Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 EmptyIeri la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

+13
lora17
miki72
Roxy
alessia
deiutza23
dana_mi16
ivanoiuadela9
juliennej
ana_bela
avr_dana
andreea_2008
crixuta
arime
17 participanți

Pagina 9 din 30 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 26 Iul 2010, 10:21 am

cris e super si apartament, imp e ca o sa fie al vostru ;) bafta multa, iti tin pumnii
ce mai face andrei? Smile

ana bebicii tai ce mai fac? kiss

sper sa reusesc si eu sa tin putina dieta, chiar dc nu strict. poate aj la 50 pana plec in concediu...sper sa0mi iasa
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Lun 26 Iul 2010, 3:33 pm

Buna fetelor Smile
Andreea, al meu Andrei are peste 7 kg deja, vrea sa stea in funduc, gangureste in toate modurile posibile, ziua nici nu mai stiu ce activitati sa fac cu el pentru ca totusi nu poate sta in funduc si nici pe spate nu-i mai place. Asa ca se agita repede, se supara ca vrea sa faca multe dar nu reuseste, daca-l sustin de manute si sta in picioare e grozav de incantat, de asta zic ca o sa mearga repede.
Pot sa spun ca nu mai am cocuta in casa, dar astept sa creasca si sa faca mai multe lucruri singurel ca sa ma pot bucura de succesele lui Smile.
Ieri l-am pus in carut, s-a prins de margine si se tinea singurel in funduc si se uita in toate partile, deci cred ca va fi tare incantat peste cateva saptamani cand ne vom putea plimba mult mai mult pentru ca imi iau un carut din ala usor de bebel mare. Asa ca o sa poposim pe la prieteni si pe la tati pe la servici Smile. Si o sa ii pot lua si borcanelul de mancare dupa mine Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de alessia Mar 27 Iul 2010, 1:08 am

BUNA DRAGELE MELE!

Multe s-au mai intampat pe aici de cand nu am mai intrat!

In primul rand tin s-o felicit pe ANA pt examene,care merita pe deplin sa se relaxeze putin prin Grecia hug .

ANDRICA,nici tu nu esti mai prejos;felicitari si tie si sa ai parte de o vacanta minunata kiss .

JULIENNE,imi pare rau de masinutza(vad ca in ultimul timp cam ai ghinion cu ea),dar ma bucur pt voi ca sunteti intregi si teferi.Cineva acolo Sus te iubeste si asta e f bine.

DANA,voi mai mergeti la vara anul asta? Sau deja sunteti acolo... sunny ?

CRIS,vrem poze cu ANDREIUTZ.Tot ne povestesti de el si trebuie sa-l si vedem. Ai primit pozee de la botez?

Eu am avut vineri seara My bachelorette party.... Fetele doar m-au anuntat ca mi-o organizeaza vineri si ca va fi o surpriza locul unde vom merge.Si unde credeti ca am ajuns??????????????? Intr-un Male streap club bucurie .A fost suuuuuuper.N-am fost in viata mea intr-un astfel de loc si cei drept nici baietii nu au fost f "murdari"....si-au tinut slipul pe ei. Eram 5 miresuci pe acolo ,fiecare cu galeria ei si a fost nemaipomenit de frumos.Aici 80% din americani isi fac bachelorette party-urile in astfel de cluburi,e ca o traditie.Nu si pt bachelor parties;e total nepotrivit pt baieti sa mearga in astfel de cluburi. Mi-au luat fetele voal rosu cu cornite si m-au tatuat pe umar cu THE LAST NIGHT OUT.Voalul s-a potrivit perfect cu rochita mea rosie,iar ele au avut emotii pt ca nu stiau cu ce ma voi imbraca si daca se va asorta.

Incerc sa atasez cateva poze ,spr sa mearga.
In rest sunt bine,sanatoasa.Am 50,5 kg si sper sa schimb cat de curand prefixul. Mai sunt mai putin de 3 sapt pana la nunta si sunt putin cam stresataSper sa ne incadram in timp si sa le rezolvam pe toate.Mi-am facut liste pe saptamani si zile ,cum sa rezolvam tot .

Pupci multi pt toate fetelo;curand reintru in normal. prietenie
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Mar 27 Iul 2010, 11:57 am

Alessia, super distractie. Smile
Te asteptam cu noi poze si povesti. pupi
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Mar 27 Iul 2010, 12:56 pm

Halinutzo, frumusica ca de obicei Smile...si mai slaba parca [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] .
Ai sa ajungi o aschiuta-ha-ha Smile. Dar orice femeie trebuie sa fie aschiuta o data in viata, clar.
Ufff, pozele mele si eu le astept, ne-a chemat cumatrul sa venim pe la ei si sa luam si pozele dar era prea tarziu, si cu Andrei e mai greu.
Am vazut de ziua lui unele dintre ele, pareau faine. Incep sa ma oftic, creste Andrei pana le apuc si eu [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de avr_dana Mar 27 Iul 2010, 2:27 pm

Buna fetelor

Ana Iannis e mare..a facut anul nu? La multi ani sa creasca mare si sanatos si vacanta placuta in Grecia. Cam piperat pt buzunarul nostru.

Cris multa bafta cu ap. Sper sa gasiti ceva sa va placa . A crescut Andrei, nu gluma, acusica merge . Trece prea repede timpul asta ... hug

Alessia..esti f frumoasa si ai un stil aparte. Bafta cu restul pregatirilor Smile

Andrica e fain ca mergeti in vacanta, si stati destul si nu e chiar scump. Pe aici ne-am incadra si noi...dar anul asta sarim...din nou Sad peste concediu

eu sunt acasa cu David si ma ocup de el.
Nu mai lucrez de la 1 iulie ..ca nu am mai putut. Am plecat Sad... Nu-mi placea ce fac, mergeam cu oroare in fiecare zi..parca ma duceam la moarte. Plus ca era munca de oameni necalificati...totusi ...asa ca am plecat. Plus ca in ultimile 2 luni am primit o leafa de mizerie...asa ca le-am spus good bye si am zis ca nu e de mine. M-am simtit f bine...cu toate ca acu stau acasa fara un leu .
Am umblat pe afara toata ziulica cu David, am fost la tara, am mancat f mult si cred ca m-am ingrasat.....oricum m-am simtit bine .
David imi tot spunea sa nu mai plec la servici ca lui ii dor de mine ;))

Ramo oare nu a venit din concediu ?
Deiutza tu nu mai treci deloc pe aici?

Fetelor va pup si sper ca in curand sa ma apuc de dieta .
Slabisem frumusel de la paste pana acu vreo 6 kile ...dar cred ca 1,5-2 sper sa nu fie mai mult puse la loc :D
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Mar 27 Iul 2010, 8:01 pm

ziua buna!

ana-la multi ani sanatosi lui iannis. sa creasca mare,sanatos si sa aiba parte doar de lucruri minunate in viata. pupi sa ne mai pui poze cu el, asta cind ai timp.

cris-si tu sa mai pui poze cu andrei.cred ca e maare. un pupic si pt el.

alina- bravo ca te tii de sport si ca ai slabit. spor la toate pe ultima suta si sa iasa toate asa cum iti doresti.

dana- pupi pt david...si mai bine ca stai acasa cu el decit sa mergi la un job care te nemultumeste. o sa apara ceva mai bun,doar rabdare sa ai.

andrica-nu mai stiu cind ai zis ca mergeti in vacanta,dar oricum ,sa ai o vacanta faina.

ramo,dana, roxy,deiuta?sper ca sinteti toate bine, sanatoase.


o seara faina.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 28 Iul 2010, 7:42 pm

julie noi plecam in vacanta abia pe 1sept. pana at sper sa mai ajungem totusi macar un week-end pe la munte Smile

alessia esti frumoasa foc si slabaaa Smile eu abia acum am reusit sa-ti vad pozele ca de la munca nu merge

dana mai bine te bucuri de david si te ocupi de el decat la un job unde chiar nu-ti place si nu-ti e bine

cris nu-mi vine sa cred cate face deja andrei, a crescut ce sa mai ai Smile ai deja un flacau
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Joi 29 Iul 2010, 11:49 am

Buna fetelor Smile
Halinutzo, esti mortala si ma bucur ca ti-ai facut petrecere de burlacite. E o chestie super Smile
Ca sa nu va mai tot aman cu pozele de la botez, va pun cateva poze pe care le facem noi toata ziua lui Andrei, nu sunt de la botez, dar sunt de zilele astea. Cand fac rost, o sa va pun si de la botez.
Noi ieri am ramas blocati in casa, ca s-a bulit yala, asa ca in loc de plimbare, am petrecut pe langa usa, cu una bucata sotz pe dinafara, incercand sa sparga yala cu o bormasina.
Dupa vreo 3 ore a reusit Smile. Ca sa nu va mai zic ca nici plimbare, nici nimica....
Eram super nervoasa, da azi am asa un feeling vesel si optimist, nu stiu cum de [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Gata, s-au incarcat si pozili Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Joi 29 Iul 2010, 3:41 pm

neata buna!


cris-ce mare e andrei..sta deja in fund. e maare si frumusel,cu obrajori numa' buni de pupat. sa mai pui poze. e tare, tare simpatic,mai ales in poza aia imbracat cu un tricou cu england...ce pozitie are.spuer!Smile pupi

o zi faina ,fetelor.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Joi 29 Iul 2010, 4:59 pm

juliennej a scris:neata buna!


cris-ce mare e andrei..sta deja in fund. e maare si frumusel,cu obrajori numa' buni de pupat. sa mai pui poze. e tare, tare simpatic,mai ales in poza aia imbracat cu un tricou cu england...ce pozitie are.spuer!Smile pupi

o zi faina ,fetelor.

Merci Handrico Smile
Asa e, falcutele de pupat sunt fantastice....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de avr_dana Joi 29 Iul 2010, 8:03 pm

buna fetelor

oauuu ce dragalas e Andrei..pe bune....s-a facut asa mare Nu fi de ochi ca l-as pisca un piculetz :P

Ms fetelor de sustinere ..... acu ma bucur de vacanta , mai am inca o luna de vacanta......ca de la 1 sept intru la catedra.....mai bine spus la joaca :D .. .

va pup ;)
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Joi 29 Iul 2010, 8:33 pm

crixuta a scris:
juliennej a scris:neata buna!


cris-ce mare e andrei..sta deja in fund. e maare si frumusel,cu obrajori numa' buni de pupat. sa mai pui poze. e tare, tare simpatic,mai ales in poza aia imbracat cu un tricou cu england...ce pozitie are.spuer!Smile pupi

o zi faina ,fetelor.

Merci Handrico Smile
Asa e, falcutele de pupat sunt fantastice....


ai incurcat numele Cool

dana-vei preda? ce?
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Joi 29 Iul 2010, 9:02 pm

juliennej a scris:
crixuta a scris:
juliennej a scris:neata buna!


cris-ce mare e andrei..sta deja in fund. e maare si frumusel,cu obrajori numa' buni de pupat. sa mai pui poze. e tare, tare simpatic,mai ales in poza aia imbracat cu un tricou cu england...ce pozitie are.spuer!Smile pupi

o zi faina ,fetelor.

Merci Handrico Smile
Asa e, falcutele de pupat sunt fantastice....


ai incurcat numele Cool

dana-vei preda? ce?

Scuzici Smile
Probabil tzipa Andrei dupa mine, ca acuma [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Joi 29 Iul 2010, 9:58 pm

hai sa va pun si eu niste poze Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 30 Iul 2010, 8:50 am

ana, cris ce baitei mari aveti ;) sunt asa de duuuulci ca-mi vine sa-i pap kiss
dana ce vei preda? bafta multa. tinem pumnii

azi e vineeeeri :D ce bine, sper sa fie vreme buna maine sa ma duc si eu putin la strand sa ma "prajesc" si sa ma balacesc
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Vin 30 Iul 2010, 10:13 am

andreea_2008 a scris:ana, cris ce baitei mari aveti ;) sunt asa de duuuulci ca-mi vine sa-i pap kiss
dana ce vei preda? bafta multa. tinem pumnii

azi e vineeeeri :D ce bine, sper sa fie vreme buna maine sa ma duc si eu putin la strand sa ma "prajesc" si sa ma balacesc
kiss
Sa ai o zi faina si sa te relaxezi.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de lora17 Vin 30 Iul 2010, 11:08 am

ana_bela ce baieti simpatici ai,rade cel mic mi-a infrumusetat dimineata
lora17
lora17
helper
helper

Numarul mesajelor : 48
Localizare : cluj
Data de inscriere : 06/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de avr_dana Vin 30 Iul 2010, 11:34 am

buna fetelor

Ana credeam ca esti in vacanta. Ce mari is baietii tai..si Iannis e falcos si el..l-as pisca un pic de falcute. Tare scump e murdar la gurita :D

Juli si eu tot cu copilasi micuti 3- 6/7 ani . O sa fiu educatoare , dar inca nu stiu ce grupa o sa am. Mi-ar placea mult grupa pregatitoare, sa fac fel de fel de jocuri, fise sa-i invat muulte chestii jucandu-ne.............ca tot vb noi aici de copii si de dezvoltarea lor . Acu la gradi se fac activitati integrate, adica educarea limbajului +activ matematice+activ practice la un loc sau depinde cum vrei sa organizezi activ.
Mi-ar placea sa fie muult material didactic sa am ce alege....oricum o sa fac si eu acasa.
Abia astept sa incep...ca sincer m-am plictisit acasa.

avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Vin 30 Iul 2010, 1:30 pm

neata.

ana-ce piticot frumosi ai. iannis e mortal. toata ziua i-as pupa falcutele.

andrica -spor la prajeala:)

dana-suuuper ca ti-ai gasit. o sa -l iei pe david cu tine? materiale poti face si acasa.
weekend fain ,fetelor.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Vin 30 Iul 2010, 1:57 pm

Fain Dana, poti imbina utilul cu placutul.
Mie tare mi-ar placea ca la job sa fie gradinita de copii. Sa-i aduci cu tine si sa-i iei cand pleci. Ufffff.
Mi-e asa frica cand ma gandesc la momentul plecarii, cand o sa il las pe Andrei singurel.
Chiar acuma stau ca pe ace, ca sefa mea din Italia, o tipa cu care ma inteleg super si mi-e si prietena,m-a intrebat daca poate sa ma sune mai incolo sa stam de vorba. Mi-era asa de frica de momentul asta....cred ca e posibil sa imi faca o oferta sa ma intorc la servici....sper sa nu, ca nu as vrea sa aleg intre a sta cu bebe si mai multi bani (care ne-ar ajuta la credit, casa, etc)
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Vin 30 Iul 2010, 9:45 pm

cris-cam grea decizie ar fi de luat...
eu cred ca as alege sa stau cu piticotul...oricum greu ar fi de ales..bafta daca se intimpla..

aseara am fost la concert sting..suuuper.
weekend fain,la toata lumea.


cris-mi-a venit o idee..de ce nu incerci sa faci babysitting pt un alt piticot?la tine acasa?sau ar fi prea greu cu 2?aici se plateste f bine babysittingul..am la scoala,un copil ce are nanny o nemtoaica. chiar azi am vb cu ea. tipa are un copil de 18 luni si dupa-masa face babysitting pt copilul din clasa de la mine si pt frate-sau. isi ia copilul ei acasa la copiii de la scoala sau ii duce pe toti acasa la ea..a ales intre a merge inapoi la lucru( e in it ,tipa) sau a sta acasa cu copilul ei..si pe linga face si niste bani...
eu cred ca-i o idee buna..acu tu stii mai bine cum merg treburile la noi in tara..era doar o idee... ura
no,de data asta,chiar va urez weekend fain.Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Sam 31 Iul 2010, 12:30 am

Buna fetelor Smile
Am scapat, nu mi-a zis nimica tipa, dar am senzatia ca tatoneaza terenul...la noi in general proiectele se "coc" vara si incep din sept, oct. Julie, nu e usor sa iei o decizie, dar trebuie sa vedem si cum ne vom descurca cu banii sa facem credit pt casa. Nici Andrei n-o sa se simta bine daca el creste si ramanem aici. Ai o maaaare senzatie de claustrofobie, un copil nu are spatiu sa se joace cum vrea el. De asta nu exclud total ideea de a ma intoarce la servici daca as avea avantaje reale. Plus ca eu mai am un pitic pe creier. Cred ca e mai important ca timpul petrecut cu copilul sa fie mai ales calitativ. Ce folos ca sunt mame care stau non stop cu copiii si se uita la telenovele toata ziua...
Ma bucur ca cel putin pt moment am scapat de o alegere, ca ma apuca groaza.
Julie, nush ce sa zic....legat de babysitting...
Andrei e inca mic. Si e f solicitant, se plictiseste daca nu te joci cu el si se scartzaie... Acuma incerc sa ii fac si diversificarea, adica, daca tot stau acasa, macar sa ii asigur toata atentia mea.
Iar casa noastra e prea mica pentru ca un bebe sa aiba loc sa se joace cum trebuie.
Si sincera sa fiu, nu stiu daca as avea rabdare cu copilul altcuiva. Poate depinde si de copil. Chiar nu m-am gandit la asta...Da am timp, cine stie, poate part time nu ar fi o idee rea, pe viitor.
Nu stiu ce scoruri umbla pe aici prin oras Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Sam 31 Iul 2010, 5:30 am

cris,bine ca ai scapat pt moment..eu nu mai stiu ce lucrezi tu,ne mai zici o data de ai chef si nu sint prea indiscreta.
cu timpul de caliatate, asa e...decit mama sa se uite la telenovele,mai bine merge la lucru..

acu,eu mai zic o chestie pe care o vad aici...timpul asta de caliatate pe care parintii cred ca il au cu copiii, e putin, fff putin, aproape inexistent. ei au nevoie de muuult mai mult decit cele 2 -3 ore pe sera pe care parintii le acorda.

mie chair imi place ce fac,sint pro work,nu pot sta fara sa fac nimic,ma plictisesc,i intru in depresie,dar cred ca daca voi avea un copil, voi prefera sa stau acasa cel putin un an(aici se dau doar 3 luni dupa ce nasti)..am tot citit si aflat atitea chestii anul asta,cit de importanta e prezenta mamei in viata unui copil..

mai inteleg un lucru-traim intr-o societate si mai toate avem un job solicitant.daca nu esti acolo,te lasa libera,daca nu dai tot ce se poate da, te lasa free. depindem de bani pt multe lucururi in viata noastra, daaar si aici e un dar mare-pe copil nu-l intereseaza casa in care locuim, ce haine punem pe el ,sau spatiul in care locuim.el tot ce vrea e sa se stie in securitate, cu parinti care-l iubesc si sint acolo pt el..restul..le vrem noi,pt securitatea si confortul nostru...
ce zic eu aici,nu e pt nimeni..asta incerc eu sa-l fac si pe k sa inteleaga,daaaar mai greu merge treaba.

o simbata frumoasa si relaxanta sa aveti kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Sam 31 Iul 2010, 12:05 pm

Neata
Julie, eu lucrez intr-un call center, gestionez proiecte de marketing/backoffice pentru clienti din strainatate.
Legat de parerea ta, si mie mi se pare super important sa fie parintii alaturi de copil cat mai mult. Dar crescand intr-o familie cu posibilitati restranse, mi-as fi dorit si un pic mai mult dpdv financiar. Nu averi, dar strictul necesar care uneori a lipsit. Stiu ca am avut o perioada odata (cred ca in liceu) cand efectiv nu stia mama cum sa scoata bani sa avem amandoua un deodorant.
Si sa stii ca pe mine m-a afectat f mult faptul ca nu am avut camera mea....lipsa intimitatii, mai ales in adolescenta.
Aveam toti 3 un singur dormitor in care stateam toti, dormeam, ne uitam la TV, imi faceam lectiile, etc. De asta mi-as dori o camera pt ANdrei Smile.
Dar intr-adevar cel mai mutl m-a afectat lipsa lor de implicare in viata mea. Nu neaparat ca nu a fost timp, dar nu au fost genul sa isi doreasca sa petreaca mult timp cu mine. M-au lasat la bunici pana la 7 ani si eu mereu ma uitam pe geam asteptandu-i sa vina. Si cand veneau si eu cantam, recitam ca sa le arat ce copil bun eram, mama adormea sub ochii mei (pt ca a fost mereu genul super somnoros, nu a avut un job greu sau cu program f lung).
In fine, cred ca ideea de baza e ca trebuie un echilibru in toate, si dragoste, si timp petrecut impreuna si bani.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 30 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB