Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Resurse si link-uri pentru broderie

+22
greieras
Dionisia
MihaelaT
andrevki
anc@
tinap
mykya
mara23
anigherman
Giobsy
emmancita
frger
Steluzza
godeta
Nicoleta Irimescu
adriarina96
percsovics monica
carmenlenuta
maria_covacef
stephanie
Wave
Admina
26 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru broderie

Mesaj Scris de Giobsy Vin 10 Iun 2011, 12:32 pm

Broderie cu panglica si nu numai...

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru broderie

Mesaj Scris de anigherman Vin 10 Iun 2011, 1:25 pm

Sunt superbe broderiile! Multumim pentru linkuri!
anigherman
anigherman
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 321
Varsta : 41
Localizare : TARGU MURES
Data de inscriere : 28/02/2010

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru broderie

Mesaj Scris de mykya Mar 05 Iul 2011, 6:42 pm

Fata draga muncesc fetele sa-ti stearga postarile tale...pai tu nu vezi pe ce forum esti? LUCRU DE MANA asta e echivalent cu FETE GOSPODINE. Noi ne facem singure conservele! Sau una la alta... rade mai si pui offtopic la postare, na ca acum trebuie sa imi mute si mie postarea la reciclate. Pup adminele dar nu m-am putut abtine Embarassed dar fata asta e stresanta...s-ar stresa si mai rau de ciuda daca imi vede camara...lasa ca va pun o poza dar acolo unde trebuie.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 47
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru broderie

Mesaj Scris de tinap Vin 03 Feb 2012, 3:44 pm

Am gasit si eu cite ceva,broderii facute de mina si de masina:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][img][/img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru broderie

Mesaj Scris de anc@ Joi 09 Feb 2012, 5:53 pm

broderia manuala
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru broderie

Mesaj Scris de tinap Joi 09 Feb 2012, 8:31 pm

Si pentru ca in curind se apropie St.Valentine,si niste modele dragute de broderie adecvate evenimentului![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru broderie

Mesaj Scris de andrevki Mier 05 Dec 2012, 8:30 am

Buna, imi poate spune si mie cineva de unde pot cumpara acea fiselina pt brodat ( cea care se topeste in apa), si daca ii mai spune si altfel. Nu stiu daca am postat bn aceasta intrebare, sunt noua pe forum. Astept cu nerabdare sugestii de orice fel. Va mltumesc
andrevki
andrevki
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 05/12/2012

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru broderie

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 08 Apr 2013, 10:28 am

Broderie manuala si diverse cusaturi

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru broderie

Mesaj Scris de Dionisia Lun 28 Iul 2014, 11:55 am

am gasit o carte pe scribd: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru broderie

Mesaj Scris de greieras Lun 28 Iul 2014, 1:51 pm

este extraordinara! E bine sa ai asa ceva in casa si daca se poate si cartea in biblioteca!
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru broderie

Mesaj Scris de ema Joi 31 Iul 2014, 10:04 am

Dionisia, multumesc pentru cartea care mi se pare foarte utila
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru broderie

Mesaj Scris de Dionisia Joi 31 Iul 2014, 12:08 pm

cu multa placere, fetelor, mai poftiti, toate de pe scribd :
" [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ;
" [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] "
" [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] "
diagrame florale : " [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] " ;

" [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] "  ;
Broderie cu perle : " [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] " ;
" [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ";
" [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] "
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru broderie

Mesaj Scris de ELENA_ELENA_34 Joi 13 Aug 2015, 7:42 pm

Buna ziua, va rog sa ma ajutati sa aleg o masina de brodat casnica. Nu am cunostinte despre brodat , dar imi doresc sa invat. Bugetul alocat este de 4000 lei.Eu m-am uitat la aceste masini : innov is 750 E, 90E, 800E si 955? As dori indrumari clare , daca se poate. Va multumesc anticipat. PS : Doresc sa brodez pe stofa si panza topita.
ELENA_ELENA_34
ELENA_ELENA_34
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 1
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 13/08/2015

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru broderie

Mesaj Scris de ppisic Mier 16 Mar 2016, 11:06 am

Un site cu ceva broderii gratis (are am multa reclama, dar macar broderiile sunt gratis Smile
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru broderie

Mesaj Scris de Dionisia Joi 09 Mar 2017, 7:33 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ;http://www.scribd.com/doc/78558219/Embroidered-Flora-Fauna%22 - daca a salvat cineva cărțile de mai sus, as dori sa mi le trimita si mie , caci eu nu le mai am !
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru broderie

Mesaj Scris de piciul Dum 12 Mar 2017, 4:52 pm

Acesta? [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru broderie - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru broderie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB