Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 EmptyIeri la 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Rochii de seara, deosebite(1)

+64
veniciuc nicoleta
Danny24
stoy
MAYA
mihamiha
gabi1795
mdlupu
skygirl
leonutza69
mariacristina
crimel13
ana21maria
teisoara
kerkyra
mady85
lcnfrnz
diana_roxana
angells
Kristina
bobitica
oana_007
Ana Maria
tomari
Karina33
livia_iri
lora17
Dionisia
vilcris
bubu85
degetica
milena
zylv
SilviaDumitrescu
feliciagl
kla78
amnro
Usagy
bluegray
ciresicca
sanctuar
DANIELA.I
chemio
puffetta
Gabyx
ioana soare
Cristinica
denisia_16
geany
clodi
noel
ralucis
RalucaS
Clio_Ela
Mada
deja
aisha
olympia
cris69
Camy
ileana cosanzeana
Admina
MihaelaT
diada
Buburuza
68 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Dum 11 Apr 2010, 1:04 am

Super tare..cumnata mea vrea ceva de gen pentru rochia de mireasa.Bineinteles pe negru..
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de amnro Dum 11 Apr 2010, 10:02 am

affraid neagra????? si nu-i zice nimeni nimic? (adica sa-i explice wink )
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Dum 11 Apr 2010, 10:15 am

Ea este o fire foarte nonconformista.De ex.merge la intalniri de afaceri in bascheti cu blugi,la birou la fel....Si mai este si rockaritza pe deasupra.Am incercat din rasputeri sa o scot din ale ei,ba chiar i-am facut diverse vestimentatii,si nimic...asa ca m-am lasat pagubasa:))Daca nu ai cu cine,nu ai.... zid
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de diada Dum 11 Apr 2010, 10:24 am

Si eu chiar credeam ca ai scris gresit. Eu una o inteleg perfect. Si eu vroiam sa ma duc la nunta mea in blugi si tricou lol! Adixca sunt putini oameni asa defecti, ca noi (eu si prietena ta).

Amnro, frumoasa rochita, este tull sau organza? si se aseaza foarte frumos corsetul love

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de amnro Dum 11 Apr 2010, 11:10 am

si eu vroiam in blugi, dar la starea civila. la biserica....totusi.
da' preotu' nu are nicio parere?

diada, e tul dar sclipiceste de la blitz
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 11 Apr 2010, 12:13 pm

Ce vesela-i rochita amnro! Chiar daca-i neagra...
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de amia Dum 11 Apr 2010, 12:20 pm

amnro ....locul rochitei tale este pe catwalk :P
avatar
amia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 121
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de amnro Dum 11 Apr 2010, 12:50 pm

oau, multumesc kiss .
(ramane intre noi dar chiar a fost pe catwalk bucurie)
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Usagy Dum 11 Apr 2010, 4:34 pm

In unele culturi, asiatice de ex. albul este purtat in semn de doliu. Deci de ce nu am putea purta negrul la nunta? La nunta prietenei mele am fost in negru + cruce gotica neagra la gat iar popa s-a uitat urat la mine. Daca se mai apropia putin de mine ii dadeam foc cu lumanarea lol! .

Eu imi doresc o rochie rosie la nunta , iar daca preotul comenteaza caut altul ^.^. Atata timp cat sunt imbracata decent nu conteaza culoarea rochiei nu?

Frumoasa rochita Amnro, unde ai gasit tulleul? Flowers
Usagy
Usagy
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/05/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de amnro Dum 11 Apr 2010, 4:42 pm

usagy,
asa cum ai zis si tu... in unele culturi...
in cultura noastra mireasa=rochie alba. ma gandesc ca cine vrea cununie religioasa accepta tot ce implica asta, nu? pana la urma rochia alba e un simbol.

dar chiar sunt curioasa care o fi pozitia oficiala a bisericii referitoare la culoarea rochiei. stie cineva ceva sigur?

tulul l-a adus clienta dar se gaseste peste tot, nu e ceva deosebit.
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Usagy Dum 11 Apr 2010, 6:10 pm

Imi trebuia unul apropiat de consistenta plasei de tantari ^.^ si asa ceva nu am gasit in nici un magazin de profil.

In ceea ce priveste culturile, cea romaneasca nu ma defineste de loc, religia ortodoxa la fel, iar in Biblie nu scrie nicaieri ca la nunta te inbraci in alb ;). Traditia si religia sunt 2 lucruri fara nimic in comun. In traditia poporului nostru, rochia de mireasa avea/are culoare alba pentru ca reprezenta puritatea fetei de dinainte de nunta (fata era inca neprihanita). Dar de relativ putin timp in urma, foarte putine fete din ziua de azi mai sunt "neprihanite" de unde si inutilitatea urmarii acestei traditii.

ps: Preotii de la noi oricum sunt ramasi in evul mediu. Iar societatea as spune ca la fel. Parerea mea. wink
Usagy
Usagy
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/05/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Admina Dum 11 Apr 2010, 8:39 pm

Fara suparare fetele, dar cui nu-i convine sa nu faca si cununia la biserica. peace Oricum, daca esti ateu, tot otova e sa iti faci cununie religioasa. Nu o sa incep sa spun ca nu e bine, "maica, nu se cade..." dar o mireasa in negru sau rosu... eu ca nuntas m-as uita chioras. Cautati rochia postata de Buburuza, aia da; alba, sexy, deloc cu cele sfinte, dar e rochie de mireasa nu de Dracula's bride... Culoarea e pura, sau pe aproape (fildes, crem) ca se presupune ca asa intri in casnicie, cu trupul si sufletul pur, ca incepi o noua viata, lasand parintii in urma si intemeiezi o noua familie. Si traditiile astea nu sunt numai la noi, toata lumea "capitalista" si occidentala, se casatoreste in variatiuni de alb, culori pastel. Normal ca satanistii in negru sau rosu, dar sunt exceptiile care confirma regula.rock
Usagy, nu stiu unde ai gasit tu preoti din Evul mediu, la noi... cu Mertzan si vila ultimul ragnet, nu poti sa fi in Evul mediu...
In alta ordine de idei, Amnro e o frumusete de rochita. Si ma bucur ca a defilat, undeva-cumva. hug Corsetul e perfect!

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 11 Apr 2010, 9:51 pm

Tot fara suparare peace dar sunt cazuri si cazuri! Si chiar nu scrie in nici-o dogma ortodoxa sa fie rochia de mireasa alba. Singura conditie ar fi capul acoperit si, bineinteles, restul cat mai decent, ca-i vorba de biserica. Si nunti nu se fac numai in prima tinerete ca sa fie vorba de neprihana, biserica face cununii repetate cate vrei!

Eu sunt divortata, ar cam trebui sa ma cunun iar ca 'traiesc' in pacat de vreo trei ani, si imi pasa si de acte dar si de binecuvantarea Domnului. Asa ca ma voi cununa in biserica. Cam cum credeti ca as arata in vreo nuanta suava deschis la cele aproape 100 de kile ale mele? Hmmm, mai bine nu ma gandesc!

PS: cand ne-om hotari va anunt si va si arat ce solutie am gasit! pupi
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 12 Apr 2010, 7:18 am

Si tot fara suparare sunteti cam off topic

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Admina Lun 12 Apr 2010, 8:03 am

Si tu... lol!
Aveti pentru inspiratie rochii colorate. Gata, nu mai zic nimic, important e sa va simtiti fericite, nu culoarea rochiei.

Aveti grija insa, sa anuntati toti nuntasii ca o sa aveti rochie de culoarea respectiva, sa nu se imbrace altcineva la fel. Anuntati bunicile, mamaiele si tantiile invitate, ca sa nu faca infarct cand intrati in biserica; anuntati parintele ca sa nu va faca morala la sfarsitul nuntii, in fata rudelor si prietenilor (am vazut cazuri).
Karina, Flowers eu personal am inteles ca (offtopic fiind, aualeu), e vorba de rochii clasice lungi pana in pamant, cu o forma de decolteu, cu un fel de voal pe cap. Acum sincer iti zic, daca as fi la a 2-3-N-a nunta, probabil ca as alege o culoare neutra (bej, gri, ocru, etc.), rosu sau negru, pe model de rochie de mireasa arata cam prea mult a fashion sau goth statement. Trebuie sa fi pregatita sa tii piept tuturor mamailor si tantiilor, sa le explici ca e o tendinta, ca te reprezinta, etc. Si la cat de libidinoasa e ziua respectiva, nu cred ca m-ar mai tine nervii. Asa cum nici ca nasa nu m-as imbraca in culorile astea, desi sunt elegante si sexy, deopotriva. Apropo, la nunta a doua banuiesc ca poti purta fara grija deux pieces, sau orice compleu de bun gust (ca ai cu duiumul) si culoarea nu ar iesi in evidenta asa de mult. hug
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de amnro Lun 12 Apr 2010, 10:09 am

mai abuzez si eu un pic de off topic (daca si admina calca pe bec... lol! )

stiu pe cineva care s-a cununat la schitul darvari si preotul i-a dat voie sa vina fara voal, doar cu o funda intr-o parte. Suspect asta chiar m-a depasit. daca de culoarea rochiei nu stiu nimic, de voal eram convisa ca e indispensabil. doar intri cu el pe cap in biserica si ti-l da nasul la o parte, nu?

Admina a scris:
Usagy, nu stiu unde ai gasit tu preoti din Evul mediu, la noi... cu Mertzan si vila ultimul ragnet, nu poti sa fi in Evul mediu...
rade asta a fost tare.
si eu m-am impacat greu cu unele lucruri (la religie ma refer) dar asta pana am aflat ca nu trebuie sa faci ce "face" popa, trebuie sa faci ce "zice" el Laughing

Karina, in cazuri cum e al tau, chiar cred ca ar fi prea mult sa apari in rochie alba de mireasa (eventual cu corset Laughing) dar orice costumatie ai alege, cred ca tot o culoare deschisa (neutra) e potrivita.

deschidem un topic despre religie? chiar vroiam sa va intreb cum abordati acest subiect cu copiii.
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Karina33 Lun 12 Apr 2010, 10:47 am

OFF TOPIC: tacanite rau sunteti! rade
Amnro deschide subiectul, va isca furtuni probabil!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de clodi Lun 12 Apr 2010, 11:22 am

Vin si eu cu o intrebare legata de subiect boo
Vreau sa imi fac o rochie de seara in stilul spaniol cu multe volane si nelamurirea mea e: ce material e potrivit? Ma gandesc ca ar trebui sa aiba si un pic de tinuta sa cada frumos volanele dar sa nu fosneasca prea tare sa sperii toate pasarile din copaci cand trec pe acolo rade
ajutor
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Alina.C Lun 12 Apr 2010, 11:35 am

Anmro, esti curajoasa tare de tot daca te gandesti sa descizi subiect despre religie! Si mie mi-a dat prin cap, dar m-am abtinut, si bine am facut! Smile
Cat despre ultima rochie postata, e super faina! Pentru cine are silueta, picioare si curaj....desigur! Felicitarile mele!
Iar despre culoarea rochiilor de mireasa.... eu sunt usor satula de vorbele alea "asa nu se cade", "ca nu-i frumos", "ca nu se face", "ca ce zice lumea", etc.... si sunt de parere ca fiecare trebuie sa isi aleaga ce ii place si ce i se potriveste, si cu ce se simte bine, mai ales.... La urma urmei e un moment unic in viata (sau asa se zice Smile ) in care trebuie sa fii fericita, si atat.
Ce comenteaza mamaile sau alte persoane mai putin conteaza. Ca si daca esti cea mai neprihanita si cu rochia cea mai alba si cu capul cel mai plecat (a se intelege fata cuminte, cu mult bun simt, etc etc) mamaile binevoitoare tot vor gasi motive sa comenteze. Smile
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Karina33 Lun 12 Apr 2010, 11:39 am

Clodi o matase satinata ar fi superba! Ahhh, deja mi-a plecat imaginatia spre o rochie rosie cu ceva imprimeu fin negru mai scurta-n fata si cu volanele curgand in trena! bucurie

Merge si-o tafta mai nefosnitoare sau un bbc satinat daca nu-i ocazia ocaziilor!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Admina Lun 12 Apr 2010, 11:40 am

Clodi, uite ce am visat eu:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Este de tafta, insa si spui ca nu vrei fosnitoare. Dar exista si tipuri de tafta mai subtire, care nu fosneste asa de tare. Sau matase duponi: AICI sau un satin mai plin, cu tinuta.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de clodi Lun 12 Apr 2010, 12:04 pm

Karina, Admina multumesc pentru raspuns.
Si eu ma gandeam sa fie mai scurta pe un picior in fata si mai lunga pe celalat in spate - asimetrica cumva (nu ma simt bine in rochiile lungi pana in pamant Embarassed )
Matasea dupioni imi place foarte mult cum arata si imprimeul de care zicea Karina imi surade... acum sa vad pe unde o sa gasesc una din variantele de material.. se mai vorbea de Sahara, Sharbeck - credeti ca gasesc pe aici? (eu nu am fost pana acum la aceste magazine)
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de danae Lun 12 Apr 2010, 12:39 pm

Oh, admina, e superba rochia. Clodi, abia astept sa vad ce model alegi. kiss
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Alina.C Lun 12 Apr 2010, 12:40 pm

Uite aici un link cu rochii flamenco,toate una si una.... Unele sunt facute din poplin chiar, vezi tu ce si daca te inspira. Sa ne dai de stire! Tocmai mi-ai dat o idee, deocamdata nu spun prea multe, o sa vedeti (sper) la momentul potrivit! kiss
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de danae Lun 12 Apr 2010, 12:46 pm

Alina, superbe rochiile, dar fetelor, intreb si eu. Volanele astea vin bine puse pe drept ca pe clos intra o gramada de material?
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 11 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB