Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Scoala de croitorie(5)

+63
betymi72
Cornelya
MagdaMarin
danniela
kerkyra
Camy
sandydeea
amnro
noel
Adelaida
ralucis
Danny24
diada
ancuta_ancuta
Katerina
bluesky11
andra2010
ancush
DanutzaV
aurishta
mel28
stoy
pepy24
GABRIETA
milena
Admina
dadria
theo.100
geany20062006
Noemi
oananastasa
europolis
lorinaoo1
ramona1981
RalucaS
alinutza80
AKD
cory74
Ramonica
Maci
ziz
oana_007
sarsuraki
rosita
Floribella
ema
valentinadof
veniciuc nicoleta
dis26
Laila
alexaaa08
StMihaela
Karina33
SilviaDumitrescu
mnarcisa
clodi
Alina.C
Giobsy
vilcris
geany
raluca1980
Uca
MihaelaT
67 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de Uca Mar 10 Aug 2010, 10:11 am

Admina a scris:Cartonul plisat era strans bine, nu parea sa fi fost cu material si desfacut. Oricum o sa mai incerc sa plisez cu el. Daca trag de el (de ambele parti) si apoi ii dau drumul, intra o parte in alta, foarte usor, se aranjeaza bine. Am sa incerc asa, sa fixez materialul. Presa nu am de unde sa fac rost, insa.Sad

Admina, eu zic sa incerci sa il prinzi si in bolduri pe margini, poate se aseaza mai bine. Sau daca nu cu agrafe de hartie. Poate merge, eu nu am incercat.

Nicoleta, nu va cadea rau, pentu ca e gandit sa fie asa, daca ai o terasa, sau un perete numai cu sticla ce faci? Cum a spus si clodi, latimea devine lungime.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de cory74 Mar 10 Aug 2010, 10:48 am

Clodi, gata mi-am taiat closhul in 2 si m-am descurcat foarte bine... am croit si partea de sus ca pentru ie ca era mai simplu Embarassed . Acum trebuie doar sa ma apuc de cusut... Aaa era sa uit, trebuie sa tai si jupa, ca altfel se vede tot...

cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de clodi Mar 10 Aug 2010, 10:54 am

ura Cory aplauze
Acum astept sa vad rochita cu totu'! cos
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de Katerina Mar 10 Aug 2010, 11:33 am

Multumesc Admina!
Ma apuc de lucru Smile
avatar
Katerina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 22
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/05/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de cory74 Joi 12 Aug 2010, 12:01 pm

dupa cum spuneam mai sus, imi fac o rochita din voal (asta cred ca e, nu ma pricep). Partea de sus e gen ie, iar jos(de sub sani) e closh mai larg, astfel incat sa mearga cateva randuri de elastic..
Am cusut manecile si am prins partea de sus de cea de jos, am incretit la gat si la maneci, dar inca nu am incretit sub talie... In conditiile acestea am pus-o pe mine si am constatat ca la baza, pe laterale sta mai ridicata...
E posibil ca dupa ce ii pun cele cateva randuri de elastic sa se mai aseze?!
si mai o intrebare; eu am dublat-o putin in partea de sus cu acelasi material.. Ar fi oare bine sa ii pun si o bucatica de captuseala din bumbac sau sa o las asa e ok ??? Ma gandesc sa nu turbez cu poliesterul ala pe piele direct...
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de clodi Joi 12 Aug 2010, 12:12 pm

Despre dublura, daca este opaca pe cat ai vrut io zic sa o lasi asa.
Despre lateralele ridicate - este posibil sa o traga incretitura de la gat - sa fie prea mult incretit si sa o ridice. Cand imbraci rochia trage de laterale in jos si vezi unde se tensioneaza. Daca e de la incretitura de la gat este posibil sa se aseze dupa ce faci incretitura sub bust sa nu ii mai dea voie sa se ridice, daca tot se ridica slabesti un pic incretitura de la gat.
Sper ca am inteles bine care e baiul Smile
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de cory74 Joi 12 Aug 2010, 12:19 pm

da, multumesc Clodi!
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Utilizarea nasturilor

Mesaj Scris de sandydeea Joi 12 Aug 2010, 2:55 pm

Aseara m-am apucat sa imi fac o fustita cu volane si cu bretele. Am ales repede niste nasturi la culoare, despre care ziceam eu ca ar merge cu materialul, etc. Mama, care a lucrat vreo 25 de ani la o mercerie destul de celebra din Bucuresti, m-a atentionat ca nasturii cu 4 gauri se folosesc la haine pentru barbati si ca trebuie sa aleg nasturi cu 2 gauri, ca aceia se folosesc pentru femei.

De la aceasta observatie mi s-a nascut o intreaga serie de intrebari. Sunt reguli de alegere a nasturilor in functie de modelul hainei si modelul nasturelui? Adica sunt o tona de modele si forme de nasturi si fireste modele de haine atat ca si forma cat si ca textura. Cum alegem nasturii?
sandydeea
sandydeea
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 63
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/07/2010

http://www.sandydeea.ro

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Joi 12 Aug 2010, 8:43 pm

Mie nu mi se pare ca ar trebui sa fie o regula...ca la camasi de exemplu am cate 4 gauri la nasturi...si la haina la fel, daca imi plac uni de mor ii iau si ii folosesc fara sa stau pe ganduri...
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de rosita Joi 12 Aug 2010, 10:50 pm

Am si eu o intrebare in legatura cu gulerul unei camasi la care lucrez acum. Si anume, coltul stang al reverului (partea dreapta in poza) vrea sa stea mereu ridicat, nu stiu de ce. Cand reverul este neindoit, arata bine cusatura aia, dar cand il indoi se deformeaza. Daca vin pe dedesubt si ciupesc un pic cusatura e posibil sa rezolv ceva? E prima data cand montez genul asta de guler si mi-e frica sa nu stric ceva. Poate cineva sa imi dea un sfat? Multumesc.

PS: Sandydeea nu stiu daca putem imparti nasturii pe sexe in functie de cate gauri au. Te poti uita in garderoba la hainele cumparate de la magazin sa vezi ce fel de nasturi au, eu stiu ca nasturii la hainele mele sunt si cu 2 si cu 4 gauri.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de Camy Vin 13 Aug 2010, 12:57 am

sa fie oare rezerva din interior la rever sau guler prea mare?ai crestat in interior rezerva?sau mai incearca din calcat sa o fixezi.

Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de rosita Vin 13 Aug 2010, 10:58 am

Camy, rezervele zic eu ca nu le-am lasat prea mari, sunt taiate egal cam de 0.5 - 0.7 cm. O sa incerc sa crestez un pic rezerva, sper sa se remedieze.

Si mai am o intrebare legata de guler, poate stie cineva sa imi spuna. (Confesiune: ca sa va spun drept, eu am vrut sa renunt la camasa asta pe parcursul executiei, ca au fost mai multe chestii care nu ieseau bine sau care nu imi placeau, dar am zis ca macar sa o folosesc pe post de material didactic pentru guler, ca nu mai montasem pana acum modelul asta, si chiar am constatat ca nu se pune greu. Dar am niste intrebari acum:
- prima intrebare: cusatura de imbinare a gulerului cu camasa se surfileaza pe margine? Eu initial am surfilat-o la triploc si linia aceea de imbinare de la gat a devenit cam rigida, iar problema de la rever, despre care vorbeam in postarea mea de mai sus, era si mai vizibila. Ulterior am desfacut surfilatura, si nu stiu daca sa o las nesurfilata in ideea ca acea cusatura oricum vine ascunsa in dublura de la fetzele camasii.
- a doua intrebare: in poza de mai jos am pus doua sageti catre o bucata de material care vine in prelungirea dublurii de la fetze. In tiparul din Burda dupa care am lucrat camasa, nu exista tipar si pentru bucata aia, ci am facut-o pentru ca efectiv nu stiam cum sa fac sa nu se vada cusatura de la guler. Vreau sa va intreb ce ar fi trebuit sa fac acolo, pentru ca am impresia ca solutia pe care am folosit-o eu se potriveste mai degraba la taioare decat la camasi subtiri de vara.

Va multumesc!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de Karina33 Vin 13 Aug 2010, 12:55 pm

Rosita incerc sa-ti raspund eu.

La guler s-ar putea sa fie dosul mai mare(larg) decat fata si de-asta trage asa. De obicei de face mai mic cu doi-trei mm spatele gulerului ca sa- se intoarca frumos.

Tot ce vine ascuns de alte cusaturi sau alt material nu se festoneaza pentru ca se va vedea urat la calcat, plus ca se ingroasa prea mult.

La spate la bluze se coase gulerul cat vine prins sub refileti(rever), se intareste(asigura) cusatura, se cresteaza gulerul si se coase pe fata cu masina(sau ascuns de mana) la nivelul cusaturii initiale de prindere.

Sper ca ti-am fost de folos! hug
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de rosita Vin 13 Aug 2010, 1:38 pm

Karina multumesc! Acum inteleg cum trebuia sa fac acolo sub guler. Ma gandeam eu ca in lipsa acelei bucati de material singura solutie era sa maschez cusatura aia chiar cu fata gulerului, dar nu vedeam cum ar fi posibil pentru ca nu stiam ca trebuie sa crestez materialul in punctele critice.
Ok, nu voi surfila acea margine de sub guler. Eu am remarcat dupa ce am descusut surfilatura ca se aranja mai bine gulerul, dar nu stiam daca pot lasa marginea aia nesurfilata, inteleg ca merge lasata asa.
Despre coltul reverului, nu stiu daca este afectat de gulerul in sine, pentru ca gulerul e prea moale ca sa influenteze ceva (este complet neintarit). Deja ma gandesc ca poate fi din cauza dublurii fetei care e posibil sa fie usor stramba in zona aia. Si ma oftic, ca am dat semne cu ata ca o maniaca, tocmai sa pastrez conturul tiparului si sa cos fix pe el. Hmmm, mai cuget.
Oricum, multumesc mult! hug
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de kerkyra Vin 13 Aug 2010, 10:36 pm

Am nevoie de ajutor. Imi lucrez o bluza in acest stil
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
si stiu ca explica cineva, mai demult, cum se pune bentita aceea de la gat, cusuta partial, apoi intoarsa ca sa nu se vada cusatura de partea de jos a bluzei. Bentita e ca un cerc inchis, nu are nasture sau altceva. Nu mai stiu unde sa caut, era explicat cu poze cum se coase si se incheie apoi. Poate stie cineva si ma poate ajuta.


Ultima editare efectuata de catre kerkyra in Vin 13 Aug 2010, 10:51 pm, editata de 1 ori
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de Karina33 Vin 13 Aug 2010, 10:46 pm

Am explicat eu dar nu mai tin minte cand. Dupa ce p[ostase RalucaS un top negru modelul ala. Am facut tutorial...am incercat si eu sa-l gasesc in scoala de croitorie dar n-am dat de el...poate e la repere si tutoriale...mai cauta-l!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de kerkyra Vin 13 Aug 2010, 11:02 pm

plange Asta fac de vreo ora jumate. Nici nu stiu dupa ce sa dau cautare. Si mai am doar asta sa termin bluza, destul de chinuita... Multumesc oricum de raspuns.
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de Karina33 Vin 13 Aug 2010, 11:07 pm

Aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de kerkyra Sam 14 Aug 2010, 12:05 am

Multumesc mult de tot ! Am mai rascolit vreo ora pana sa vad postarea ta, dar nu-i nimic, asa mai vedem cate ceva, mai invatam. Maine incerc sa pun in practica bentita, sper sa am cu ce ma lauda.
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de lorinaoo1 Sam 14 Aug 2010, 7:42 am

Karina daca as fi stiut de tutorialul tau cand mi-am facut rochita pt concurs... Rolling Eyes Eh, dar cum era sa reinventez roata si chibritul, nu? wink
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de kerkyra Sam 14 Aug 2010, 12:20 pm

Am incercat si practic si am inteles cum vine cusuta bentita, chiar este util si ar fi bine sa gasim metoda Karinei la tutoriale, ar fi posibil?
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de ema Sam 21 Aug 2010, 4:47 pm

Va implor ajutati-ma
Trebuie sa-mi modific o rochie fara mineci si fara bretele la partea de bust Am facut-o dreapta E din saten neelastic Sta bine peste tot mai putin la decolteu.
As vrea-o ca pe a Karinei cea neagra de Lycra,dar nu prea stiu cum sa o potrivesc sa fie ca o inimioara, mai ales ca am pieptul nu prea mare A mea are pense de bust (de sus in jos)
Ii pun bieuri pe dos? Mentionez ca are captuseala


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Sam 21 Aug 2010, 5:05 pm, editata de 1 ori (Motiv : postare mutata)
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 22 Aug 2010, 10:30 am

Ema satenul sta cumva, lycra sta mulata de la sine.

Decupeaza in forma de inima si fata si captusala, descoase ce te incurca pe-acolo, cosi pe dos, intorci, asiguri, calci! Cu bentita pe nu iese asa frumos.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de ema Dum 22 Aug 2010, 11:33 am

Bentita de bie vine pe dos, se coase pe contur si se intoarce pe fata Se descalca
Asta am vrut sa zic cu bie-urile
Deci se taie in forma de inimioara
Decolteul de spate(marginea de sus) vine mai jos decit decolteul de fata? Pot fi la acelasi nivel?
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 22 Aug 2010, 11:54 am

Ma scuzati ca intrerup o discutie dar pentru ca observ ca e Karina prin preajma si poate mai sunt si alte fete care sunt mai la curent cu ce se poarta, ca eu sunt total pe dinafara, si mi s-a cerut parerea.
Intrebare:
Ce model de costum barbatesc se poarta? Pentru un tanar inalt, pletos, frumos (ca doar e baiatul meu), slabut, ... si cred ca ajunge sa va puteti da seama ce model sa-mi recomandati.
Va multumesc anticipat!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Scoala de croitorie(5) - Pagina 9 Empty Re: Scoala de croitorie(5)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB