Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2 - Pagina 8 EmptyAstazi la 8:46 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2 - Pagina 8 EmptyIeri la 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2 - Pagina 8 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2 - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2 - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2 - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2 - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2 - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2 - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2 - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2 - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

+136
angymaxim
bumbu antonia
aurag14
symos
crina68
Ofelia Buzescu
norelif
corina corina
Biene
ralucav36
misutic
fifi
EuIrinuca
MagdaMarin
rusu iulia
diada
Eva
ragazza
corny
letho
Marilum
dina_dorina
victoriacus
Danyela15
lavlav
Shtefania
anka_gabi
Cristache
g_balean
24elena
emmancita
mariaz_09
ionela stefan
kytty
Octa75
adriana50533
Anuk
gabytzapga
rivka
cris69
dana cecilia
carmen_s
canadianca50
marilyn
Pep3roNel
Iulia40
mln
cris_27
speranta2010
romaya
carmenco
andreea26
miha02
5august
Adela Ispas
Ana Maria
dimitri
arianalaura
ladybird
firicel
Gabiuta
Mara81
moruna
niko1982
dani31
lennny
gagaritz
daiana25
cld
alina_silvia
melus
daniela60
craluca
corilex
anasia
maria_covacef
Karina33
florina_1979_2007
AnnaB
marioana
danadea
the_medow
ClaudiaM
kla78
violeta25
adelykitt
anc@
MARTINA27
geany
preety
bibitu
silvisor
amnro
Admina
samo99ro
trudy
firina95
AlinaJ.Bijoux
iuli.b
rdelia
manuela29
ionnella
valentinadof
mdlupu
aidaalex
myky7robc
mihaelavama
Medi
m.m.
lorinaoo1
andra_b
teisoara
iuliana72
Anisoara
dya3007
violetas
mnarcisa
Marry
ancush
aba
murca
lotus nufar
tuki_cocu
Nicoleta Irimescu
SilviaDumitrescu
sqf
valih
europolis
ribana
ivanoiuadela9
amica
MihaelaT
Giobsy
carmenush
Roxanne
ioana soare
140 participanți

Pagina 8 din 30 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Urmatorul

In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de geany Vin 20 Aug 2010, 7:14 pm

off topic Samo, nu este necesar sa dai alarma cand postezi un subiect prin trimiteri de linkuri. Este suficient sa postezi produsul la subiectul incadrat si cine este interesat va gasi cu siguranta. Multumesc anticipat. Sper sa nu se repete. off topic
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de samo99ro Vin 20 Aug 2010, 8:13 pm

geany a scris:off topic off topic
M-a certat deja MihaelaT ieri pe unul din topice. Mi-am cerut scuze (mai cer o data) si am promis ca nu se mai repeta. Dar e tentant, stii... Acolo promisesem ca le fac si le postez. O sa am grija altadata.
Sad
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 20 Aug 2010, 11:02 pm

Samo, nu te-am certat Embarassed doar ti-am spus sa nu mai pui aceeasi postare la mai multe subiecte..

La inceputul lunii am pus la poze acest sal, fular, esarfa cum vreti sa-i spuneti

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si se pare ca a placut catorva forumiste(si mie Smile ).

Eu nu stiu cum se face, ma gandesc ca flori sunt din acelea facute cu Flower Loom si apoi se face lant cu croseta prinzandu-se petalele de jos pentru a obtine un patrat, se prind patratele intre ele si se lucreaza un rand cu picioruse duble si unul cu picioruse triple...dar nu-s sigura, dar sper ca cele care stiti cum este realizat veti da o mana de ajutor.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de samo99ro Vin 20 Aug 2010, 11:45 pm

MihaelaT a scris:La inceputul lunii am pus la poze acest sal, fular, esarfa cum vreti sa-i spuneti
Eu nu stiu cum se face, ma gandesc ca flori sunt din acelea facute cu Flower Loom si apoi se face lant cu croseta prinzandu-se petalele de jos pentru a obtine un patrat, se prind patratele intre ele si se lucreaza un rand cu picioruse duble si unul cu picioruse triple...dar nu-s sigura, dar sper ca cele care stiti cum este realizat veti da o mana de ajutor.
Se face exact cum ai zis tu. Pentru cele cu mai multa experienta nu e greu de "citit" modelul. Problema e daca ai Flower Loom pentru facut florile. Sigur ca poti improviza si face un alt fel de floare (mie-mi place foarte mult floarea irlandeza "Irish flower"; facuta mai mare, ar merge perfect si e si frumoasa). Daca ai un fir fin, ca cel din poza, iese superb.
Uite aici un model: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre samo99ro in Sam 21 Aug 2010, 12:32 am, editata de 1 ori (Motiv : completare text)
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de MARTINA27 Sam 21 Aug 2010, 4:00 am

Va salut pe toate! Va rog sa imi explicati si mie cum se face acest model! E foarte dragut,dar nici nu imitrece prin cap cum se face! Va multumesc!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Sam 21 Aug 2010, 10:39 am, editata de 1 ori (Motiv : inlocuit imagine prea mare; mutat postare)
MARTINA27
MARTINA27
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : GOOGLE.RO
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de silvisor Sam 21 Aug 2010, 6:37 am

Vezi aici
silvisor
silvisor
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : iasi
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de samo99ro Sam 21 Aug 2010, 8:02 pm

MARTINA27 a scris:Va salut pe toate! Va rog sa imi explicati si mie cum se face acest model! E foarte dragut,dar nici nu imi trece prin cap cum se face! Va multumesc!

Ai un video cu explicatii aici:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
O imagine explicativa:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Si un sal cu explicatii:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 21 Aug 2010, 8:12 pm

modelul asta e unde aici pe forum foarte bine explicat
eu prina data de aici l-am invata dar... acum poti sa ma omori si nu dau de el

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de samo99ro Sam 21 Aug 2010, 8:36 pm

SilviaDumitrescu a scris:modelul asta e unde aici pe forum foarte bine explicat
eu prina data de aici l-am invata dar... acum poti sa ma omori si nu dau de el
Macar de inceput se poate orienta. O sa ma duc la resurse sa caut. Poate e acolo.
Crezi ca ar fi bine ca atunci cand cineva cere o informatie, o sursa, sa o pun si la resurse? Am voie sa trimit persoana la topicul respectiv?
Ma tot uit pe site si mi se par cam imprastiate topicurile. In sensul ca, la modul cum sunt create ca topicuri in sine, nu ca organizare a acestora, mi se pare ca unele ar putea fi reunite in grupuri mai mari, cu o problematica mai larga pe aceeasi tema. De exemplu, uita-te putin la "tricot". La crosetat, avem - am vazut - topic de resurse. La tricot, nu. E un topic cu imagini, unul cu modele, unul cu carti... Astea ar merge reunite, ma gandesc.
Trebuie sa ma mai "plimb" pe forum ca sa le invat care pe unde sunt.
Mi-am cam luat-o peste labute cu o chestie. "Vorbind" cu fetele despre cam ce lucram in prezent, le-am spus si am promis sa le pun pe forum. Intre timp am vazut ca ce faceam eu trebuia pus cam pe vreo 3 topicuri si am intrat pe topicurile pe care avusesem discutiile de care ti-am pomenit si am anuntat fetele ca am postat si am facut trimiteri. M-au certat sefele. Dupa regulament, se pare ca au dreptate, desi nu e spam ceea ce am facut eu. Dar eu sunt cam derutata...
Imi pare rau daca se interpreteaza ca umplu forumul cu chestii. Sunt doar documente, imagini si linkuri utile. Nu scriu ca sa scriu. Nu vad ce interes as avea.
Poate-mi dai tu un sfat? Nu de alta, dar nu vreau sa supar pe nimeni.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de geany Sam 21 Aug 2010, 8:55 pm

Samo, sper sa nu ma fi inteles gresit sau sa interpetezi ca "m-am luat" de tine. E munca ta si e apreciata, insa atunci cand ai produse care se potrivesc la mai multe subiecte, incerci sa le incadrezi cat mai bine la subiectele deja existente, iar daca nu ai unde incadra se pot deschide subiecte noi. De preferat (sau frumos ar fi) sa faci o mica prefata la subiectului ce-l deschizi si cu siguranta nu vei fi "certata" daca nu este cazul. Produsul care se incadreaza la mai multe subiecte poate fi postat la fiecare subiect, atata timp cat intradevar se potriveste titlul.

geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de samo99ro Sam 21 Aug 2010, 9:04 pm

geany a scris: Samo, sper sa nu ma fi inteles gresit sau sa interpetezi ca "m-am luat" de tine. E munca ta si e apreciata, insa atunci cand ai produse care se potrivesc la mai multe subiecte, incerci sa le incadrezi cat mai bine la subiectele deja existente, iar daca nu ai unde incadra se pot deschide subiecte noi. De preferat (sau frumos ar fi) sa faci o mica prefata la subiectului ce-l deschizi si cu siguranta nu vei fi "certata" daca nu este cazul. Produsul care se incadreaza la mai multe subiecte poate fi postat la fiecare subiect, atata timp cat intradevar se potriveste titlul.

Nu era vorba de asta. Ziceam ca eram pe un topic unde vorbeam la subiect. Apoi, spuneam fiecare la ce lucram in acel moment. Fetele fiind interesate, am promis ca le postez. Am invatat sa le pun pe fiecare la topicul lor, dar discutia fusese in cu totul alt topic, de exemplu. Aici m-am incurcat. Si MihaelaT mi-a atras atentia. Dar nu stiu cum sa fac. Nu mi-am amintit la momentul respectiv decat topicul pe care discutasem si (acum cred ca mi-a venit ideea buna - sper) cred ca trebuia sa caut userii si sa-i anunt, poate, prin PM. E bine asa?
Sa stii ca nu ma supar repede. Nu e nici o problema daca "ma atrageti de atentie", dar nu vreau sa creez probleme. Mi-ar pare rau sa supar pe cineva.
love

PS: te faci mamica in curand? Iti doresc nastere usoara si un bebe frumos, sanatos si norocos.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 21 Aug 2010, 9:47 pm

mai samo99ro, aici nu suntem asa suparacioase, dupa cum cred unele persoane. Eu cred ca e bine ce ai dat tu numai ca am zis si eu ca e si pe forum si ma oftic rau ca nu gasesc, pentru ca era foarte explicit. Parca mai explicit decat ce am vazut eu in ultimele 2 postari ale tale, si ma gandeam ca poate cineva stie exact unde e.
ee si cat ma ...... moshcai eu sa iti raspund uite ca te-a lamurit geany. Daca mai ai nelamuriri intrebi ca nu e nici o suparare, si daca se intampla sa mai si gresim... reparam ca oameni suntem si gresim cu totii.
prietenie te pupi

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de samo99ro Sam 21 Aug 2010, 10:26 pm

SilviaDumitrescu a scris:modelul asta e unde aici pe forum foarte bine explicat
eu prina data de aici l-am invata dar... acum poti sa ma omori si nu dau de el
Am mai gasit ceva:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de europolis Sam 21 Aug 2010, 10:36 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] era dar numai sunt pozele, in schimb au ramas explicatiile lui Adar. Daca mai gasesc ceva editez, stiam ca mai e un filmulet.
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de MARTINA27 Dum 22 Aug 2010, 2:11 am

Va multumesc pentru ajutor!! Smile
MARTINA27
MARTINA27
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : GOOGLE.RO
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de samo99ro Dum 22 Aug 2010, 8:31 am

MARTINA27 a scris:Va multumesc pentru ajutor!! Smile

Daca nu te descurci, spune. O sa mai cotrobaim si mai gasim noi ceva. Trebuie sa ma lamuresc cum ii spune in franceza si italiana si mai caut si pe siturile lor. E bine de avut ca resursa de informare pentru toata lumea. E foarte frumos punctul asta si cred ca o sa-mi iau un fir frumos sa-mi fac un sal. Pentru o ocazie mai deosebita da foarte bine.
Spor la lucru si sa ne arati si noua ce ai facut.

PS: am gasit niste explicatii mai clare si le-am tradus pentru voi pe un model de sal:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Revin: ma gandesc ca, daca nu vrem sa mergem in sus in triunghi, ci drept, la final de rand, in loc sa facem un patrat, ar trebui un triunghi. Dar n-am verificat, imi imaginez doar. Maine, cand se poate lucra, o sa las deoparte tot si o sa testez procedura. Dar cred ca am dreptate. Imaginatia mea merge pe triunghi.


Ultima editare efectuata de catre samo99ro in Dum 22 Aug 2010, 10:04 am, editata de 2 ori (Motiv : completare text)
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de violetas Lun 23 Aug 2010, 11:59 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ma puteti ajuta si pe mine cu o schema la aceasta geanta?
M-am saturat sa tot crosetez si apoi sa stric! Multumesc!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de iuliana72 Lun 23 Aug 2010, 12:14 pm

frumoasa geanta
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de samo99ro Lun 23 Aug 2010, 12:29 pm

Violetas, nu am un model dar este sigur facuta in forma de hexagon. Dupa ce o faci pe marimea pe care o vrei, pliaz-o in doua si vezi cam ce forma ar trebui sa faci pentru laterale. Daca trebuie. E posibil sa trebuiasca doar sa pliezi geanta si sa o prinzi in anumite puncte ca sa stea asa.
Pentru a proba, decupeaza un hexagon dintr-un ziar si vezi daca se poate face asa cum ti-am spus eu.
Cred ca, daca nu gasim ceva intre timp ca sa te ajutam, e singura solutie.

Daca ma uit bine, cand faci marginea verde la final, in anumite puncte pe lateral poti face niste picouri sau adauga niste inele. Ex: cand ajungi la punctul unde vrei sa pui inelul, treci cu ata si crosetul in continuare pe inel, pana-l imbraci complet, apoi continui marginea pe geanta. Ar fi o solutie.


Ultima editare efectuata de catre samo99ro in Lun 23 Aug 2010, 12:33 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare text)
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de violetas Lun 23 Aug 2010, 12:51 pm

samo99ro, multumesc pt sfaturi. Astazi nu mai am timp sa incerc, plec la serviciu, dar abia astept ziua de maine.
Oare se inmulteste doar in patru parti? Aici la inmultit imi cam scapa ideea zid
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de samo99ro Lun 23 Aug 2010, 1:09 pm

violetas a scris:samo99ro, multumesc pt sfaturi. Astazi nu mai am timp sa incerc, plec la serviciu, dar abia astept ziua de maine.
Oare se inmulteste doar in patru parti? Aici la inmultit imi cam scapa ideea zid

Daca am zis hexagon... Se inmulteste in 6 parti egale. Eu mai caut pe net sa vad ce mai gasesc.

-----------------

violetas a scris:Ma puteti ajuta si pe mine cu o schema la aceasta geanta?
M-am saturat sa tot crosetez si apoi sa stric! Multumesc!

Am gasit locul de unde provine geanta, dar nu are schema sau explicatii. Geanta pe care am gasit-o eu e putin diferita, dar e fotografiata din alt unghi. E asa cum am zis eu. Laturile vin adunate si prinse. aici

edit Ioana Soare: citeste punctul 6 din Regulament


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Lun 23 Aug 2010, 4:58 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de iuliana72 Lun 23 Aug 2010, 3:59 pm

geanta asta este aici,daca ai timp poate gasesti vreo schema.o sa caut si eu
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de ioana soare Lun 23 Aug 2010, 5:00 pm

Samo exista subiect pentru resurse si linkuri la tricotat.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 23 Aug 2010, 5:24 pm

Eu am pus geanta de pe un blog pe care-l urmaresc, dar schema nu avea(cand gasesc schemele le pun de fiecare data).
Eu cred ca lucrul este impartit doar in patru si iese la final o placinta Smile care se pliaza in doua, se baga snur in parti care se trage si se pun manerele(bine, captuseala, buzunar/buzunare, fiecare cum prefera).
De ce zic ca-i impartit in 4? Daca ne uitam la ultimul rand vedem ca AB este jumatate cat BC.
Si mie mi s-a aprins un beculet cand am gasit-o si probabil o voi face.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de iuliana72 Lun 23 Aug 2010, 7:57 pm

asta iti place ca tot de tanti aia este facuta si iti dai seama mai bine
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
cred ca este facuta la fel cea care o arati tu numai ca nu mai ataseaza partile laterale
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 30 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB