Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Proiectele noastre-goblen 2

+61
emi
antonina
Cornelya
esbasa
Ioana-Isabel
mami jeni
Ioana Stanciu
aleinad
greieras
geia
vera_45
chocolate
stoy
lotus nufar
aba
sabinatudor73
David
gabriela horhoianu
valentinadof
Karina33
mnarcisa
cld
letho
PAULA CONSTANTIN
europolis
Mimi
piacel
dienutzababy
virginia
catalina52
hope
simonag
Amicuta
adelina24
corilex
leonutza69
getasart
Medi
Anuta Stanciu
snoopy
Floren
myky7robc
Alina.C
diada
Iulia40
Giobsy
claudia_mami
lilianna
nadja
geany
corina1980
maju1810
skygirl
georgi
02gaviota
viorica
julix_2007
Tache Marilena
lenaa
floare de colt
teisoara
65 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de julix_2007 Lun 19 Apr 2010, 10:29 pm

Piacel, transmiterea mesajelor s-a realizat cu succes, imaginile sunt bine merci la locul propus/impus, asa ca te asteptam cu dovada maiestriei tale goblenistice.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de piacel Lun 19 Apr 2010, 11:30 pm

In cazul meu, pasiunea pentru goblen (oarecum nefireasca la un barbat ) s-a manifestat totusi firesc fiind o imbinare intre usurinta manuirii acului ( capatata de la mama, Dumnezeu odihneasc-o in pace! ) si dragostea pentru arta, in general, si pentru pictura (culoare ) ,in special. Am inceput prin anul 1977, perioada in care nu se prea gaseau nici materiale ( panza,ata )de calitate, nici modele dupa care sa lucrezi usor. Iata, modelul de debut, un peisaj cusut in cruciulite, pe etamina grosiera de 16 puncte/cm2( 4x4):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Lucrarea zace intr-o ladita impreuna cu alte cateva, fiind pastrate doar ca amintire a modului in care am inceput. Am revenit, totusi, la acest model, ceva mai tarziu, optand pentru o rezolutie ceva mai buna.
Mai prezint doua imagini cu lucrari realizate asemanator din punct de vedere tehnic :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dupa acestea, am abandonat cruciulita (am mai folosit-o doar la decorarea unor fete de masa) adoptand punctul clasic de goblen, sau "petit point"-ul cum este denumit.Si,pentru a incheia capitolul cu lucrari abandonate,care zac in "ladita cu istorie", mai prezint trei imagini:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piacel
piacel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 19
Varsta : 73
Localizare : galati
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de Mimi Mar 20 Apr 2010, 12:06 am

Getaaaaaaaaa ce mai faci draga mea?
BRAVO pentru noile lucrari!
Eu am vazut parte dintre lucrarile Getei pe web ,sunt superbe.Maini de aur !
Eu ma inchin in fata ta si ma rog Domnului sa te tina sanatoasa sa ne mai arati "minunatiile" ce iese de pe mana ta:)
Multa sanatate si putere de lucru. kiss
avatar
Mimi
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : Barlad
Data de inscriere : 27/12/2008

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de hope Mar 20 Apr 2010, 3:01 am

dienutza, frumos.felicitari.arata-ne si pe celelalte terminate,nu le tine ascunse. wink nu ti-a fost greu sa renunti la el?te intreb pt ca m-a impins si pe mine curiozitatea sa incerc un goblen,mic de 13/17 cm,simplu fata de ce vad pe aici,inca nu-i terminat,si mi-am dat seama cit de migalos e,cit timp si rabdare maninca..nu l-as da pt nimik.

piacel,foarte frumos si ingrijit lucrate.am rasfoit un pic in blogul tau si am ramas fara cuvinte.nu pot spune decit "minunat"si"bravo,felicitari"esti foarte talentat.
hope
hope
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 153
Localizare : RO
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de getasart Mar 20 Apr 2010, 7:17 am

Mimi,ce sa fac;incerc sapacalesc moartea,tinind tot timpul,acul in mina;vine ea pe la geam,dar eu,cum am mult de cusut,pleaca cu capul plecat;Multumesc pentru urari;
Si tie,sanatate,bucurii si impliniri;
piacel,bne ai venit ;sper sa mergem cu totii,inainte,fara suparari si neajunsuri;
Doamne ajuta!
getasart
getasart
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 114
Varsta : 71
Localizare : Roman/Neamt
Data de inscriere : 16/03/2010

http://www.getasart.3x.ro--si--http://getasart-picturacuacul.blo

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de piacel Mier 21 Apr 2010, 3:12 pm

Dupa cum am mentionat in postarea anterioara, am purces la imbratisarea "petit point"-ului, aplicat pe urzeala de 49 puncte/cm2 (7x7). Iata lucrarile din aceasta serie :
Peisaj ( revenire la modelul de debut ) :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ikebana I :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Isus cu coroana de spini :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Maini in rugaciune :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Materna :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ghirlanda cu maci :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Fecioara Maria :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ikebana II :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Alegorie :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cabana :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Bisericuta I :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Bisericuta II :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Seara de iarna :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dupa aceasta lucrare, am renuntat la urzeala de 49 puncte/cm2 (7x7), optand pentru o rezolutie mai buna, intrucat incepuse sa se gaseasca si pe piata noastra materiale ceva mai fine. Am inceput, asadar, sa lucrez pe urzeala de 100 puncte/cm2 (10x10).Prezentarea acestor lucrari in postarea viitoare.
piacel
piacel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 19
Varsta : 73
Localizare : galati
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de europolis Mier 21 Apr 2010, 5:53 pm

Piacel mirat2 fara cuvinte...
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de julix_2007 Mier 21 Apr 2010, 9:48 pm

Europolis a scris esentialul, eu nu mai am ce sa zic.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de getasart Joi 22 Apr 2010, 7:30 am

FELICITARI,piacel; FELICITARI;
Multa sanatate,si impliniri;
Doamne ajuta !
Geta
getasart
getasart
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 114
Varsta : 71
Localizare : Roman/Neamt
Data de inscriere : 16/03/2010

http://www.getasart.3x.ro--si--http://getasart-picturacuacul.blo

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de piacel Joi 22 Apr 2010, 3:32 pm

Multumesc tuturor celor care mi-au adresat aprecieri si felicitari (meritate oare ? ) pentru lucrarile prezentate pana in prezent.
Doamna Geta, felicitarile primite din partea dvs. ma magulesc prin sine insele dar mai ales prin faptul ca ele vin din partea unui superexpert in arta goblenului. Multumesc!
In legatura cu recomandarea pe care dvs. o faceti goblenistelor noastre, aceea de a lucra goblenuri personalizata, subscriu la ea, dar as face o mentiune,daca imi este permis. Pot spune ca pentru mine manuirea acului nu mai ridica nici o problema. Am lucrat la viata mea si goblenuri mici si goblenuri mari, si simple si complexe, si cu nuante putine si cu multe.Estimez,asadar, ca nu poate fi un model pe care sa mi-l doresc dar sa nu-l pot realiza. Am intrat in posesia programului "pattern maker", si astfel pot sa-mi obtin diagrame dupa orice imagine, la dimensiunile si numarul de culori dorite. Mentionez faptul ca l-am cautat tocmai din dorinta de a realiza o serie de lucrari personalizate ( asa cum este si recomandarea dvs. ). Dar.... Exista si acest dar! Consider ca nu este suficient sa dispunem de tehnica de lucru a goblenului, de un program de prelucrare a imaginilor si de una sau mai multe imagini, pentru ca apoi sa purcedem la lucru.Consider (si va rog sa o luati ca o parere personala ) ca nu orice imagine sau fotografie realizata ca goblen este o opera de arta. Pentru a fi cu adevarat opera de arta, goblenul realizat trebuie sa fie executat, ori dupa o fotografie cu adavarat artistica ( deci nu orice fotografie ), ori dupa una prelucrata ( sunt acum tehnici de mixaj si prelucrare imaginu pe net ).Ca sa dau un exemplu : multi dintre noi nu am fost la Paris sau in America, dar prin mixaj putem atasa imaginea proprie turnului Eifel, statuii libertatii sau cate si mai cate, cu conditia ca rezultatul acestor prelucrari sa corespunda unui minim de exigente artistice. Sper ca am fost suficient de explicit incat sa se traga concluzia corecta ca sunt intru totul de acord cu recomandarea dvs. dar pentru ca rezultatul muncii noastre ( caci "goblenitul" este o munca migaloasa ) sa fie pe masura efortului depus, este bine sa acordam atentia cuvenita imaginilor pe care dorim sa le transpunem pe panza.
Dumnezeu sa ne dea sanatate, Dumnezeu sa ne-ajute !
Pe curand !
piacel
piacel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 19
Varsta : 73
Localizare : galati
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de getasart Joi 22 Apr 2010, 3:56 pm

PIACEL,ma bucur enorm ca ai adus aceasta disutie,pe tapet;'si eu sunt de aceeasi parere;goblen;?nu este de ajuns sa spunem ca facem goblen,trebuie sa "traim"cind facem acea lucrare;ma bucur ca ai venit printre noi,asa,voi putea schimba pareri si idei;si eu,am prelucrat foarte multe peisaje,luate direct din natura; dar nu am avut cu cine discuta; stii sigur la ce ma refer;dar sa ramina intre noi;Cred ca stii ca am facut o lucrare din 13 tablouri,dupa APOCALIPSA de sf.Ioan; acum,cu voia lui Dumnezue si cu binecuvintarea duhovnicului,vreau sa fac DRUMUL CRUCII;am terminat tot,trebuie doar sa-mi iau binecuvintarea si sa-mi aleg culorile;
Am sa va arat; acum,ma iertati;fug la bucatarie,ma pregatesc pentru miine;
Doamne ajuta!
getasart
getasart
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 114
Varsta : 71
Localizare : Roman/Neamt
Data de inscriere : 16/03/2010

http://www.getasart.3x.ro--si--http://getasart-picturacuacul.blo

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de dienutzababy Vin 23 Apr 2010, 4:05 am

Astea sunt cam ce am lucrat pana acum, mai am cateva neinramate k s-a mutat tanti unde inramam in mod normal Sad, si mai am in lucru, dar momentan nu am timp. Sper sa va placa si spor la broda

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

kiss
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de Tache Marilena Vin 23 Apr 2010, 8:24 am

Piacel, ti-am vazut galeria cu lucrarile si am ramas profund impresionata. Felicitari ca ai avut rabdare si pricepere sa-ti valorifici talentul. Unele din ele le am si eu lucrate dar mai frumoase imi par ale tale!

Getasart, LA MULTI ANI! Sa fii sanatoasa si sa te tina Dumnezeu puternica. Nu te mai gandi ca iti da tarcoale moartea pe la geam, spune-i ca se inteapa in acul tau daca se apropie!

Dienutzagaby, vad ca tu noaptea nu ai somn, atat esti de pasionata de goblen! Sunt frumoase lucrarile atat ca le-ai fotografiat seara si lumina becului le ia din stralucire.

Va doresc mult spor si rabdare!
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de piacel Vin 23 Apr 2010, 11:28 am

Foarte frumoase realizari ai Dienutzagaby. Demonstrezi pricepere,pasiune si dragoste pentru goblen. La varsta pe care o ai, sa stai sa lucrezi goblen in loc se mergi in discoteci sau cluburi, la filme sau spectacole, sa asculti muzica..... e mare lucru. Felicitari !
Multumesc f. mult T. Marilena pentru aprecierile facute la adresa mea.Nu stiu daca sunt pe deplin meritate, dar ma voi stradui sa ma ridic cat de cat la inaltimea asteptarilor. Inca o data : multumesc!
Oare mai schimba cineva pagina ( eu nu ma pricep ), caci postarea care ar urma sa o fac e cam lunguta si ar putea fi inestetica pe aceasta pagina.
"LA MULTI ANI" doamna Getasart, cu ocazia zilei onomastice, sa va dea Dumnezeu tot ce are mai bun pentru dvs. ( din partea mea, tot binele din lume !).
piacel
piacel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 19
Varsta : 73
Localizare : galati
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de geany Vin 23 Apr 2010, 11:39 am

dienutzababy, felicitari, ai cusut multe goblenuri, si le-ai si inramat. Eu am cust putin si nu am inramat nici in zi de azi. Am cusut de placere, am invatat singurica sa cos, deci nu-s perfecte, dar eu sunt multumita, pentru ca mi-am dorit mult sa cos macar un goblen.

Piacel, ai o colectie nemaipomenit de frumoasa si frumos ordonata. Iti multumim pentru faptul ca ne faci si noua cunoscuta munca ta plina de pasiune. Pagina se va schimba de la sine incepand cu a 16-a postare.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de getasart Vin 23 Apr 2010, 12:43 pm

Piacel,iti multumesc pentru urari;
sa fii sanatos,sa ai impliniri si spor la cusut;
Doamne ajuta!!
getasart
getasart
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 114
Varsta : 71
Localizare : Roman/Neamt
Data de inscriere : 16/03/2010

http://www.getasart.3x.ro--si--http://getasart-picturacuacul.blo

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Vin 23 Apr 2010, 3:21 pm

o sa atasez si au doua goblene care le-am facut in timpul liceulul pentru profesorul de religie, mi-a luat cam un an sa le termin dar au iesit impecabil. nu le-am acut poza la vremea aceea dar am fasit imaginile pe internet
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



promit sa le atasez si pe cele personale, lucrate de mine
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de letho Vin 23 Apr 2010, 7:47 pm

Citesc mereu subiectul chiar daca acum nu mai lucrez goblenuri. Am lucrat mult dar numai cu diagrama si de Pitesti (unul singur mititel de la Focsani); cele pictate nu-mi placea cum ieseau dar acum cand vad multe aici cusute pe panza pictata si foarte frumoase..... cred ca m-am inselat. Pe cele mai frumoase le-am vandut si multe le-am facut cadou sau ca "plata" pentru diverse servicii... n-am inramat niciodata nimic, nu stiu de ce Smile
Va arat cu ce am ramas:
Acesta e cel de Focsani, foarte mic si simplu:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cerbul Carpatin si Cosul cu flori (parca asa se numesc...)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si ultimul lucrat, incepusera deja si cei de la Pitesti sa puna culori prea tipatoare..... nu l-as mai lucra in veci dar era pacat sa-l las neterminat - am gandit atunci (acum n-as mai face asa) Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de viorica Vin 23 Apr 2010, 9:00 pm

Goblenuri superbe felicitari flower
viorica
viorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 144
Varsta : 67
Localizare : constanta
Data de inscriere : 28/01/2009

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Vin 30 Apr 2010, 3:44 pm

in sfarsit reusesc sa atasez si goblenurile mele
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

sper sa fie buna dimensiunea Smile ca altfel shot
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de hope Vin 30 Apr 2010, 3:55 pm

dienutza,foarte frumoase aplauze

paula,bv si tie,lucrezi foarte frumos.cel cu calutii imi place mult aplauze spor la cit mai multe broda
hope
hope
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 153
Localizare : RO
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de Tache Marilena Vin 30 Apr 2010, 4:27 pm

Paula, felicitari! Ai lucrari frumoase. Trebuie sa cauti si un mester priceput ca sa ti le inrameze frumos, sa le puna in valoare!
Spor la lucru in continuare!
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de dienutzababy Dum 02 Mai 2010, 2:58 am

hope multumesc de complimente multumesc
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de cld Mier 05 Mai 2010, 11:38 am

sa va arat si eu goblenurile mele (pacat ca pozele sunt facute cu telefonul si nu sint chiar clare):
ikebana cu trandafiri:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ikebana cu floarea soarelui:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ikebana cu liliac:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sf. Gheorghe:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Maica Domnului de argint:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
iarna:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
primavara:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si in lucru, parasit pentru croset floarea soarelui:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de viorica Mier 05 Mai 2010, 1:32 pm

Paula si CLD aveti goblenuri frumoase felicitari cos
viorica
viorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 144
Varsta : 67
Localizare : constanta
Data de inscriere : 28/01/2009

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 5 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB