Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Cumparam cadouri lucrate manual?

+42
danniela
T_mihaela
vlad_mom
cristinica_xri
carmendana
Dorulet
fiordaliso
duchess
Savu Ramona
Steluzza
speranta2010
tomari
firicel
margelutamea
AndreaIsfan
gty
flavi1st
irina.c.
kristadesign
Nicoleta Irimescu
Giobsy
scami
Serban Valentina
came_lia
Day
silvia elena
ileana cosanzeana
feliciagl
teisoara
cherie
lumyker
lilia27
marlen372001
mihatm80
icabica
Buburuza
noel
SilviaDumitrescu
Cristale
diada
kitty_1973
Admina
46 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de fiordaliso Vin 10 Aug 2012, 8:14 pm

De anul trecut am inceput sa ofer si eu cadouri facute de mine, pana atunci m-am limitat la felicitari decupate, si am vazut ca au fost primite cu bucurie si chiar mi-au spus unele destinatare ca se bucura mai mult de ceva facut de mana mea decat de ceva cumparat. Am sarit in sus de bucurie, va dati seama, ca eu ma temeam sa nu spuna ca am vrut sa fac economie!
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de Dorulet Sam 11 Aug 2012, 8:34 am

Citeam odata care e diferenta dintre dar si cadou.Cadoul il dai din obligatie,e cumparat (si ca el se mai gasesc o mie),in vreme ce darul e facut din suflet,mai ales daca e facut cu mainile tale.Si e unic.Imi place o astfel de interpretare,voua nu?
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de fiordaliso Sam 11 Aug 2012, 12:21 pm

Dorulet, ai mare dreptate. In plus, la noi din cauza saraciei s-a ajuns sa fie apreciate cadourile scumpe, lucruri pe care ti le doresti si nu iti permiti sa ti le cumperi, in timp ce in tarile unde banii nu sunt o problema, a-ti rupe din timpul tau pentru a face cu mana ta un obiect pentru cineva drag arata ca iti pasa de acel om, ca te gandesti la el. Cateva minute petrecute intr-un magazin si o suma mare cheltuita nu dovedesc afectiunea.
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de carmendana Sam 11 Aug 2012, 2:20 pm

Sunt perfect de acord cu voi. Din pacate la noi, daca daruiesti ceva facut de tine esti considerat zgarie-branza, pe cand in alte tari handmade-ul, nu numai ca este mai scump, dar este si apreciat. Oricum, eu voi continua sa dau si cate o felicitare, punguta sau cutiuta facuta de mine chiar daca uneori asi iesi mai ieftin cumparand-o; iar cine are de comentat, treaba lui peace
carmendana
carmendana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 302
Localizare : ?
Data de inscriere : 27/02/2010

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de cristinica_xri Mar 14 Aug 2012, 12:25 am

Dorulet, mi-a placut mult citfatul, daca afli cine l-a scris sa-mi spui si mie te rog, c-as vrea sa-l folosesc intr-o campanie.

La subiect pot sa va spun ca am avut experiente amestecate cu "primirea" cadourilor facute de mine. Am observat ca familia e mai putin sensibila, probabil se gandesc ca ei oricum pot cere in permanenta ce-si doresc fara sa mai fie nevoie de ocazie, ca sa nu fiu rea si sa zic ca se gandesc ca eu oricum le-as arunca daca nu le-as darui. Cei din afara familiei insa sunt mult mai receptivi, intreaba despre una-alta, mai vin cu o idee, cu o parere... e alta relatie Smile.

Nu stiu daca e normal, dar eu intotdeauna caut sa vad daca persoana apreciaza sau nu cadoul iar daca nu-i place sa vad ce nu-i place, nu de alta dar sa nu insist in prostia de a-mi consuma timpul si banii pentru persoane care efectiv nu pot sa aprecieze efortul.

Cu titlul de gluma amara va spun o intamplare de-a unei prietene la un targ, a venit la taraba ei o doamna care a intrebat-o cat costa o caciulita, ca vrea s-o ia pentru un nepot. Cand i-a raspuns fata (nu mai stiu exact, dar probabil ceva gen 25-30ron), doamna ii face repede un calcul, ca la modelul ala intra un scul de alpin si costa 5 lei, de ce-si "pune" ea atata adaos? Tipa, foarte concilianta din fire ii raspunde ca a lucrat la caciulita 4h si ca a mai petrecut alte ore ca sa gaseasca un model deosebit, ca si faptul ca e la targ este tot un timp consumat (si) pentru caciulita. La care doamna, foarte afectata de pozitia ei superioara ii spune:
"Draguta, n-o cumpar! Daca am timp ii fac eu una ca stiu de unde sa iau alpin, daca nu ii iau din piata una chinezeasca, oricum e prea mic sa stie el ce e ala handmade."




cristinica_xri
cristinica_xri
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : romania
Data de inscriere : 09/01/2011

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 14 Aug 2012, 6:10 am

Eu dau cadouri facute de mine numai familiei si prietenilor apropiati pentru ca numai ei stiu cit suflet si munca depun ... si ii bucura mai ales faptul ca am petrecut ore bune gindindu-ma numai la ei.
Am vazut in concediu in tara o taraba plina cu decoratiuni din scoici si melci, bucuria mea...insa de aproape, dezamagire...erau handmade, insa din alte tari...iar eu nu sustin samsarii, mai ales cind e vorba de lucru manual, fie el si chinezesc.
M-am cadorisit insa in vara asta cu o bluza de in lucrata manual de care sint tare incintata. Mi-ar fi placut sa vad mai multe, ma asteptam la mai multe ... insa cu tristete pot sa va spun ca in zona Neptun-Mangalia n-am gasit decit 2 doamne din Ardeal cu bluze si mileuri si 2 domni care aveau numai citeva strachini, cani si platouri-olarit traditional ratacite prin tarabele lor pline de marfa importata. Voiam sa luam suveniruri micute- traditionale romanesti- cadouri pentru aici, insa... Sad Nu gasesc alta explicatie pentru lipsa artizanatului romanesc decit legile care considera handmade-ul...industrie... Sa-mi spuneti daca gresesc.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de T_mihaela Mar 14 Aug 2012, 6:55 am

Eu nu fac cadouri tricotate ca n-am inebunit...numai firele cat costa ca-s cam pretentioasa la ce pun pe andrele.Vecina mea ma mai tachineaza uneori dar ma fac ca "me no english"...nici de vandut nu vand daramite sa dau moaca.
Insa recunosc ca- s singura printre straini ,nu am persoanele dragi langa mine deci nici n-am cui sa fac cadouri sa merite efortul meu.
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de cristinica_xri Mar 14 Aug 2012, 10:05 pm

Vlad_mom, dupa mine situatia artizanatului este stricata de cei care vor sa vanda mult si repede fara sa conteze ce anume. De foarte multe ori am vazut la acelasi stand si chinezarii, si lucruri facute cu migala, evident mult mai scumpe. E normal cred, cand le vede omul una langa alta destul de asemanatoare, dar cu o diferenta uriasa de pret sa se gandeasca de doua ori. Nu atat la a da sau a nu da bani, ci se gandesc daca nu sunt cumva inselati si cumpara tot chinezarii, dar de 3 ori mai scumpe... Iar comerciantii de pe litoral sunt cu atat mai avizi de vanzari masive... Nu prea sunt multe de facut in domeniu, unica varianta ar fi asocierea artizanilor si refuzul de a vinde in alte spatii decat cele dedicate, dar asta nu merge de nicio culoare in Romania.

La mine situatia e mai asemanatoare cu a T_Mihaelei, materia prima este foarte scumpa si pe deasupra perisabila, de aceea imi doresc ca mai ales familia sa aprecieze si mai ales sa foloseasca toate cadourile de la mine si din considerentul sanatate, nu doar ca sunt de la mine sau ca asta e trendul. Uneori insa am senzatia ca stric orzul pe gaste Sad.
cristinica_xri
cristinica_xri
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : romania
Data de inscriere : 09/01/2011

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de Dorulet Mar 14 Aug 2012, 10:22 pm

Atata vreme cat chinezariile(de cele mai multe ori de calitate indoielnica)fura ochiul privitorului,e greu sa ai intaietate cu munca ta.Si eu am facut si fac frivolite mai ales pentru daruri,nu zic,am si vandut,dar...Ma bucura insa si simpla si directa apreciere a celor care se opresc o clipa sa admire ceea ce am facut.Si intotdeauna ma gandesc la marii pictori care nu si-au vandut tablourile,iar dupa moartea lor acestea au ajuns sa fie evaluate cosmic.Nu avem si noi ceva din acestia?
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de cristinica_xri Mar 14 Aug 2012, 11:02 pm

De-asta zic si eu ca ar trebui delimitat mai bine terenul de vanzare. Atata timp cat intre 5000 de margele facute pe masina ai 20 handmade e evident ca cele chinezesti vor atrage cumparatorul prin diversitate in primul rand, apoi prin pret si gata cumparatura.
Foarte faina viziunea ta asupra artei, mi-ar placea sa ma regasesc in ea dar cred ca daca Van Gogh concura cu o imprimanta nu mai vindea nimic nici dupa moartea lui Smile.
cristinica_xri
cristinica_xri
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : romania
Data de inscriere : 09/01/2011

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 15 Aug 2012, 7:05 am

Erau 2 bazare la Neptun cu artizanat romanesc...Unde sint oamenii aia care veneau din tara cu obiecte de olarit, costume populare, obiecte de lemn...etc? Gindesc ca si obligatia de a avea cel putin pf, etichete, produse conforme cu legislatia ue...E adevarat ca bluza pe care mi-am cumparat-o are eticheta cu 100% in, marimea... Poate au considerat ca nu se merita efortul...
Iar despre "chinezarii"...ma socheaza pretul cu care ajung in tarabe. Am stat in China 2 ani, sint foarte multe executate manual, insa acolo materia prima este ieftina, la fel si manopera. Sa nu aveti impresia ca totul este de proasta calitate, vinovati sint cei care importa de-acolo, cauta cele mai ieftine produse pe care sa le poata vinde apoi cu un adaos enorm (de altfel si la materialele pentru lucru de mina e aceasi situatie).

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de cristinica_xri Lun 20 Aug 2012, 8:33 pm

Vlad_mom, cred ca nu m-am exprimat bine prin "chinezarii". O sa iti dau alt exemplu, langa salina de la Praid sunt niste magazine de suveniruri. Suveniruri din Praid, cum probabil ar fi la mintea cocosului. Ei bine, ce crezi ca trona la loc de cinste? Sare roz de Himalaya. Si lampi de sare roz de Himalaya. Langa lampile cu sare din mina Praid, care bineinteles ca prin comparatie deveneau de-a dreptul urate. Pe principiul asta au "murit" si cooperativele mestesugarilor care umpleau bazarurile de altadata. Produsele ar trebui sa concureze si cu produsele de proasta calitate (si prost gust) dar foarte ieftine, dar si cu produse de calitate buna care au ingredientul "exotismului". Greu, tare greu Smile.

cristinica_xri
cristinica_xri
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : romania
Data de inscriere : 09/01/2011

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 21 Aug 2012, 3:59 am

Si doar din cauza asta nu se mai face artizanat traditional romanesc? Ma gindesc ca n-oi fi eu singura interesata de bluze, strachini, etc. traditionale...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de Dorulet Mar 21 Aug 2012, 7:33 am

"Unde sunt zapezile de altadata?..."Asa e si,din pacate,se inchid ochii la astfel de nepotrivite apropieri intre obiectele traditionale cu adevarat(tot mai rare,odata cu fuga de sat) si acele obiecte numite de noi generic "chinezarii"(nu toate-s din China).Cei care ar trebui sa vegheze nu prea stiu pe unde sunt.La targul de la Cluj,care se desfasoara des,s-a pus problema sa se ia serioase masuri impotriva celor care strecoara intre ceea ce se poate numi handmade si obiecte cumparate de pe la depozitele chinezesti,dar de la hotarare pana la aplicare e un drum foaaaarte luuuung.Si sufera fetele care lucreaza cinstit,fac ii,camasi,fuste sau alte obiecte de podoaba in stil romanesc.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de carmendana Mar 21 Aug 2012, 8:20 am

Eu am pati-o tot la Praid: am cumparat un cadou de la un "artizan", voiam ceva lucrat manual, m-a sigurat ca efacut de el, dupa ce l-am cumparat am descoperit, intr-un loc u tocmai vizibil "MADE IN CHINA" Sad .
carmendana
carmendana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 302
Localizare : ?
Data de inscriere : 27/02/2010

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 21 Aug 2012, 3:50 pm

Aceasi situatie este si pe litoral...scrie pe magneti in romaneste, pe cani "litoral Romania"...dar...sint facute...tot la mama lor in China...
Si la subiect....da, cumpar lucruri executate manual ("cadouri" pentru mine), platesc cit se cere, dar refuz categoric sa ingras intermediarii! Nu neaparat artizanat romanesc, dar mi-e tare dor de asa ceva.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de danniela Mar 21 Aug 2012, 4:01 pm

Eu tocmai ce m-am intors din Romania, si am mai scris pe aici ca am fost la Sibiu si vreo 2 zile am stationat in Busteni-Sinaia. Si daaaaaa, desi uneori mi se par scumpe ador tarabele ale cu ii populare si tot felul de suveniruri. La felmi-a sarit si mie in ochi acele "chinezarii" printre alte obiecte de arta traditionala romaneasca. Si ma gandeam, oare lumea ar fi incantata sa cumpere un ceas de perete ordinar pe care l-ar cumpara si din locul de unde vin la un pret mai mic sau se uita la suvenirurile traditionale???
Eu mi-am luat o ie, omului o camasa de in, am mai luat si un prosop tesut rosu care sa il pun pe masa cand organizez o masa romaneasca, iar la copii chestii micute care sa le aduca aminte de locurile pe unde am fost: ex Paltinis, un urs cu termometru. Cadouri pentru noi ai casei.
Pentru prieteni mai luam dintr-un magazin de arta din Constanta dar in ultima vreme nu prea.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de cristinica_xri Mier 22 Aug 2012, 9:27 pm

Vlad_mom, eu zic ca acesta este un motiv foarte important. Eu una nu pot sa zic ca fac ii sau cine stie ce chestii minutioase, dar tot nu mi-ar placea sa pun produsele mele in acelasi loc cu sapunul Dove de exemplu.
cristinica_xri
cristinica_xri
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : romania
Data de inscriere : 09/01/2011

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 23 Aug 2012, 5:45 am

Inteleg aspectul acesta si sint de acord. Am citit articolul tau de pe blog si am studiat si poza, identica cu ce este pe litoral, eu chiar nu vad nimic care sa nu fie de import china (poate doar tablourile pe canvas)...Vreau sa cred ca mai avem artisti populari, dar care nu au timp, venituri si nervi indeajuns ca sa-si poata face magazinas cu acte in regula...si-atunci ne ramin doar micii comercianti...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de danniela Joi 23 Aug 2012, 8:54 am

Vlad-mom, cam asa e, mesterii populari nu cred ca se ocupa si de vanzarea produselor lor, sau foarte putini dintre ei, doar comerciantii. Nu cred ca Ikuta noastra are sapun dove langa frumusetile ei!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de cristinica_xri Mier 29 Aug 2012, 8:47 pm

Si eu cred ca cei care le fac nu ajung sa si vanda. In primul rand ca n-ar fi timp, sa stai toata ziua la taraba si seara sa te apuci de treaba? Ca sa nu mai vorbesc ca in general femeile mai au si altele de facut prin casa.
Fetele care mergeti la targuri, aveti timp sa lucrati in zilele in care expuneti?
cristinica_xri
cristinica_xri
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : romania
Data de inscriere : 09/01/2011

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de valentinadof Sam 16 Noi 2013, 8:21 pm

Dragilor,eu am o intrebare la voi:cum ambalati voi produsele lucrate manual pe care le faceti cadou sau le expuneti pt vanzare?
Eu mi-as dori niste cutii transparente fie patrate sau cilindrice de dimensiuni potrivite.Am tot cautat pe net,se fac doar in comanda mare 100 de bucati.Aveti idee daca se gaseste de cumparat folie de plastic dar mai groasa, ca aceea de la martisoare pe care sa o transform eu in cutii?E bine venita orice idee!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de emmancita Sam 16 Noi 2013, 10:25 pm

Valentina, la Ikea ai incercat? Cred ca ei au ceva, eu vazusem mai demult niste cutii frumusele, dar astea erau de carton, se vindeau pliate si la pachet de mai multe cutii.De plastic nu cred ca am vazut.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de valentinadof Dum 17 Noi 2013, 12:08 pm

Emma ,n-am incercat,doar sa intru pe site-ul lor,ca altfel nu vad cum!Pe mine ma intereseaza sa se vada produsul, nu prea am ce face cu cutiile de carton desi nu mi-ar strica si din acestea cateva!Pup!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de diada Dum 17 Noi 2013, 4:21 pm

Eu am de pe merceria forumului folie groasa, am pus la martisoare anul trecut.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Cumparam cadouri lucrate manual? - Pagina 3 Empty Re: Cumparam cadouri lucrate manual?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB