Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

+80
Roxanne
Maci
ontika24
Angelica18
mariaz_09
mikybt
cosmi
Anita_Cristal
Lucia Ro
trice
ema
miclescumirela
marina40
firicel
roxx
datsun
geany
Camy
Ana Maria
ivanoiuadela9
dina_dorina
stoy
Ela
7furnici
nai77
amnro
m.m.
danadea
danae
Gioconda
mnarcisa
Giobsy
violetas
mimmi
aba
ismi3ismi
Love
cretu_veronica22
PAULA CONSTANTIN
silvisor
vera_45
Nicoleta Irimescu
Ioana Stanciu
lorexa1987
lotus nufar
rdelia
codruta-cosmina
marci
aidaalex
Iulia40
subryna
bibitu
Cristache
ikuta
ioana soare
romaya
maria_covacef
CCristinaC
dominiq
Ramonica
Kristina
iuli.b
Uca
sunflowers
Dodo-pui
LYNDA
darkpoke
Lucia.BlueFlower
Lali
adelina24
SilviaDumitrescu
lucky
europolis
AlinaJ.Bijoux
aurishta
mihaelavama
kitty_1973
Karina33
MihaelaT
Admina
84 participanți

Pagina 8 din 16 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Urmatorul

In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de Ela Sam 07 Aug 2010, 4:08 pm

Felicitari tuturor. Ismi geanta ta imi place mult. Abia astept sa ne impartasesti tehnica.
p.s. si manerele Kristinei. Merci
Ela
Ela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de Lali Sam 07 Aug 2010, 8:53 pm

Felicitari fetelor care au postat deja gentile, sunt foarte frumoase!Flowers

Am inceput si eu o gentuta, ce-i drept ceva mai colorata...desi la mine in casa se zugraveste, la serviciu sunt aglomerata... Dar provocarea e prea mare ca sa nu incerc si eu o (prima) geanta.

Abia astept sa vad si restul creatiilor, mai ales ale fetelor care au experienta bine .

avatar
Lali
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/02/2009

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de bibitu Sam 07 Aug 2010, 9:26 pm

frumoasa geanta dar cum s-a specificat in regulament, ceva mai vesel fetelor,cu mai multe culori, ca e vara doar si vrem sa ne inveselim, hai ca mai avem o saptamana si acusi e gata concursul,nu stiu daca am timp sa termin ca am gasit servici si imi cam ia sporul la lucru, dar chiar daca nu termin tot am sa o postez sa va arat ce am facut,cand oi terminao.Hai va pup de noapte buna
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 07 Aug 2010, 10:05 pm

Probabil ca maine voi posta si eu pozele cu gentuta. Azi nu am apucat sa ii fa, desi a fost soare!!! Gentuta mea e asa cum ne dorim cu toate, cat mai colorata!!! Sunt nerabdatoare sa vi-o arat, chiar daca nu e asa de reusita cum sunt celelalte postate. Oricum eu sunt tare mandra de ea si am lucrat cu mare drag la ea. E prima geanta mai serioasa pe care am facut-o!!! Smile
Spor la mesterit in continuare celor care mai au!!! lucru de mana prietenie
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de codruta-cosmina Sam 07 Aug 2010, 10:30 pm

Harnicute mai sinteti! hug Eu am ramas in pana de material....nu mi-a ajuns asa cum am calculat si a trebuit sa judec altcumva totul...in final sper sa iasa lucru bun si frumos!incepatoare ce mai...asta sint si...recunosc ca mai am multe de invatat!FF frumoase gentutele ce le-ati postat....felicitari Flowers sinteti f pricepute fetelor!!!Acum in ultima sapt. incep sa apara gentutele ca ciupercile dupa ploaie...de abia astept!SPOR LA TREABA tricot
codruta-cosmina
codruta-cosmina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 199
Varsta : 50
Localizare : medias
Data de inscriere : 04/06/2010

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 08 Aug 2010, 12:00 am

Nici geanta mea nu va fi colorata ca nu ma dau in vant dupa gentile colorate. In viziunea mea, o geanta de vara e suficient sa fie lucrata din fir mai subtirel, sa nu fie pufos si conteaza si modelul sa nu para "groasa".
In alta ordine, eu sunt cea care i-a atras atentia lui Ismi deoarece o persoana de pe forum o vazuse pe blogul ei inca din februarie. Ismi mi-a spus ca a lucrat acest model de cateva ori...
Lucreaza frumos, are pe blog multe creatii frumoase si pacat ca nu le-a pus si pe forum(exceptie cateva produse pe care le-a prezentat chiar in prima postare).
Ismi, chiar te rog sa pui si pe forum creatiile tale ca din ce vad sunt fete interesate de aceasta tehnica.


Si nu uitati!!!


Am sa va rog sa postati poze la dimensiunea 640*480 pixeli, ca sa se poata vedea bine, produsul; se accepta maxim 7 poze, in diverse ipostaze (in lumina naturala, cu blitz). O poza sa prezinte lucrul inceput, firele si ustensilele cu care le-ati lucrat; minim o poza trebuie sa prezinte dosul produsului; o alta poza (minim), trebuie sa arate un detaliu important al gentii, un element dificil sau bine lucrat; in celelalte poze va rog sa pozati geanta in toata splendoarea ei, purtata de o persoana, cel mai bine.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de bibitu Dum 08 Aug 2010, 9:38 am

mihaela te rog nute supara am facut un spirit de gluma cu gentutele colorate,pana la urma fiecare face si poarta ce ii place nu poti sa impui la nimeni nimic,multumesc ptr intelegere
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 08 Aug 2010, 9:50 am

rade Se vede ca nu ma cunosti Smile Nu-s genul care se supara usor, trebuie "sa-mi dai in cap" ca sa ma enervez si sa ma supar...iar cand ma supar e bai, ca atunci dau cu batul in balta si stropesc Smile
Am mai citit o data mesajul tau sa vad daca e ceva care poate supara pe cineva, dar zau ca nu gasesc nimic, asa ca stai linistita ca nu are de ce sa se supere cineva.
Eu, de exemplu, ma imbrac destul de colorat, nu papagal rade dar port rosu, roz, vernil, turcoaz, galben, portocaliu, am si geanta rosie, galbena, vernil, plus geanta cea de toate zilele(nu tricotate/crosetate) de care nu ma mai dezlipesc, dar pt concurs am ales ceva neutru wink ca asa mi s-a aprins beculetul.
Zau ca nu stiu de ce ai crezut ca m-am suparat. kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de aidaalex Dum 08 Aug 2010, 9:57 am

Foarte frumoase toate gentutele inscrise in concurs pana acum, felicitari si mult succes fetelor!
Cred ca fiecare e libera sa-si aleaga ce gentuta isi face, colorata sau mai putin colorata, in functie de stilul ei, eu de exemplu nu port alb-negru, n-am purtat niciodata, nu mi se potriveste. Satisfactia cea mai mare o am cand realizez un lucru pe sufletul meu, care sa transmita ceva despre mine si care sa ma faca sa ma simt bine atunci cand il port.
Am terminat si eu gentuta, sper sa reusesc azi sa-i fac poze. kiss
aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de ismi3ismi Dum 08 Aug 2010, 11:30 am

Mi-ar fi mai usor sa pun aici blogul meu,dar se cheama ca este reclama,nu?
Altfel,imi voi face timp sa mai pun poze cu ce am mai lucrat,dupa ce scap de comenzile pe care le am in lucru.
Eu am invatat aceasta tehnica de la bunica mea,insa,pt fetele care vor sa cunoasca aceasta tehnica,puteti vedea aici elementele de baza http://www.elainecraft.com/instructions/instructions.html


Ultima editare efectuata de catre ismi3ismi in Dum 08 Aug 2010, 12:29 pm, editata de 1 ori
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de Ela Dum 08 Aug 2010, 12:04 pm

Nu merge link-ul. Sad

p.s. e fara punct la sfarsit wink
Ela
Ela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de stoy Dum 08 Aug 2010, 12:52 pm

Foarte frumoase gentute am vazut pana acum, felicitari fetelor.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de dina_dorina Dum 08 Aug 2010, 12:56 pm

Minunate genti,mie imi plac ff mult si aceste culori,chiar daca nu sunt prea vesele dar care se pot asorta fara probleme la tinute colorate.
Mi-a placut in mod special cea realizata de Kristina.

Bafta multa tuturor kiss
dina_dorina
dina_dorina
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 392
Varsta : 42
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 24/06/2009

http://tricotajecopii.ucoz.com/

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de aidaalex Dum 08 Aug 2010, 2:11 pm

Ma inscriu si eu in concurs.
Am lucrat un model simplu, am folosit crosete nr. 3 si 4, foarfeca, ac si masinuta pentru snur. Am cusut de mana inclusiv captuseala, nu am masina de cusut in Bucuresti. Am folosit fire pe care le-am avut in casa,pentru captuseala am taiat un top vechi si o pereche de pantaloni.

Inceputul lucrului
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 IMG_7285
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 IMG_7401
Captuseala
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 IMG_7414
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 IMG_7422
Gentuta in doua variante, florile au ace, pot sa le scot sa le schimb in functie de imbracaminte
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 IMG_7428
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 IMG_7481
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 IMG_7480
Mult succes tuturor!


Ultima editare efectuata de catre aidaalex in Dum 08 Aug 2010, 2:14 pm, editata de 1 ori (Motiv : am mancat o litera)
aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de aba Dum 08 Aug 2010, 2:17 pm

Foarte frumoasa gentuta aidaalex. Si ideea cu sortarea e interesanta. Sa o porti cu placere.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de dina_dorina Dum 08 Aug 2010, 2:29 pm

aidaalex,foarte frumoasa gentuta ta,imi place mult in varianta cu maci aplauze Bafta multa la concurs !

OFF TOPIC >> cat de lung este parul tau? Smile ,vad ca e innodat
dina_dorina
dina_dorina
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 392
Varsta : 42
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 24/06/2009

http://tricotajecopii.ucoz.com/

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de silvisor Dum 08 Aug 2010, 2:39 pm

Felicitari si succes la concurs, este ingeniosa, cu mult bun gust, puratabila si cred (asa se pare din fotografie) ca te reprezinta!
silvisor
silvisor
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : iasi
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Dum 08 Aug 2010, 3:20 pm

wowwww Aida ce fumoasa este gentuta ... eu nu ma vad facand asa ceva ... nici nu cred ca mi ar iesi ceva asa de frumos . kiss
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de ismi3ismi Dum 08 Aug 2010, 4:18 pm

Foarte frumoasa si deosebita este gentuta ta,Aidaalex.Bravo,felicitari!
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de Ana Maria Dum 08 Aug 2010, 4:41 pm

Au inceput "sa rasara" gentutele, care mai de care mai frumoasa si mai inspirata. Nu sunt decat cateva deocamdata si deja este greu de ales... Imaginatie, tehnici diverse, interpretari, culori, mult suflet, este ceea ce ne dorim cu totii de la asemenea concursuri. Toate sunteti si suntem castigatoare, sunteti o mare sursa de inspiratie! Felicitari celor care au postat, spor celor care n-au finalizat inca si mult succes tuturor!
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 756219
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de Karina33 Dum 08 Aug 2010, 5:15 pm

Ieri am prins si eu momentul si-am finalizat gentuta, mi-am pozat-o si apoi am si luat-o la purtare la ziua unui nepotel.
Am vazut mai demult o poza postata de Krista la inspiratii, mi-a placut, am tot fost cu ochii dupa o tesatura care sa mearga, n-am gasit dar n-am renuntat la idee. Apoi am luat niste lanica de la Kitty si-am inceput s-o crosetez. Cum n-au fost decat trei bobine nu mi-a ajuns pentru ce vroiam asa ca am lucrat cam de trei ori materialul pana am gasit proportia optima. E crosetata simplu, nu mi s-a parut potrivit un alt model pentru ce urma. Si mie de fel nu-mi prea plac lucrurile complicate sau impopotanate. Admina a anuntat concursul cand eu crosetam deja varianta trei si-asa m-am hotarat sa intru in concurs. Mie una imi place ce-a iesit, e purtabila si asortabila cu destule haine de-ale mele.
Camera mea foto pe care-i poza cu inceputul lucrului(croseta si dreptunghiul de baza plus viitoarele manere) e plecata in voiaj in Grecia. Sper sa mi se intoarca pozele pe miercuri si voi mai adauga o poza daca mi se permite. Din pacate n-am apucat sa le salvez inainte de-a da imprumut camera Merci
Cu camera foto a surori mele ce-i acum in vizita la mine am facut ieri doar pozele astea.

Captusala din panza intarita cu termocolant, are buzunar cu fermoar si buzunare pentru telefoane:


CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 SNV39148

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 DSCF1274

Interiorul gentii deja asambalate(am cusut la masina ca mi-a fost mai usor si mi-a permis culoarea)

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 DSCF1276

Gentuta. Manerele le-am dublat cu material ca sa nu se intinda la purtare.

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 DSCF1279

Floricelele de decor. Pot spune ca mi-au 'mancat' mai mult timp decat captusala...

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 DSCF1280


Gentuta pozata pe dulapul din bucatarie(acolo aveam soarele)

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 DSCF1281

si pe nepoata-mea(poza facuta de ea cu geanta la mine nu-i aratabila...)

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 DSCF1285


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Dum 15 Aug 2010, 11:10 pm, editata de 1 ori (Motiv : atasat inca o poza)
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de Dodo-pui Dum 08 Aug 2010, 5:22 pm

Wow inca doua gentutze,felicitari si Flowers dragelor
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 08 Aug 2010, 5:25 pm

Aida, e tare vesela si interesanta geanta.
Karina, faina geanta si originala asa cu florile acelea.
Felicitari, fetelor!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de Camy Dum 08 Aug 2010, 5:43 pm

superbe gentute,felicitari fetelor,karina,foarte deosebita cu florile.

Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de rdelia Dum 08 Aug 2010, 5:43 pm

Ce de gentute frumoase! Ma uit la ce-am inceput si parca nu-mi vine s-o mai termin. Dar nu ma las.
rdelia
rdelia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 59
Varsta : 47
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/03/2010

http://rdelia06.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 8 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 16 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB