Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Targuri hand made I EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Targuri hand made I EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Targuri hand made I EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Targuri hand made I EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Targuri hand made I EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Targuri hand made I EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Targuri hand made I EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Targuri hand made I EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Targuri hand made I EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Targuri hand made I EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Targuri hand made I EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Targuri hand made I EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Targuri hand made I EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Targuri hand made I EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Targuri hand made I EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Targuri hand made I EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Targuri hand made I EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Targuri hand made I EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Targuri hand made I EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Targuri hand made I EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Targuri hand made I

+51
iuliadinu1980br@yahoo.com
came_lia
cikkita
Fran78cesca
ileana cosanzeana
kristadesign
diada
joviska
Nicoleta Irimescu
amalia
vivileta
loremunteanu
mamidebubu
maria_v10
aidaalex
adeea
Fraise
maria_covacef
mickyta
diana-s
Petriioni
roxanam
ionela stefan
MARIA-LUIZA
Dodo-pui
GIO Studio
Blonda
amnro
Ana Maria
Aditza
Ramonica
Admina
Mada
chira
ADArt
Felicia2
daniama
costi_iacob
bijouxdemonange
SilviaDumitrescu
ruxypixy
innana
zmotocel
ada85bejan
67dana
IrinaH
icabica
andrea.z style
Day
Ela
firimitura
55 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Targuri hand made I Empty Targuri hand made I

Mesaj Scris de firimitura Vin 09 Oct 2009, 6:53 pm

am tot observat ca se organizeaza pe ici colo cate un targ hand made si nu numai. Ce parere aveti voi despre targuri? ati participat ca expozant? cum te poti inscrie?

As fii interesata de parerile voastre pentru ca mie una imi surade ideea. Am auzit ca si in acest weekend va fii un targ la Bucuresti si sper sa ajung sa vad ce au creat fetele .
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand made I Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de Ela Lun 12 Oct 2009, 10:21 am

Eu stiu ca au fost organizate targuri handmade odata la doua saptamani, prin zona Victoriei. E cumva pe strada paralela cu cea unde este Muzeul tarnaului roman, unde se mai fac astfel de evenimente. acolo stiu ca au fost timp de cateva luni, astfel de targuri, ca erau niste casute instalte permanent. Cred ca multe fete care vand bijuterii handmade le vand la astfe de evenimente, poate mai bine decat pe blog,sau magazine pe net
Ela
Ela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Targuri hand made I Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de Day Lun 12 Oct 2009, 12:45 pm

Eu sunt ametita din nascare,cum s-ar zice,aflu de targuri destul de tarziu.Poate n-ar fi rau ca cine ia cunostinta despre vreun targ sa ne anunte aici si pe celelalte din timp,sa ne putem inscrie...
De participat am reusit totusi sa ajung la doua.De placut,mi-a placut Watumi,de la Brasov,din vara.Atmosfera fantastica,oameni interesanti,originalitatea lucrarilor impresionanta.Macar pentru asta si tot merita sa participi.Pentru ca se simte criza la vanzari....
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand made I Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de andrea.z style Mar 13 Oct 2009, 1:53 pm

Inca nu am participat la nici un targ, desi mi-ar place foarte mult. Din pacate este greu pentru mine sa ma duc pe la targuri, nu prea pot pleca din cauza catelului. Acasa nu-l pot lasa singur, si cu mine nu prea pot sa-l iau, nu ma cazeaza nimeni cu el, si pe perioada targului mai el mi-ar lipsi de acolo (e dobermann Embarassed )
avatar
andrea.z style
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 243
Localizare : arad
Data de inscriere : 12/10/2009

Sus In jos

Targuri hand made I Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de icabica Sam 17 Oct 2009, 11:10 am

nici eu nu am participat pe la astfel de targuri,...deci nu va pot impartasi din experientza mea
bine la noi , in Iasi, nici nu am auzit sa se organizeze astfel de targuri handmade...cu deplasarea nu as putea k am doi copilasi pe care nu am cu cine sa-i las caci sotul mai are si el alte treburi
pentru voi fetele din Buc este fain...va mai si intalniti, va cunoasteti mai bine
icabica
icabica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/10/2009

http://bellatryzia-bijoux-unique.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand made I Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de IrinaH Dum 18 Oct 2009, 10:09 am

Eu am fost in acest weekend la un targ de handmade in timisoara, la Casa Tineretului. A fost ok, nu am vandut cine stie ce, dar a fost primul targ la care am participat ca expozant si mi-a placut. Pe net am gasit targul si m-am inscris trimitand email unei tipe.
Smabata peste o saptamana merg cu cineva care si-a platit deja taxa la un targ in mall timisoara. E targ de vintage. eu o sa am cercei, inele si coliere realizate manual, am inteles ca e ok. Daca mai aflu ceva va spun. Eu sunt dispusa sa merg si in alte orase, dar in bucuresti e mai greu. As merge la cluj, la arad, la oradea, dar nu stiu de targuri.
eu sunt din Iasi si stiu ca acolo chiar acum au fost sarbatorile orasului si Sf. Parascheva si maica-mea a vazut o tipa cu handmadeuri. Deci s epoate si in Iasi.
Nu mai zic de targurile organizate de sarbatori, Paste, Craciun, Sf. nicolae, Martisor. eu o sa ma inscriu la primarie pt iarna, nu stiu sigur daca trebuie pfa sau alt fel de autorixatie de vanzare. am inteles ca se depune o cerere si costa 3 lei/ metrul patrat. Trebuie sa iei cel putin 2 metri, deci 6 lei pe zi. Eu zic ca e ok.
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Targuri hand made I Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de andrea.z style Dum 18 Oct 2009, 10:55 am

Te rog din suflet, daca mai stii de ceva targuri prin Timisoara imi spui si mie??? Sunt din Arad wink
avatar
andrea.z style
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 243
Localizare : arad
Data de inscriere : 12/10/2009

Sus In jos

Targuri hand made I Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de IrinaH Dum 18 Oct 2009, 11:27 am

Sigur, si tu poti sa-mi spui mie, mai ales in Arad mi-ar conveni ca e aproape. Pana acum au fost targuri de gen la voi?
Deocamdata, dupa cum am spus e cel de sf. Nicolae cred si apoi cel de Craciun. Sper sa am si eu taraba mea la astea doua, chiar daca is in exterior.
Oricum, tinem legatura. Smile wink
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Targuri hand made I Empty extraordinar

Mesaj Scris de 67dana Dum 18 Oct 2009, 4:36 pm

buna Andreea

am viyitat blog'ul tau şi am văzut chestii super interesante.Aştept continuarea despre polimeri, de unde pot fi procuraţi şi în jur de ce sumă se ajunge.

eşti super tare hug
avatar
67dana
helper
helper

Numarul mesajelor : 32
Localizare : iasi
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Targuri hand made I Empty Targuri

Mesaj Scris de IrinaH Dum 18 Oct 2009, 8:56 pm

Am postat pe blogul meu un link catre un site cu targuri. La cel din Timisoara am fost si eu. Bineinteles, ne intereseaza cele unde putem expune si noi, adica cele speciale de handmade sau cele care se tin de sarbatori.
Ma gandeam ca ar fi interesant sa se organizeze un targ de materiale, eventual si cu ceva produse handmade, dar mai ales cu materiale, margele, sarme, unelte, fimo etc, precum si textile, piele pentru genti sau ate pentru crosetat, andrele, chiar masini de cusut, in fine, tot ce tine de handmade in general. Eu cred ca ar fi firme de profil care sa participe, iar noua ne-ar fi foarte util.
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Targuri hand made I Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de Day Mar 20 Oct 2009, 3:59 pm

Hei,trupa!Tocmai am descoperit un targ in Bucuresti,de Mos Nicolae!Cautati ilovehandmade,aveti acolo detalii.Pe mine ma cam bate gandul sa dau o fuga de 3 zile in capitala,veniti?
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand made I Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de IrinaH Mar 20 Oct 2009, 5:22 pm

Eu as veni, dar trebuie sa ma consult cu sotul. Care in general nu prea e de acord.
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Targuri hand made I Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de Day Mar 20 Oct 2009, 6:44 pm

Ei,nu-ti imagina ca al meu e in culmea fericirii cand plec,dar,are si el deplasarile lui in interes de serviciu,de ce n-as avea si eu?!? rade
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand made I Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de ada85bejan Mier 21 Oct 2009, 2:57 am

buna tuturot! Si pe mine ma bate gandul sa particip la targuri. Problema principala e ca ori aflu de ele prea tarziu ori sunt in perioade in care imi e imposibil sa particip. Cu toate astea sunt de parere ca o participare la un astfel de targ nu poate sa aibe decat beneficii, asta bineinteles daca stii cum sa te promovezi si daca ai un blog bine structurat ca sa mai poata sa dea de tine lumea. sper din tot sufletul sa ma mobilizez si sa reusesc sa particip la ilovehandmade.
avatar
ada85bejan
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2009

Sus In jos

Targuri hand made I Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de IrinaH Mier 21 Oct 2009, 5:26 am

Azi tocmai am aflat de un targ, acest I love handmade, am primit un mail care suna asa: "Va asteptam timp de doua zile vineri 23 oct intre 10-19 si sambata 24 oct intre 10-18 la standul nostru cu produse apicole si obiecte handmade amenajat la Centrul Cultural Francez din Timisoara. Unele produse din cele ce vor fi expuse sunt prezentate pe blogurile: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] evenimentului Zilele portilor deschise va propun activitati distractive: ateliere de creativitate, degustare de miere de albine, vanzare de carti....Lucia, tel 0724 930 830".

Participa cineva la acest targ ca expozant? Daca da, stie daca se mai pot face inscireri?
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Targuri hand made I Empty Green Fair

Mesaj Scris de ada85bejan Joi 22 Oct 2009, 1:30 am

Buna!!! Stie cineva ceva despre targul handmade Green Fair - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] -care a ajuns deja la editia cu numarul XIX Shocked Ma bate gandul sa ma inscriu, dar imi e sa nu fie plin de infumurati. Daca cineva a auzit ceva legat de el, a participat sau l-a vizitat, spuneti-mi si mie cum vi s-a parut.


Ultima editare efectuata de catre ada85bejan in Joi 22 Oct 2009, 1:42 am, editata de 1 ori
avatar
ada85bejan
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2009

Sus In jos

Targuri hand made I Empty Targuri

Mesaj Scris de ada85bejan Joi 22 Oct 2009, 1:40 am

aici gasiti o lista cu tot felul de targuri, printre ele se strecoara si cate unul interesant Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
ada85bejan
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2009

Sus In jos

Targuri hand made I Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de IrinaH Joi 22 Oct 2009, 7:18 am

IrinaH a scris:Azi tocmai am aflat de un targ, acest I love handmade, am primit un mail care suna asa: "Va asteptam timp de doua zile vineri 23 oct intre 10-19 si sambata 24 oct intre 10-18 la standul nostru cu produse apicole si obiecte handmade amenajat la Centrul Cultural Francez din Timisoara. Unele produse din cele ce vor fi expuse sunt prezentate pe blogurile: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] evenimentului Zilele portilor deschise va propun activitati distractive: ateliere de creativitate, degustare de miere de albine, vanzare de carti....Lucia, tel 0724 930 830".

Participa cineva la acest targ ca expozant? Daca da, stie daca se mai pot face inscireri?

Nu e I love handmade, am vorbit cu ei pe mail, probabil am inteles eu gresit, insa are si sectiune de handmade, restul datelor (zilele, locatia) sunt corecte.
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Targuri hand made I Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de firimitura Vin 23 Oct 2009, 10:03 am

targ de i love hand made va fii la bucuresti in decembrie. din pacate inscrierile s-au facut asa de repede ca nu am mai apucat sa ma inscriu si eu. zid daca mai aflati de vreun targ in Bucuresti va rog sa ne anuntati si pe noi. eu chiar vreau sa particip kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand made I Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de IrinaH Vin 23 Oct 2009, 10:30 am

Dar oare toate targurile sunt in Bucuresti? Ca eu nu pot veni... De ce nu se organizeaza mai multe in Timisoara, chiar Arad sau Oradea? Nu mai zic de Cluj.
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Targuri hand made I Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de zmotocel Vin 23 Oct 2009, 9:05 pm

ada85bejan a scris:Buna!!! Stie cineva ceva despre targul handmade Green Fair - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] -care a ajuns deja la editia cu numarul XIX Shocked Ma bate gandul sa ma inscriu, dar imi e sa nu fie plin de infumurati. Daca cineva a auzit ceva legat de el, a participat sau l-a vizitat, spuneti-mi si mie cum vi s-a parut.

nu suntem chiar toti infumurati rade
cel mai bine este sa iei legatura cu organizatorii, adica cel mai probabil vei vorbi cu doru (la adresa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]). ca sa poti participa in principu trebuie sa ai un stil care sa te reprezinte, sa fie ceva diferit fata de ceilalti participanti, sa aduca o noua idee de creatie targului si... sa fie handmade si din materie prima naturala.
zmotocel
zmotocel
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 01/11/2008

http://margelutze-azzurro.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand made I Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de innana Sam 24 Oct 2009, 7:19 pm

IrinaH a scris:Dar oare toate targurile sunt in Bucuresti? Ca eu nu pot veni... De ce nu se organizeaza mai multe in Timisoara, chiar Arad sau Oradea? Nu mai zic de Cluj.
Asta ma intreb si eu. Eu sunt din Cluj si sincer nu pot merge la targuri in Bucuresti. Numai drumul ma cost 150 de ron, apoi cazare, masa...nu se merita
innana
innana
helper
helper

Numarul mesajelor : 87
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/09/2009

Sus In jos

Targuri hand made I Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de ruxypixy Sam 24 Oct 2009, 7:48 pm

Poate Zmotocel ne poate spune mai multe despre targuri. Eu am fost la doua targuri organizate in cluburi si sincer am fost dezamagita: iluminat prost, reclama aproape inexistenta si prin urmare vizitatori aproape deloc...Cu totul altfel au stat lucrurile la zilele Bucurestiului, in centrul istoric, unde nu au fost taxe si a fost muuulta lume
ruxypixy
ruxypixy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2009

http://ruxypixy.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand made I Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de zmotocel Sam 24 Oct 2009, 9:41 pm

eu zilele astea sunt la muzeul satului la targ. targul e cu vechime, se stie de el, e afara.. deci destul de frig Sad
vizitatori sunt destul de multi, dar cei mai multi cumpara mancaare si chilipiruri..... nu prea ma pot lauda cu cine stie ce vanzari (adica azi am dat un colier, o brosa si cate bratari micute de copilasi, iar ieri nu am dat absolut nimic). speranta e in ziua de maine Smile. sunt si multe autocare cu straini dar contrar asteptarilor nu prea cumpara mare lucru, nici nu nu stau prea mult sa se uite. inca nu am aflat de ce :D
defapt cam toate targurile au mers prost de la martisor.... poate cu exceptia ilovehandmade....
nu merg la foarte multe targuri, incerc sa le aleg
astea organizate asa de genul hai ca mai facem si noi un targ, dar punem taxa la intrare, taxa pt expozanti mare dar nu ne batem capul cu reclama..... le ocolesc din start. au fost foarte multe targuri anul asta si sincer si eu m-am saturat de cate au fost si prost organizate si am auzit foarte mult feedback negativ pt ele de la expozanti si vizitatori.
eu una sper sa isi revina putin de sarbatori si apoi in primavara
va mai spun zilele astea cum a fost targul per total ;)

ps: la greenfair nu merg in noiembrie si decembrie si vad ca deja am fost scoasa de pe lista cu participanti (si nu sunt singura :D). s-a modificat echipa de organizare acum cateva saptamani asa ca s-ar putea sa se mai schimbe unele aspecte. deci nu mai pot sa va dau info despre el
zmotocel
zmotocel
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 01/11/2008

http://margelutze-azzurro.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand made I Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de ruxypixy Sam 24 Oct 2009, 9:47 pm

Multam, Zmotocel! Asa ma gandeam si eu ca unele traguri pun taxe peste taxe si reclama nu fac deloc. Eu m-am cam lecuit. Deocamdata am un magazinel care mi-a luat ceva chestii sa le vanda si deja vad ca a mers bine. Adica au dat ceva chiar inainte sa se deschida. Sa vedem saptamana viitoare. VA tin la curent
ruxypixy
ruxypixy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2009

http://ruxypixy.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand made I Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB