Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? EmptyIeri la 7:38 pm Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? EmptyIeri la 7:35 pm Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? EmptyIeri la 7:30 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


cadouri de sarbatori handmade. aveti idei?

+15
andacoman
dandana
Doina
Ena
irish05
tomari
paula
dflavia
cris69
duchess
Eliana
diada
Admina
Kristina
cleo
19 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty cadouri de sarbatori handmade. aveti idei?

Mesaj Scris de cleo Joi 20 Noi 2008, 11:47 am

pt ca vin sarbatorile, m-am gandit ca la unele pers. pot sa le fac un cadou simbolic (si eftin, ca la 6 mil de la stat pe care inca nu i-am primit....). Aveti idei? eventual si nishte modele?
O varianta e caciulitsa. Cum am mai facut, dar material alb cu roshu. Altceva?
cleo
cleo
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 87
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.damacom.ro

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty Re: cadouri de sarbatori handmade. aveti idei?

Mesaj Scris de Kristina Joi 20 Noi 2008, 6:27 pm

hei......si eu tot aceiasi problema o am! :x ......si nu stiu ce sa le fac!......am cativa cumnati inraiti in fotbal si am sa le fac un fular cu virgula culorile echipei preferate!
asa.....si pt fete m-am gandit la asa ceva:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

sunt (sau ma gandesc ca or fi) chestii din alea de pus paharele/canile!
in set de 6-8 bucati!(ma scuzati ca e lucru crosetat,dau o idee )
firul cu care am lucrat e foarte frumos.....dar poza nu reuseste sa arate!
dar ma mai gandesc! :D
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty Re: cadouri de sarbatori handmade. aveti idei?

Mesaj Scris de Admina Mar 25 Noi 2008, 8:45 am

Sunteti foarte norocoase ca aveti prieteni care apreciaza "home made"-ul. In grupul nostru, doamnele nu fac nimic si nici nu apreciaza...
Si se mai si oftica No Daca sunt copilasi, eu as lucra ceva hainute pt papusi :geek: fie croitorite, fie tricotate. Nu stiu ce dimensiuni ca ar conta si ce papusi sau ursuleti au, dar poate ar merge. Pt adolescente as face niste "leg warmers" sunt ca si jambierele(ciorapi lungi tricotati, fara talpa), se poarta si se fac si usor. Pt barbati as face un fular crosetat cu dungi pe lungime, a pus Cris69 unul superb cu portocaliu si maro si alte nuante adiacente; tot foarte trendy, costa vreo 40 lei la Quelle. Pentru dame, cum am mai zis, sunt pretentioase... Poate cercei din fimo, cum bijuteresc fetele noastre. Tricotat, tot un fular mai trendy, doar ca se poarta fularele lungi, data de cateva ori in jurul gatului si iesi mai scump asa.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty Re: cadouri de sarbatori handmade. aveti idei?

Mesaj Scris de diada Mar 25 Noi 2008, 10:42 am

bai admina, ce spui tu acolo hug pai nici macar nu ai timp sa le faci pana la sarbatori. Eu fac cadouri doar la parinti (sa vedem) si poate! la nasi in rest, nimeni nu se oboseste pentru noi (doar tu Merci ) asa ca.... si noi la fel
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty Re. Cadouri de Craciun Handmade

Mesaj Scris de Eliana Mar 25 Noi 2008, 11:22 am

Buna fetele,

eu tricotez un fular sotului, am facut un sfert din el, pentru nepotele vrea sa fac impreuna cu sora mea cate un set - caciulita si fular, rosu cu verde, am luat materia prima, dar inca nu ne-am apucat de tricotat. Tare mi-ar place sa reusesc sa fac o caciulita cu urechi cum am vazut aici Surorii, mamei, cumnatei vreau sa le fac un set cu margele verzi si rosii, in ton cu Craciunul. Flowers. La restul baietilor cate o felicitare eventual, am vazut modele foarte frumoase.
bee
Eliana
Eliana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 59
Varsta : 39
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 17/11/2008

http://www.crindal.blogspot.com

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty Re: cadouri de sarbatori handmade. aveti idei?

Mesaj Scris de duchess Mar 25 Noi 2008, 12:47 pm

M-am gandit si eu ce sa fac cadou , as face un tablou/ goblen micut ceva craciunesc , si niste semne de carte pt sora mea , iar pt restul .... inca nu stiu Sad
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty Re: cadouri de sarbatori handmade. aveti idei?

Mesaj Scris de cris69 Mar 25 Noi 2008, 1:50 pm

si eu incep cu facutul.vreau o gentuta pentru nepoata mea, pentru cea mica o buza rosie si o caciulita, pentru fiica mea jambiere, pentru sotul o caciula. vad eu. le pozez si le pun aici.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty Re: cadouri de sarbatori handmade. aveti idei?

Mesaj Scris de dflavia Mar 25 Noi 2008, 3:44 pm

Kristina buna ideea cu suporturile de pahare

eu anul trecut am facut pentru noi si am dat si cateva cadou lucrusoare crosetate de pus in brad, ingeras si stelute facute din macrame
astea sunt poze de anul trecut ma gandesc sa mai fac si anul asta
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
dflavia
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 05/11/2008

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty Re: cadouri de sarbatori handmade. aveti idei?

Mesaj Scris de Admina Mier 26 Noi 2008, 10:05 am

cris69 a scris:si eu incep cu facutul.vreau o gentuta pentru nepoata mea, pentru cea mica o buza rosie si o caciulita, pentru fiica mea jambiere, pentru sotul o caciula. vad eu. le pozez si le pun aici.

Cris, stai pe aproape ca te trag de limba, in legatura cu jambierele Embarassed sa-mi zici ce si cum. Si cu fularul crosetat pt fata ta, cel cu dungi pe lungime. Vreau sa ma apuc si de asta, cand am ceva timp.
Diada, eu ziceam doar idei, nu le si pun in practica. Cum am zis, nu sunt apreciate hand-made-urile in Bucu. Dadeam doar cu presupusul, poate se inspira cineva.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty Re: cadouri de sarbatori handmade. aveti idei?

Mesaj Scris de cris69 Mier 26 Noi 2008, 11:18 am

dflavia a scris:Kristina buna ideea cu suporturile de pahare

eu anul trecut am facut pentru noi si am dat si cateva cadou lucrusoare crosetate de pus in brad, ingeras si stelute facute din macrame
astea sunt poze de anul trecut ma gandesc sa mai fac si anul asta
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ai schema la ingerasi?as vrea si eu.pupici.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty Re: cadouri de sarbatori handmade. aveti idei?

Mesaj Scris de cris69 Mier 26 Noi 2008, 11:19 am

ma duc sa-mi cumpar acumulatori pentru aparatul foto si dupa aceea postez ceva facut pentru o gargarita.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty Re: cadouri de sarbatori handmade. aveti idei?

Mesaj Scris de Admina Dum 30 Noi 2008, 12:46 pm

Dupa ideea Kristinei, am cautat suporturi pentru pahare in diverse tehnici, multe in tema sarbatorilor. De genul asta(pt croitorese): [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sau asa(pt goblenareseLaughing): [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Asa pt crosetarese: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] sau: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] sau: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Pt brodarese dar la masina: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si modele tot pt masina de brodat: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Am gasit ceva cu broderii, decoratiuni cusute pentru casa si pom, cred ca merg si cizme tricotate, tot in genul asta: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Si nu in ultimul rand pentru tricotarese: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] sau cu modelul de fulg de nea: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty idei de cadouri

Mesaj Scris de paula Lun 01 Dec 2008, 6:14 pm

Ziua buna,dragele mele si La Multi Ani Romaniei
nu am aflat intamplator de acest site,o buna prietena mi l-a recomandat si ma bucur tare ca ati reusit sa realizati asa ceva;nu pot decat sa ma bucur ca exista atatea maini dibace hug
Vin si eu cu cateva idei de cadouri de Craciun hand made,unul din ele a mai fost prezentat aici,dar sub alta forma;e vorba de ingerasul crosetat.Arata foarte bine si lucrat in fir argintiu si auriu sau alb cu garnitura ,asa cum se vede in fotografie.Si eu l-am primit la randul meu si am de gand sa fac cateva anul asta.
Omul de zapada e creatie proprie,e foarte usor de facut si imaginatia poate sa se joace in fel si chip.De ex,in loc de mana,ii puteti pune un smoc de la matura voastra de paie :D o pe care puteti lipi zapada artificiala din polistiren...sau ii puteti pune conuri mici de brad...Fularul poate fi prins in fel si chip la gatul omului de zapada.
Sper sa va ajute aceste imagini si sa inventati cadouri minunate de Craciun kiss

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
paula
paula
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 30/11/2008

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty Re: cadouri de sarbatori handmade. aveti idei?

Mesaj Scris de tomari Lun 01 Dec 2008, 7:43 pm

kiss Paula multumim! Flowers
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty Re: cadouri de sarbatori handmade. aveti idei?

Mesaj Scris de duchess Lun 01 Dec 2008, 7:48 pm

suuuper kiss
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty Re: cadouri de sarbatori handmade. aveti idei?

Mesaj Scris de Admina Mier 03 Dec 2008, 12:57 pm

Paula, sunt superbe decoratiunile Flowers Esti foarte creativa, abia astept si ingerasii facuti de tine. Eu abia pun lantisorul pt un fular, pana sa fac ingerasi crosetati... poate la anul.
Si idei de fulare, le-am gasit prin calc.:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si o schema pt un om de zapada:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty Re: cadouri de sarbatori handmade. aveti idei?

Mesaj Scris de cris69 Mier 03 Dec 2008, 1:42 pm

pentru fetite puteti face asa ceva[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty Re: cadouri de sarbatori handmade. aveti idei?

Mesaj Scris de cris69 Mier 03 Dec 2008, 1:51 pm

v-am promis ca pun ceva ce am lucrat pentru o gargarita.s-ar putea numii ''blue for elize''

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre diada in Mier 03 Dec 2008, 3:03 pm, editata de 1 ori (Motiv : editare poza)
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty Re: cadouri de sarbatori handmade. aveti idei?

Mesaj Scris de diada Mier 03 Dec 2008, 3:25 pm

wow, toate ideile sunt bestiale, Admina, ce fulare super (desi nu stiu crocodilul daca e usor de facut) si Cris, super cadoul gargaritei!

idei minunate aveti! Flowers
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty Re: cadouri de sarbatori handmade. aveti idei?

Mesaj Scris de cris69 Mier 03 Dec 2008, 10:51 pm

nu e greu.
partea de deasupra se croseteaza ca sa stea asa, asa cred
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty Re: cadouri de sarbatori handmade. aveti idei?

Mesaj Scris de cris69 Joi 04 Dec 2008, 10:39 am

ce am facut cadou am pus la creatiile mele crosetate ca sa nu fie in doua parti postate.
am facut o poseta galben mustar pentru fiica mea , o vesta indigao tot pentru ea, un set caciula-fular pentru prietena ei si mai am in plan pana atunci cateva lucruri.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty Re: cadouri de sarbatori handmade. aveti idei?

Mesaj Scris de paula Mier 10 Dec 2008, 12:55 pm

Am mai gasit un model de Mos Craciun pe care l-am facut in max o ora...bine,e cam ochios,gura s-ar putea sa-i exprime un ranjet...dar sunt sigura ca voua v-ar iesi mult mai bine :brad:

asa...si poza :mos:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Va rog folositi functia edit cand ati uitat ceva de scris - Diada
paula
paula
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 30/11/2008

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty Re: cadouri de sarbatori handmade. aveti idei?

Mesaj Scris de irish05 Mier 10 Dec 2008, 5:38 pm

ba e dragutz. mie imi place. kiss
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty Re: cadouri de sarbatori handmade. aveti idei?

Mesaj Scris de duchess Joi 11 Dec 2008, 1:17 pm

e dragut Flowers
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty idei cadouri

Mesaj Scris de Ena Dum 14 Dec 2008, 10:07 am

am sa trec direct la subiect:
pentru parinti si socri: calendare cu cele mai reusite foto din 2008
pentru prieteni: ornamente de brad din fetru
pentru prietena de gatit.,
va las ca se uita pitica la hap-ciu, revin kiss


L.E. gata, s-a terminat, ca sa stiti hap-ciu este un desen cu tom si jerry.
revenind: pentru prietena de gatit, am gasit aci o idee: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
si pentru ca am gasit o pagina intreaga de idei "home-made" va pun si voua link-ul.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

va pup, cu drag dama

Va rog folositi functia edit cand ati uitat ceva de scris - Diada
avatar
Ena
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : bucuresti, romania
Data de inscriere : 01/12/2008

Sus In jos

cadouri de sarbatori handmade. aveti idei? Empty Re: cadouri de sarbatori handmade. aveti idei?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB