Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

+51
europolis
Karina33
angells
danadea
scamutza
dina_dorina
denisia_16
Gabyx
Lali
Camy
Giobsy
Ramonica
carmenush
alinagr
kittygreeneyed
AlinaJ.Bijoux
clodi
geany20062006
ralum
bubu85
feliciagl
Agatha
icabica
Ana Maria
stella
Kristina
teisoara
Aditza
StMihaela
Cristale
smihaelaviorica
aidaalex
rucsy
Ela
geany
veraelyazji
DANIELA.I
marlen372001
diada
Eva
ppisic
MihaelaT
SilviaDumitrescu
Admina
Noemi
ioana soare
maria_covacef
adar
aisha
bijouxdemonange
Armeana
55 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de maria_covacef Sam 10 Oct 2009, 6:10 pm

Am venit sa ma laud cu ce am mai lucrat eu in ultimele 2 zile. Inca 2 huse de telefon:
Cu asta umblu eu de gat:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Detaliu:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Aici am incercat un nou sistem de prindere:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sper sa va placa.
kiss


Ultima editare efectuata de catre maria_covacef in Sam 10 Oct 2009, 9:20 pm, editata de 1 ori
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de bijouxdemonange Sam 10 Oct 2009, 7:35 pm

Sunt frumoase tare! prima imi place in mod deosebit!
bijouxdemonange
bijouxdemonange
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 256
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/03/2009

http://bijouxdemonange.blogspot.com

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 10 Oct 2009, 9:29 pm

Maria, sunt foarte, foarte frumoase! Vad ca faci tot mai multe modele...Felicitari! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de maria_covacef Sam 10 Oct 2009, 9:33 pm

Multumesc de aprecieri fetelor. Ma bucur ca va plac.
Mihaela, deja am umplut jumatate de caiet de matematica (format A5), cu diverse modele. Sa am eu fire si timp sa le lucrez pe toate. Ca, in timp ce lucrez la un model, imi vine o idee si pentru alt model si asa mai departe.
Acum lucrez la o alta husa de telefon, dar am in proiect o geanta crosetata in acelasi stil (ma gandesc acum la dimensiuni si culori).
kiss
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de marlen372001 Sam 10 Oct 2009, 10:41 pm

Draga aisha, ioana, geany - iata geanta. Intre timp mi-am terminat de tricotat mitenele si m-am apucat de un pulver de bebe (vreau sa fac o surpriza cuiva).
Cum spuneam, iat-o :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si aici si mitenele (sunt set cu o bereta)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si asta intre serviciu, meditatii, gatit x2, etc - stiti voi. Faptul ca le mai vede si altcineva - ma bucura.

Asa-i ca nu arata ca fiind facuta "in casa" ?
Spor la treaba fete harnice !

Marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de bijouxdemonange Sam 10 Oct 2009, 11:49 pm

E superba geanta si imi plac si mitenele! Dintr-astea vreau sa imi fac si eu, sa vad daca reusesc :D
bijouxdemonange
bijouxdemonange
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 256
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/03/2009

http://bijouxdemonange.blogspot.com

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de DANIELA.I Dum 11 Oct 2009, 2:21 pm

MARLEN,superba geanta ,dar si mitenele.ma intereseaza modelul de geanta si cum faci mitenele.se poate ?
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de marlen372001 Dum 11 Oct 2009, 7:05 pm

draga maistra, bijouxdemonange,

1. maistra, nu am citit mesajul tau privat - daca mi-ai scris, nu pot sa-l citesc. tot mai vreau impartirea ochiurilor la puloverele incepute de la gat- nu am primit nimic de la tine.
2. geanta e facuta din picioruse mari, cu exceptia modelului. lucrezi dupa diagrame ? uite diagrama

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

piciorusele cruce - sunt mari, punctele sunt lantisor, iar piciorusele cu brate duble/ triple sunt duble/ triple.

firul verde e volga (de-aia te intreb mereu de el !) se lucreaza perfect. firul galben e catania-schachenmayer, iar firul degrade e o bobina luata mai demult din carrefour - nu mai stiu decat ca toate 3 sunt bumbac 100%. croseta e nr.3.

masori 10 ochi de lant si vezi cati cm sunt. socotesti cat vrei sa-ti iasa de mare geanta. fundul se face din jumatati de picioruse - asa iese ferm, fara sa se inodaie deloc. in capete cresti in cruce la fiecare rand astfel incat sa-ti iasa fundul cu capetele rotunjite. La muchie in loc sa agati piciorusele in mod obisnuit la agati prin interior -asa iese muchia delimitata.

dupa primul rand de galben - la care ai diagrama, ai sa vezi ca se formeza automat colturile.

manerele le-am avut de la o geanta chinezeasca ce s-a stricat, iar balenele : am luat 2 m de balena de plastic din sharbek tekstil (asta-i numai in bucuresti). captuseala e saten auriu - se face masurand dimensiunile finale ale gentii.

Sper sa fi fost clara. Spor la treaba !
P.S : am sa postez modelul de mitene la sectiunea de tricot - sa nu primesc observatii de la admina.
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de DANIELA.I Dum 11 Oct 2009, 9:09 pm

MARLEN,pui ochiuri cat ai circumferinta gatului,pe urma imparti la 4,adica,daca ai 64 ochiuri imparti la 4 si vei avea tot cate 16 ochiuri,primele 15 le lucrezi normal,iar inainte si dupa ochiul 16 iei jeteu,astfel ti se va inmulti si inainte si intre.dupa vreo3-4cm o sa se distinga liniile care despart fetele si spetii de maneci.
multumesc de diagrama.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de ioana soare Dum 11 Oct 2009, 9:27 pm

Maria excelente husele tale! Foarte frumoase, felicitari! Flowers

Marlen alta mancare de peste asa cu tot ce-i trebuie! Este foarte frumoasa, si culorile la fel!
Dar cred ca trebuie sa muti manerele si sa le pui un pic mai centrate.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 12 Oct 2009, 9:14 am

Mai fetelor lamuriti-ma si pe mine ce sunt "balenele" aste pe care le folositi voi la genti. Nu dati in mine cu ce aveti la indemana si nici nu radeti de mine (ca va vad wink ). Tocmai lucrez la o viitoare geanta (sper sa iasa geanta) si daca e musai Smile o sa pun si eu daca o sa gasesc prin Ploiesti
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty balene

Mesaj Scris de marlen372001 Lun 12 Oct 2009, 9:52 am

Draga Silvia,

Balenele astea se pun in general la corsete sau la sutiene pe lateral (m-a lamurit si pe mine nepoata-mea, ca de, ... eu, baba...) si se cos - eu am cusut pe deasupra in zig-zag pe interior si ce sa vezi ?... geanta sta teapana de zici ca-i din carton. E o bara lata de vreo 4 cm din plastic si se vinde la metru in mercerie (ma rog, sau asa ar trebui) In Bucuresti se gaseste la Sharbek Tekstil - e unul pe Lipscani. E vreo 4 lei/ m si mi-au intrat 2 m (sus rotund, jos la fel si doua bare mici pe lateral). Le-am perforat cu un ac incins ca sa fac gauri ca la nasturi in capete.

Cat traiesti, inveti... nu te supara, ca eu am invatat de la nepoata-mea care are 1/2 din varsta mea.
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de Admina Lun 12 Oct 2009, 10:02 am

Marlene, felicitari! Ganta arata impecabil, acum. Si mitenele, imi plac la nebunie. Nu stii cumva si un model crosetat? Eu cred ca mi-as prinde mainile sa tricotez asa ceva...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de marlen372001 Lun 12 Oct 2009, 10:04 am

Admina, am modele la ce vrei tu ! te referi la mitene ?

Zi numai si iti trimit imediat !

Marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 12 Oct 2009, 10:15 am

Marlen multumesc mult. Stiam ca balenele se folosesc la corsete dar credeam ca pentru genti sunt altele wink . E o ide buna cu balenele astea pt ca eu m-am chinuit cu o "ceva" care sa tina tare o geanta..... si in final nu stiu cum o sa arate dupa prima spalare.
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de Ela Lun 12 Oct 2009, 10:23 am

marlen, frumoase foc mitenele. Pacat ca nu stiu sa crosetez, dar imi place sa-mi clatesc ochii pe asa minunatii love
Si as purta asa ceva mai ales ca vine frigul.
Ela
Ela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de aisha Lun 12 Oct 2009, 10:39 am

maria, foarte frumoase husele. Prima imi place mult!
marlen, acum intr-adevar arata foarte bine gentuta. Foarte reusita, desi cam greu de asortat.
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de marlen372001 Lun 12 Oct 2009, 10:54 am

fetelor, e foarte simplu de lucrat mitene. lucrezi "burlan" pe andrele de ciorapi. numai ca nu se prea mai gasesc andrele (bine ca nu le-am aruncat pe alea vechi!).

la crochet e la fel.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

iti masori in cm cat iti trebuie de lucrat pe mana, masori in lantisor si gata. se lasa o gaura patrata pe unde ar trebui sa fie degetul gros si apoi te intorci si o lucrezi.

Alegeti modelul - spor la treaba.
Marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de marlen372001 Lun 12 Oct 2009, 10:57 am

aisha - e facuta sa se asorteze deja la ceva.
am un poncho tricotat pentru ea.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[nimic nu e intamplator!]

si apoi se poarta culorile tari - neon: galben, roz, bleu electric, etc.

Marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de ioana soare Lun 12 Oct 2009, 11:15 am

Ca sa iasa frumos mulate manusile de orice fel, trebuie inmultit pentru degetul mare imediat ce am terminat de lucrat manseta. Apoi cand se desparte pentru degetul mare ochiurile inmultite se pun pe un rest de fir in asteptare. Se termina de lucrat manusa , iar la sfarsit, cand se lucreaza degetul mare se iau pe andrele ochiurile inmultite + se ridica 2-3 ochiuri din baza, in continuarea lor.
Tocmai am terminat ieri o pereche , prima lucrata circular pe andrele cu 2 varfuri, dintr-un fir superb de alpaca, in modul cum v-am spus mai sus si au iesit mulate perfect. O sa incerc sa fac zilele acestea poze cu ele sa vi le pot arata.
La crosetat nu stiu exact cum se procedeaza cu inmultitul pentru degetul mare dar cert este ca e nevoie de aceasta inmultire pentru a iesi bine.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de rucsy Lun 12 Oct 2009, 11:18 am

Buna fetelor,

E luni, sunt la servici si nu am chef de treaba. Am intrat pe forum si nu-mi vine sa mai fac nimic, este o zi ratata, m-a uita aici non-stop. Este o placere sa navighezi pe acest forum, niste minunatii. Bravo administratorilor, precum si celor care dau din maini, adica croseteaza Eu sunt mai noua, dar voi posta ( cand am timp ) ce am lucrat, un poncho, iar acum fac o geanta. Sper sa o termin cat mai repede .
Pupici si spor la treaba !
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de ioana soare Lun 12 Oct 2009, 11:32 am

Si pe cele de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] tot asa le-am facut, cu inmultire pentru degetul mare inceputa imediat dupa manseta si au iesit foarte frumos mulate pe mana. Fara sa traga intr-o parte modelul sau sa iasa prea largi la baza.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 12 Oct 2009, 2:20 pm

Marlen ieeeee am gasit balene. dar ori eu nu am luat ce ai luat tu ori la noi este mai ieftin ca in Buc. Am luat culoarea neagra, lata de cca 8 mm si cu gaurele prin ea pt ac la 2,4 lei
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de marlen372001 Lun 12 Oct 2009, 2:22 pm

suuuuuper ! pot sa ma mut in orasul tau ? as vrea si eu - cum sa facem ? o sa ma uit pe aici, bine ca mi-ai zis.

Spor la treaba dar ! Si vreau sa vad ce ti-a iesit. Le montezi pe muchii ?

Marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de aidaalex Lun 12 Oct 2009, 6:16 pm

Felicitari, Marlene, geanta e superba!
Am lucrat si eu manusi fara degete.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre aidaalex in Lun 12 Oct 2009, 6:29 pm, editata de 1 ori
aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 3 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB