Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Creatiile noastre crosetate - cap 1

+32
adrina
Master
krucian cristina
Lali
julix_2007
cami26
kittygreeneyed
Mimi
viorica
Tonsis
mihatm80
Cristale
geany
little_light
angelnelias
ileana cosanzeana
Camy
Kristina
MihaelaT
Eva
irish05
Bianca
duchess
dariaoana
tomari
Admina
dandor
Ania
lorinaoo1
diada
t.alina
cris69
36 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de tomari Mar 09 Dec 2008, 2:29 pm

diada modelul este [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] iar schema originala [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

eu am facut urmatoarele modificari: la capat de rand intotdeauna am lucrat 2 och de lant, unde sunt grupate cele 4 picioruse (am lucrat doar 3 picioruse si al 4-lea la un singur ochi de lant distanta si nu 2 fata de model) - fiecare piciorus il lucram in al 3-lea ochi de lant la baza (fata de model unde este al 4-lea).

fiecare poate incerca si lucra dupa plac; succes si spor la lucru hug
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de Admina Mar 09 Dec 2008, 11:50 pm

Gata si prima mea creatie crosetata. A fost interesant de lucrat la ea dar frumos, sigur il continui si pe cel de pna, inceput. Si mai fac unul din Lisa, pt copila wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Merci Cris Flowers

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de cris69 Mier 10 Dec 2008, 8:04 am

lucrezi foarte frumos. si vezi, nu a fost greu deloc.
imi place cum a iesit fularul. felicitari.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de tomari Mier 10 Dec 2008, 9:32 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Admina l-ai lucrat pe lungime ceea ce mi se pare destul de difici; dar a meritat efortul si rezultatul e pe masura.
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de diada Mier 10 Dec 2008, 9:59 am

Frumos, frumos fularul, sa-l poarte sanatos! pe-al meu sot nu-l pasioneaza fularele crosetate... abia imi fac lucruri pentru mine! wink
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de Admina Mier 10 Dec 2008, 10:32 am

Multumesc mult. Cris, nu lucrez asa frumos ca am mai ascuns pt poza anumite greseli(am bagat croseta mai jos sau mai sus de unde trebuia si fiind in culori, se vede). Dar sa nu mai ziceti la nimeni Smile Tomari, asa e, parca nu se mai termina si parca nu ai spor; asa mi se parea in prima jumatate, dupa ce am brodit modelul culorilor, a mers repede. Diada, nu bag mana in foc ca-l poarta, stie ca e trendi cu dungi verticale dar, tot asa, nu prea poarta fulare din motiv de calduri... Il iau eu, daca nu Suspect

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de tomari Mier 10 Dec 2008, 7:29 pm

Admina daca toata lumea ar fi atent cand cumpara diverse (vestimentatie) muuuulta marfa ar ramane pe stoc; micile greseli numai tu le cunosti dar la urmatorul, indiferent ptr cine, il vei face mult mai usor - sunt sigura ca poti face si modelul la care lucrez eu doar timp si rabdare trebuie. hug

Diada am uitat sa te intreb daca ai inteles schema si explicatiile, sau daca l-ai incercat (modelul)?

Va rog folositi functia edit cand vreti sa completati mesajul sau ati uitat sa spuneti ceva - Diada
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de diada Mier 10 Dec 2008, 7:47 pm

Modelul nu l-am incercat, dar nici schema nu mi s-a parut usoara (dar daca-l incerc poate altfel o sa mi se para) ... of, acum stau si prost cu timpul zid (Admina saru'mana pentru emoticon pupi )
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty creatiile noastre crosetate

Mesaj Scris de dariaoana Joi 11 Dec 2008, 12:26 pm

buna. am si eu un colier dragut (spun eu) crosetat daca vreti sa-l vedeti...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
dariaoana
dariaoana
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : botosani
Data de inscriere : 08/12/2008

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de tomari Joi 11 Dec 2008, 1:08 pm

Dariaoana dragut e prea putin spus la cata munca si indemanare ai depus ptr realizarea lui; am vazut pe site-uri straine (intamplator) cat sunt de apreciate astfel de bijuterii. Flowers
Eu am reusit sa fac abia 1 m din acel fular; pana-l termin (mai am vreo 50 cm) ma ia gaia. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de duchess Joi 11 Dec 2008, 1:26 pm

WOW arata super colierul Merci Flowers
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de cris69 Joi 11 Dec 2008, 1:53 pm

si mie imi place. faci si de vanzare? la ce pret? e superb, m-ai lasat ca la dentist. felicitari.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de dariaoana Dum 14 Dec 2008, 2:07 pm

tomari a scris:Dariaoana dragut e prea putin spus la cata munca si indemanare ai depus ptr realizarea lui; am vazut pe site-uri straine (intamplator) cat sunt de apreciate astfel de bijuterii. Flowers
Eu am reusit sa fac abia 1 m din acel fular; pana-l termin (mai am vreo 50 cm) ma ia gaia. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cu pricepere si multa rabdare il termini tu :mos:

multumes fetelor .imi dati curaj sa mai fac astfel de chestii.imi place enorm de mult sa le "migalesc"


Va rog folositi functia edit cand vreti sa completati mesajul sau ati uitat sa spuneti ceva - Diada
dariaoana
dariaoana
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : botosani
Data de inscriere : 08/12/2008

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de cris69 Vin 19 Dec 2008, 12:25 pm

am crosetat si eu ceva
o posetuta si un bolero pentru prietena fiicei mele pentru craciun.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si o geanta pe care nu o voi purta niciodata pentru ca are culoarea rosir. am fact-o ca sa vad daca ma descurc cu ea. trebuie sa-i pun si captusala si atunci va fii ok.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de Admina Vin 19 Dec 2008, 12:34 pm

Cris, superbe ca de obicei. Pe mine ma omoara ochiul asta... ca tare as mai croseta ceva Sad
Geanta rosie de ce sa n-o porti, e foarte frumoasa culoare. Daca nu o porti bag-o la bazar ca abia astept pupi

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de Bianca Vin 19 Dec 2008, 1:22 pm

Mama mia, Cris, ce chestii ies din mainile tale, minunate! kiss
Bianca
Bianca
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 90
Varsta : 38
Localizare : Germania
Data de inscriere : 16/12/2008

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de diada Vin 19 Dec 2008, 2:47 pm

Superbe! Flowers
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de tomari Vin 19 Dec 2008, 3:51 pm

Ce spor ai la lucru Cris! foarte frumoase amandoua kiss
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de irish05 Vin 19 Dec 2008, 5:18 pm

foarte frumoase cris
ne spui cum ai facut bolero-ul?
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de cris69 Vin 19 Dec 2008, 5:45 pm

e foarte simplu se croseteaza ,de la o mana la cealalta,un dreptunghi , se coase in amindoua partile cat e lungimea manecii pe interior- de la subrat la manseta- si apoi am luat pe andrele si am facut mansetele.atat se poate folosii si ca fular si daca bagi mainile este un bolero.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de Admina Vin 19 Dec 2008, 9:08 pm

Cris, mansetele sunt tricotate, nu? Chiar nu-mi imaginam ca e asa simplu. Esti ingenioasa, draga mea pupi

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de cris69 Dum 21 Dec 2008, 5:37 pm

e simplu si daca mai ai fir, eu nu am mai avut, se pot baga acele si tricota o bordura de jur imprejurul portiunii care a rams necusuta si atunci boleroul vine rotunjit in partea de jos iar la spate vine putin mai lung si la gat se aseaza mai bine .
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de Admina Vin 09 Ian 2009, 12:55 pm

Gata un fes crosetat. Mi-am batut capul cu el, am tot improvizat, dar i-am dat de cap. Desi a iesit mai ciupercuta, mai bufant, cand il pun pe cap e ok. Abia astept sa-l port la concert wink o sa fiu militaroasa, din cap pana in picioare.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de diada Vin 09 Ian 2009, 1:12 pm

ti-a iesit super! imi place! croseta
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de cris69 Sam 10 Ian 2009, 10:37 am

Admina a scris:Gata un fes crosetat. Mi-am batut capul cu el, am tot improvizat, dar i-am dat de cap. Desi a iesit mai ciupercuta, mai bufant, cand il pun pe cap e ok. Abia astept sa-l port la concert wink o sa fiu militaroasa, din cap pana in picioare.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
e super . vad ca te pricepi.si mai ziceai ca nu. pupi
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 1 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB