Ela Sam 08 Mai 2010, 4:14 pm

Lynda, imi faceam griji ca nu ai mai aparut, tu erai mereu aici...
Bine ca s-a rezolvat, ai grija mare de tine!
Mirela, nastere usoara, si abia asteptam poze!
Diada, stiu ca linistita nu prea poti sta, cu Petru dragalasul langa tine e mereu munca... Sper sa sta bine bebe in burtica pana aproape de termen.
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de miclescumirela Sam 08 Mai 2010, 5:26 pm

Buna fetelor,sunt acasa dar asa am o nestare,ma plimb de colo colo si fara socoteala.Am avut noroc zilele astea ca au fost aici mama soacra si cumnata si au mai scos-o pe Sabi la parc,la aer ,la joaca.Eu nu mai pot si mi-e frica sa ies ,sa stau linistita pana luni Smile
Am facut o ciorbita si ceva snitele de pui si cam asta a fost treaba mea
Popici la burtici si multa sanatate,fara greturi si voma
love
miclescumirela
miclescumirela
helper
helper

Numarul mesajelor : 72
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de mnarcisa Mier 12 Mai 2010, 11:32 pm

Lynda, chiar ma gandeam la tine ca nu te-am mai vazut ce ceva timp. Ma bucur ca sunteti bine si de acum ai sa scapi si de greturi.
Sa fiti sanatosi si sa cresteti mari si frumosi.


Mirela nastere usoara pupi

Putici pe fiecare burtica si sa fiti sa natoase si bebeii la fel kiss
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de LYNDA Joi 13 Mai 2010, 12:22 pm

Multumim mult de tot hug

Mirela nastere usoara si sa ne povestesti cum a fost wink pupi

Diada bafta sa ai pace pana la termen kiss

Va pup pe toate kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de jessica Vin 14 Mai 2010, 8:53 am

Fetelor ce stiti despre celulele stem? Eu mai am 2 luni pana nasc si ma bate gandul sa depun cel. stem din cordonul ombilicar intr-o banca,deja am vorbit cu un reprezentant de la agentia Genico de aici din Italia si o sa ne vedem luni sa vorbim ,voi ce parere aveti e de bine, se merita? Eu am 2 motive bine intemeiate sa fac asta: primul ar fi pentu copilul meu si al doilea pentru sotul meu care nu are nici o ruda de sange pentru ca a fost adoptat de cand avea o luna. Daca aveti vre-o informatie in domeniu va rog sa-mi spuneti, sa ne ajutati in decizia noastra. Multumesc anticipat si va pup pe burtici kiss
jessica
jessica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 77
Varsta : 46
Localizare : Italia
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de Clio_Ela Sam 15 Mai 2010, 5:08 pm

Jessica, noi ne mai gandim. Am citit o gramada de articole, si pe siteuri din Romania, dar si de aici.
Rau nu are cum sa fie, medicina progreseaza rapid... Dar am citit ca se poate sa nu ajute prea mult. De ex, in caz de leucemie, celulele stem contin si gena aia bolnava... La multe boli e mai bine sa fie celule compatibile, dar de la altcineva, sanatos...
Oricum, citeste tot ce gasesti, insa nu pe forumuri, nu doar pareri, ci studii si interviuri ale cercetatorilor si medicilor.
Plus... in nici un caz pe siteurile clinicilor (bancilor) care depoziteaza celulele. Clar ca ei fac reclama, si scriu numai avantaje...
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de diada Sam 15 Mai 2010, 5:31 pm

Mie personal mi se par bani aruncati in vant. Nu o sa facem asta.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de jessica Sam 15 Mai 2010, 7:55 pm

Nici eu nu eram prea convinsa de aceste celule pana sa stiu de un caz concret,ieri vorbeam cu o doamna pe care o cunoaste sotul meu,aceasta femeie ne-a spus ca sotul ei urmeaza sa-si faca o interventie de refacere a cartilajelor la genunchi,la Milano, cu celule stem , deci sunt utile. Eu ma gandesc ca ar fi o investitie in viitor ca banii nu conteaza,sanatatea nu o poti cumpara, macar e o speranta. Va mai tin la curent cu cat aflu mai multe . kiss
jessica
jessica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 77
Varsta : 46
Localizare : Italia
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de diada Lun 17 Mai 2010, 9:53 pm

eu am inceput sa-mi fac bagajul de spital, imi trebuie o geanta mai mare zid cate se strang, desi este strictul necesar. Tin minte ca data trecuta imi ziceau asistentele ca m-am mutat acolo (pai am stat aproape o luna internata si se tot strang), plus ca la noi iti trebuie inclusiv cearceaf si fata de perna.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de danabekk Lun 17 Mai 2010, 10:17 pm

Jessica,

Eu cred ca este o buna idee sa o faci. Semneaza si permite medicilor sa pastreze ceule din cordonul ombilical al copilului. Aici costa putin peste $900. Nu am idee cat costa criogenarea in Italia. De asemenea, vei semna si ca esti de acord ca, in caz de nevoie, sa se poata folosi cateva din celulele pastrate ( fii linistita, nu toate) pentru cineva care are nevoie si este compatibil... In acelasi fel, pentru anumite boli, cele cu transmitere genetica, de exemplu, celule din alt cordon ombilical, compatibile se pot folosi pentru copilul tau...

E simplu. Va trebui sa alegi intre a nu face nimic si incercarea de a face ceva pentru ' in caz ca...'. Iar daca e vorba si de sotul tau, cu atat mai mult Daca nu vor fii necesare, Doamne - ajuta, e perfect !!!
Dana
danabekk
danabekk
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Localizare : Atlanta, GA
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de diada Mar 18 Mai 2010, 8:06 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 12 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB