Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua, impreuna!-3

+83
danae
tala
kisslandia
came_lia
leonutza69
ruxypixy
raluca1980
mdlupu
mickyta
Tache Marilena
alinagr31
cris_27
reya
Day
ady_kat
doni
Karina33
milexina
iuliana72
mama4you
costi_iacob
LYNDA
europolis
stargate
tomari
mica
Ana Maria
dorinamisov
tudorluca
mihatm80
ANYTHA
Giobsy
claudde
MADy
bobitica
mada93
CCristinaC
Noemi
zylv
lorinaoo1
angells
milena
amnro
clodi
Kristina
cristinica_70
olympia
rucsy
RoxanaL
vilcris
marilyn
Camy
lilia27
kitty_1973
Buburuza
02gaviota
totolina
Dodo-pui
firimitura
irish05
feliciagl
julix_2007
teisoara
Danielazav
maria_covacef
DANIELA.I
ariana
aisha
marlen372001
micutzza19
ioana soare
arime
Armeana
AlinaJ.Bijoux
MihaelaT
jojo21
icabica
diada
geany
Clio_Ela
SilviaDumitrescu
bubu85
Admina
87 participanți

Pagina 4 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de Clio_Ela Dum 22 Noi 2009, 4:12 pm

ajung si eu la cafeluta Smile
Aseara am dus copiii acasa la ora 10, au fost numai baieti la ziua lui Victor. S-au distrat super, desi vreo doua ore nu stim ce au facut, ca am avut "intrarea interzisa" in camera lui Smile Oricum rasete se auzeau, inseamna ca distractia a fost mare Smile
Acum ma imbrac repede cu rochita, fac si pozele, apoi plecam la party, nasha are si ea ziua de nastere. (Avem doua randuri de nashi, unii ne-au cununat aici la primarie, iar nashii din Ro ne-au cununat la biserica:)

O zi frumoasa va doresc!!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de diada Dum 22 Noi 2009, 7:28 pm

SilviaDumitrescu a scris: Facand o mica socoteala finaciar nu costa foarte mult iar spiritual va fi o mare implinire pentru mine. Si daca parintii copilului or sa aibe alt nas imi promit mie aici in fata voastra ca voi boteza alt copilas, unul cu parinti mai ... amarati (suna urat dar altul nu gasesc acum)

Da, este foarte bine sa botezi un copil, eu zic ca nu conteaza ce este, baiat sau fata, numai sa nu-l uiti dupa aia. Eu o sa ma gandesc foarte bine la cine dau al doilea copil sa mi-l boteze. Sper sa fac o alegere buna scratch

Felicitari ca te-ai gandit la asta Silvia! hug pupi

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 22 Noi 2009, 8:06 pm

Va multumesc din suflet fetelor! De mai multa vreme ma roade gandul sa botez un copilas dar in ultima vreme parca din ce in ce mai mult (poate varsta e de vina). Avand in vedere ca este fetita verisoarei mele nu as avea cum sa o uit dupa, dar daca verisoara o sa aibe pe altcineva sa ii boteze fetita o sa gasesc eu un copilas sa il crestinez. De cununat pe cineva nu imi mai fac planuri pentru ca de acum suntem mai in varsta iar mirii in general vor nasi mai tineri, si nu numai asta ar fi un impediment am si niste motive intemeiate zic eu pentru care nu am cununat nici pana acum, si nu ma refer numai la partea financiara (ca asta nu e niciodata indeajuns). Va spun asa ca sunteti prietenele mele: sotul meu nu a dansat in viata lui decat nuneasca la propriai nunta cand unu il impingea si unu il tragea rade , ori la o nunta ca nas trebuie sa fii pe ele acolo plus dansurile unde trebuie sa participi obligatoriu wink (nuneasca si ce mai e), si nu am vrut sa fac astfel de presiuni asupra lui. Am zic ca daca nu ii place e ok asta e (ma zbantui eu si pentru el la orice petrecere rade ).

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de diada Dum 22 Noi 2009, 8:42 pm

Silvia, ma iau de mana cu sotul tau hug si eu urasc sa dansez si doar la propria nunta am facut-o nor

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de Admina Dum 22 Noi 2009, 9:18 pm

Silvia, pai asta e motiv? pupi Cum sa nu cununati si botezati doar ca nu danseaza sotul? Glumesc, nici parintii mei nu au facut pasul asta si chiar imi pare rau, pentru ei. Din acelasi motiv, ca mama mea nu a vrut, nu se vedea sa joace in hore sa fie sufletul petrecerii, vezi Doamne. Si apropo, nici sotul meu nu danseaza, maxim blues-uri, dar eu am topait pe tot ce se punea la nunta; botezul a fost la o terasa, nu s-a dansat.
Dar o cununie sau botez nu e doar petrecerea de dupa, e mult mai mult. Eu si la nunta si la botez, am avut mari emotii in ceea ce priveste biserica, slujba propriu-zisa; nici prin gand nu-mi trecea sa ma gandesc la petrecerea de dupa. Cand am intrat in restaurant am rasuflat usurata ce era gata ce era mai greu. rade Urma petrecerea, potolul si hai-ul. Plus ca bine te-ai gandit, un botez e mult mai incarcat de semnificatii si slujba este asa de frumoasa, o sa simti emotii si responsabilitati spirituale fata de copilasul pe care-l crestinezi. Nu se compara, macar o data in viata e bine sa botezi, lasand alte scuze la o parte. Material, nu ne permiteam nici sa cununam si nici sa botezam, dar sotul era bun prieten cu finul si chiar aia a fost. Banii vin si se duc, cat de greu ii faci pe atat de usor se pierd, uneori stupid si neplanificat. zid Dar un asa eveniment ramane in amintire o viata si daca ai niste fini/ finuti cumsecade si la locul lor, nu vei regreta. Mi-a parut asa de rau ca nu i-am facut si lumanarea de botez, finutei; poti scuti multe daca ii lucrezi tu setul de botez (crosetat dintru-un fir deosebit ar iesi minunat love ), apoi poti cumpara din timp restul hainutelor si ce mai trebuie, cauti si de unde sunt mai ieftine, nu te arunci la primul magazin. Dar de botez, nu e obligatoriu, cand se stie cat dai pe hainute, la biserica, pe lumanare. Deci, spor la nasit!
Daca vrei facem un subiect la Burtici si mamici despre botez si facem schimb de experienta. Sunt ceva traditii, dar toate asa de frumoase.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de aisha Mier 25 Noi 2009, 12:48 pm

Legat de discutiile purtate in jurul gripei porcine, a utilitatii sau inutilitatii vaccinarii, 2 link-uri interesante, zic eu:
- Scrisoarea deschisa adresata Ministrului Sanatatii ref la vaccinarea impotriva AH1N1 aici
- un articol documentat despre gripa porcina & vaccinare aici
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 25 Noi 2009, 5:30 pm

hop si eu la cafea cu toate ca am baut-o si pe a doua pe ziua de azi. si cum la cafea se sta si de vorba o sa va spun ca azi am fost cu pisoul da doctor, eu care atunci cand m-am maritat (acum 111383921 de ani) nu puteam sa fufar pisicile wink . ce face bartranetea din om.... dar cum sa nu duci la doctor o asa frumusete de pisoi? pentru a vedea cat de frumos e va arat 2 poze de aseara cu el [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de maria_covacef Mier 25 Noi 2009, 7:07 pm

Silvia, e superb pisoiul tau. Da' ce a patit de l-ai dus la doctor? Sau doar un control de rutina?
Eu sunt innebunita dupa pisici, dar din pacate nu am pentru ca inca stau cu parintii, iar tata este alergic. Asa ca o sa trebuiasca sa mai astept pana o sa ma mut la casa mea.
kiss
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 25 Noi 2009, 7:11 pm

Am observat ca are ceva probleme cu urechile, ii curgea ceva din ele dar se pare ca nu e prea grav, l-a curatat si mi-a dat sa ii pun picaturi iar maine ma duc iar la control. daca il veati cu ce ochi se uita la mine cand il curata..... parca zicea " nu il mai lasa sa ma chinuie" dar nu a miorlait sau sa nu stea. Imi e asa mila dar si drag de el.....

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de Dodo-pui Mier 25 Noi 2009, 7:16 pm

Buna seara,
am intrat sa las un ceai Embarassed
...saincerc sa socializez Flowers
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 25 Noi 2009, 7:56 pm

Salutare!
Silvia, ai topit-o pe fii-mea cu pozele alea incat tot imi cere sa-i mai arat "pisica din masina de spalat" Smile
Dodo-pui, bine ai venit pe acest forum si pupici comorilor tale. Mereu citesc despre Bogdan wink

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de Dodo-pui Joi 26 Noi 2009, 9:00 am

Buna dimineata,
l-am dus pe Donu' la gradi si am reusit sa adorm fata kiss
Am intrat sa va las cafea
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si multe urari de bine si realizari flower
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de geany Joi 26 Noi 2009, 10:20 am

Si eu vreau un fluture in cafeaua meaaaa bounce bounce bounce
Buna fetelor si spor in tot ceea ce faceti astazi taie
Cine mai vine la cafea? sunny
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de Admina Joi 26 Noi 2009, 11:29 am

Eu abia acum o beau, rece si simpla... Sunt racita, dupa aproape o saptamana, tot nu mi-a revenit complet glasul... Acum parca iar ma ia cu senzatii de inceput, usturime in gat, ochi plangatori, imi curge nasul. zid Adevarul e ca am iesit zilnic din casa, si am si umblat prin aglomeratii. Nu e gripa noua, pentru ca nu a luat nimeni in jurul meu, dar mie nu-mi mai trece. Acum am dat intr-o tuse seaca de toata frumusetea, mai mult.
Anii trecuti receam de 2 ori pe an si forme usoare, acum de cand cu gradi, m-am subrezit, parca. Fi-mea e ok, nu a luat nici de la mine, nici de la gradi, altceva dar i-am dat 3 saptamani Ribomunyl si tratamentul spune inca 1 cutie/ luna, timp de trei luni. Dar daca 2 astfel de cure pe an, o feresc de gripe, viroze si altele, e foarte bine.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de geany Joi 26 Noi 2009, 11:53 am

Vai Admina sanatate multa I love you ... si eu mai am tusea aia nenorocita care ma pascut mai demult, dar seara cand ma pun in pat trebuie "sa-mi fac numarul tusei" apoi sa dorm si eu ca oamenii sanatosi.
Apropos de tuse,,, am obesrvat ca gatul meu o ia mai tare razna daca peste zi beau apa minerala cu acid... Trebuie sa ma rezum doar la ceai sa ma pacalesc sa beau mai mult lichid peste zi si sa nu mai behai asa urat cand merg la nani Rolling Eyes
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de diada Joi 26 Noi 2009, 11:58 am

Sanatate si de la mine!

Si eu ii dau de imunitate.... am inceput cu Isoprinosine 10 zile, dupa care Ribomunyl... sper sa nu mai ajungem in spital macar, nu mai zic de alte alea... In fiecare noapte il verific sa nu faca febra, cu geme in somn, cum ma ridic! numai cine are copii poate intelege, desi unii pot zice ca sunt exagerata... sa nu treceti prin ce-am trecut eu ca ati fi la fel de exagerate...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 27 Noi 2009, 9:22 am

Buna dimineata fetele! Va astept la cafea, iar pana veniti ma apuc sa mai innod o bratarica pentru o nepotica ca azi la mine la sala e o linisteeeee de imi pacane urechile. Cu greva profesorilor am ramas fara clienti acum de dimineata Smile Eh or sa vina si zile mai bune. va kiss pe toate si va doresc spor la tot ce faceti.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de geany Vin 27 Noi 2009, 11:11 am

Eu am venit la cafea, asa mai tarzior, dar ce conteaza bine ca-s aici alien
La noi bate vantul de cateva zile si nu se mai opreste, ma uitam cum si ciorile in zborul lor sunt mai mult impinse de vant decat sa zboare (zboara ca printre jaloane rade).
Haideti la cafeaaaa!!!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 27 Noi 2009, 11:32 am

Buna, vin si eu,

sper sa nu ma bateti, si sa nu va stric si voua buna dispozitie cu povestile mele
Sunt stressata rau Sad... La munca e aiurea de tot, colega mea e bolnava, nu stim ce are, iar directoarea are gripa porcina...

Si daca tot vb de boli ...
Ati auzit de glaucom? E o boala perfida a ochilor.
E periculos tare, nu sunt simptome, si duce la orbire... Daca e diagnosticat din timp nu mai e asa rau dar nu se vindeca, doar se stopeaza... Aici casa de asigurari nu plateste controalele, cine vrea sa le faca are mult de scos din buzunar... Eu le fac... pt ca am -nu un singur caz- in familie. Acum se pare ca sunt eu la rand...
De munca nu imi arde deloc, azi am tras chiulul si de la cursuri... In loc sa muncesc, acum stau si ma documentez iar pe net, dau telefoane sa imi fac programare la clinica universitara, acolo se fac mai amanuntit controalele decat la cabinetele particulare... si om vedea cum e...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

nu pot sta acum sa caut, am gasit anul trecut o pagina cu f mutle poze, acum nu o mai gasesc... Dar pe google-imagini, sunt cateva unde arata cum vede un bolnav de glaucom. sunt pozele unde apar pete negre (pot fi si gri)... Boala avanseaza foarte repede, daca nu e tratata, se ingusteaza campul vederii.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 27 Noi 2009, 11:46 am

geani frumoasa cafea, mihaela fi mai optimista, eeee ce inseamna depresia asta? e bine ca iti faci controale dar te rog eu fi mai optimista, gandirea pozitiva face bine la sanatate si nu numai

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de diada Vin 27 Noi 2009, 1:02 pm

Din pacate stiu ce e glaucomul.... am avut cateva cunostinte bolnave de glaucom... nasol. Nu te gandi la asta, stiu ca ai probleme cu vederea dar dupa teste mai vorbim! ce-ti veni cu boala asta acum?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de aisha Vin 27 Noi 2009, 1:50 pm

Ela, esti f tanara pt glaucom, chiar daca ai antecedente in familie! Boala se instaleaza de obicei dupa 50 si ceva de ani sau la persoanele bolnave de diabet sau cu probleme de hipertensiune.
Multa sanatate si cere parerea a cel putin 3 specialisti. In nici un caz nu te lua dupa prima opinie!
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de geany Vin 27 Noi 2009, 2:23 pm

Ela ce-i cu tine, unde iti este gandirea pozitiva?! Te inteleg pefect, in ultima vreme merg multe in directia opusa a ceea ce-ti doresti, dar asta nu inseamna ca e capat de lume. Ia readuna-te si vin-o la o cafea pe mess si hai sa vedem si partea frumoasa a vietii nu doar cea in care ne mancam nervii cu fel de fel de probleme anuntate sau nu hug

"Nu exista tortura mai nemarginita pentru om ca propriile ganduri."John Webster

O zi frumoasa tuturor!!! kiss
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 27 Noi 2009, 3:13 pm

na... ca am ajuns acasa
Si asa nu aveam chef de munca,
colac peste pupaza... a sunat telefonul... M-au chemat sa imi iau pruncul de la scoala, ca ii e rau, dureri de cap si de piept Sad
Nu au asteptat pana am ajuns acasa, l-a adus diriginta, i-a pregatit iun ceai, l-a ingrijit pana am ajuns noi. Acum ii e mai binisor.
Am pus repede o supa la foc, azi cum i-a fost rau nu a mers la masa la scoala, si eu nu gatisem nimic pt ca noi mancam la serviciu... Sad

Geany, Smile stiu ca la partea cu gandirea pozitiva stateam mai bine,,, am am o perioada proasta se pare, a fost sinuzita de saptamana trecuta, cu dureri de cap , ochi, urechi... bataie de cap si la serviciu, lectii multe, si la mine si la puiul meu... Victor are cate doua lucrari sau teze pe saptamana...
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 27 Noi 2009, 5:13 pm

Mihaelaaaaaaaaaa75 ia sa vad un zambet aici, hai hai repejor cu zambetul.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB