Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 EmptyAstazi la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 EmptyAstazi la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 EmptyAstazi la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 EmptyAstazi la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 EmptyAstazi la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 EmptyAstazi la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 EmptyIeri la 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

+63
bursuk
miclescumirela
cris_27
amnro
PAULA CONSTANTIN
MagdaMarin
mb09
veniciuc nicoleta
zbughi_ro
Alido81
cameliamarian
simonag
tocaci edina
RoxanaL
div
percsovics monica
totolina
kisslandia
danae
zylv
Clio_Ela
marlen372001
mickyta
Adeana
andacoman
Bianka7
stephanie
AlinaJ.Bijoux
scamutza
LYNDA
feliciagl
jessica
raluca1980
Mada
Emilia3
ancuta_ancuta
roco1617
ADArt
ralum
Giobsy
MihaelaT
livia1981
chelsea
teisoara
Felicia2
ana_bela
DanuKa
rosapink
tatia
syrenne
andre
crixuta
dandana
roxana096
vilcris
stefi
Maia
Ania
juliana
diada
Admina
anne-marry
arime
67 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de danae Lun 19 Apr 2010, 10:55 pm

Felicitari Cris! kiss sarcina usoara.

Of, si noi ne tot pregatim dar deaocamdata nimic.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de bursuk Mar 20 Apr 2010, 1:33 am

felicitari pentru bebici!!!
avatar
bursuk
helper
helper

Numarul mesajelor : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de LYNDA Mar 20 Apr 2010, 7:56 am

Cris felicitari si abia astept sa ne spui cum iti este...ai greturi , ceva?

Mie duminica si ieri iara mi-a fost rau ...la bebe nu ii mai place nimic ...si abia astept sa trecem peste periada asta...abia suntem in saptamana 9...

Nu-i nimic noi sa fim sanatosi
kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de Admina Mar 20 Apr 2010, 8:27 am

Ce stiti? Nicoleta Veniciuc trebuia sa nasca in perioada asta, nu? A cam absentat de pe forum, mi se pare. Cred ca nu mai e 2 in 1, de ceva vreme. Smile

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de miclescumirela Mar 20 Apr 2010, 8:42 am

Felicitati Cris,important e a fiti sanatosi si sa fie o sarcina usoara ,ca toot acolo ajungem wink ,adica cu bb in brate.Eu una nu imi mai gasesc locul deloc ,nu mai pot dormi bine si ma foiesc ca o closca pe oua Smile Mai e putin putin de tooot si am asa emotii de vizez non stop scenarii de nastere si alte prostii Smile
Va pup kiss
miclescumirela
miclescumirela
helper
helper

Numarul mesajelor : 72
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de mnarcisa Mar 20 Apr 2010, 8:55 am

Felicitari Cris!!! Sa ai o sarcina usoara.
Lynda trec si ele greturile, ai sa vezi.
mirela este normal sa ai emotii, dar sa stii ca viata bate filmul asa ca nu iti mai fa scenarii, incearcasa te relaxezi si sa te mai bucuri de burtica, mie imi e tare dor de ea.

Eu am cam scapat de ele la ambele sarcini. Si uff tot citind aici mai amai ca mai vreu si eu un bebe.

kiss pe burtici
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de cris_27 Mar 20 Apr 2010, 8:57 am

Mersi de urari fetele ..Mirela ,e primul bebe?
Lynda ,sa stii ca greturi n-am inca pt ca din ce am calculat eu as avea in jur de patru saptamani,cu fiica-mea am avut greturi foarte multa vreme dar nu mai tin minte cand am inceput cu ele.Ca de fapt prima data nu am bagat de seama ca mi a intarziat ciclul si abia cand s-a lasat cu greturi mi-am facut test.De data asta,abia ce mi-a intarziat 5 zile si l-am facut si a iesit pozitiv,dar greturi n-am inca.Nu vreau sa te sperii dar eu la prima sarcina abia am scapat de ele si astea doar dupa ce am facut niste calciu intravenos,ma trimisese doctorita de familie si la gastroenterologie ca varsam cateodata sange.M-am speriat dar nu a fost asa de grav ,era din cauza unei rani ce mi se facuse pe stomac.Asa am patit eu dar n-am mai auzit pe nimeni sa pateasca asa ca nu dispera Lynda,ca or sa treaca si greturile.Se zice ca trec dupa ce misca bebe,apoi la mine n-a tinut.Va pupicesc
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de miclescumirela Mar 20 Apr 2010, 9:51 am

La mine e a doua sarcina ,ami am o printesa scumpa si acum zice doctorul ca vine un baietel bucurie
Greturi am avut,de toate,acum ma lut cu arsurile care sunt groazniceeee si sper sa gaseasca ginecoloaga o solutie sa nas mai usor cal la Sabina ca acolo a fost .......sa nu mai vorbesc.Sunt sperfect constienta ca tot acolo trebuie sa ajung dar na subconstientul ma face sa visez in fel si chip Smile
Ea e Sabina mea draga cea mai venicuta zice ea rade ,are 2 ani si 7 luni
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
By miclescumirela at 2010-04-19
miclescumirela
miclescumirela
helper
helper

Numarul mesajelor : 72
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de Clio_Ela Mar 20 Apr 2010, 10:32 am

Cris, felicitari, si sa fie intr-un ceas bun! Smile Sa te informezi bine, si sa ai grija de tine si de bebe!

Euva urez tuturor sa fiti ocolite de greturi, sau macar sa scapati de ele repede. Pe mine greturile m-au ocolit de data asta. Cu Victor slabisem 3 kg in primele 2 luni, varsaturile si ameteala erau prezente de cateva ori pe zi. De data asta doar ceva oboseala, in rest, totul super:)
Noi suntem in saptamana 16, au inceput arsurile, stomacelul meu e suparat si cand primeste mancarica, si cand nu primeste Sad
Bebe meu a inceput joaca de saptamana trecuta, cand ajung acasa de la serviciu se trezeste, are chef de sport Smile

De 2 saptamani iau si DHA (omega 3), recomandat de medic pt ca nu mananc deloc peste, iar carne o data pe saptamana poate. Nu imi mai place deloc.
Deja incep hainutele sa nu ma mai incapa, burtica se vede binisor... La serviciu am anuntat deja, aici trebuie facuta cererea pt concediul pre- si postnatal cu 3 luni inainte. Si eu as intra in prenatal la sfarsitul lui august. Mai pun 3 saptamani de concediu si inca vreo 3 satpamani libere pt ca am facut ore suplimentare... in mai putin de trei luni ar trebui sa raman deja acasa. Ceea ce nu prea vreau, ce ma fac singurica acasa atatea ore? de doua ori pe saptamana tot as lucra.

Totul merge bine, va urez si voua o sarcina la fel de usoara!!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de cris_27 Mar 20 Apr 2010, 10:48 am

Si eu am slabit prima data 3 kg de la varsaturi,acuma nu stiu cum va fi sapt viitoare ma duc sa-mi confirme si doctorita .
Mirela ce scumpete ai tu acolo,pai tu nu ai trecut demult de fazele astea cu burtica dar la mine sunt deja 7 ani si aprope ca am uitat cum e wink
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de miclescumirela Mar 20 Apr 2010, 11:14 am

Multumesc Cris asa e nu a trecut de mult,e frumos sa il simt pe bb la plombare prin faicati mei rade (fimea zice te ia sicatii mami ,lasa ca tii da napoi,iti ia ficatii mami ?lasa ca tii da innapoi rade )
Clio_Ela scap de arsuri si de durerea de picioare,solduri cand oi naste Smile altfel nici o sansa.A si eu iau moega 3 in Falowise,pastile ptr burtici .Si muuult mai ieftine decat Elevit cam 20 sau 25 lei in loc de 50 wink
miclescumirela
miclescumirela
helper
helper

Numarul mesajelor : 72
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de cris_27 Mar 20 Apr 2010, 11:29 am

Din ce luna de sarcina luati prenatale?Eu la prima am luat din luna 7 si fetitza a crescut fb a avut 3,550 kg la nastere si m -am ingrasat 13 kg .
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de miclescumirela Mar 20 Apr 2010, 11:49 am

Eu am luat de la inceput,la Sabina mam imgrasat cu 17 kg Sad si acum vreo 9 cred,doar burta e mare si dina cest motiv am mari probleme cu soldurile si merg f f greu Sad
miclescumirela
miclescumirela
helper
helper

Numarul mesajelor : 72
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de cris_27 Mar 20 Apr 2010, 12:00 pm

E bine ca nu te ai ingrasat mult,sper si eu sa nu ma ingras tare ca e greu de dat apoi jos mai ales ca data trecuta la inceputul sarcinii aveam cu 5kg mai putin decat am acum.Va las ca trebuie sa merg la servici hug
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de Clio_Ela Mar 20 Apr 2010, 12:20 pm

off, vorbiti de ingrasat...
In urma cu 10 ani, la prima sarcina m-am ingrasat 28 de kg (cu Victor cu tot, care a avut 4 kg). Dar nu am facut miscare deloc, de mancat mancam cat pentru 3, ca de, ex-soacra ma sacaia sa fie mare si sanatos... Nu beam nici macar doua pahare de lichide pe zi, mancam mancare gatita, cu sosuri si o gramada de porcarii care acum nu prea sunt indicate Sad
La inceputul sarcinii eram cu 9 kg mai slaba decat acum.
De data asta insa, mananc foarte multe salate, legume, fructe, iaurturi, carnita cam putin pt ca u imi mai place, orez brun, paste numai din faina integrala... Consum peste 2 litri de lichide pe zi, si fac si miscare, bineinteles ceva usor, nu efort.

Mi-am cumparat o "mini-bicicleta", numai pedalele. E super, de o saptamana pedalez in timp ce ma uit la tv, cate o ora cu picioarele si o jumatate de ora cu bratele. Ma simt super, nu obosesc deloc, dar imi mentin tonusul Smile Mai ales ca la serviciu stau 8 ore numai la calculator.
Din mai incep si gimnastica pentru gravide, o data pe saptamana.

Pana acum nu am pus nici 3 kg, dar e timp. Data trecuta "am explodat" in luna a sasea. Va dati seama, aprope 25 de kg in doar 4 luni...

Prenatale, la prima sarcina nu am luat decat in ultimele doua luni. De data asta insa am inceput sa iau Femibion (acid folic combinat cu vitaminele care sunt de obicei in toate suplimentele pt gravidute) inca de cand am hotarat sa raman insarcinata, adica 5 luni inainte.
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de b00b0ana Lun 26 Apr 2010, 10:14 pm

buna fetelor, va scriu si eu aici primul meu mesaj. sunt gravidutza si mai am cam o luna si o saptamana pana nasc. pana acum ma consider o norocoasa in privinta kilogramelor. am plecat de la 85, am ajuns la 80 in primele 3-4 luni si de atunci si pana acum nu le-am pus la loc decat pe alea 5 care le-am pierdut. doctorita mea s-a cam speriat si a inceput sa ma indoape cu vitamine dar tot degeaba, ca nu vrea sa se miste acul la cantar deloc. va sarut pe toate burticile!
b00b0ana
b00b0ana
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/04/2010

http://preocuparidecasnica.blogspot.com

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de roxana096 Lun 26 Apr 2010, 10:39 pm

Ma gandeam sa va scriu cum e mamica, ca la prima pagina de la subiectul asta eram in luna a patra. Ei bine, acum sunt in luna a patra, dar a copilului. Deci intre timpnascut fara probleme o fetita in ianuarie (Si nu mi s-a rupt apa ca in filme..cu o balta..ci am avut vreo 3 scurgeri mai abundente la 2 ore diferenta.dar cum mai avusesem unele scurgeri si inainte nici nu prea stiam sigur daca e de nascut au ba).
Am ajuns acasa de la spital si dupa cateva zile de curatenie si intrat in ritm m-am apucat de croitorie. Practic am intrerupt cusutul cam 2 saptamani...ca am lucrat pana in ultima zi de sarcina. Doar ca acum lucrez cu randamentul mult scazut, printre somnurile Ioanei, dupa ce o culc seara, mai fac o pauza de vreo saptamana cand ma simt obosita.

Gasisem aici niste indicatii despre toxoplasmoza si alte sfaturi pentru gravide. Eu am avut si caine si mitza in casa si am fost perfect sanatoasa. Iar mitza o aveam de 7 ani. Nu iei boala mangaind mitza si nici aia nu face boala decat daca mananca carne cruda, ori Pufi cand si cand primea cate o bucatica..in rest papa crantanele. In rest..mai bine purtativa normal, mancati normal, faceti miscare...etc. dar fiecare sarcina este foarte diferita..chiar si la aceeasi mama
roxana096
roxana096
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 99
Varsta : 47
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 28/07/2009

http://artizanart.blogspot.com

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de mnarcisa Lun 26 Apr 2010, 11:50 pm

Roxana felicitari! Sa creasca bebe sanatos si frumos.

faza cu toxoplaxmoza este sa de discutata si medicii imediat cand aud de pisici si gravidute zic sa arunci pisica din casa, insa nu spun in ce conditii ai sanse sa te infectezi de al pisica (presupunand ca aceasta este ionfectata). Si eu am 2 pisici in casa si m-am tot interesat si raspunsul final este: daca intri contact direct cu fecalele pisicii in primele 24 de ore de la " productie" atunci ai sanse sa te infectezi, alt fel nu este nici un pericol. Ca sfaturi ar fi sa lasati curatatul litierei in grija altei persoane, aiar daca lucrati in gradina in pamant folositi manusi si ati scapat de grija toxoplasmozei luata de al pisici.

Sarcina usoara tuturou si sa va bucurati de burtici ca mie deja imi este tareee dor de a mea Smile
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de daniela raducanescu Mier 28 Apr 2010, 1:18 pm

vreau sa intreb daca sunt normale miscarile fatului asemanatoare unor batai ale inimii? mentionez ca sunt in sapt. 37 de sarcina. mi s-a intamplat de doua ori sa simt asa ceva, in ultima luna de sarcina. burtica imi palpita ca si cum ar avea o inima inauntru. dureaza cateva secunde, apoi se opreste.
daniela raducanescu
daniela raducanescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 42
Localizare : iasi
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de b00b0ana Mier 28 Apr 2010, 1:31 pm

daniela, eu sunt in 35 de saptamani si simt aceleasi miscari ca si tine. numai ca eu am aflat ce sunt si am ramas tare surprinsa.... bebele sughita :D noi avem program dimineata si seara. ai sa vezi ca daca esti atenta sunt chiar miscari de sughit nu de batai de inima. eu chiar mai aud si sunete din cand in cand, adica niste tzacaituri, ca doua capse care se prind, si am aflat ca "plescaie" atunci cand se aude asa. ai fetita sau baietel? te-ai gandit la nume? noi suntem baietel si deocamdata ne-am hotarat la stefan iar la al doilea nume inca mai negociem, sotul a vrut prima data denis, nu mi-a placut, apoi a vrut matei, asta mi-a placut dar e prea comun deja. alaltaieri a auzit ca pe baiatul lui madalin de la acces direct il cheama filip si a zis ca vrea la fel. tot nu`mi place, mai avem timp sa ne gandim. pup. sarcina usoara in continuare!
b00b0ana
b00b0ana
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/04/2010

http://preocuparidecasnica.blogspot.com

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de daniela raducanescu Mier 28 Apr 2010, 3:13 pm

b00b0ana a scris:daniela, eu sunt in 35 de saptamani si simt aceleasi miscari ca si tine. numai ca eu am aflat ce sunt si am ramas tare surprinsa.... bebele sughita :D noi avem program dimineata si seara. ai sa vezi ca daca esti atenta sunt chiar miscari de sughit nu de batai de inima. eu chiar mai aud si sunete din cand in cand, adica niste tzacaituri, ca doua capse care se prind, si am aflat ca "plescaie" atunci cand se aude asa. ai fetita sau baietel? te-ai gandit la nume? noi suntem baietel si deocamdata ne-am hotarat la stefan iar la al doilea nume inca mai negociem, sotul a vrut prima data denis, nu mi-a placut, apoi a vrut matei, asta mi-a placut dar e prea comun deja. alaltaieri a auzit ca pe baiatul lui madalin de la acces direct il cheama filip si a zis ca vrea la fel. tot nu`mi place, mai avem timp sa ne gandim. pup. sarcina usoara in continuare!

la mine este fetitza. ii vom pune numele ANASTASIA. numai bunul Dumnezeu sa ne tina pe amandoua zdravene si sanatoase. am nitzele emotii, ca mai am putin. daca ar fi fost tot baiat i-as fi pus ELIDOR. baietelul mai mare, 2 ani juma, se numeste IUSTIN.
nastere usoara si multumesc mult de raspuns. chiar nu stiam de ce am asa miscari ale burtii, ca nu mi s-a mai intamplat. kiss
daniela raducanescu
daniela raducanescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 42
Localizare : iasi
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de b00b0ana Mier 28 Apr 2010, 3:26 pm

sa cresteti mari, frumoase si mai ales sanatoase. nu mai avea emotii , mai ales ca esti la al2lea bebe, ar trebui sa fii mai viteaza ca mine. si eu am emotii, dar de fericire, ca abia astept sa-l vad... cateodata simt ca "imi este dor de el" chiar daca nu l-am vazut niciodata. pup!
b00b0ana
b00b0ana
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/04/2010

http://preocuparidecasnica.blogspot.com

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Mier 28 Apr 2010, 9:51 pm

din experienta si eu va spun la fel ca da..bebele sughita,iar fetita mea acum la aproape 2 saptamani de la nastere are aceleasi obiceiuri ca in burtica:))
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de b00b0ana Mier 28 Apr 2010, 10:17 pm

Doamne cat e de frumoasa....
b00b0ana
b00b0ana
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/04/2010

http://preocuparidecasnica.blogspot.com

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de cris_27 Lun 03 Mai 2010, 9:42 am

Buna fetelor,n-am mai intrat de cateva zile pe forum dar am observat ca nici nu s-au postat foarte multe mesaje la acest subiect.Ce se intampla,unde sunt "burticile"? wink
Eu am fost saptamana trecuta la doctor si mi-a facut prima ecografie si am putut vedea cum pulsa parca ghemotocul acela mic si mi-a explicat ca deja ii bate inimioara si are 6,4 mm la 6 saptamani.M-a sfatuit sa nu fac efort si sa am grija pana se fixeaza bine pt ca i se pare ca ar vrea sa se desprinda,asa ca mi-a scris ceva medicamente pentru mentinere si acid folic iar pt starile de rau ,magneB6.Sper sa trecem cu bine peste primele luni ,va pup si va doresc multa sanatate kiss
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1) - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB